• deda
    26.3k
    Da, teren je dobar. Ma meni je inače najgluplj tak kriterij kapaciteta. Njega bi smanjio ma 1000 i ćao đaci. Što će gradovima stadioni od 3000 kad će ih puniti jednom u 20 godina. A spriječavamo brojnevsredine da se uključe u borbu za 1 ligu.
  • deda
    26.3k
    Inače, apsolutno sam protiv proširenja lige. Pogotovo u ovom trenutku. To bi dovelo do još većih problema i propadanja klubova.
  • Eduardo
    16.8k
    Baš sam to htio napisati. Dugoročno gledano ne čini se baš kao pametan i logičan potez. Ne samo da će klubovi biti u problemima već će i sama liga trpjeti posljedice. Na kraju bi se lako moglo dogoditi da nakon svega bude problem pokrpati ligu deset, a kamoli nešto više.
  • Dudu
    2.6k
    Realno imamo ukupno 6 klubova koji zadovoljavaju sve uvjete za 1. HNL..

    Varaždin, Inter i Istra upitnih financija, krpaju se svake godine, u svakom trenutku mogu se raspasti.
    Lokomotivu izbaciti iz svima poznatih razloga.
    Šibenik i Orijent financijski nemaju šta tražiti u 1. HNL.

    Bukvalno ostajemo na velika četiri + Slaven Belupo i Gorica.
  • Infinity
    14.9k
    Ligu ne treba siriti. Ako nista, nek dva sa zacelja prve i dva prvoplasirana drugoligasa odigraju liga-turnir na neutralnom terenu i dva prvoplasirana su dogodine prvoligasi. To u slucaju da se liga zakljuci u ovom stanju.

    Sto se kapaciteta tice. 3.000 je po meni bespotrebno. 2.000 bi bilo OK uz dizanje na 10% karata za goste. Uz to da svi moraju imati minimum 1.000 pokrivenih mjesta ne racunajuci VIP, pa mozda cak i 2.000. To bi diglo komociju, a ne 7.500 praznih sjedalica.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    Je, sjebo sam se , igrali smo protiv Opatije ne Orijenta..
    Ali znm da je ono mal stadion u Orijenta zbog HNL zato sam i pitao, da li bi igrali na Kantridi u prvoj ligi..
    Zamislite situacije utakmica Orijent Rijeka i šaka jada u gostujucem sektoru na "njihovom" stadionu..

    Nego, zašto i SL.Belupo nema više tribine iza gola,nepotrebno? A i koliko se sjecam na gostovanja u Varaždinu su gosti uvijek bili na sjeveroistoku ne na jugu? :grin:
  • Infinity
    14.9k
    SB nikad nije imao tribinu iza gola. Bile su postavljene montazne za jedno finale kupa protiv nas i nakon toga je uklonjeno.

    U Varazdinu su na jugu bili WS. To je njihova tribina. Gosti su sad tamo jer isti ne navijaju za domacina.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    Hvala,
    znm da sam tu montažnu baš protiv i nasih vidio BBB bili na toj tribini

    A ovo za WS nisam znao da je njihova južna tribina :smile:
  • Infinity
    14.9k
    Ma meni je ostalo u pamcenju da su oni nekad tamo bili. I na samoj tribini je stolicama ispisano WS. Da li je doslo do nekih promjena tamo nekad prije njihovog 'odlaska', to se bas i ne sjecam.
  • Papastrumf
    9.1k
    Zadnju sezonu prije ispadanja varteksa iz lige su se gosti preselili na juznu tribinu. Do tada su tamo bili wa.
  • deda
    26.3k
    Slaven je imao tribinu na istočnoj strani prvu, drugu godinu nakon ulaska u HNL.
  • Guinness
    1.9k
    Slaven je imao tribinu na istočnoj strani prvu, drugu godinu nakon ulaska u HNL.deda

    Nisam to nikad vidio još. Stajaću ili?
  • Infinity
    14.9k
    Ja se Koprivnice sjecam bez onih visokih panela, al tog istoka bas i ne
  • SAS1987
    13k
    Glupo je da bi Orijent i ostali klubovi trebali povečati stadion za igranjue u 1. HNL ili 2. HNL. Ako je za Orijent dovoljno velik stadion od 1100 sjedala nek tak ostane i u 1. HNL. Što će im veći stadion koji se neče redovito puniti. Druga je stvar komfort gledatelja, funkcionalnost stadiona itd, na tome treba raditi.

    Meni stadion Krimeja izgleda ko ok stadion i vjerovatno funkcionalniji od večine 1. HNL stadiona (pogotovo omjer kapaciteta - prosječna gledanost). Kakvoh smisla bi imalo da Orijent igra prvu ligu na preveliki Kantridi ispred 800 - 1000 gledatelja kada može igrati ispred večog broja navijača na svom stadionu. A ako će biit potreba za većim stadionom onda će prije ili kasnije napraviti novu tribinu. Bolje ga klub raste organski nego da se srlja. Pogotovo sada kada će se igrati bez gledatelja. Po meni je puno važnija kvaliteta travnjaka, koja mora biti na top nivoju.


    Slučajno sam naišao na još jedan stadion u Rijeki, stadion "Podmurvice" koji navodno prima oko 4000 gledatelja. Zna netko više o tom stadionu, zašto je bio građen itd? Može odgovoriti i na topicu Stadioni da ne idemo previše u offtopic.

    stadion_podmurvice_0.jpg
    2ed1624d9836bebc9e42f5c2bccc615e.jpg
  • Infinity
    14.9k
    Ja sam na taj stadion naletio prije par godina kad se renovirao. Rijeka je tu dolazila trenirati. Zasto je napravljen i komu sluzi, ne znam. Tribine su klasicno stajanje, pa vjerujem da mu ima nekih 50tak godina. Ako je bio neki sportski dogadjaj u Rijeci sedamdesetih mogao je sluziti za to.


    Trazio sam staru tribinu iz Kopricnice. Nisam uspio naci, al naletih na njihov projekt, tj. prvu fazu koja jos nije zavrsena. Rijetko sam vidjao ovo pa vjerujem da mnogi nisu upoznati

    2he59qnuurwk5uzx.jpg

    k7w46aqoq2fzefsl.jpg

    oifnq2ewxd8glha2.jpg

    6kpomxy356d22oji.jpg


    Izgleda dosta dobro, pogotovo ova zadnja slika 's tribine'. Oni su nakon zapada zamislili kad imadnu lovu graditi jug ili sjever kako bi dobili 4.500 mjesta za cat3. Do tad im je puno bitnije drzati zapad na visokom nivou i vjerujem da zbog toga dugo vremena nece napraviti tribinu iza gola. U istok toliko vjeruju da ga projektom nisu ni zamislili, ali navode da bi se tako stadion zaokruzio.

    Mene ovo podsjeca na dva stadiona. Ovu prvu sliku kad gledam vidim Drosinu 1/1. Ovako tri dovrsene tribine imaju tovari iz Kule s tim da je njihov puno manji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.