• Kwedi
    3.8k
    Hajduk poziva na bojkot Sportskih :clap: :clap: :clap:
  • bezvangori
    174
    Hajduk poziva na bojkot Sportskih :clap: :clap: :clap:Kwedi
    I neka treba bojkotirat te klošare!

    Tako se preostale još dvije opcije nastavka sezone:

    Početak natjecanja 1. HNL i 2. HNL: 30. svibnja 2020.
    Završetak natjecanja 1. HNL i 2. HNL: 25. srpnja 2020.
    Rok za objavu: 4. svibnja 2020.

    Početak natjecanja 1. HNL i 2. HNL: 13. lipnja 2020.
    Završetak natjecanja 1. HNL: 2. kolovoza 2020.
    Završetak natjecanja 2. HNL: 1. kolovoza 2020.
    Rok za objavu: 18. svibnja 2020.
  • bezvangori
    174
    Kaj kažete na ovo?

    Hrvatski nogometni savez (HNS) u ponedjeljak je objavio u najmanju ruku neobični „međunarodni poziv na dostavu ponuda za pregovore“, zapravo neku vrstu natječaja na temelju kojega namjerava prodati televizijska prava prijenosa svih utakmica domaćeg nogometa u periodu sve do 2029. godine, dakako izuzev utakmica reprezentacije. Više izvora Nacionala ovaj potez HNS-a, u režiji izvršnog direktora Marijana Kustića i predsjednika Davora Šukera te uz formalnu potporu Izvršnog odbora, proglasilo je sramotnim i skandaloznim iz nekoliko razloga: prije svega, televizijska prava prodaju se u jeku najveće krize oko koronavirusa i dok je nogomet u cijelom svijetu u potpunom mirovanju, pa je logično očekivati da će postignuta cijena biti iznimno niska. Potom, prava koja se prodaju odnose se na period od 2023. godine nadalje, što znači da apsolutno nema razloga za hitnost niti opravdanog povoda da se posao sklapa toliko unaprijed i na tako dugačak period. Treće, rok za dostavu ponuda traje samo do 11. svibnja, dakle manje od tri tjedna, što je u trenutnoj gospodarskoj situaciji apsolutno nezanimljivo bilo kojem ozbiljnom ponuđaču, izuzev eventualno onih koji su imali informaciju da će natječaj biti raspisan. Četvrto, HNS u istom pozivu nije naveo kriterije po kojima će odabrati među eventualnim ponuđačima, nego tek objavio da „zadržava isključivo pravo odabrati tvrtku ili agenciju s kojom će započeti pregovore“. Peto, u natječaju je eksplicitno navedeno da „otvaranje ponuda nije javno“, što je skandalozno samo po sebi. I šesto, upravo televizijska prava jedno su od brojnih netransparentnih područja djelovanja samog HNS-a: čak ni klubovi na koje se taj posao odnosi nemaju pravo uvida u ugovor, jer u Savezu tvrde da se radi o „poslovnoj tajni“.
  • xavier
    11.1k


    Pa nije to tajna, znalo se to. Nekad prije i pisalo po raznim forumima.
  • SAS1987
    13.2k
    bile su neke priče da je vrijednost TV prava puno manja od realne zbog privatnih interesa Blažička. A sada HNS želi prodati TV prava za do 2029 što je bizarno.

    Klubovi opet šute ko posljednje pi*ke a za par mjeseci će opet plakati da su TV prava mizerna. Budale.
  • Eduardo
    17.2k
    Ko ih j**e. Mogli su nedavno pokušati okrenuti stvari u svoju korist kad se glasalo za udrugu prvoligaša, nisu htjeli. Eto, sad i ubuduće će im i dalje biti onako kako zaslužuju. Što se mene tiče, kad su ruke ostale dolje, izgubili su svako pravo na 'plakanje' i 'žaljenje'.
  • bezvangori
    174
    Pardon krivi sam pasus kopirao, ovo je novo. Ne znam znači li to Blažićkovo da je dalje na T-Comu i tek se sad vidi kako su se sjebali svi klubovi koji su mogli izglasat nazad Udrugu prvoligaša, ali su pokornički sjedili i šutili.
  • SAS1987
    13.2k
    A najbolje je, da sada navodno klubi žele udrugu prvoligaša.:rofl:
  • deda
    27.5k
    Sutra s treninzima kreće i Slaven. Krajnje je vrijeme da se probude u Maksimiru.
  • Infinity
    15.2k
    Veli Misko da ocekuju 15-20 milijuna eura po sezoni za TV prava.
  • xavier
    11.1k
    Veli Misko da ocekuju 15-20 milijuna eura po sezoni za TV prava.Infinity

    Najlakše je lupati takve procjene kad ti nisi taj koji prodaje.

    Ja bih mu isti tren prepustio prodaju i rekao "imaš otvorene ruke za dogovarati prodaju, sve preko 15 ide tebi u džep, a ako je ispod 10, onda moraš nadoknaditi razliku"...mislim da bi veoma brzo počeo kukati kako su to nerealne brojke i kako nikog ne zanima HNL :rofl:
  • Infinity
    15.2k
    Lupao je kako norvezani uzmu 60-70m, a da je njihov nogomet losiji i manje zanimljiv od hrvatskog koji utrzi 1.5m po sezoni. To su njegove izjave. Ja nekako mislim da oni ocekuju 15-20m kao ukupnu cifru za sedam sezona, a da se Misko malo pogubio :lol:
  • SAS1987
    13.2k
    15 000 000€ - 20 000 000€ bi bio jako veliki boost za HNL ali sam jako skleptičan da je to moguće.
  • Infinity
    15.2k
    Zasto si sad skeptican kad si pisao da HNL to moze :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.