• nemapredaje
    3.4k
    Sada hoću napisati odgovor i trebalo mi je prvo par minuta da skužim u kojoj temi se uopće o tome raspravlja. Teški offtopic :lol:

    https://amp.focus.de/familie/rechtliche-grauzone-verbotener-vorname-darf-ich-mein-kind-adolf-nennen_id_260011583.html

    Uglavnom, nije zabranjeno, ali vrlo vjerojatno će registar odbiti upis tog imena.
  • Noel
    6.5k

    Trebal si ga pustit da ne vjeruje i ode dijete napravit.
  • Mali Zeus
    13.6k
    Trebal si ga pustit da ne vjeruje i ode dijete napravit.Noel

    :lol: :rofl:

    Ne sramoti se. Rekao si da postoji zakon kojim je zabranjeno dati ime Adolf u Njemačkoj, kad si pitan da kažeš koji zakon krenuo si s tim pizdarijama o tome da odem u Njemačku napraviti dijete. Jedno je kad postoji zakon kojim se nešto zabranjuje, a drugo da ti eventualno neće upisati ime djeteta u registru. Vjerojatno si očekivao da će svi pasti ničice kad napišeš riječ - zakon.

    Savjetovao bih ti da staneš.
  • Noel
    6.5k

    Je je očekujem na forumu da netko ničice padne pred mene. Osramotio si se ti. Lijepo sam ti opisao gore na koji način ide procedura kad želiš dat ime Adolf u Njemačkoj ti si me ismijao i rekao da ne vjeruješ u to. Kasnije ti čovjek da potvrdu.
  • Mali Zeus
    13.6k
    Je je očekujem na forumu da netko ničice padne pred mene. Osramotio si se ti. Lijepo sam ti opisao gore na koji način ide procedura kad želiš dat ime Adolf u Njemačkoj ti si me ismijao i rekao da ne vjeruješ u to. Kasnije ti čovjek da potvrdu.Noel

    Ja sam se osramotio a ti ne barataš osnovnim pojmovima. Ajd dobro. Prvo tvrdiš da je zabranjeno zakonom, što nije, a onda pišeš o nekoj potvrdi od države i precima unatrag 10 godina. Čovjek nije ništa od toga potvrdio, samo je stavio link u kojem piše da ti možeš dati ime Adolf, ali ti možda u registru to ime neće upisati. Uostalom, znaš i sam čitati.
  • Mr Anderson
    8.4k
    Odem na temu o našem treneru, vidim kaj se piše, pa odem još jednom provjeriti da nisam promašio temu.
    Btw. Nijemci su baš paranoični oko svega vezanog s nacizmom. Ovo s imenom je samo jedan u nizu dokaza. A sad mogu admini sve ovo prebaciti na šank ili neku sličnu temu.
  • Krizy
    44.5k
    "While baptizing your child "Adolf Hitler" is forbidden in Germany, there is no official law against using the first name only."

    Nije zakonom zabranjeno ime Adolf, nego Adolf Hitler.
  • scooniepenn
    3.3k
    Ali zato u Austriji mekano nazoveš dijete Adolf, a prezivaš se Huetter. Ipak je samo jako slično kad izgovoriš. :rofl:
  • Noel
    6.5k

    Ako zakon onemogućuje svojim instrumentima da nazoveš dijete Adolf što je to drugo nego što sam ja napisao? Bez države ne možeš dat ime Adolf. Za mene je to zakonom je zabranjeno ime. Zadnji moj upis jer je ovo tema o treneru.
  • Mali Zeus
    13.6k
    :lol: :lol:

    I moj zadnji upis na tu temu.
  • vjeko1701
    8.7k
    Ako od države moraš tražiti građevnu dozvolu, dal to znači da je u toj državi zakonom zabranjena gradnja?
  • Noel
    6.5k

    Uvijek možeš tražit dozvolu. Ali će ti odbit građevinsku dozvolu ako nemaš uvjete za istu. Isto tako uvijek možeš tražit da ti se dijete zove Adolf u Njemačkoj.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Nema ZAKONSKE zabrana imena Adolf u Njemackoj, medutim odes u Maticni Ured, i oni ti vele u 99 posto slucajeva da oni to ne zele upisat, pa mozes jedino preko Suda trazit svoje pravo.

    Od 2010 do 2023 u Njemackoj su tocno 10 Djecaka dobilo ime Adolf da je proslo kod Maticara

    https://blog.beliebte-vornamen.de/name/adolf/#:~:text=Der%20Name%20Adolf%20ist%20heutzutage%20relativ%20ungew%C3%B6hnlich.%20Nur,Deutschland%20ungef%C3%A4hr%20zehn%20Mal%20als%20erster%20Vorname%20vergeben.

    Pozdrav iz Njemacke
  • Jaro
    7.6k
    Od 2010 do 2023 u Njemackoj su tocno 10 Djecaka dobilo ime Adolf da je proslo kod MaticaraZGBhoy

    pa tocno 10 dokaza da nije zakonom zabranjeno
  • blubach
    325
    Evo upitao 2 izvorne Švabe, Adolf nije niti zabranjeno niti bi itko imao problema upisati to ime u registar.
    Ali je, kako kaže, "frowned upon" ilitiga, ružno te se gleda ako tako dijete želiš nazvati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.