• marcio amoroso
    37k
    HNL je HNS-u baza i 90 posto igrača najzaslužnijih što HNS pliva u novcima je nogometno skolovano u HNL-u. Šta je točno taj HNS dao zauzvrat? Jedno veliko ništa. Suci su među najgorima u Europi, infrastruktura je vjerojatno najgora u Europi, kamp o kojem godinama trabunjaju ne postoji.

    Ne kažem da igrači koji dominiraju protiv Slavena ili Istre trebaju biti dio reprezentacije, ali je isto tako taj HNL zaslužio bar respekt.
  • vjeko1701
    8.7k
    Ne možeš tako nešto odsjeći, uzeti strano i oprati ruke. Sličnom logikom se može pitati zašto HNS ne dovede strane klubove da igraju UEFA natjecanja kad naši kurca rade tamo.

    HNS mora napraviti razvojni program koji će stvoriti barem jednog suca razine grupne faze LP, dva grupne faze EL i još pokoji KL.

    Mada sve to bude ponekad i smiješno kada se naši klubovi žale na suđenje a trenutno imamo više sudaca u europskim natjecanjima nego klubova. Dal bi se i oni pitali da li zaslužuju europsku razinu suđenja dok istovremeno njihovi klubovi tamo ispadaju nedorasli i amaterski.

    Sve ide jedno s drugim. Klubovi bi se trebali fokusirati da budu bolji i europski a HNS da stvori suce koji to prate. Al na kraju dana svima ovo paše. prebacuju se loptice, nitko nije ništa kriv. Tih par utakmica na ljeto te blamaže u njima razgoli nesposobnost, napiše se par članaka i onda narednih 11 mjeseci status quo, igranje žrtve i dimna zavjesa teorija zavjera i kmečanja.
  • Chinaski
    119
    Od Dalića ništa novo.
    Čovjek svako toliko gazi sam svoje riječi. Od "igrat će oni koji to zasluže" do "Vlašića treba spašavati".
    Dobro, nije Istra, Slaven Belupo mjerilo, ali bilo je mjerilo lani za poluraspadnutog Perišića prije odlaska na Euro.
    Nadalje kad već tak brine od HNL-u, neka pita vrh HNS-a koliko je uloženo u infrastrukturu, trenere, gdje nam je kamp reprezentacije a i stadion....Suci su korumpirani od županijskih liga pa sve do prve lige, imamo niz lokalnih šerifa koji vode klubove u stilu Mamića i političkih uhljeba koji trebaju podebljati svoj CV....
    HNL je pravi raritet u svijetu jer je uz sve nabrojane probleme stvorio bazu repki, i 80-90% igrača prošlo je, stasalo i nastalo u HNL-u. Ali to "Poniznog" ne zanima....
  • Kruno
    358
    Kad dobije ostavku ima da proslavim. Sve vise mi pada u ocima.
  • nemapredaje
    3.4k


    Samo opaska - ostavka se daje, otkaz se dobija.
  • Kepec
    5.8k
    2018. je osvojio srebro na svjetskom s postavom u kojoj su svi osim Rebića i Rakitića niknuli u Dinamu ili Hajduku.
    2022. je osvojio broncu na svjetskom s početnom postavom u kojoj samo Stanišić nije igrao u HNL-u, a golove su mu davala dva (bivša) dinamovca, a asistencije imali jedan trenutni i tada budući, a sada bivšu Hajdukovac.
    2023. je osvojio srebro u Ligi nacija s postavom u kojoj je imao 11 igrača koji su svoju karijeru započeli u hrvatskoj ligi.

    Naravno da su se ti svi igrači razvili tek prelaskom u Tottenham, Chelsea , Inter i nitko ne kaže da bi ti svi igrači bili na nivou na kojem su danas da su ostali cijeli život ovdje, dapače ostali bi prosječni igrači, ali je činjenica da ogroman postotak igrača koji dođe do reprezentacije svoji put započne upravo u tom HNL-u kojeg izbornik stalno gazi.

    Lako za Petkovića, Baturinu ili Sučića koji su tu na korak do repke ili su već unutra, ali kaj je s onim nekim klincem u Lokomotivi koji se trudi da ga se primjeti i vidi, ima san igrati jednoga dana u dresu Hrvatske, a onda shvati da će iz Lokomotive teško tako nešto uspjeti.

    Da Dinamo nije Dinamo i ne ostvaruje rezultate u Europi kakve ostvaruje i da ne razvija igrače poput Gvardiola, Petkovića, Livakovića itd., pitam se tko bi izborniku igrao? Tko bi mu držao obranu i tko bi mu zabijao u najvažnijim trenutcima najvažnijih utakmica kad mu ne bi igrali igrači iz tog glupog HNL-a.
  • nemapredaje
    3.4k
    Evo jedne kratke analize koja će reći mnogo o Dalićevoj izjavi. Ovo su reprezentativci sa zadnjeg popisa i klub u kojem su bili u vrijeme debija za reprezentaciju:

    Dominik Livaković -Dinamo
    Ivica Ivušić - Osijek
    Dominik Kotarski - PAOK
    Joško Gvardiol - Dinamo (na posudbi iz RBL)
    Duje Ćaleta-Car - RBS
    Borna Sosa - Stuttgart
    Josip Šutalo -Dinamo
    Martin Erlić - Sassuolo
    Luka Modrić - Dinamo
    Mateo Kovačić - Inter (bio je pozvan dok je bio u Dinamu, ali nije nastupio zbog ozljede)
    Mario Pašalić - Chelsea
    Luka Ivanušec -Lokomotiva
    Luka Sučić - RBS
    Kristijan Jakić - Eintracht
    Martin Baturina - Dinamo
    Petar Sučić - Dinamo
    Nikola Moro - Dinamo Moskva
    Ivan Perišić - Club Brugge
    Andrej Kramarić -Rijeka
    Bruno Petković -Dinamo
    Mislav Oršić - Dinamo
    Marko Pjaca - Dinamo
    Ante Budimir - Mallorca
    Igor Matanović - Eintracht
    Marco Pašalić -Rijeka

    Više od pola trenutnih reprezentativaca je debitiralo dok su igrali u HNL-u. Dakle zaključak je - Daliću ne seri !
  • IstinaZaDinamo
    2.1k
    Ono kad je Lokomotiva tu, a jedan drugi klub nije :rofl:

    Ali ovo opet pokazuje da hnl nije relevantan jer je vecina iz Dinama. Ova trojica (ne racunam Ivanuseca jer je to bio poseban slucaj) su debitirala iz razlicitih razloga, Ivusic zbog ozljede Livija, Kramaric je bio u odlicnoj formi u Rijeci i par mjeseci nakon otisao u Englesku, a Pasalic nije ni bio na popisu prije debija ...
  • Hectorharatti
    110
    Kad ispadnu nasi klubovi od ruzemboreka gzire i olimpije onda pljuvacina na najjace po hnlu i ismijavanje kvalitete.
    Kad dalic kaze istinu vade se podatci da su nasi klubovi ipak svemirski. Mi hrvati smo stoka nevidjena.
  • Zambatine škude
    2.7k
    Ali ovo opet pokazuje da hnl nije relevantan jer je vecina iz Dinama.IstinaZaDinamo

    A gdje su se razvijali Budimir, Ivanušec, Jakić, Pašalić, Pjaca, Oršić, Šutalo, Kotarski? Gdje se razvijalo 90 % igrača iz reprezentacije na temelju čega i odu van?

    Kad dalic kaze istinu vade se podatci da su nasi klubovi ipak svemirski. Mi hrvati smo stoka nevidjena.Hectorharatti

    Nije normalno da zaposlenik Hrvatskog nogometnog saveza na pressicama na Svjetskom prvenstvu koje prati pola planete govori da je liga odron. I ne zovu se u reprezentaciju klubovi, nego igrači.

    Je li prošle sezone trebalo zvati igrače iz Dinama u onim ciklusima nakon što su nas napucali Sparta, Paok i Ballkani? Zašto u Dinamo konstantno dovodimo igrače koji igraju u klubovima bez europskih uspjeha, a nerijetko bez ikakvog europskog iskustva?
  • nemapredaje
    3.4k


    Taman sam htio napisati isti ovakav odgovor.

    Potpisujem sve napisano.
  • Noel
    6.5k
    Luka Sučić:
    "Naravno da sam za bratića, navijam za svaki hrvatski klub koji igra međunarodne utakmice. Bit ću tad za Dinamo i bodrit ću ih, nadam se pobjedi."

    Ovako zvuči navijač Hajduka koji nije odrastao u Splitu i okolici i nije naučen u mržnji od malena.
  • serbus
    4.2k


    I to je najveća glupost izmišljena u HR .. Ja neznam gdje još navijači rivalskog kluba navijaju za suparnički klub...

    Baš me zanima koliko navijača Evertona želi uspjehe u Europi Liveru , ili Barcelone Realu, a van Europe još gore.. Ja želim Hajduku što više Debrecena , Gira , Ruža da bi ih mogao podjebavati isto kao oni mene nakon 9:2...

    Kakvo mrtvo navijanje za rivala do kud to ide samo kvalifikacije ili da Hajduk uzme ligu prvaka pa mi kao drugi uđemo direktno ?
  • jakov1
    179
    Ja želim Hajduku što više Debrecena , Gira , Ružaserbus

    Isto tako, jednom mom susjedu nek se sruši ograda, a drugom nek se osuši trava. Koji k bi se oni nečemu veselili, a u isto vrijeme podizali vrijednost moje imovine.
  • Big Daddy
    1.3k
    Kaj se mene tice nek se tovari ugase, a ne samo da u Europi sve popuše.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.