• Dudu9
    821
    Očito ne računaš da neko ko želi raditi hotel i soping centar ipak trebaju kupit zemljišta i zatim tražit dozvolu grada Zagreba a na Maksimiru dobiju zemljište i sve potrebne dozvole od grada, imaš primjer di je zemljište pokraj stadiona Kranjčevićeva sad plaćeno 11mil i sad čekaju grad da vide šta mogu graditi, kupio lik koji drži hotele
  • NitkoBitan
    17.9k
    Sto je Dinamo vise spreman financijski sudjelovati u projektu izgradnje stadiona to ce cijeli proces ici jednostavnije i brze.

    Uefa ne financira izgradnju stadiona, Grad Zagreb se vec ogradio od financiranja, drzava politicki drzi distancu i u pricu gura sve hrvatske klubove i stadione (spominju neki smijesan fond za sve koji nije dovoljan za jedan stadion), privatni investitori su nam kao i ekonomija - cisto sumnjam da ce netko "iskocit"...
  • Papastrumf
    12.5k
    Zaključak moje gratis studije izvodljivosti je da se ni jednom investitoru ne isplati gradnja nerentabilnog stadiona u zamjenu za gradnju hotela i drugih objekata koja će mu drastično povećati povratak ulaganja i da se odmah mora krenuti u dogovor Vlada, grad, klub, HNS i naći model javnog financiranja stadiona Maksimir.Patak

    Sve ste tocno detektirali, kolega.
  • badjibadara
    3.3k
    Obzirom na lokaciju, napokon uredjene papire, vjerujem da mozemo privuci investitore da stoje u redu za novi Maksimir i dodatne sadrzaje.

    Kako vele ameri - ako imas priliku uzeti bilo sto uz Central Park - ne dvoumi se niti dvije sekunde. Cijena moze samo ici u nebo.

    Jos da nadodam, iako smo glavni grad jedne europske drzave, za neke stvari imamo provincijsko razmisljanje. Taj stadion u Maksimiru mora biti grandiozan, oduseviti arhitektonskim odabirom, mora biti poseban. Ako si za aerodrom zajebao sa Zahom Hadid, to se Maksimiru ne smije dogoditi. Takve stvari su u svim svjetskim arhitektonskim casopisima, takve stvari dovlace turiste iz cijelog svijeta bez obzira na utakmice, takve stvari dizu rejting cijelog grada i drzave.

    Time razbijas ucmalost i istupas iz provincije u glavi.
  • jedan u nizu
    8.5k
    ne dvoumi se niti dvije sekundebadjibadara

    sad te zove dinamooooo :cool:
  • Borovljanin
    109


    Slažem se 100%. Ja bih volio da stadion bude estetski lijep. Ove slike koje kruže su mi bezveze. Znam da je to samo okvirno, jedna predodžba kako bi “moderni” stadion izgledao, ali imaju veliku manu. Takvi stadioni mogu biti sagrađeni u Hoffenheimu, Varšavi, Bratislavi i Ateni… Ništa mi od njih ne govori - Zagreb. Davno sam frendu rekao, stadion treba izgledati stilski ili kao HNK ili brutalistički kao Zagreb građen 50ih i 60ih. Ok, to nema veze s nogometom, ne bi se bunio da dobijemo neki “običan” stadion bez duše, ali eto. Ovaj sada mi ima dušu, volio bih da ga ima i sljedeći.
  • prefontaine
    650
    Sve si rekao. U tom smislu, možda bi najbolje izgledao u obliku kuglofa.

    Imam jednog lika, umirovljenik k tomu, koji u slobodno vrijeme pravi skice svega i svačega, reć ću mu i da stadion skicira po uzoru na kuglof.
  • dinamozivivjecno
    2.1k
    Nemam nista protiv stadiona u obliku kuglofa, ali osobno mislim da bi ovakav dizajn bio najbolji ili da bude slican Rapidovom.

    cam1-d66e565a-be1a-443d-9c9b-847b34da398b.jpg
  • Neron53
    666

    Ovdje su 3 etaze prikazane...tesko da ce ih biti toliko. Tj nadam se da nece.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.