• Paggini
    22k


    Suarez kojeg sam obožavao, ali koji je također imao etiketu padavičara.

    Cilj svakog napadača bi trebao zabiti gol u situaciji kad je pred golom. I točka. Ako se napravi faul nad njemu koji ga onemogući u tome (saplitanje, povlačenje, uletavanje u stajnu nogu i slicno), onda je penal, ali ono jučer nije bilo onemogućavanje nego kontakt i Petko u toj situaciji nije razmišljao da nastavi i što bolje dođe do gola, nego da padne. I to često radi, jebiga.

    Nije Petko klinac od 60 kila, nego bik od 190 cm, ono jučer je pao jer je mislio da će dobiti penal, a ne zato što je zapravo pao.

    Volio bih da mu Bjelica nekako izbije to iz glave, ali jebiga. Dikod sudi, dikod ne sudi, ocito.
  • Svi na Sjever
    2.3k
    Mali naglasak, vas dosta komentira situaciju kao da je dosuđeno simuliranje zbog lakog pada, dosuđen je faul u napadu, što je po meni kriva odluka, jer se Petko nogometno ispravno zagradio, ovaj ga sapliće u stajnu nogu a nema situaciju da dođe čisto do lopte, apsolutni rizik Monacovog braniča.

    Znači da je Petko izdržao duel i nastavio ,akcija je prekinuta, što je najgora odluka po meni,da je pustio duel ,tj.igru čak bi to i razumio, sudac je apsolutno iz krive percepcije sagledao cijelu akciju.

    Inače, općenito oko učestalosti tendencije lakšeg padanja kod Petka se slažem.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Da, ja sam na utakmici mislio da je on dobio žuti zbog simuliranja, a dobio ga je Kačavenda zbog prigovora.

    Iz nekog kuta zbilja djeluje da je Petković nagazio lika. Logično je kad je osjetio kontakt da je pao jer je htio penal. Na kraju krajeva, i na Euru je protiv Španjolske neshvatljivo pao u trenutku kad je imao prazan gol i promašio penal koji je doslovce iznudio.

    S apekta igre kao takve, zbilja mi je teško vjerovati da bi njihov obrambeni igrač odnosno bilo koji obrambeni osim vratara išao simulirati i pasti bezveze. Time riskira da napadač ostane sam i zabije gol.

    Pri kontaktu u 16ercu ako napadač pada bezveze može mu suditi penal ili ništa, a ako obrambeni pada bit će ili faul za njega ili gol za protivnika.

    Ne vidja se baš često da obrambeni ide iznuditi prekršaj u vlastitom 16ercu za razliku od obrnute situacije.
  • San Lorenzo
    16k
    Kad se sjetim šta je protiv nas dosuđeno protiv Salzburga prije dvije godine, ono jučer na Petkoviću je mesarski start.
  • Svi na Sjever
    2.3k
    Premalo se gleda kontekst ili opasnost cijele akcije, i tu Uefa jako pliva po meni zadnjih godina jer je išla iz krajnosti u krajnost, nogomet je tu izgubio svoju negdašnju granicu faula i "balerinskog" kontakta kao kod Bernauera.

    Previše lakih penala zbog efikasnosti i zanimljivosti utakmica, a s druge strane se izgubila srž nogometa.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Evo došao sam na ideju izvući podatke o tome koliko je sudionika ovogodišnje LP Dinamo pobijedio kroz svoju veliku povijest, a uz to sam usporedio taj podatak sa klubovima protiv kojih je Dinamo igrao bez uspjeha, te klubova s kojima se nikad nije susreo. Znam da nas većina ovdje zna sve ove podatke ili barem većinu, ali isto tako znam da ima dosta onih koji za neke od ovih pobjeda sigurno nisu znali.

    Dinamo je pobjeđivao: Benfica, Liverpool, Juventus, Inter Milan, Sparta Prag, Atalanta, Sporting, Arsenal, Bayern, Barcelona, Real Madrid, Paris SG, Celtic, Club Brugge, Feyenoord, Stuttgart, Bologna, Shakhtar Donetsk, Sturm Graz, Milan, crvena zvezda, RB Salzburg, Slovan Bratislava, Young Boys

    Dinamo je igrao protiv ovih klubova, ali bez pobjede: Bayer Leverkusen, Manchester City, Monaco, Atletico Madrid, PSV Eindhoven

    Dinamo se nikad nije susreo sa: Borussia Dortmund, Brest, Aston Villa, Lille, RB Leipzig, Girona

    Tako iz ovoga možemo izvući činjenicu da je Dinamo pobjeđivao 68,6% ovogodišnjih sudionika LP.
    Sa 17,1% suparnika se nije nikada ni susreo, a bezuspješan je bio protiv samo 14,3% suparnika.

    Ovo je jako moćan postotak, nažalost nismo ga uspjeli sutra povećati protiv Monaca, ali imamo još jednu priliku na Maksimiru protiv Borussije s kojom se još nismo sreli.

    Samo ću reći da vjerujem da će nakon 27. studenog postotak prijeći 70% kada već jučer nije!
  • NORTE
    11.6k
    Hehe ni blizu. Ne znaš ti za traume ranih i srednjih 2000tih. I bolje da ne znaš.
    Ovo je kamilica.
    Zagi

    Kako misliš ne znam?
    Pratim ovaj klub od 2002. i gaženja ZTE-a pa ispadanja od Fulhama kad je Goce Sedloski fulao vrlo dobru šansu za gol izbliza za vodstvo 0:2 u Londonu koje bi nas potpuno vratilo u igru za prolaz!

    Naravno da je fulao i naravno da smo tekmu izgubili golovima u zadnjim minutama.



    Tragedija je Minhen, ovo je rapsodija.The Undertaker

    Minhen je realnost, "očekivan" poraz, nažalost viši od očekivanog.

    Doduše da je Pjaca zabio za 3:3 tko zna kako bi završilo...vjerojatno porazom, ali uvjeren sam ne toliko visokim jer bismo tad parkirali autobus pred svoj gol da je Pjaca to zabio.

    Monaco je tragedija jer smo izgubili dva već osvojena boda neviđenom greškom golmana koja je otvorila put prema "dinamovskom" kiksu.
    Gosti su bili potpuno pregaženi i bezopasni, potpuna dominacija dinama neokrunjena pobjedom koju smo imali u rukama.
    Sami sebi smo praktički zabili prvi gol, a reklo bi se i drugi, jer jesmo.

    Ta već upisana pobjeda bi bila potpuno vidanje rana iz Minhena i otvorili bi si put prema PROLAZU dalje, a ovako smo ranu još više otvorili epskim gubljenjem pobjede i bodova.

    Ne znam zašto ljudi toliko slave taj bod. Totalno sam u kurcu nakon ove tekme, valjda težem od Minhena.
    Naravno da je super što smo osvojili bod, ali na ovaj način to je bolno.
  • NORTE
    11.6k
    Jedna stvar koju sam više puta napisao na Zoni za Jakira:imam dojam da izgledamo kao skup 11 pojedinaca, a ne kao momčad. A uloga trenera je upravo u tome da kroz sinergiju, automatizme, pripremu i taktička rješenja osigura stvaranje momčadi koja će na terenu biti jača od pukog zbroja individualnih kvaliteta.

    Bjelica je to vrhunski pokazao u ovih tjedan dana koliko je tu.
    Bosskovitz

    "Neki tamo" Fcsb (na tablici su trenutno 10. u rumunjskoj ligi, da uzmemo u obzir formu) je danas osvojio tri boda kod Paoka u Solunu pobjedom 0:1 iako je ukupno 45 minuta igrao s igračem manje! Hej čovječe.

    Jakir je tamo popio 5 komada od tog Paoka prije pola godine, s 11 igrača dinama na terenu, potpuno istom ekipom koju imamo i sad.

    Ispao u Pragu, izgubio na Kosovu, izgubio obje od Plzena, izdominiran od Qarabaga u Zagrebu i posramljen od Bayerna pa realno i od Paoka.

    Jedan je Bjelica Nenad.
    Bolje ikad nego nikad.
    Dinamovo proljeće ispravlja greške prethodne (grobarske) vrhuške kluba.

    Nije poanta hejt, nego samo smjestiti i odvojiti nešto dobro od nečeg lošeg.
  • Droljo
    8.2k
    Neki tamoNORTE

    Kužim da si stavio navodnike ali svejedno. Steaua je osvojila ligu prvaka i to su u finalu pobijedili barcelonu. :wink:
  • Jos-Optimus
    2.3k
    Trauma je Newcastle, kada sa 10 igrača pobijediš sudačke prevare iz prve i druge utakmice i dođeš na minutu od pucanja penala gdje je Ladić doktor. Ljudi su toliko tužni bili da je to teško opisati, još me boli taj šugavi Ketsbaia
  • ZrnTSCHeZ
    148

    Zločinac Urs Meier
  • Jos-Optimus
    2.3k
    Masakrirao nas čovjek
  • Mr Anderson
    8.4k
    Trauma je Newcastle, kada sa 10 igrača pobijediš sudačke prevare iz prve i druge utakmice i dođeš na minutu od pucanja penala gdje je Ladić doktor. Ljudi su toliko tužni bili da je to teško opisati, još me boli taj šugavi KetsbaiaJos-Optimus

    Da, ta utakmica je baš primjer neopisive sreće i ogromne tuge u jednoj utakmici. Prvo, isključi ti igrača i gubiš 1:0, misliš da je sve gotovo, pa neviđeni delirij na tribini kad Cvita u sudačkoj nadoknadi zabije za 2:1 i onda neopisiva tuga i razočaranje kad ga primiš u 120. minuti.
    Turska u Beču 2008. je najbliže tome. Je i Šahtjar,ali tad na stadionu još nismo znali da smo ispali radi tog penala.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Da, ta utakmica je baš primjer neopisive sreće i ogromne tuge u jednoj utakmici. Prvo, isključi ti igrača i gubiš 1:0, misliš da je sve gotovo, pa neviđeni delirij na tribini kad Cvita u sudačkoj nadoknadi zabije za 2:1 i onda neopisiva tuga i razočaranje kad ga primiš u 120. minuti.Mr Anderson

    I ne samo to, kaj je najbolje sudac je isključio krivog igrača, Jurića koji je bio iza Ladića i nije napravio baš ništa. Nedavno mi frend šalje snimku te tekme, golovi samo i skužio sam da je to prvi put da sam vidio Asprillin gol nakon brat bratu 10, 15 godina, uglavnom jako, jako dugo. Velim ja kaj je tebi da mi takve stvari šalješ. :D

    Slična stvar je i s tekmom protiv Turske bila, nisam gledao niš s te tekme godinama, vješto izbjegavao. A i Šahtar, onaj faul na Pjatovu mi je u glavu i dalje al bome ne budem ga pogledao na snimci.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.