• Jaro
    7.6k
    AC Milan - Van Basten te kasnije Boban i jednostavno ostalo do danas
    Liverpool - uz starog koji ih je valjda "zavolio" u primeu 80ih
    BvB - oni fluorescentni dresovi 90ih :rofl: , osvajanje LP, kasnije Klopp
    Atl. Madrid - Torrente efekt, a u novijim vremenima - jedini otpor Real/Barca duopolu
  • Sljeme
    2.4k
    Dinamo prva ljubav. Na sjeveru početkom 2000. dosta naših imalo šalove celtica, dresove i tak sam i ja počeo pratit Celtic i zaljubio se u njega (atmosfera, Irska, katolici, IRA).NKDZ86

    Kužim simpatije prema Celticu nekad, ali danas ono kaj vidim je da Celticovi navijači jako briju na antifašizam/komunizam, pedersku agendu, migrante i Palestinu. Znam da postoji i prijateljstvo sa St. Pauliem, a delegacija kluba im nastupa na gej paradi itd... Mi smo od njih sa desnicama u zraku čista suprotnost. Ne vjerujem da oni nas vole, a i ne vidim razlog zakaj bi mi njih.
  • NKDZ86
    1.7k
    To kaj si nabrojao vrijedi za njihovu ultras grupu GB koji me ne zanimaju.
    Jesi ti prestao navijat za dinamo zbog politike ZM i sl. stvari.
    A što se tiče desnice, ja ju sigurno ne dižem.
  • Krizy
    44.6k
    Tetka krenula s akcijom vrbovanja za Real Madrid prije nego sam krenuo u osnovnu školu.
    U trećem razredu osnovne znao sam jako puno prvoligaša svih europskih liga, a prvake svih liga redovito nabrajao impresioniranim odraslim ljudima nakon nedjeljne mise :lol:

    Tako da Real Madrid sam detaljno pratio do dolaska Nenada Bjelice 2018.
    Tada sam dosta ohladio jer je i Dinamo napokon postao konkurentniji u Europi.

    Nakon priča o Superligi gotovo potpuno sam batalio nogomet i sada gledam samo Dinamo i repku, HNL, EP i SP.

    Kao mali pratio dosta luzerskih klubova, poput Bayer Leverkusena i Lensa.
  • Paggini
    22.2k
    Ozbiljnije simpatiziranje jedino Celtic, to ide od moje prve Dinamove utakmice, u gostima protiv Cibalie 2006. Bili s Boysima i kak je tad šarenilo bilo na tribini, 4-5 tipova je furalo Celticove dresove, što mi je bilo nezamislivo, pa mi je stari pojasnio zašto, šta znači Celtic, to neformalno prijateljstvo i ostalo, pa me uhvatilo praćenje i Celtica. Toliko da sam hodao Londonom s 15 godina okićen i nakićen Celticovim merchom heh, mali buntovnik šta ću!

    Osim toga, nisam baš nešto previše simpatizirao neki klub, više igrače, pa zbog njih i ekipe. Tipa Ronaldinhova Barca, onaj Ancellotijev Milan sredinom 2000ih, Mourinhov Chelsea i Inter, Real Madrid u pravilu navijam ako igra protiv bilo koga..

    Ali kroz godine je ljubav prema Dinamu postala patologija, pa samim time više ni ne gledam nogomet ako se direktno ne tiče Dinama, što znači da ću gledati HNL i Dinamove protivnike u LP, sve ostalo me apsolutno ne zanima.
  • Dr Hofmann
    1.4k
    Samo bi se osvrnuo na jedan fenomen koji meni osobno nije jasan. Jedan poznanik je išao gledati u Zagrebu Liverpool - Tottenham finale Lige prvaka 2019. u neki ,,klub navijača" Liverpoola (brijem da su bili u nekoj birtiji). Shema kao navijanje, pjevanje Liverpoolovih pjesama itd.

    Razumijem da je nekome neki klub drag, ali to mi je baš neshvatljivo, da se neki lik iz Zagreba poistovjećuje do te razine s nekim stranim klubom. OK, svijet je globalno selo, internet, jeftini letovi itd. Ali baš ići do razine identifikacije s, ne znam, Bayernom, mi je debilana.

    Još kad se sjetim Barcelona Real rivalstva početkom 2010-ih i ljudi koji su doslovno svršavali na to...

    Ne znam, meni osobno je to neshvatljivo, ali svatko živi na svoj način. Meni više živaca pojede Banjole - Dinamo prvo poluvrijeme nego sve Classico jebene mega utakmice ikad
  • Paggini
    22.2k


    Jedan od najboljih frendova je bolesni navijač Barcelone, svake godine uredno kešira 200 eura za članarinu, jednom u par godina ode pogledati na Nou Camp utakmicu, održava kontakte s tim Barceloninim gorljivijim navijačima, gleda utakmice u klubu navijača Barcelone, mislim da je kod SD Stjepan Radić, to križanje.

    Nezz, nije ni meni to nikad nije bilo jasno, ali taj klub ga je zakačio u formativnoj dobi - generacije Ronaldinha i Messija, plus politički mu jako odgovaraju jer je i on ovaj krčmarski ljevičar nažalost, pa puši sve te brije o Kataloniji i slično. Tako da jbg, zakačilo ga, potrefilo se i sad je gotovo.

    Smiješno jer mu je stari jedan od najbolesnijih Dinamovaca koje znam, imao dva predinfarktna stanja tijekom prijenosa Dinama hahaha, legenda. A sin eto...
  • Tom Hanks
    3.1k
    što se tiče desnice, ja ju sigurno ne dižem.NKDZ86

    Zašto ne?
  • nemapredaje
    3.4k


    Znači njaginjanje statističkim podacima od malih nogu :smile:

    Moj mali je isti. Sve žive klubove i igrače zna
  • Sljeme
    2.4k
    Jesi ti prestao navijat za dinamo zbog politike ZM i sl. stvari.NKDZ86

    Nisam. Bio sam dio borbe protiv njega, a tamo ne vidim da nekome to smeta.

    Da ne idemo previše van teme, samo ću reći da smo različiti, imamo drugačije poglede na život. Za mene je jedini klub Dinamo i nikad ne bih mogao na sebi nositi tuđi grb, tak sam odgojen. Jedino kog simpatiziram su klubovi koji igraju protiv hajduka.
  • über alles
    1.6k
    Juve i Arsenal
  • Agramer86
    337
    Ne navijam i ne pratim niti jedan drugi klub osim Dinama. Ukoliko u LP igraju klubovi u kojima je neki hrvatski igrač (osim Pašalića i sličnih kozojeba) onda navijam za taj klub ali ipak uvijek mi je drago za jedan portugalski klub. Živio sam u Bragi neko vrijeme tako da mi je uvijek drago kad pobijede.
  • Sibirski plavac
    1.9k
    Jedini klub za koji navijam je Dinamo, ali u svakoj od ovih jačih liga imam neki klub koji simpatiziram/povremeno pratim njihove rezultate:

    Engleska- Manchester City (Čudna priča. Prije xy godina igrao s frendovima Fifu na Plejki i bezveze izabrao City i pobjeđivao s njima skoro svakog, te sam odlučio početi ih pratiti i u stvarnom životu vodeći se idejom "ako su dobri u igrici mora da su i u stvarnosti". Ah, ta dječačka logika :rofl:

    Njemačka- HSV (Nema neki konkretan razlog. Od kad sam počeo pratiti bundesligu prije nekih 10ak godina oni su bili redovno u borbi za opstanak, a opet su mi nekako upali u oko prije Bayerna ili Borussije pa sam tako počeo njih pratit. Nadam se da se konačno vraćaju u prvu ligu, iako im trenutna pozicija na tablici to i ne sugerira. :grimace:

    Italija- Milan (Nemam konkretan razlog, kao ni za HSV. Osim što sam i rossonere kao i HSV počeo pratit kad su bili u ogromnoj krizi, period od 2012. do 2020. kad su osvojili samo jedan talijanski superkup. Očito volim pratiti posrnule velikane. :lol: )

    Španjolska- Valencia ( počeo ih pratiti kad su imali onu ekipu sa Parejom, Otamendijem, Gomesom, Alcacerom, Gayom, Feghoulijem itd.. Zanimljivo ekipa s takvim imenima je završavala između osmog i dvanaestog mjesta, čak nijedan kup nisu uzeli, ali eto meni su i takvi nekonkurentni postali dragi iz nekog razloga)

    Van liga petice- Ajax (počeo ih simpatizirati nakon one sjajne sezone u LP 2018/19, Tadić, Schone, De Ligt, Van de Beek, Ziyech i ostala ekipa), Panathinaikos (drag mi je istoimeni košarkaški klub, pa samim time simpatiziram i nogometni klub)
  • Mali dioničar
    15.7k
    Čovjek se zamisli nad samim sobom kad skuži da ste se većina vas zaljubljivali u klubove davnih 2010tih.

    :smile:
  • NitkoBitan
    18k
    Klubovi koji su mi malo drazi od ostalih u ligama petice (ne bih se ni nazvao simpatizerom).

    Engleska - West Ham
    Spanjolska - Real Madrid
    Italija - Parma.
    Njemacka - Eintracht Frankfurt.
    Jedino za francusku nemam neki pick.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.