• Neki tip
    18.3k
    Dosta vas na temi Lige prvaka ili za "šankom" zna spomenuti da "navija" (simpatizira, što god) i za još poneki klub osim Dinama.

    Nema potrebe za opravdavanjem i naglašavanjem "samo Dinamo", "Dinamo pa dugo nitko.." i sl. na ovoj temi. :) Ako nekog ne zanima nijedan klub osim Dinama, ova mu tema neće biti zanimljiva i to je to.

    Koji su to (nogometni) klubovi? I zašto (što me zapravo i puno više zanima :))?

    Što vas je povezalo s Interom, Romom, Celticom, Man Unitedom..?

    Osobno, u nekim formativnim godinama doista me ni za kog (od nog. klubova) nije bilo briga, osim Dinama pa samim time nemam neku jaču emotivnu povezanost ni s kim. Ipak, Celtic mi je bio nekako draži od ostalih. Odrastao sam u Dubravi 90tih, a Sinn Fein i IRA natpisi bili su posvuda. Ja sam si to povezao po toj nekoj vjerskoj i borimo-se-protiv-jačega-za-svoje liniji i, kao, oni su mi super. Poslije shvatio da su to zapravo ljevičari, socijalisti (a na to nikad nisam baš padao), ali Celtic je ostao drag klub (ne i emotivno važan - ne živciram si ni najmanje oko njega).

    Liverpoolu sam se više divio (i ranije, ali posebno od finala LP 2005.), nego ga simpatizirao, do dolaska Kloppa. Obožavam njegov nogomet, a kako se to savršeno spojilo s mitskom atmosferom i čekanjem naslova 30 godina, tako im taj naslov želim i nekako mu se i sam veselim.

    Imam neke simpatije i za HR klubove u BiH, a obično kad pratim LP "navijam" za onaj klub u kojem igra netko naš. Naravno, bez ikakvog bitnog emotivnog angažmana. :)

    Eto, valjda sam potaknuo temu.. Koliko sam skužio, ima vas i bitno emotivno involviranijih nego što sam to ja kada su u pitanju i neki drugi klubovi osim Dinama pa je moje pitanje - koji su to i zašto? :)
  • Majki2111
    2.5k
    BvB- od 2013. Kad je je još Jeličić bio na arenisport i reko da Borussia igra lijep nogomet. Prva tekma odgledana bila mi je te godine protiv Šakhtara.

    Rijeka- shvatio sam pošto imam korijena tamo sa Punta i ljetujem tamo, mjesec dana a i više, učim se da se povežem s tim krajem, govorom i klubom.
  • Bosna86
    11.1k
    S obzirom da sam iz Bosne uz Dinamo pratim i Zelju. Kao i velika većina Hrvata iz Bosne prezirem Zrinjski pa je onda Zeljo zbog boje i neke prijeratne povezanosti logičan izbor. Ipak moje praćenje Želje se svodi na par utakmica godišnje uživo i tjt
  • Neki tip
    18.3k
    Kao i velika većina Hrvata iz Bosne prezirem ZrinjskiBosna86

    Nisam znao za to. Neki animozitet prema Hercegovini ili baš s klubom ima veze?
  • Neki tip
    18.3k
    shvatio sam pošto imam korijena tamo sa Punta i ljetujem tamo, mjesec dana a i višeMajki-Papi2111

    O 'ebote, susjed si mi i u kvartu, i kad sam poslu i na moru.. :lol:
  • Ero
    921
    Simpatiziram jedini čisti hrvatski klub izvan granice RH.. NK Široki Brijeg
  • Ero
    921
    Od Širokog pa na dalje prema zapadu se baš i ne navija za Zrinjski, već je stvorena baš teško rivalstvo pa čak i mržnja..
  • Bosna86
    11.1k
    Dok su Zeljini navijači dizali poruke za Vukovar, osnivači Ultrasa su još mahali crvenim zastavama... krpe boysa su se uredno pojavljivale sa Zeljinim, čak su i neki naši top ljudi iz grupe išli prijateljski na Zeljine utakmice sve do sredine ‘00. Sto se tiče Zrinjskog to je jedna obična HDZ praonica novca čiji navijači vise mrze Muslimane nego sto vole svoj klub
  • Neki tip
    18.3k


    Ok, hvala obojici na pojašnjenju. BiH politiku prilično dobro poznajem, ali ne i sportsku presliku..
  • Bosna86
    11.1k
    Ukratko za Siroki Brijeg, nikada nije zaigrao nijedan musliman ni Srbin, a navodno i ovih par crnaca sto su zaigrali su bili katolici :smile:
  • Ero
    921
    Trenutno igraju 2 pravoslavca, Makedonac i Rus..
  • deda
    26.3k
    Deda je navijač Mladosti iz Ždralova i Dinama. Dakle imam dva kluba. No Dinamo je broj jedan. Od Europljana simpatiziram Spartu, Aston Villu, Inter, Celtic, BVB, Athletic i Čelik.
  • ZDS86
    205
    Samo Dinamo Zagreb
    I simpatije prema imenjaku iz Kijeva,drago mi je kad imaju uspjeha.
  • agramZ
    2.2k
    neki su mozda primjetili o kojem klubu najvise pisem i najvise znam poslije Dinama.. iako sam se pravio lud mislim da se mogu izdati :lol: navijam za svoj lokalni klub Rapid Bec.. zna se da u Becu postoje cetiri kluba i za sta svaki od njih stoji. ozbiljnjije pratiti Rapid sam poceo tek prije nekoliko godina kad sam trazio neki "spas" od gnk-a, negdje gdje bi mogao na stadionu iskreno osjecati emocije bez onog cudnog "bola" u stomaku, pa sam tako poceo ozbiljno navijati za klub iz svog rodnog grada i nazalost ponekad preskociti Maksimir..
  • Neki tip
    18.3k
    zna se da u Becu postoje cetiri kluba i za sta svaki od njih stoji.agramZ

    Ne zna se. :) Ili barem ja ne znam.
    A upravo je to ono što me zanima.. zašto? Što (ti/vam) predstavlja taj "dodatni" klub?
    Ili u ovom slučaju, što za tebe i u općoj percepciji Rapid jest, a ostala 3 kluba nisu (i što su oni, kad već pitam i kad pišeš :)).
  • Bosna86
    11.1k
    Pojavom interneta i kablovske su svi sportovi postali toliko dostupni da ne znam zašto te to čudi. Jednostavno u prirodi čovjeka je da podsvjesno druka za nekoga
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.