• vjeko1701
    7.9k
    Kod njega ko da smo u krugu - dobro svjetsko, loš euro, promjene...
  • Big Daddy
    1.1k
    Znači, Ligu nacija osvajamo.
  • veselko tenžera
    2.1k
    jer zaista ne volim Dalića, njegovo malograđanstvoBosskovitz

    Jel može neko pojašnjenje u čemu se ogleda Dalićeva malograđanština?
  • Medvedgrad
    257
    Jel može neko pojašnjenje u čemu se ogleda Dalićeva malograđanština?veselko tenžera

    Dolazi iz malog grada. Livna. I Varaždina.
  • jakov1
    83
    Dalić je dobar trenerBosskovitz

    Žrtvovao je Euro da bi naučio lekciju, teško ga je sad hvaliti iako ovaj tjedan stvarno pokazao da nije rob nekih svojih ideja, nego da je samo pogriješio na Euru.
  • don
    5.5k
    a realno, tu promjenu smo svi zazivali i svi bi je napravili poslije eura tko ima 2 zrna mozga nogometa u glavi
  • Big Daddy
    1.1k
    Kaj se Matanovića tiče, kad se njemu otvori!! Gazit ce sve pred sobom! Nema puno napadača koji si SAMI stvore toliko prilika! Realizacija će doći, a onda će trpati k’o lud! Kao boca od kečapa, treseš, treseš ko lud, ništ ne ide, a onda odjednom BAAAMMMM :rofl:
  • jakov1
    83


    Najočitiji primjer je kako svaki prigovor svojim trenerskim odlukama okarakterizira mržnjom protiv reprezentacije, loži ljude najprimitivnijim metodama da izbjegne raspravu o delikatnim stvarima jer zna da tu može ispasti u krivu.
  • Svi na Sjever
    2.2k
    Josip Šutalo najbolji igrač rujanskog ciklusaNadmocniji

    Meni najbolji naš igrač i na Euru, jedini naš igrač koji nije bježao od duela ,protiv Albanaca ostavio dušu na terenu.
  • veselko tenžera
    2.1k
    nisam neki strastveni pratitelj njegovih javnih nastupa, ali nisam nešto primijetio da kritike na svoje odluke pravda mržnjom prema reprezentaciji. Doduše, ne čitam index, net, tportal i slično štivo, kad vidim Šprajca i Mojmiru ugasim TV tako da moguće da mi je promaklo.

    Dalića mi je zaista teško slušati, ne zbog sadržaja njegovih izlaganja, problem je više zvučne prirode. Čovjek je iz Livna, a trudi se neke riječi izgovarati kao da je rođen u Varaždinu i to mi zvuči tako neprirodno da me bole uši. Da me se krivo ne shvati, ništa protiv Varaždina ili bilo kojeg mjesta kao takvog. Protiv sam glumatanja da si nešto što nisi. Možda neki u tome vide malograđanštinu i meni to tako nekako i miriše.

    Meni je zvanje Perišića za ovu akciju bilo skroz nelogično, ali treba biti iskren pa reći da protiv Portugala uopće nije bio loš. Da Kramarić nije škrt koliko je, danas je mogao biti i strijelac. Dan danas tvrdim da su Jakić ili Mišić odigrali samo nadoknade s Albanijom i Italijom mi bi skupinu prošli sa 6 bodova. Ima tu još diskutabilnih odluka, ali sve u svemu to je sitno u odnosu na ono što što je čovjek napravio i činjenicu da ga i dan danas svlačionica slijedi. Nimalo laka svlačionica koju on itekako dobro drži pod kontrolom. Činjenica je da čovjek u mainstream medijima nema ni 20% podrške koju je zaslužio i to prosuđujem po onome što čitam i slušam, svjestan da je dobar dio onoga što izbjegavam velik dio mainstreama. Mogu misliti kako tamo kotira.

    Je li jedno vrijeme prema Dinamu imao ne baš korektan odnos? Da, nije bio baš korektan, ali to je bilo dok je Dinamom drmao Mamić koji ga nikad nije želio i koji ga je pokušao smijeniti nakon bezvezne prijateljske protiv Perua. Nije bilo fer prema igračima i klubu, ali išao je na štetu Mamiću. To bi trebali razumjeti barem oni koji su bili razočarani Vidinim golom. Ne onim iz prošle sezone nego onim prije desetak godina. U ove 2 utakmice i ovakvoj minutaži naše četvorke vidim promjenu tog odnosa i drago mi je radi toga.

    Jedan Ronaldo kaže da Hrvatska ima "great team, great coach". Nek je i kurtoazno, rijetki su od CR7 dobili makar kurtoazni osvrt.

    U zaključku, mislim da mu je najveći "malograđanski" krimen činjenica da je vjernik praktikant i da tu i tamo ponosno istakne krunicu.
  • Daliban
    1.6k
    Dalić je u ove dvije tekme još jednom pokazao da može promijeniti vlastiti pristup, vlastitu filozofiju, zna kad tvrdoglavost prerasta u zadrtost i sprječava se da tu granicu prijeđe. Zeznuli smo Euro, ali vidi se sada da on itekako zna da smo ga zeznuli, to želi i očito zna promijeniti. Rezultati to još ne pokazuju, ali ova igra je drugi svijet za ono kaj smo igrali prije nekoliko mjeseci. I koliko god Dalića ne šmekam ni malo, to mu se mora priznati.Bosskovitz

    Ne vidim neku posebnu promjenu. Stabilniji smo prema nazad, ali i rezerviraniji prema naprijed. Ista stvar kao i prije EP-a. Najveća razlika je uvođenje novih igrača i prestanak forsiranja krila, ali ni na EP-u realno nismo igrali krila. Najpozitivnije je da igramo s dva napadača, ali opet radi grešku jer ne zove profil koji mu fali da bi ovakva igra imala smisla. Zato i nema promjene, opet je kao da igramo s jednim napadačem i 5 veznjaka.
  • Miro Vugrinec
    4.7k
    Repka je dobro odigrala utakmicu i zaslužena pobjeda, ali ono sto treba reci je da je Dalic jedan obični populista koji blage veze nema i koji preko novina radi sastave. Majstor je protiv Portugala Baturinu igrača koji je sigurno u top 3-4 po formi ove sezone od naših stavio na lijevo krilo, rekao na pressici da je tražio dubinu preko krila. Staviš momka koji niakd nije igrao krilo na krilo i tražiš dubinu, a on cisti vezni cijeli život. Repka nisga ne napravi cijelu tekmu, bez okomitosti bez ičega protiv Portugala kojem 5 igrača ne ugra obranu(Leao, Ronaldo, Fernandes, Silva rekreativno igraju orbanu), ti vadiš Baturinu u 60 min. Ulaze u 75 min Matanovic i Sucic, Matan pukne jednu loptu pored gola, Sucic spoji 3 pasa, narod u komentarima i novinari u ekstazi, to je budućnost hr nogometa, isto tako Baturina prvi izvađen naravno narodu je on odmah prevara i nije za taj nivo jer pazi na neprirodnoj poziciji u očajnoj postavci on odigra malo slabije. Naravno Dalic kakav ie teški populista, Baturina ajmo van, Sucic i Matanovic unutra. Možete vi mislit sta ocete ali Petar Sucic je Osijek, Qarabag u Zagrebu i Rijeku bio sve 3 utakmice među 3 najlosija pojedinca, jedino je kolko tolko dobro odigrao u Azerbajdzanu. Znaci nikakva forma, ali u medijima je napisano da je on odigrao odlično protiv Portugala i Dalinjo ga odmah gura u vatru populistički, kao i Matanovica(dečka s 3 nastupa Bundeslige od 25 min, gura ispred špice Budimira koji ga je na euru spasio blamaže protiv Albanije, koji ga je protiv Armenije odveo na euro i igrač koji je treći strijelac španjolske lige bio prošle sezone). Znaci apsolutni populista, smjesan trener kojeg sreća posere kad god treba i pri tome stojim i to svatko ko je u nogometu zna i govori. Apsolutno svaki nogometaš ili trener ozbiljan nasamo će to reci za tog smjesnog populistu
  • Bosskovitz
    11.7k
    Jel može neko pojašnjenje u čemu se ogleda Dalićeva malograđanština?veselko tenžera

    U kompleksu manje vrijednosti kojeg ima. Stalno izmišlja neke nevidljive neprijatelje, često posve normalne i ni malo tendenciozne pojave interpretira kao zavjeru protiv sebe ili reprezentacije.

    Evo npr. ono kad je kukao u Kataru kako neki izmišljeni "oni" vrijeđaju hrvatsku reprezentaciju i ne daju nam zasluženi respekt jer igramo u 13:00 sati, iako je recimo i Argentina igrala u istom terminu i termini su bili određeni još prije no što su se uopće znali sastavi grupa. Pa ono kad je opet vidio neku veliku urotu protiv nas i odlučio demonstrativno bojkotirati FIFA-u. To su mi infantilne gluposti kakve rade tovari u HNL-u, ne razina na koju bi smio padati izbornik reprezentacije. Čak i da postoji neki stvarni problem, onda se on treba rješavati na ozbiljan način, a ne duriti se u kutu sobe i za domaću publiku - to je populizam i malograđanština, to se tako ne radi, provincijalno je i moramo biti iznad toga.
  • Daliban
    1.6k
    Matanović nema veze s populizmom. Dalić odavno šmeka Matanovića i sada je napokon dočekao priliku da ga priključi reprezentaciji kada ima alibi u tome da sjedi na klupi za Frankfurt. 99% hrvatske javnosti do ovog mini ciklusa nije ni znalo za dečka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.