• Paggini
    19.6k
    Jel Stjelja prestao pričati? Lik nije imao sekundu šutnje, nesnosan komentator
  • Nolifer
    8k


    Općenito sa te nove su nesnosni likovi, pogotovo onaj klaun i cirkusant roberto :vomit:
  • hardek
    2.8k
    Čaleta-car odličan kao srednji stoper sa 3 odiza. Treba i Erlića probat ali baš ta sigurnost u skoku koju DČC daje je ono što nam treba.
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    nebi se slozio, mislim da su par Stimac-Bilic i dalje nas najjaci obrambeni par ikada ali Gvardiol i Sutalo su na dobrom putu da postanu jos bolji.
  • Big Daddy
    1.1k
    Imali smo puno šansi, Matanovic je sad vidio da se moze nositi sa svima. Do sljedece reprezentativne akcije vjezbat ce u Frankfurtu, i siguran sam da ce mu poceti ulaziti. Pohvale za sve izborene akcije, mučio je poljsku obranu, nisi imali rijesenja za njega, realizacija bude došla. 3 boda su v žepu, Poljska lapapa
  • E46
    634
    Nadam se da je svima sada jasno da Pongracic nema sta radit u prvom sastavu, eventualno rubni rotacijski igrač repke. I znam da ce sada svi reci da sam stalno negativan i da u pobjedi samo kudim, ali nije bas tako. Samo govorim drugim rijecima da je ova formacija sa ovom trojicom i Pjacom i Sosom dobitna kombinacija, te najbolje sto imamo. Kad se vrati Erlic neka bude u rotaciji prije Pongracica.
  • tp1997
    262
    Sumacija dojmova nakon ovih dviju utakmica:

    Napokon (po meni, dosta prekasno) igramo 3-5-2 sustav, koji nam odgovara značajno više nego 4-3-3, koji smo igrali isključivo jer je Dalić želio kopirati ono što Modrić igra u Realu, ali je bilo osuđeno na propast jer je naprosto nemoguće uspješno igrati u sustavu sa krilima bez krilnih igrača koji rade razliku.

    Pozitivnih je elemenata mnogo:

    - Ćaleta-Car izrazito ugodno iznenađenje, zadnja linija s njim, Šutalom, i Gvardiolom je izgledala odlično još otkad je ušao na poluvremenu u Lisabonu, pogotovo jer izgleda da je i Šutalo u izvrsnoj formi

    - Matanović bi mogao biti veliki dobitak za reprezentaciju. U redu, realizacija nije išla, što je razumljivo s obzirom na to da je tek debitirao za reprezentaciju i da gori od želje da zabije, što mu sigurno utječe na (FMovskim riječnikom rečeno) "composure"; ali godinama nismo imali napadača koji će na taj način ući u završnicu, napasti dubinu, ispratiti centaršut...

    - Nakon dugo vremena sam vidio da hrvatska reprezentacija igra organiziran i suvisao presing, koji rezultira osvojenim loptama u opasnoj zoni

    - Osim Kovačića koji je bio izvrstan u objema utakmicama, Modrić je za klasu bolji nego na Euru...kao da razuman sustav pomaže i njemu...tko bi rekao?

    - Iako nemamo napadača koji je svjetska klasa na razini na kojoj je npr. Lewandowski, imamo luksuz da imamo raznovrstan set napadača koji svaki ima svoje različite kvalitete...a sustav 3-5-2 omogućava da se te kvalitete kombiniraju po potrebi. Kombinacije Petković-Matanović i Kramarić-Budimir su dosta drugačije u svojim karakteristikama, primjerice, a mogu biti korisne u različtim situacijama.

    Najveći mi je minus lijevi bok u fazi obrane, Sosa je ozbiljno plivao, pogotovo protiv Portugala - ali kad se na desnog wing-backa vrati Stanišić, bit će i to u redu; po potrebi se možemo transformirati u obrani i u formaciju s četvoricom iza gdje Gvardiol pokriva lijevog beka a Stanišić desnog.

    Što se igrača Dinama tiče - Pjaca nedorečen u ofenzivnom dijelu, ali defenzivu odradio odgovorno; Sučić gubi previše lopti u protivničkom presingu, gotovo nonšalantno, i to bi u LP mogao biti problem; Petković klasika, ima neke vrlo lucidne momente ali samo momente...Ancelotti je jednom rekao da velikog igrača ne čini to da *zna* nešto napraviti već *kada*, a imam dojam da bi Petko rado svaku akciju žrtvovao da sebi napravi situaciju gdje možda može napraviti neki malonogometni potez. I to je problem.
  • E46
    634
    Josip Sutalo najprogresivniji nas stoper sa loptom u nogama.
  • Mr Anderson
    7.9k
    mislim da su par Stimac-Bilic i dalje nas najjaci obrambeni pardinamozivivjecno

    Ni blizu, uostalom uglavnom se tada igralo s tri iza kod Ćire.
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Luka se sjeća da je zabio iz slobodnjaka za Dinamo u Osijeku
  • Nadmocniji
    219
    Luka se sjeća da je zabio iz slobodnjaka za Dinamo u OsijekSjevernaStrana

    Brutalan gol, od precke u mrezu
  • mlinchica
    1.8k
    Evo i sam je potvrdio da je zadnji onaj pravi bio u Dinamu protiv Osijeka, bravo!
    Znala sam da je moralo biti davno.
    A onaj protiv Slovačke da je bio pomalo sretan :grin:
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    znam, ali @mihaljevic je stavio par Sutalo-Gvardiol pa sam i ja usporedio sa Stimcem i Bilicem iako je i Simic igrao u paru sa njima.
  • Marley
    1.6k
    Ljudi moji kakve stopere mi imamooo, za iducih ohoho godina!
    A Josip Sutalo, ma nemam rijeci za njega, obozavam ga. Eh kad se samo sjetim pametnih nizozemskih "strucnjaka" prosle sezone...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ovo je vjerojatno nepopularno mišljenje i meni, introspektivno, jer zaista ne volim Dalića, njegovo malograđanstvo, robovanje senatorima, izmišljanje nevidljivih neprijatelja i tu uživljenost u vlastitu mesijansku ulogu, ali: Dalić je dobar trener.

    Dalić je u ove dvije tekme još jednom pokazao da može promijeniti vlastiti pristup, vlastitu filozofiju, zna kad tvrdoglavost prerasta u zadrtost i sprječava se da tu granicu prijeđe. Zeznuli smo Euro, ali vidi se sada da on itekako zna da smo ga zeznuli, to želi i očito zna promijeniti. Rezultati to još ne pokazuju, ali ova igra je drugi svijet za ono kaj smo igrali prije nekoliko mjeseci. I koliko god Dalića ne šmekam ni malo, to mu se mora priznati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.