• mokoxax468
    698
    Taman sam krenuo pisati ovo što Bosskovitz. Dinamo NE MORA prijeći na Kranjču čim se izgradi. Nitko neće tjerati Dinamo s trenutnog Maksimira.

    Jednom kada se odobri projekt (u kojem god formatu bio, privatni investitor ili ne) te se počne s rušenjem tribina, onda ima smisla da Dinamo ide na Kranjču.
  • scooniepenn
    3.3k

    Moram priznati da mi nije jasno kako netko misli da za projekt koji bi uključivao stanove, poslovne prostore, hotel, podzemnu garažu, prostore za ugostiteljsku i trgovačku namjenu, na elitnoj lokaciji u Zagrebu ozbiljni privatni investitori ne bi imali interesa izgraditi pride stadion, koji čak možda ne bi trebali financirati u 100-postotnom iznosu, već 80 do 90 posto. Jamčim ti da Arapi, Kinezi, Mađari ili u krajnju ruku Bouygues koji je i prisutan u Hrvatskoj za takav mega projekt imaju interesa. No, kako bi u ovom trenutku bilo koji potencijalni investitor iskazao, makar kroz pismo namjere, interes kad ne zna na kojoj kvadraturi, u kojim gabaritima po pitanju visine, i što sve konkretno može graditi? Kada sve to bude definirano, ići će međunarodni natječaj gdje će se, ne sumnjam, prijaviti ozbiljni investitori.
  • Brusa
    1.5k
    Floskula je da novca nema ili da je to preskupo.Bosskovitz

    Ovo je najveća istina!
    Upravo čitam kako holding (dakle Grad) daje 4 mil € za savjetnike za odvoz otpada i brigu o drveću.....
  • Neki tip
    21.3k


    Ne znam zašto meni odgovaraš niti na što, jer ja nisam ni napisao da se "ozbiljne privatne investitore" ne može ili neće naći. :)

    Napisao sam da je legitimna bojazan da ćemo na Kranjči ostati dulje no što se sada najavljuje, jer su u ovom trenutku poznate samo dobre želje i mogućnosti, a ne konkretne opcije i planovi.

    To ne znači da stadiona neće biti (niti ja mislim da ga (nikada) neće biti), već da razumijem ljude koji pušu na hladno i pritom zapravo imaju posve solidne argumente za svoje bojazni.
  • scooniepenn
    3.3k

    Nadovezao sam se primarno na ovaj dio gdje si fokus stavio na političku volju koja je činjenično bila bitna u kontekstu sjedanja za stol s Gradom i Crkvom u ulozi nekog vezivnog tkiva te sufinanciranja samog projekta stadiona za koji ne očekujem kako će biti veća od 20 posto (ako i toliko). Ipak, ovdje je od političke volje puno bitnije da se osiguraju preduvjeti nužni da potencijalni investitori znaju što sve ovdje mogu graditi i da imaju računicu, a to je na Gradu.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ne razumijem, ne mislim i ne slažem se.

    Klubovi koji praktički nemaju navijače bi igrali na tom stadionu. Što onda to znači, najbolje ostaviti Kranjčevićevu takvu kakvu jest umjesto napraviti tamo stadion koji bi imao više funkcija jer zamisli glavni grad od 700.000 stanovnika bi imao jedan veći i jedan manji, novoizgrađeni stadion. Uostalom i sam to kažeš, Grad Zagreb to treba.
    Ti cijelo vrijeme govoriš da se jedan radi umjesto drugog kao da je to neki fakt ili ti vidiš u budućnost.
    Mali Zeus

    Da, apsolutno bi imalo smisla kranjčevićevu ostaviti ovakvu kakva je, eventualno malo šminkanje. Ne vidim po čemu ona to ne zadovoljava potrebe lokomotive, rudeša, hrvatskog dragovoljca ili kustošije?

    Ja ne razumijem da grad ne može posložiti prioritete. Da ne vi bilo loše imati 5 stadiona! Međutim, osobno smatram da je najsvrsishodnike prvo napraviti maksimir, kao najvažniji, stadion u gradu, čak i državi, a onda ako ostane novca, idemo na ostale stadione.

    Nama se ruši kuća, a novac se investira u vikendicu, pa ćemo onda misliti o kući, totalno suludo.

    Ne postoji pametan razlog da se par desetaka milijina eura uloži u kranjčevićevu, a 0 eura u maksimir. Jednostavno ga nema!
  • Mali Zeus
    12.5k
    Ne postoji pametan razlog da se par desetaka milijina eura uloži u kranjčevićevu, a 0 eura u maksimir. Jednostavno ga nema!db-izbjeglica

    Sve je to super, ali ako se Maksimir ne može graditi u fazama kao stadion Tottenhama recimo na način da se igra i istodobno gradi gdje bi za to vrijeme po tebi Dinamo igrao?
    Ovako imaš jedan na kojem ćemo privremeno igrati i drugi koji će se u međuvremenu izgraditi.

    Btw, shvatio sam tvoju poantu, ne moraš se derati.
  • mali M
    5k
    No, kako bi u ovom trenutku bilo koji potencijalni investitor iskazao, makar kroz pismo namjere, interes kad ne zna na kojoj kvadraturi, u kojim gabaritima po pitanju visine, i što sve konkretno može graditi?scooniepenn

    Neka se javi na tajnu konferenciju na kojoj će dobit tajne informacije svi oni koji znaju što trebaju znat... :roll: (nije išlo tebe, samo komentiram)
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Sve je to super, ali ako se Maksimir ne može graditi u fazama kao stadion Tottenhama recimo na način da se igra i istodobno gradi gdje bi za to vrijeme po tebi Dinamo igrao?
    Ovako imaš jedan na kojem ćemo privremeno igrati i drugi koji će se u međuvremenu izgraditi.

    Btw, shvatio sam tvoju poantu, ne moraš se derati.
    Mali Zeus

    Neki dan sam pokazao da na zemljištu na kojem se sad nalazi atletska staza (svetice) postoji dovoljno mjesta za stadion kapaciteta 35 000 i još ostane prostora za komercijalne sadržaje. Zemljište je u vlasništvu grada zagreba!
  • Mali Zeus
    12.5k
    Evo njega opet s uskličnicima. :grin:
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Neki dan sam pokazao da na zemljištu na kojem se sad nalazi atletska staza (svetice) postoji dovoljno mjesta za stadion kapaciteta 35 000 i još ostane prostora za komercijalne sadržaje. Zemljište je u vlasništvu grada zagreba!db-izbjeglica

    Što ćemo sa klubovima koji su smješteni na SRC Svetice? Što ćemo sa rekreativcima? Svetice su sportsko-rekreacijski centar na kojem trenira šest klubova, od kojih je jedan i paraolimpijski, ako se ne varam, u dvije smjene radnim danom i vikendom. S druge strane, Svetice svakodnevno koriste građani dva okolna kvarta i njima gravitira 50.000 ljudi.

    Misliš da će grad dati da se da taj kompleks Dinamu za stadion? Gdje će onda s atletskim i teniskim klubovima? Gdje će sa paraolimpijskim savezom? Ugurati ih nekim drugim klubovima koji već rade treninge u tri smjene zajedno sa tri ostala kluba jer nema mjesta?

    Gradu Zagrebu kronično fali sportskih dvorana, igrališta i stadiona, djeca koriste kojekakve hangare za treninge u tri smjene, a tu raspravljamo o tome da javnu površinu koju koriste klubovi za treninge i natjecanja, kao i građani za svakodnevnu rekreaciju srušimo i na njoj napravimo stadion.

    Kranjčevićeva gradu treba, ne zato jer će na njemu igrati neki zagrebački prvoligaši, nego jer tamo može igrati i ragbi klub Mladost, reprezentacija itd. Gradu Svetice trebaju, gradu trebaju bazeni. Gradu trebaju sportska borilišta jer mu kronično fale. Jedan problem nećemo riješiti tako da stvorimo drugi problem.
  • Tom Hanks
    3k
    Natjecanje između db i orca ko ih može više natrpat u rečenici
  • Mali Zeus
    12.5k
    Što ćemo sa klubovima koji su smješteni na SRC Svetice? Što ćemo sa rekreativcima? Svetice su sportsko-rekreacijski centar na kojem trenira šest klubova, od kojih je jedan i paraolimpijski, ako se ne varam, u dvije smjene radnim danom i vikendom. S druge strane, Svetice svakodnevno koriste građani dva okolna kvarta i njima gravitira 50.000 ljudi.Mathiasovi Chageri

    Ma šišaš grad, važan je samo Dinamo. Kao da je taj isti Dinamo u nekom drugom gradu ili kao da nema veze s njim, a ne da je sastavni dio i simbol tog istog grada. To je taj neki mentalitet.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Što ćemo sa klubovima koji su smješteni na SRC Svetice?Mathiasovi Chageri

    Nakon što se napravi novi stadion, na mjestu sadašnjeg maksimira se može napraviti atletska staza, teniski tereni i što god treba za atletičare, paraolimpijce, kog god treba. Puno svrsishodnije od nove kranjčevićeve.

    Pošto gradu zagrebu fali takvih sadržaja, nije nikalav problem na nekoj livadi (bilo gdje u zagrebu) izgraditi još jednu atletsku stazu na koju bi se privremeno preselili oni koji sad koriste svetice.

    Mislim, pričamo o nečemu što se izgradi za 200-300 000 eura. nema potrebe od tako minorne stvari raditi problem kad se radi neka veća investicija.

    Pitanje kao: gdje studenti zagrebačkih fakulteta imaju nastavu za vrijeme obnove zgrada fakultet? osigurale su se zamjenske lokacije, logično! (uskličnik)
  • Mali Zeus
    12.5k
    Pitanje kao: gdje studenti zagrebačkih fakulteta imaju nastavu za vrijeme obnove zgrada fakultet? osigurale su se zamjenske lokacije, logično! (uskličnik)db-izbjeglica

    Dosta dobra usporedba.

    Zapravo nije.

    A ni ovo ostalo nije loše. Srušiti Maksimir, na tom mjestu napraviti atletska staza koje postoje na mjestu gdje bi se gradio novi stadion. Dostao zgodno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.