• jedan u nizu
    8.2k
    Pretpostavljam da ce svi ti klubovi koji budu igrali na Kranjci placati neki najam.

    A mislim, zasto takvi klubovi nebi igrali na normalnom stadionu?
    Sta onda ako sada zajedno ne mogu skupiti 10k navijaca. Sta onda ako ti klubovi skacu iz druge u prvu ligu i obratno. Pa jedan dinamo si ne moze priustiti novi stadion, a kako ce tek Rudeš, Lokomotiva ili .
    Htjeli bi da ti klubovi budu ozbiljni, a kako ce kada nemaju infrastrukturu.
    Ovako barem mogu placati najam i igrati na lijepom stadionu.

    Loksa je igrala kval za Europu nekada. Igrat ce valjda nekada opet u sljedecih 40 godina. Mozda ce i Rudes, tko zna. Zasto bi u tom slucaju onda oni igrali na livadama i oranicama, a ne na lijepom stadionu.
    Zasto bi slali losu sliku svijetu, kada mozemo lijepu.
    Mozda i Slaven nekada bude igrao Europu, mozda ce im trebati neki normalan stadion u blizini. Zasto nebi koristili Kranjcu za to? Imamo tu i Goricu, imamo i palog diva iz predgrada. Da se tu skupit klubova. I makar znamo da sljedecih 10 godina nitko od njih nece igrati europske utakmice, ali nikad ne znas. Mozda bas ude neki miljarder u neki takav klub i postane konkurentan bar malo, bar da uhvate top4 u HNLu. Mozda iznenade i odigraju dobru sezonu kao Loksa proslu polusezonu i krenu europskim putem.

    Pa zaboga, ne gradi se Kranjca za sljedecih 5 godina, gradi se za sljedecih 50!

    Tu se sto puta vec sheralo slike svakakvih stadiona, klubova koji igraju i druge lige i sl. I uvijek su komentari kako oni mogu a dinamo ne.
    Na njih smo ljubomorni, a da jedna Loksa ima takav stadion odmah skacemo kao ne treba im to.
    Dajte najte.

    Uostalom, ti klubovi i ne moraju imati puno navijaca i ispunjene tribine. Imat ce ih barem 4 puta godisnje kada igraju Dinamo i Hajduk.
    Zasto mi kao gosti nebi bili na lijepom stadionu? Sta bi nama falilo da su svi stadioni kao Pampas? Da je prosle godine bila nova kranjca kada smo tamo gostovali, sigurno bi raasprodali svih 12k mjesta.

    Siguran sam da bi dio forumasa ovdje i otislo na koju Lokomotivinu tekmu da ima lijep stadion. Ja i znam neke ljude koji si odu pogledati tekmu tamo, a nisu navijaci Lokomotive.
    Zasto zagrepcani nebi imali opciju potrositi jedno lijepo poslijepodne gledajuci nekakvu random tekmu na jednom lijepom i ugodnom stadionu?

    Ove price da je Kranjca bezvezan projekt i da nema smisla potrositi 30mil samo radi 2-3 godine dinamovog privremenog doma tamo, su totalno promasene.
  • Hnlovac
    1k
    ja sam uvjeren da će Kranjca zaraditi više love od Maksmira ulaznicama iako će maksimalni kapacitet po tekmi biti ise nego upola manji
  • Jaro
    7.3k
    Ove price da je Kranjca bezvezan projekt i da nema smisla potrositi 30mil samo radi 2-3 godine dinamovog privremenog doma tamo, su totalno promasene.jedan u nizu

    ne, ovdje kažu - zašto je OK potrošiti 20-30-40 milja na Kranjču, ali 0 na Maksimir. Važnost, značaj, potreba je nemjerljiva...
  • jedan u nizu
    8.2k

    ok razumijem.
    Ali jedno je gradski stadion, a jedno je dinamov stadion.

    Jedna metropola poput Zagreba jednostavno treba imati gradski stadion. Ne samo za nogometne klubove nego za bilo kakve evente.
    Taj gradski stadion je dovoljan da bude velicine kakva ce kranjca biti, jer ce tu velicinu moci koristiti vise korisnika.
    A dok realno, samo jedan korisnik moze koristiti stadion od 35k mjesta, a to je dinamo.
    Grad Zagreb, vjerujem, gradi Kranjcu za 'svoje' potrebe i potrebe potencijalnih korisnika (u mnozini), a ne za samo jednog korisnika.

    EDIT da se razumijemo, ja nebi imao nista protiv da grad izgradi novi maksimir. dapace, to i moze. Ali mi je razumljivo zasto nece ili zasto zele napraviti drugacije ako vec mogu. Sigurno da si mogu isplatiti trosak gradnje kroz 40 godina iznajmljivanja dinamu, koristenje poslovnih prostora i mogucnosti iznajmljivanja za velike koncerte. Ako uspiju naci investitora, palac gore. Ako se ne bude mogao naci investitor onda i 'ocekujem' da grad to napravi. Jbg valjda sam jos medu rijetkima koji je naivan i vjeruje da ce privatni investitor ovo napraviti
  • db-izbjeglica
    15.3k
    ok razumijem.
    Ali jedno je gradski stadion, a jedno je dinamov stadion.
    jedan u nizu

    ali zašto ne bi bio i gradski, i dinamov stadion?

    ako dinamo jednog igrača može plaćati milijun eura godišnje (ili barem blizu toj cifri), zašto toliko ne bi plaćao i stadion na godišnjoj razini, + održavanje koje se tiče nogometnog segmenta stadiona?

    ovo što se radi je apsolutno suludo!

    kranjčevićeva sa manjim ušminkavanjem je premija za potrebe ostalih ZG klubova.
    smisao potrošnje nekoliko desetaka milijuna gradskih novaca na taj projekt ne postoji!
    zašto se škrtari i inati na nečemu što može biti jako dobro, kvalitetno i korisno, na uštrb stadiona na kojem će igrati praktički kvartovski klubovi. tko brani lokomotivi ili rudešu da ukoliko se pokaže potreba (recimo da nekim čudom izbore europu) igraju na maksimiru?

    ne znam kako bi ovo uopće nazvao, gradski novac se baca na nešto za što realno ne postoji potreba. možda je najbolji opis ona narodna "ubijamo kravu zbog šnicle".

    mislim, preživjet ćemo, preživljavamo i žičaru od 70 000 000 eura koja vodi na brdo od 800 metara visine, j...š lovu! možemo imati nešo lijepo i dobro, sa samo malo mozga i kompromosa, al ne...idemo smisliti najsuludiji mogući scenarij da i to upropastimo.

    da ne spominjem kako sam poprilično siguran da ako dinamo odigra i jednu utakmicu na toj novoj kranjčevićevoj.... tamo ostaje duuuuugi niz godina.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Ja recimo ne razumijem čemu halabuka protiv Kranjče. To je valjda u smislu ak se to izgradi ništa od Maksimira što su naravno gluposti.
    Jer ne dao Bog da Zagreb kao glavni grad ima 2 nova stadiona, živi užas, nema potrebe za tim.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ja recimo ne razumijem čemu halabuka protiv Kranjče. To je valjda u smislu ak se to izgradi ništa od Maksimira što su naravno gluposti.
    Jer ne dao Bog da Zagreb kao glavni grad ima 2 nova stadiona, živi užas, nema potrebe za tim.
    Mali Zeus

    Ne razumiješ?

    Nakon svega, ti fakat nemogućom smatraš opciju da naprave tu kranjčevićevu i onda se odustane od maksimira? Stvarno? Nemogućom smatraš opciju da se kranjčevićeva uopće ne započne do lokalnih izbora, promijeni se vlast i odustane se od gradnje iste, što bi značilo da je par godina bačeno u vjetar.

    Mislim, da se razumijemo, ja bi htio da se dogodi ova druga opcija.

    Ne misliš da je "nova kranjčevićeva" dokaz maćehinskog odnosa grada zagreba prema dinamu? Ne smatraš da je suludo što grad zagreb želi investirati ne mali novac u stadion na kojem bi igrali klubovi koji praktički nemaju navijače, umjesto u stadion na kojem bi igrao klub koji ima preko 40 000 članova (stvarnih ljudi, sa OIB-om), igra nogomet na visokoj razini, dovodi najveće svjetske klubove u zagreb?

    Imamo priliku napraviti nešto dobro, nešto što treba gradu zagrebu, dinamu, republici hrvatskoj, nogometnom savezu... al ne, idemo tu priliku upropastiti i napraviti stadion koji realno nikome ne treba.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Ne razumiješ?

    Nakon svega, ti fakat nemogućom smatraš opciju da naprave tu kranjčevićevu i onda se odustane od maksimira? Stvarno? Nemogućom smatraš opciju da se kranjčevićeva uopće ne započne do lokalnih izbora, promijeni se vlast i odustane se od gradnje iste, što bi značilo da je par godina bačeno u vjetar.

    Mislim, da se razumijemo, ja bi htio da se dogodi ova druga opcija.

    Ne misliš da je "nova kranjčevićeva" dokaz maćehinskog odnosa grada zagreba prema dinamu? Ne smatraš da je suludo što grad zagreb želi investirati ne mali novac u stadion na kojem bi igrali klubovi koji praktički nemaju navijače, umjesto u stadion na kojem bi igrao klub koji ima preko 40 000 članova (stvarnih ljudi, sa OIB-om), igra nogomet na visokoj razini, dovodi najveće svjetske klubove u zagreb?

    Imamo priliku napraviti nešto dobro, nešto što treba gradu zagrebu, dinamu, republici hrvatskoj, nogometnom savezu... al ne, idemo tu priliku upropastiti i napraviti stadion koji realno nikome ne treba.
    db-izbjeglica

    Ne razumijem, ne mislim i ne slažem se.

    Klubovi koji praktički nemaju navijače bi igrali na tom stadionu. Što onda to znači, najbolje ostaviti Kranjčevićevu takvu kakvu jest umjesto napraviti tamo stadion koji bi imao više funkcija jer zamisli glavni grad od 700.000 stanovnika bi imao jedan veći i jedan manji, novoizgrađeni stadion. Uostalom i sam to kažeš, Grad Zagreb to treba.
    Ti cijelo vrijeme govoriš da se jedan radi umjesto drugog kao da je to neki fakt ili ti vidiš u budućnost.
  • Neki tip
    21.3k
    Ja recimo ne razumijem čemu halabuka protiv Kranjče. To je valjda u smislu ak se to izgradi ništa od Maksimira što su naravno gluposti.Mali Zeus

    Stvarno ne shvaćaš ili se praviš da ne shvaćaš?

    Zašto bi bile gluposti?

    Kako ti znaš da Maksimir sigurno ide ako se izgradi Kranjča? Nadamo se da da, htjeli bi vjerovati da ide, političke volje čini se da ima, ali koliko ja znam ničega drugog nema. Počevši od financiranja (ne konkretne love, nego uopće spoznaje o tome - tko će) što je valjda osnova osnove.

    Ne velim da pomaka nema, jer je evidentan, ali glupost je proglasiti glupošću posve legitiman strah da će to jedino što sada postoji - "deklarativna politička volja" - nestati, da će se zaključiti da "..im je Kranjča dosta, jos najbolje da se sad ulupa i 150 milja u Maksimir".

    Ne velim da će biti tako, ali pišeš da su to gluposti kao da već osobno znaš i tko daje lovu i kad počinju radovi i gdje se i kako i što točno gradi.

    Osobno protiv Kranjče nemam ništa, dapače, veselim joj se (nemam tu puno izbora, jedina je koliko toliko "na vidiku") i vjerujem da će biti izgrađena. Međutim, posve mi je zamisliv scenarij u kojem će nam to biti dom i malo dulje od 2, 3 godine.
  • xavier
    12k
    A mislim, zasto takvi klubovi nebi igrali na normalnom stadionu?jedan u nizu

    Jedna metropola poput Zagreba jednostavno treba imati gradski stadion.jedan u nizu

    Jer ne dao Bog da Zagreb kao glavni grad ima 2 nova stadiona, živi užas, nema potrebe za tim.Mali Zeus

    Klubovi koji praktički nemaju navijače bi igrali na tom stadionu.Mali Zeus

    Zagreb desetljećima nema adekvatan stadion, ali ja uopće ne razumijem što znači "gradski stadion". Da u gradu postoji jedan ili dva top "klupska" stadiona i grad želi povrh toga sad napraviti još jedan o svom trošlu, sve pet. No stadiona nema i jasno je da je Dinamo jedini klub u gradu koji istinski treba stadion. Nije li onda razumno graditi stadion na kojem će igrati Dinamo, a ne "gradski" stadion koji je Dinamu premali, a svima ostalima prevelik?

    Pitate ne zaslužuju li "mali klubovi" koji uđu u prvu ligu lijep stadion na kojem će igrati to natjecanje? Ne, ne zaslužuju jer klub mora imati svoj "dom". Znači stadion na kojem će igrati i prvu i drugu i treću ligu. Stadion je dio identiteta kluba i klub bez domaćeg stadiona nije klub što možemo vidjeti kad razne zagrebačke kvartovske klubove na Kranjči gleda po 50 ljudi.

    Nazovite me ludim, ali po meni je suludo graditi stadion za 11.000 ljudi koji zapravo nikom ne treba umjesto tim novcem sudjelovati u izgradnji dinamovog/gradskog stadiona koji će koristiti i Dinamu i reprezentaciji. A drugi gradski stadion za ostale klubove može imati kapacitet od 4.000 mjesta i nikom neće biti premali.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Ne velim da će biti tako, ali pišeš da su to gluposti kao da već osobno znaš i tko daje lovu i kad počinju radovi i gdje se i kako i što točno gradi.Neki tip

    Gluposti su pisati o tome da je to fakt. Naravno da je strah da ćemo na Kranjči ostati legitiman, no niti ja to ne znam niti ti niti ostali koji o tome pišu.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Zagreb desetljećima nema adekvatan stadion, ali ja uopće ne razumijem što znači "gradski stadion". Da u gradu postoji jedan ili dva top "klupska" stadiona i grad želi povrh toga sad napraviti još jedan o svom trošlu, sve pet. No stadiona nema i jasno je da je Dinamo jedini klub u gradu koji istinski treba stadion. Nije li onda razumno graditi stadion na kojem će igrati Dinamo, a ne "gradski" stadion koji je Dinamu premali, a svima ostalima prevelik?xavier

    U osnovi se slažem. Moja logika i nada je da će se izgraditi i Maksimir. Maksimir je malo kompliciranija priča pa se onda valjda zato prvo išlo s Kranjčom, a u međuvremenu se radi na tome da krene i priča s Maksimirom. Kako sam i napisao u postu gore legitimni su strahovi da ćemo ostati na Kranjči, uostalom ni Kranjča još nije počela s izgradnjom. Samo hoću reći da nema štete imati 2 stadiona u gradu. Ionak su i jedno i drugi za sad pusti snovi.
  • Dudu9
    812
    Prva ideja bila gradnja samo istočne tribine i stadion je trebao imati 8k radi Dinama i problema gostujućih navijača ide se na 4 tribine i veći kapacitet 11k
  • dumitrumitu
    1.3k
    Budući da Dinamo neće ići na Kranjču dok ne bude sve riješeno za Maksimir, vjerujem da nam se neće ponoviti slučaj Rujevica.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Nakon svega, ti fakat nemogućom smatraš opciju da naprave tu kranjčevićevu i onda se odustane od maksimira? Stvarno?db-izbjeglica

    Da. @deda je dobro napisao: kad se Kranjčevićeva završi, Dinamo se ne mora seliti na nju dok god se ne krene u rušenje Maksimira. Kranjčevićeva je gradski stadion koji se ne gradi za Dinamo, mi ćemo tamo biti samo privremeno, ali ne trebamo juriti - Kranjčevićeva će imati manje od pola kapaciteta kojeg danas ima Maksimir i dok god se Maksimir ne krene rušiti nema smisla da igramo na upola manjem stadionu. Mi u četiri ovosezonske domaće utakmice imamo prosjek gledanosti koji de facto rasprodaje Kranjčevićevu, a tek dolaze LP i najatraktivniji protivnici u HNL-u.

    Tako da ne, ne smatram mogućom opciju da odemo na Kranjčevićevu, a odustane se od Maksimira.

    Nemogućom smatraš opciju da se kranjčevićeva uopće ne započne do lokalnih izbora, promijeni se vlast i odustane se od gradnje iste, što bi značilo da je par godina bačeno u vjetar.db-izbjeglica

    Da. Ne vidim što bi se trebalo dogoditi da gradnja ne započne do izbora, a ne vidim ni neku političku realnost da nakon lokalnih izbora grad dobije neku drugu vlast u smislu da u njoj budu kompletno druge stranke koje bi donijele odluku da staju s tim projektom.

    Ne misliš da je "nova kranjčevićeva" dokaz maćehinskog odnosa grada zagreba prema dinamu?db-izbjeglica

    Mislim da grad zadnjih 20+ godina ima maćehinski odnos prema klubu, pogotovo u kontekstu infrastrukture. Kranjčevićeva je ponajmanji dio toga i, iskreno, neusporediva s time da je bivši gradonačelnik u pet mandata istodobno bio i počasni predsjednik Dinama, a baš ništa nije napravio za stadion.

    Ja ne mislim da je Kranjčevićeva loša ideja, uopće. Mislim da je super ideja i ne vidim ništa problematično u tome da grad ima dva pristojna, moderna stadiona; jedan mali i jedan srednje veliki. Mislim da ni za gradske financije to nije neki ogroman izdatak - pa Kranjča košta manje od obnove Doma sportova. Maksimir bi koštao 25% manje od nabavke novih tramvaja.

    Floskula je da novca nema ili da je to preskupo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.