• Bosskovitz
    11.7k
    sviđa mi se i ova ideja, ali poanta moga posta nije lokacija sama po sebi, već jednostavno koliko dugo ćemo čekati novi Maksimirfilsa

    Ne znam zašto misliš da bi negdje gdje nema ni GUP-a ni zemljišta ni pristupnih cesta ni ikakve infrastrukure bilo jednostavnije ili brže napraviti stadion nego ovdje gdje je sada?
  • filsa
    63
    Nisam upoznat sa procesima donošenja GUP-a, ali zar se nebi brže stvari odvijale kad bi se fokusiralo na jedan projekt umjesto na dva istovremeno (Kranjča+Maksimir)?
  • filsa
    63
    Jednostavno u Zagrebu ima toliko bitnijih stvari od stadiona (promet, komunalno, infrastruktura) i bojim se da će negdje zapeti sa stadionom kad tad (čisto politički)...a obrnuto ako imamo stadion (ili dva) a ništa od ovoga ostalog onda smo gori od TIrane.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ta dva projekta gotovo nikako nisu povezana osim činjenicom da su i jedno i drugo stadioni u Zagrebu. Maksimir ni u kojem obliku ne čeka Kranjču niti je Kranjča uvjet za Maksimir ili neka treća opcija.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Jednostavno u Zagrebu ima toliko bitnijih stvari od stadiona (promet, komunalno, infrastruktura)filsa

    Ne bih se složio. Mislim da po stadionskoj infrastrukturi za prosjekom glavnih gradova EU država zaostajemo puno više nego po recimo prometnoj infrastrukturi.
  • filsa
    63
    Pa nisu povezani projektno već činjenicom da Dinamo nema gdje drugdje igrati već mora čekati Kranjču, zar ne?
  • Daliban
    1.6k
    Čisto osobno, nisam ni ljubitelj tih izoliranih stadiona. Novi Maksimirski stadion ima potencijal biti živi stadion 7 dana tjedno, s eventima, kafićima, restoranima, muzejom, shopovima, movingom, integriran je u društvena zbivanja i u okolicu u kojoj ljudi žive, atraktivan je za turiste jer je blizu centra i odmah pored su park i Zoo kao zanimljive lokacije... kad bi ga se izguralo negdje na periferiju, bio bi mrtva građevina koja živi samo kad je utakmica.Bosskovitz

    :up:
  • filsa
    63
    Ne bih se složio. Mislim da po stadionskoj infrastrukturi za prosjekom glavnih gradova EU država zaostajemo puno više nego po recimo prometnoj infrastrukturi.Bosskovitz

    Naravno da zaostajemo i po stadionskoj i po prometnoj i svakoj drugoj za prosjekom EU glavnih gradova, međutim govorim o prioritetima, pa zar je stadion bitniji od svega ostaloga (politički gledano)? Ne znam koliko sam jasan, nitko sretniji od mene da se izgradi Maksimir, jednostavno iskazujem bojazan da će se prepreći druga kriza u gradu (komunalna, infrastrukuralna, prometna, politička) prije izgradnje stadiona, a onda smo opet na ničemu. Možda kao plan B ne bi bilo loše razmišljati o nečemu drugome.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ne mora. Govoriš o jednoj vrlo specifičnoj situaciji u kojoj bi sve bilo spremno za rušenje i gradnju Maksimira prije no što će Kranjča biti gotova. Ne vidim kako bi se to realno moglo dogoditi.

    Naravno da zaostajemo i po stadionskoj i po prometnoj i svakoj drugoj za prosjekom EU glavnih gradova, međutim govorim o prioritetima, pa zar je stadion bitniji od svega ostaloga (politički gledano)?filsa

    To je pitanje političke odluke, nije matematika pa da postoji jedno točno rješenje. Je li stadion najvažnija stvar u Zagrebu? Sigurno nije. Ali grad nije single-issue zajednica, grad paralelno radi na stotinama projekata. Je li nova gradska knjižnica u prostoru Paromlina bitnija od svega? Je li žičara bila bitnija od svega? Je li produljenje tramvajske mreže u Sarajevskoj bitnije od svega?

    Ne mora nešto biti bitnije od svega da bi se krenulo rješavati, dovoljno je da gradska vlast to smatra bitnim.
  • Hrc-Vg
    346
    tak kak bi tebi bilo, je kako je trenutno ekipi iz Laništa
  • Hrc-Vg
    346
    parking je veliki problem ljudima koji dolaze izvan Zg. Trebalo bi na dan tekme zakupiti neki parking izvan grada, i onda s busevima prevoziti ekipu do stadiona.
  • Bosskovitz
    11.7k
    parking je veliki problem ljudima koji dolaze izvan Zg.Hrc-Vg

    Postoji mnoštvo opcija kojima se to može riješiti, od toga da se izgradi garaža i za nju možeš unaprijed kupiti kartu kao za stadion (recimo ja sam u Leipzigu kupio kartu za garažu dva dana prije tekme i tako rezerviraš mjesto, kad dođeš kamera samo prepozna registraciju i ulaziš) pa se izbjegavaju nepotrebne gužve, do toga da se osigura neki veći parking na rubu grada i da ulaznica vrijedi za željeznicu do stanice kod stadiona - što je realno ispod 10 minuta vožnje vlakom, manje nego što bi većini trebalo do stadiona i parkinga.

    Može se to riješiti bez problema. Jedina prednost toga što smo malo zaostali za najrazvijenijim zemljama je to što možemo vidjeti koja rješenja kod njih funkcioniraju i primijeniti ih kod nas, ne moramo izmišljati toplu vodu.
  • vjeko1701
    7.9k
    Pa i ne baš. Ti od jadranske avenije imaš dikretnu liniju do Maksimira (7)
  • vjeko1701
    7.9k
    Uvijek bi i klub kod grada mogao dogovoriti da ulaznica za utakmicu vrijedi i kao karta za vlak, tramvaj ili bus u periodu od 2 sata prije do 2 sata nakon utakmice.
  • Ludovic IX
    7.2k
    meni je parking najmanji problem. Već 20tak godina parkiram 10 min od stadiona a kad tekma završi i dodjem do auta, za 10 min sam na autoputu i za sat doma
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.