• filsa
    63
    Ne znam koliko je ovo popularno i koliko je već bilo diskusije oko ovoga, međutim ja sam da se novi stadion gradi negdje tipa Blato, odnosno na lokaciji relativno blizu autoceste, sa pristupnim javnim prijevozom i u vlasništvu Dinama (poput mnogobrojnih njemačkih stadiona..). Blato je idealno zbog navedenih stvari + budući potencijalni mostovi (pješački i cestovni) daju još veću povezanost, blizu je Arena, nije daleko od centra ako se poveže javnim prijevozom, obliaznicom možeš doći iz bilo kojeg kraja Zagreba...novi projekt za napravit sve kako spada.
    Zašto to pišem, čekajući sve ove spletkare (političke i ostale) da izgrade Kranjčevićevu pa onda i Maksimir, bojim se da nećemo dočekati u narednih 5-7 godina, odnosno još dva mandata. Za to vrijeme klub može napraviti dva stadiona...Vjerujem da bi se pronašli partneri i investitori.
    Shvaćam emotivnu povezanost sa Maksimirom, ali budimo realni kaos je svaki put oko stadiona kad je veća utakmica.
    Ne znam, neće mi biti krivo ako se izgradi Maksimir, volim ga i ja, da bar mi se netko zainati i sve bude kako su rekli, ali ponekad treba prerezat, nadam se da će odgovorni to moći vidjeti.
  • ShanKu
    734
    baš u utorak sam tu ideju negdje uživo čul, kao na području napuštene bolnice napravit novi stadion... ali nemam mišljenje (Maksimir u srcu)
  • Hrc-Vg
    346
    Podržavam 100%. Lokacija stadiona mora biti vođena mozgom, a ne srcem. Pristup stadionu i dostupni parking ti sami dignu brojke 10-20%. Posebno u razmaženom gradu tipa Zagreba…
  • Hnlovac
    1k
    Ta se rasprava povela milijun puta i na SSC forumu i većina ljudi je izrazito protiv toga.

    Najdalje kaj bi ja vidio stadion je na mjestu hipodroma, a bio je i plan za to prije par desetljeća, točnije 60ih
    692px-Maketa-Ju-nog-Zagreba-i-Trnja-MGZ-1962.jpg lokacija bi ispala nešto slično kao PGE Narodnowy u Poljskoj
    aerial-view-pge-narodowy-stadium-warsaw-poland-may-149466478.jpg

    Jedina lokacija osim Maxa gdje mi ne bi bilo žao imati stadion
  • Sljeme
    2.4k
    Lokacija stadiona može biti samo Maksimir i tu uopće ne bi trebalo bit prostora za diskusiju.
  • jedan u nizu
    8.2k
    sada kada je konacno rijeseno pitanje zemljista, nema smisla razmisljati o drugoj lokaciji.

    I svaka druga lokacija zahtjeva istu procjenu isplativosti i pitanje tko ce graditi stadion. Kao sto je Boss u drugoj temi pisao, jos se ne zna tko ce to raditi.
    Takoder, ako se radi van grada, manje je atraktivno zemljisze stranim investitorima, te se time ostaje bez najizglednijeg nacin gradnje i financiranja stadiona.

    Kazem, kako se rijesilo pitanje vlasnistva sa crkvom i potrosit ce se solidni novci za zamjenska zemljista, nema govora o nekoj drugoj lokaciji.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Najdalje kaj bi ja vidio stadion je na mjestu hipodroma, a bio je i plan za to prije par desetljeća, točnije 60ih
    692px-Maketa-Ju-nog-Zagreba-i-Trnja-MGZ-1962.jpg
    Hnlovac

    Kako ovaj plan izgleda dobro. Ne sto se tice stadiona, nego pogledaj ti te mostove i njihova rijesenja spajanja na Slavonsku i Vukovarsku.
  • Hnlovac
    1k
    A tek koliko protočnih kružnih tokova , nešto kaj izgleda kao ukopavanje V. Holhevca da bi se izgradio ogroman plato, glavni kolodvor s ogromnom polukupolom kao u Pesti...
  • NitkoBitan
    17k
    Mislim da bi stadion izvan/na periferiji grada bio ravan samoubojstvu za Dinamo.

    Posebno u razmaženom gradu tipa Zagreba…Hrc-Vg

    Bas zbog ovog. Maksimir je odlicna i pristupacna lokacija.

    Dosta vas spominje javan prijevoz. Zagreb i javni prijevoz... Meni bi sa Pescenice do Blata trebalo mozda i sat vremena kombiniranjem tramvaja i buseva (pa onda i hodanja), to mi vremenski dode kao da idem na neko blize gostovanje.
  • veselko tenžera
    2.1k
    međutim ja sam da se novi stadion gradi negdje tipa Blatofilsa

    Olivari bi pukao od sreće. Već vidim naslove "Bili tići zapeli u blatu Blata" ili "Kvarnerski morski psi utopljeni u Blatu".
  • filsa
    63
    sviđa mi se i ova ideja, ali poanta moga posta nije specifična lokacija sama po sebi, već jednostavno koliko dugo ćemo čekati novi Maksimir, toliko dugo neće klub moći napredovati u svakom smislu kojem želimo (financijski, igrački, navijački). Sada ima prostora za napredak jer se desetljećima nije ništa radilo kako spada i napredak se vidi po svemu (financijski, igrački, navijački), međutim to će doći do svoje granice vrlo brzo. I onda ćemo čekati...
  • Jurki
    11.6k
    Blato, Sveta Nedelja, Samobor, Karlovac, Varazdin, New York.. sve je to isti k..
    stadion mora ostati na istoj lokaciji gdje je i sad.
    Ima jedno mjesto..
  • Brusa
    1.5k
    Živo Blato :razz:
  • xavier
    12k
    Već vidim naslove "Bili tići zapeli u blatu Blata" ili "Kvarnerski morski psi utopljeni u Blatu".veselko tenžera

    "Plavi zaustavili poplavu s drave, šarani zapeli u blatu" :sweat:
  • Bosskovitz
    11.7k


    NIšta od toga, to je zatvorena tema. Uostalom, lokacija sadašnjeg stadiona je jedna od najboljih lokacija za stadion u gradu čak i neovisno o tradiciji. Jedino što joj nedostaje je velika podzemna garaža i, u idealnom slučaju, denivelacija Maksimirske da se spoji u jednu pješačku cjelinu s parkom.

    Šest tramvajskih linija vozi direktno do stadiona iz Novog Zagreba, Trešnjevke, Črnomerca, Dubrave i Prečkog, pet autobusnih linija vozi iz Dubeca, Sesvetskog Kraljevca, Kaptola i Gračana, željeznička stanica je isto odmah tu. Realno, u gradu je pa velik broj ljudi iz centra i okolnih kvartova već sada dolazi pješice, a bilo bi dobro na novom poraditi i na malo biciklističke infrastrukture okolo pa da mogu dolaziti i biciklima i sigurno ih ostavljati.

    Čisto osobno, nisam ni ljubitelj tih izoliranih stadiona. Novi Maksimirski stadion ima potencijal biti živi stadion 7 dana tjedno, s eventima, kafićima, restoranima, muzejom, shopovima, movingom, integriran je u društvena zbivanja i u okolicu u kojoj ljudi žive, atraktivan je za turiste jer je blizu centra i odmah pored su park i Zoo kao zanimljive lokacije... kad bi ga se izguralo negdje na periferiju, bio bi mrtva građevina koja živi samo kad je utakmica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.