• Brotnjo
    537
    Screenshot-20240822-130707.png
    Za vikend se nakupilo nekih 15 kila :)
  • Neki tip
    21.3k
    Ako netko voli jača crna vina svakako preporučujem hercegovački Trnjak.Nema zaleđa Mikića

    Izvrsno, no to je već iz premium segmenta (barem ja ne znam da netko od trnjaka radi vina jeftinija od 17-20 eura).

    Kameno, a pogotovo Andrija su "svakodnevna" vina, za domaći obiteljski ručak, a pouzdano solidna do vrlo dobra.

    Trnjak ipak kat ili dva više, mislim da ga rijetki kupuju za "danas nakon ručka", naprosto jer je iz više cjenovne kategorije pa se kupuje povremeno, za prigodu.
  • Sajla
    5k
    umro sam malo iznutra dok čitam ove grube riječi o gemištu :cry:
    zna se koje vino je za kaj, isto kak ne bi na isti način pripremal razne vrste mesa. i zato, litru i vodu! (ali hvala za preporuke hercegovačkih vina :up: )
  • Mrvica
    3.9k
    Ova teorija o hercegovcima i majonezi definitivno stoji, samo nisam došao do toga da stavljam majonezu u sarmu i juhu a sve ostao ne ide bez nje. Tegla traje 2 dana plafon plafona.. :rofl: Samo što sam ekstremniji malo u tome, žena me gleda kao da sam poremećen jer stavim toliko majoneze na nešto da se ne vidi šta jedem. Kad sam došao u Istru svaki put kad me vide da jedem pizzu vade tamjan i svetu vodicu jer je to svetogrđe. :rofl:
  • Dino
    2.6k
    Gemišt i bevanda su, u osnovnoj ideji, pića težaka koji su ih pili u polju (da ne piju čistu vodu). Em je tada vino bilo loše em da si pio samo vino u tim količinama mogao bi na suncu raditi sat ili dva.
    Za ''uredske'' ljude to više nema smisla osim efekta da si stalno lagano pod gasom a nikad pijan.
    The Undertaker

    Da dodam jos, Rimljani su zapravo inicijalno uveli nepisano pravilo mijesanja vina i vode buduci da nisu imali ucinkovit nacin pranja (sterilizacije) casa za vodu kod stanovnistva nizeg staleza pa su za to koristili vinski alkohol. Oni bogatiji su pili vodu iz srebrnih casa i na taj nacin provodili zastitu od zaraza.

    Nadalje, smatrali su da je barbarski piti u potpunosti cisto vino pa su svejedno i najbolja vina blago, blago razrijedivali jer je ipak to bilo vise gospodski. Ako neko zna tocan razlog zasto, volio bi da podijeli jer me zanima. :grin:

    Dakle, vino se ne razrijeduje, vec se voda oplemenjuje!
  • Baneki
    745
    Kad ste već kod majoneze, u SADu sam probao sirovi celer s majonezom, ne znam jeste kad to probali, ali nije loše.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Meni je bio dovoljan šok kada sam vidio da ljudi piju mlijeko uz pizzu.
    Ove kombinacije sa majonezom ne mogu ni pojmiti.

    I moram se ubaciti da sam jedan od rijetkih (koje znam) da preferira thomy majonezu. Koja mi je zapravo bila otkrice prije samo nekoliko godina kada sam ju prvi put probao. Zvijezda majoneza mi je obicno ulje sa jajima, bez zacina, okusa, samo onako blank masnoca. Thomy mi je zacinjena, ukusnija i nije samo masni dodatak na hrani.
    Zena me se skoro odrekne svaki put kada uzmem thomy umjesto zvijezde :sweat:
  • Marley
    1.6k
    slabo. Niti 10 teglica kod nas :sweat:
    Doduse za nas doma dovoljno, mi to iz hobija. Ali mi svejedno bude zao kad ne bude barem nesto za podijeliti okolo blizim ljudima.

    Svekar mi na Pagu radi od kadulje, e to je nesto posebno. Ali i brutalne cijene haha.

    A nedavno sam dobila neki hercegovacki borov med, ajme kako je to dobroooo
  • xavier
    12k
    I moram se ubaciti da sam jedan od rijetkih (koje znam) da preferira thomy majonezu.jedan u nizu

    Ne jedem baš nešto puno majoneze (valjda iz razloga što nisam iz Hercegovine :sweat:), ali uvijek uzimam Thomy jer mi je jednostavno puno bolja od Zvijezde. No da, kako kažeš, većina ljudi koje znam se "kunu" u Zvijezdu.
  • nemapredaje
    3.2k


    Samo Zvijezda.

    Još kad netko stavi Thomy u francusku salatu :vomit:
  • Droljo
    8k
    Thomy jer mi je jednostavno puno bolja od Zvijezde.xavier

    Blasfemija
  • Paggini
    19.6k
    Thomy jer mi je jednostavno puno bolja od Zvijezdexavier

    Admini, hoće netko reagirati???
  • Keyser Soze
    10k
    Preminuo Fred Matić.
  • masacusec
    3.5k
    Nisam se slagao s njim u nekim stvarima, ali bio je istinski hrvatski ratnik. Pokoj mu duši!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.