• Neki tip
    21.3k


    Ne trebam to tebi govoriti, ali drugima u podsvijest - škrlet je jako podcijenjena sorta kad je gem u pitanju! Odlično se slaže s mineralnom (jamničkom!), lagano je, osvježavajuće, a obično ima dovoljno kiseline da se može složiti fini gemišt. :ok:
  • Droljo
    8k
    Jamnica nikad nece biti Radenska!Tercel

    Kolega Sas se nebi složio...
  • Brotnjo
    537
    Kod nas u Brotnju grijeh je miješat vino s kiselom :grin: (osim ako je baš ,baš vino loše, ali onda se to ne pije)
    Oba ste dobili minus u teku !
  • Neki tip
    21.3k
    Ne stavlja se mineralna u vino zato što je vino loše (loše vino se ne pije, kako i sam kažeš), nego zato što paše.. s tim da nikako ne paše svako vino s mineralnom, mora biti laganije vino (dakle ne možeš sa žilavkom raditi gemišt.. mislim možeš, ali zajebo si i vino i mineralnu), bez previše voćnih nota i mora biti dovoljno kiseline u njemu.

    Ne može Brotnjo biti mjerilo, pa vi na pizzu stavljate pol kile majoneze... :eyes: :lol: :razz:
  • Jaro
    7.3k
    pa vi na pizzu stavljate pol kile majonezeNeki tip

    :lol:

    ovo valjda svi u Hercegovini - svaki put kad dodjem kod svojih se sokiram...
    Moja teta je govorila da se vodom kvari vino, a poznanik pije bambus iskljucivo s finim vinima - jbg - covjek bas voli bambus i kaze sto kvalitetnije vino to je bolji bambus...
  • Navijač Dinama
    8.3k
    U nas paroci govore da je grijeh kvarit dobro vino sa vodom, kao i dobrog radišnog čovjeka sa brakom. :grin:
  • Peškaman
    4.2k
    Ne može Brotnjo biti mjeriloNeki tip

    Žilavka i Blatina se ne slažu :rofl: :joke:

    Kako bez majoneze na pizzi pa to je kao suho meso bez kiselog kupusa u zimskim danima :lol:
  • The Undertaker
    5.1k
    Gemišt i bevanda su, u osnovnoj ideji, pića težaka koji su ih pili u polju (da ne piju čistu vodu). Em je tada vino bilo loše em da si pio samo vino u tim količinama mogao bi na suncu raditi sat ili dva.
    Za ''uredske'' ljude to više nema smisla osim efekta da si stalno lagano pod gasom a nikad pijan.
  • Brotnjo
    537
    ako hoćeš laganije onda dodaješ vodu ili ti ga bevanda. Nikakva mineralna ne dolazi u obzir...
    Majoneza je za nas neka vrsta droge haha
    Kola u vinu je smrtni grijeh. Godinu dana pišaš krv po vinogradu da bi ga na kraju miješao s otrovom... Daj nemoj me zajebavat
  • Neki tip
    21.3k
    Žilavka i Blatina se ne slažuPeškaman

    Pa i ne slažu, ako ih želiš pomiješat. :scream: Ok, ovo je baš loša šala. :monkey:

    Volim ja i žilavku i blatinu, "odrastao" sam na njima, odnosno prvi vinski okusi koje pamtim su blatina, a kasnije i žilavka i dugo mi nije odgovaralo nijedno jedino vino, osim blatine..

    Onako suha i teška, ali posve specifične arome i danas mi je u neku ruku najdraža vinska sorta, ali jbg u međuvremenu sam naučio ponešto o vinima, probao koješta.

    A majoneza na pizzi je valjda endemski način jedenja, trebali bi to tamo zaštititi kao kulturnu baštinu. :lol:
  • The Undertaker
    5.1k
    Najbolje hercegovačko vino je meni Kameno vino. Odmah da se razumijemo, nisam ih probao puno ali mi je ovo top od ovih što sam probao. Otvoren sam za sve sugestije.
  • Neki tip
    21.3k
    ako hoćeš laganije onda dodaješ vodu ili ti ga bevanda.Brotnjo

    Ma jasno, pa znaš odakle vučem dio porijekla. ;)

    Kola u vinu je smrtni grijeh. Godinu dana pišaš krv po vinogradu da bi ga na kraju miješao s otrovom... Daj nemoj me zajebavatBrotnjo

    Najebali ste kad vam Droljo dođe. :lol:

    I meni je je bambus piće za tinejdžere, s tim da ga ni tada nisam volio, upropašteno vino i upropaštena kola, to mislim o bambusu. Ali jebiga, tko voli...
  • Neki tip
    21.3k
    Najbolje hercegovačko vino je meni Kameno vino.The Undertaker

    Pa dobro si izabrao.

    Standardno dobru blatinu i žilavku ima i Andrija, ali uzmi vrhunsko. Vrlo priuštivo, a vrlo dobro vino (cca 8, 9 eura).
  • Peškaman
    4.2k
    A majoneza na pizzi je valjda endemski način jedenja, trebali bi to tamo zaštititi kao kulturnu baštinuNeki tip
    Hahahah,mislim da Thomy ima 80% zarade samo u Hercegovini :rofl:
  • Dzgšb
    812
    U Hercegovini ima ljudi dosta koji jedu majonezu uz sarmu par ih znam :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.