• nemapredaje
    3.2k


    Jučer je bio nekakav zajeb, jer se Maksimirska inače uvijek zatvara čim je malo veća tekma
  • dapintar
    66

    Ali upravo to ne valja
  • Borovljanin
    74


    https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/488914

    Znam da nisam halucinirao postove. I svjestan sam da je to možda stav manjine, ali opet mi je nelogično da po nekima postoje poželjni i nepoželjni navijači Dinama
  • GZomanid
    685

    Ne kužim zašto je to pitanje za klub?
    Ne postoje poželjni i nepoželjni navijači ali postoje neke ustaljene norme, pravila ponašanja na određenim mjestima. Npr, u kazalištu se ne navija. Na zapadu se ne stoji. Na sjeveru se ne sjedi. I tako dalje.. Ako prekršiš neko od tih uobičajenih "pravila" vjerojatno će ti netko nešto reći ili se bar o tome požaliti na forumu. U čemu je problem?
    Ako se babe, dide, dica, cure i ljubavnice ponašaju kako se od njih i očekuje na navijačkoj tribini, svakako su dobrodošle!
  • Bosskovitz
    11.7k
    Znam da nisam halucinirao postove.Borovljanin

    To nije pitanje za klub niti je stav manjine ili stav većine, stav je jednog člana ovog foruma. Dobro je gore objašnjeno - određena mjesta imaju određena, uglavnom nepisana pravila ponašanja. Kao što nećeš obući adidas trenirku za odlazak u HNK ili ti cura neće obući bijelu haljinu kad ide na tuđe vjenčanje, tako nećete ni doći na Sjever u bijelim majicama.

    To ti govorim kao netko tko je na Zapadu, ali bio sam na Sjeveru godinama i navijačke tribine imaju svoja pravila ponašanja. Ona nisu ni po čemu rigorozna, neće te sigurno nitko namlatiti zato što nisi donirao euro u kutiju, ali stvar je kulture i poštovanja prema mjestu na koje dolaziš ponašati se prema pravilima koja tamo vrijede i koja svi ostali poštuje. Doslovno četiri pravila postoje na sjeveru: nemoj biti u svijetlim ili kričavim bojama, nemoj snimati mobitelom, prati upute sa štange i navijaj.
  • Borovljanin
    74


    Sve to stoji i sve ja to znam. I sam sam prije išao na sjever, uhvatili ste se toga što sam rekao za pravila ponašanja na sjeveru, a ne mog ajmoreći prijedloga. Pitanje za klub je bilo zašto se ne otvore SG ili ZG za svaku tekmu. Čekati popunjenije ZD mi nema smisla, kao ni inkomodiranje ekipe na sjeveru. Istok više ne postoji te su opcije sada samo ZD ili SD. Fali jedna između tribina, eto. Mislim da će ZG naći svoju publiku tako da netko tko želi ušparati koji euro ne treba ići na SD, a i dalje može uživati u Dinamu.
  • GZomanid
    685

    Već je Deda objašnjavao da gornje tribine generiraju trošak ako nisu ispunjene lupam bar 75%, tak da se sigurno ne isplati otvarati ih za 500 ljudi koji se ne snalaze na doljnjim tribinama.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Za veće utakmice će sigurno biti otvoreni, nema ih smisla otvarati za utakmice za koje se procjenjuje da zarada od prodanih ulaznica za te tribine neće pokriti ni troškove njihovog otvaranja ili će biti na nekoj pozitivnoj nuli.
  • NitkoBitan
    17k
    troškove njihovog otvaranjaBosskovitz

    Je li neka tajna koliki su troskovi otvaranja tih tribina?
  • Brusa
    1.5k
    cifru ne znam , ali je @deda nekoliko puta tu napisao (kad se agitira za otvaranje ZG :grin: ) da bi trebalo prodati 2000 karta da bi bilo isplativo
  • Bosskovitz
    11.7k


    Mislim da nije, ali ne znam koja je niti smatram da je to pretjerano bitno jer ako postoji ikakva financijska logika iza otvaranja, bit će otvorene. Sigurno u klubu ne postoji nikakva tajna agenda zbog koje se tribine ne bi otvarale.
  • Li d1986
    116
    Radi li se na novom webshopu?
  • criticus
    2.2k
    Koja je fora sa izvještavanjem izdanih ulaznica umjesto stvarno prisutnih? Je li to nova politika kluba koja će se zadržati ili opet ne štimaju brojači?
  • SAS1987
    14.6k
    Koja je fora sa izvještavanjem izdanih ulaznica umjesto stvarno prisutnih? Je li to nova politika kluba koja će se zadržati ili opet ne štimaju brojači?criticus

    Jako puno velikih klubova izvještava broj prodanih karata, recimo Barcelona.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.