• criticus
    2.2k
    Jako puno velikih klubova izvještava broj prodanih karata, recimo Barcelona.SAS1987

    Ok, al to nije odgovor zašto je promijenjeno. Ako je politika takva onda nemožemo govoriti o gledanosti kad pričamo o brojkama. Ovako djeluje koda se prosjek gledanosti podigao dosta, a to nemožemo znati iz ovih podataka. Ko zna koliko je bilo izdanih prije par godina. Htio bih znati zašto se to sad promijenilo? Neznam da je itko iz kluba to iskomentirao.
  • Crusades1986
    11.8k
    Promijenilo se to još krajem prošle sezone
  • criticus
    2.2k
    Promijenilo se to još krajem prošle sezoneCrusades1986

    Ok, zašto?
  • NitkoBitan
    16.9k
    Ako se od brojke godisnjih oduzmu ustupljene te se na to nadoda broj prodanih pojedinacnih onda je ta brojka najbliza realnoj na stadionu, kraj price.
  • Paggini
    19.5k
    Zato što je točna brojka ljudi na stadionu procijenjena da je točnija izdanim ulaznicama nego skeniranim ulaznicama.

    Jebiga, točnije je 1000 više nego 2000-3000 manje.
  • Crusades1986
    11.8k
    Pisalo se već ovdje... i jedan i drugi broj su netočni i neprecizni, bolje je objavit onda broj koji ti manje "šteti"
  • criticus
    2.2k
    Zato što je točna brojka ljudi na stadionu procijenjena da je točnija izdanim ulaznicama nego skeniranim ulaznicama.

    Jebiga, točnije je 1000 više nego 2000-3000 manje.
    Paggini

    Onda imamo veliki problem za loyalty program i ne može se bazirat na dolaznosti. Zašto se to nemože riješiti da prikažeš točnu brojku gledatelja. Pa nije to znanstvena fantastika.

    Ako nije do tog nego je politika kluba. To onda znači da umjetno pumpano brojke "gledanosti". Kažem gledanosti jer sve novine i portali prenose tu brojku kao bilo je toliko ljudi i svi mi to znamo. I ovdje se ljudi prepiru šta je šta. To je legitimna politika, da zainteresiraš ljude, da stvaraš potražnju. Samo me zanima šta je u stvari točno. Volio bih da neko iz kluba objasni ako može.
  • criticus
    2.2k
    Pisalo se već ovdje... i jedan i drugi broj su netočni i neprecizni, bolje je objavit onda broj koji ti manje "šteti"Crusades1986

    Osvrnuo sam se već u postu iznad o problemu o loyalty programu onda. To je jedna stavka. Drugo je da nemaš mogućnost znati koliko zaista ljudi imaš na stadionu, to mi zvuči apsurdno. Mislim mi tu ne govorim o 10 ljudi, već kolega spominje 1000. Kako će se to promijenit na novom stadionu, i on će imat ulaze zar ne?

    Što na kraju godine kad budemo rekli toliki i toliki je prosjek izdanih ulaznica? Šta to znači u kontekstu gledanosti u odnosu na prošle godine? Možemo li onda reći ako nas bude 50 na tribini da je izdanih 5050? Naravno karikiram i pretjerujem, samo bih želio znat odgovor ukoliko nije povjerljivo to je sve.
  • Crusades1986
    11.8k
    Kakav problem s loyalitijem ako sustav registrira tko je bio na utakmici, a tko ne a da se na utakmici objavi broj izdanih ulaznica?
  • criticus
    2.2k
    Kakav problem s loyalitijem ako sustav registrira tko je bio na utakmici, a tko ne a da se na utakmici objavi broj izdanih ulaznica?Crusades1986

    Ovaj:

    Zato što je točna brojka ljudi na stadionu procijenjena da je točnija izdanim ulaznicama nego skeniranim ulaznicama.Paggini
  • Crusades1986
    11.8k
    Jel shvaćaš ti šta sam ja napisao?

    U sustavu dolazaka je jedna brojka, a broj koji se objavi na utakmici je druga brojka. Gdje je tu problem za loyaliti?
  • criticus
    2.2k
    Jel shvaćaš ti šta sam ja napisao?Crusades1986

    Da, a ja sam pita jel problem sa skeniranim ili se namjerno objavljuje broj izdanih. To je moje pitanje. I ako se namjerno objavljuje broj izdanih, zašto?

    Molim te pročutaj moj prvi post na ovu temu možda bude jasnije
  • Crusades1986
    11.8k
    To je moje pitanje.criticus

    Pitao si za loyaliti. Ja sam ti odgovorio za loyaliti.

    Za drugo pitanje ne znam.
  • criticus
    2.2k
    Ok. Ispričavam se administraturi, ali ponavljam ovdje svoje pitanje da se ne pogubi u diskusiji.

    Hvala.

    Koja je fora sa izvještavanjem izdanih ulaznica umjesto stvarno prisutnih? Je li to nova politika kluba koja će se zadržati ili opet ne štimaju brojači?criticus
  • Joza
    455
    Problem sa loyalitijem je da postoje pojedinci kojima skeneri nisu htjeli ocitat godisnju pa ih se pustalo mimo toga ili im je zastitar sa svojom akreditacijom "ponistio" dolaznost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.