• Murtidzg
    20
    Apsolutno za. Samo bez zemalja istočno od nas. Od kombinacija s njima nikada nismo dobili ništa dobro. Svaka zemlja neka daje 3 ili 4 predstavnika. Naša prva liga (HNL) neka se sastoji od istih momčadi, ali s različitim igračima kako bi se razvijali. Ove ideje o tome da je to hrvatsko su sve u redu, ali nažalost smo premali za brz razvoj kakav bi nam trebao da možemo konkurirati drugima u Europi (što možete vidjeti iz jučerašnjeg dana). Naravno uz velike klubove dolazi veći broj gledatelja, sponzora, novaca itd...
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Niti jedna manja nacija nema sanse. Nogomet ide prema pederizaciji, pardon amerikanizaciji, a vec sada ionako se debelo pogoduje vecim nacijama.
  • Jurki
    11.7k
    Da imamo novi i funkcionalni stadion.. i da smo dosegnuli plafon.. tek onda bi ova ideja mozda imala smisla.
    Dinamo u okvirima hnla.. bez obzira kak je jadna ta liga ima enormni luft za rast.. jaci sponzori, vise para od mercha, ulaznica, prodanih loza itd.
    Ali sam protiv te nekakve mix lige.
  • Petar86
    884
    Spajanje najboljih klubova iz par drzava u jednu ligu u vecini sportova zavrsi lose i opet se svako malo poteze pitanje bili ju valjalo napraviti

    Apsolutno ne
  • Borovljanin
    74
    Al zašto bi Slovenci pristali na ligu u kojoj imaju samo 4 predstavnika i velike su šanse da nemaju nijedno europsko mjesto za kraju sezone?vjeko1701

    Pa nema smisla, zato je takvo nešto potpuno nerealno. Ovo bi imalo smisla za njih jedino iz financijskog aspekta. Kao što sam prije napisao, kod njih klubovi plešu na rubu bankrota, a zajednička liga bi im dala ogromne financijske mogućnosti kroz TV prava, sponzorstva i tako dalje. Došlo bi do velikog povećanja budžeta za slovenske klubove, ali bi izgubili na konkurentnosti. Kažem, potpuno, potpuno nerealno, pogotovo priča s Austrijancima ili Česima.
  • Jaro
    7.3k
    Koji bi bio cilj te lige? Samo eto da igraju klubovi iz razlicitih drzava ili bi ta liga "preuzela" poziciju nacionalnih liga na uefa ljestvici i mjesta u UEFA kupovima.
    Ako nebi, ta liga nebi privukla dovoljno sponzora da se klubovima isplati ozbiljno ulaziti u to, a ako bi - to je smrt nogometa u HR za par godina, a samim time, posljedicno i Dinama.
    Dinamo je oduvijek bio simbol Hrvatstva, te mjesto okupljanja Hrvata - ovime bi stvarno "skinuo sahovnicu sa dresa". Zbog cega? Kojeg eura vise?
    Navijacki hype bi potrajao sezonu-dvije a kasnije ili potpuna amerikanizacija ili pad zanimanja...
  • vjeko1701
    7.9k
    Zato kažem, ja ligu ne bi dao i jedino bi možda dao šansu nekoj suradnji sa Slovenijom iako je upitno koliko bi i jedni i drugi time profitirali.

    Lijepo sjest sa par sjevernih susjeda i složiti kopiju UEFA natjecanja za ispale iz europe i one neposredno ispod, vidjet dal ima zainteresiranih za sponzorstvo i tv prava i dati neki dodatni podražaj klubovima da budu 5. il 6. i onima koji ne mogu dalje od 3. pretkola.

    Za početak Hrvatska, Slovenija, Mađarska i Austrija.
  • Peškaman
    4.2k
    Za početak Hrvatska, Slovenija, Mađarska i Austrija.vjeko1701

    Umjesto Slovenije,Češka.
    Dodat Poljsku,5 država po 2 kluba,liga10.

    Austrija ( Salzburg, Sturm/Rapid)
    Mađarska (Fernecvaros, Puskas/Fehervar)
    Hrvatska ( Dinamo, Hajduk/Rijeka)
    Češka ( Sparta Prag, Slavia/Viktoria Plzen )
    Poljska (Legia, Slask/Jagiellonia)
    Prvaci 5 zemalja idu direkt u ligu.
    Drugi i treći igraju play-off za ulazak.
  • vjeko1701
    7.9k
    Ja spominjem kup klubova koji u datoj sezoni nisu izborili skupine UEFA natjecanja a ne ligu. Nikako ne bi izostavio Sloveniju jer nam dobro dođe suradnja sa susjedima a i veće su šanse da tako nešto Čeferin odobri xD

    Svi pričaju o Poljskoj i Češkoj, meni osobno nije nešto napeto gledati njihove klubove u takvom natjecanju, posebno ako bi to bili oni koji ne igraju UEFA grupe. Sa Mariborom i Olimpijom barem postoji neka poveznica i nekakvo rivalstvo.

    Pogon, Jablonec, Sigma...nisu neka sreća xD
  • Majki2111
    3.1k
    Još u osnovnoj iz zemljopisa učilo.

    Sjeverna Europa: Skandinavija, Baltik: Norveška, Finska, Švedska, Danska, Island, Estonija, Latvija, Litva
    Zapadna Europa: UK, Francuska, Irska, Belgija, Nizozemska, Luksmeburg
    Srednja Europa: Poljska, Njemačka, Češka, Slovačka, Mađarska, Austrija, Švicarska
    Jugoistočna Europa: Slovenija, Hrvatska (nama Dalmacija je južni dio, mi smo srednji, a Slavonija jugoistok više), BiH, Srbija, Makedonija, Kosovo, Albanija, Bugarska, Rumunjska
    Južna Europa: Portugal, Španjolska, Italija, Grčka, Cipar, Malta
    Istočna Europa: Bjelorujsija, Moldavija, Rusija, Ukrajina

    Taksmo bar mi učili na zamljopisu prije 15 godina.
  • Sixthway
    457
    Prije nego sam naletio na ovu temu , govorio sam ljudima da je najbolje da igramo neku ex austougarsku ligu koliko je HNL loš i koliko će još past i Dinamo samo može patiti zbog toga. Klub ne živi od ideala i hrvatstva. Nemojmo ići putem koji su išli drugi pa doveli klub do bankrota. Kad bi se jedna sezona odigrala , kad bi se hodalo po gostovanjima po drugim državama, pa 90% onih koji nisu za to , prvi bi rekli nikad više HNL. HNL može spasit jedino privatizacija malih klubova od strane nekih arapa koji bi uložili masne pare jer ne mogu svi biti udruge građana pogotovo jer recimo u Osijek I više ljudi navija za Dinamo ili hajduk nego za Os.
  • don
    5.5k
    kako vam se da trošit vrijeme na nešto šta se neće desiti nikad..
  • ZgDLions
    395
    Alpe midl euro kup nešto.
    Kad svi manje više odradimo europu na proljeće kup sistem tipa play off.
    Ne bi bilo previše tekmi i dalo bi se istrpiti, a bilo bi još euro tekmi.
    Sistem ko u nfl-u, najbolji izmedju sebe prvi, a lošiji lakši ždrijeb tako da se dalje probiju, na kraju ovisno o poredku opet igraš sa onima gdje si završio.
    Hnl bi ostao netaknut, a pokoji naš klub uz Dinamo bi imao priliku za malo veselja i iskustva na višoj razini.
  • Eduardo
    19.9k
    kako vam se da trošit vrijeme na nešto šta se neće desiti nikad..don

    HMM, kad gledam u budućnost "nikad" mi se čini kao jako, jako dugo vremena. 30-ak godina unazad mnoge stvari činile su se kao znanstvena fantastika, a danas su dio svakodnevnih života. Da se sad ne nakačite na ovo pa da ne okrenemo temu u neželjenom smjeru, poanta upisa je - svijet se, pa tako i nogomet mijenja na načine koje ne možemo uvijek predvidjeti, a to me čini pobornikom one poznate, "nikad ne reci nikad".
  • Mrvica
    3.9k
    Ako se može uz HNL onda za, ali ako će patit HNL (koliko god da je kriminalno loš trenutno) onda definitivno ne. Koliko god da je HNL loš, ipak je naš i koliki god da je mazohizam pratit ga toliko me veseli više od stranih liga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.