• Ludovic IX
    5.9k
    Već neki jesu..dižu zastavu Vatikana i onda imaju ksenofobna razmišljanja..
  • Baneki
    731
    Kakva su to sad ksenofobija razmišljanja? Moram priznati da ne razumijem taj novogovor Jelene Veljače. Uskoro će pod normalno biti govoriti o "bijelcu na poziciji moći"
  • Tradicija bunta
    5.7k
    I sve to dok imaš 5 tovara na terenuBosna86

    Imali smo ih i imat cemo ih. Jedno je da nas dres nose hajdukovci, a drugo je da ga nose srbi zvezdasi.
    Mozda to i jest "ksenofobija" ali stvari tako funkcioniraju, jednostavno nije prirodno ocekivati da se nece dogodit problem i otpor kada zvezdas i srbin navuce dres dinama.

    Mi smo jedini klub iz tzv. "cetvorke" koji ima takav slucaj i reagiralo se tako kako se reagiralo.
    Sigurno da su se stvari mozda i trebale rijesavati prije 4 godine samo sto je i tada grupa imala daleko veci problem od Petra Stojanovica.

    Kada u klubu imas Mamica, Petar Stojanovic ti dodje kao laksa prehlada u odnosu na rak gusterace.
  • Bosna86
    11.6k
    Kada u klubu imas Mamica, Petar Stojanovic ti dodje kao laksa prehlada u odnosu na rak gusterace.Tradicija bunta

    I ovo je sukus svega. Pobijediš u utakmici u kojoj su protivnički navijači 2/3 utakmice vrijedjali tebe i tvoj klub, u utakmici u kojoj te murija gazi po ko zna koji put i onda mi raspravljamo o Petru Stojanovicu.... To se onda pravda idealima, mukom koju smo prošli... Ideali nisu kada od 5 problema, izabereš da rješavaš onaj najmanji, to je već nešto sasvim drugo... Biti navijač znaci da se podredis nečemu većemu od sebe u interesu svih ljudi oko sebe, a ne da naše osobne frustracije liječimo preko drugih ljudi ( bar su mene tako učili).
  • marcio amoroso
    33.5k
    zašto se napada grupa BBBGrađanski1911

    Gdje si pročitao da netko napada grupu BBB?
    Nitko ovdje nije napao grupu.
  • Ludovic IX
    5.9k
    Iskreno, meni je isto sranje Mamić i ksenofobija, brojanje krvnih zrnaca i slično. To nije moj Dinamo..
    U mom dinamu se gleda samo dal' je dres natopljen znojem i to je jedino bitno
  • Tradicija bunta
    5.7k
    A ko se to pravda idealima? Ne zelim pisati ovdje neke stvari koje su interna stvar ali taj otpor prema srbinu u dresu dinama se nije pojavio na toj utakmici u tom momentu vec on postoji dugo samo sto je stvar zrelosti i razmisljanja upravo taj da se rijesava uzrok problemu, a ne posljedica, i da se ne prelama sve preko ledja nekoga ko je u toj prici samo posljedica. Bas je ovaj Stojanovic iskocio kao slucaj jer se nije rijesavao manji problem dok se rijesava veci samo vi to ne zelite vidjeti. I to ne znaci da manji problem i dalje nije problem.
    Boysi vide kako klub salje klince da "igraju fudbal" po republici srpskoj sa srpskim klubovima, da se tali sa srpskim menadzerima i dovodi srpske igrace malo pomalo u klub kao da je to najnormalnija stvar na svijetu. Mediji mozda jesu skuhali vecinu ljudi na te spike o toleranciji protiv ksenofobije, ali nisu skuhali sve. Mozda se istok i zapad jesu promijenili pa im zvezdasi i srbi ne predstavljaju problem, ali sjever nije.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Tjera se cijela situacija u domenu moralne panike, a realnost nije ni blizu tome. Da je dres vracen Mori ne bi se pola toliko price povelo koliko kad se takne u srpskog igraca. Manje je Stojanovic pogodjen nego neki panicari, taj problem je prakticki rijesen, sami igraci bolje shvacaju cijelu pricu od nekih navijaca.

    Toliko su kriteriji pali da se ljudi pale na dresove natopljene znojem, a Dinamo svoj kultni status jos i najmanje duguje nogometnim vjestinama. Pitajte momke koji zive na 50 kilometara od Splita kako i zasto su se navukli baš na Dinamo, a na domaće utakmice putuju po 500 kilometara.
  • Ludovic IX
    5.9k
    Ja stojim pri svom mišljenju da su navijači koji tjeraju Srbe, pjevaju ustaške pjesme (za mene su ustaše=četnici) jednako zlo kao i Mamić..koliko želim Mamićem što dalje toliko bih volio da ni takvih navijača nema. Jer ipak vjerujem da većina ipak razmišlja na način da žele pošten klub koji cijeni svoje navijače, upravu koja ne veže kriminal na sebe i igrače koji se bore za svoj klub bez obzira od kud dolaze.
    Ja, osobno sam imao isto dizao desnicu i crtao šahovnicu sa prvim bijelim poljem ali imao sam 12 godine 1991.godine i nakon par godina sam postao pametniji i naučio da je to sramota za nas i da to ne želim povezivati sa ničim što volim.

    Otišao sam offtopic ali me muči kad netko 2020e razmišlja na ovaj način
  • Ero
    942
    Mene muči isto tako kad neko misli da je prvo bijelo polje sramotno.. (isto malo offtopic)
  • ZDS86
    205
    Mene jedna stvar zanima tj. imam pitanje.
    Prvo da kazem da mi se jebe i za stojanovica i to kaj mu je vracen dres,onaj ko je to napravio je to napravio radi svojih uvjerenja i to postujem skroz.
    Posto se pocelo o cetnicima(a zvezda to i je) zanima me da nitko nije ikad popljuvao ili dao bilo kakvu reakciju na cinjenicu da Šank ide pjevat u Beograd tim istim cetnicima gdje dolaze delije,grobari itd na koncerte,pa cetnickije od tog ne moze,jer svi znamo da navijaci ipak drugacije razmisljaju i djeluju od igraca.A Šank kao bend koji je "sluzbeno" bio vezan za grupu sa svojim svirkama na rođendanima ili obljetnici Dinamovog proljeća a i nesluzbeno uvijek vidis na koncertima
    ljude sa obiljezima grupe(ukljucujuci i mene) te su bend koji se obicno povezuje sa boysima i navijacima Dinama ali reakcije na gore navedeno su izostale.
    Rekao sam da i sam idem na Šank i slusam ih,nemam problem sa tim gdje sviraju,samo me zanima ako oni koji vec drze do izjave ko za kog navija pa se reagira,kako se ovdje nije reagiralo kaj je po meni ipak malo gore pjevat cetnicima nego klinac igrac koji je jednom rekao za kog navija.Mozda me se popljuje al boze moj, da izbacim to iz glave kad su vec i ostali.
  • Markelo
    2.5k
    Ja cu uvijek biti na strani navijaca. Pogotovo onih koji se otpute od tko zna gdje do Splita i to usred tjedna. Jbg nekad dode do ovakvih nepotrebnih situacija, al se od Stojanovica sada pravi neki mucenik, kao da ga je ovaj gadao kamenom sa tribine
  • Baneki
    731
    Je li netko postaje pametniji s godinama oko nekih stavova ili ga mediji skuhaju kako je to dobro napisao Tradicija bunta, pitanje je sad?

    Primjera ima dosta, to prvo bijelo polje je jedno od tih - nikakav problem dok netko to kroz medije ne počne forsirati, dok određeni broj ljudi ne promijeni mišljenje. Postoji npr. Google trends gdje se lijepo može vidjeti kad je neki termin postao medijski tretiran.
  • Tradicija bunta
    5.7k


    I to je kao isto, navijaci koji slusaju bend koji svira i u srbiji, i srbin koji igra u dinamu. Neki navijaci idu i na partibrejkerse, atheist rap, smoke mardeljana i sta sad. Bolje nego da idu na Joleta i Rozgu.
    Kad prerastes Sank u muzickom smislu bit ce ti jasno i zasto. Ako biras bendove koje slusas, prijatelje s kojima se druzis, filmove koje gledas i autore knjiga koje citas po svojim ideoloskim uvjerenjima mogao bi se nac u zescoj izolaciji. Kao sto Sank i taj ZDS koji nosis nikako ne idu skupa.


    Samo malo navijackog duha treba da bi covjek vidio o cemu se ovdje radi. Ne o ovom nogometasu nego o nekim vrijednostima i nepisanim pravilima kojih se i Dinamo drzao preko 20 godina od zavrsetka rata.I opet se vracamo na to da je jednom Petru Stojanovicu jasnija navijacka reakcija nego nekima s 86 u nadimku sto je tuga prevelika.
  • Pop corn
    5.8k
    Ako će takvi voditi politiku nakon odlaska mamića onda smo isto najebali.marcio amoroso

    Politiku kluba će voditi onaj tko dobi povjerenje većine članova NK Dinama na demokratskim izborima kluba na temelju plana i programa koje izloži.

    Ova rečenica je baš u stilu svih promamić ekipe i onih koji ne shvaćaju problem Dinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.