• Sljeme
    2.4k
    Od početka rasprave se pozivaš na međunarodni sud i stavlo si link njihove presude. Sud koji je odavno izgubio svu vjerodostojnost. Definicija je jedno, a pravno tumačenje drugo, postoji hrpa interpretacija pravnika i sudaca, vjerojatno i zato od 1945. ni jedna država nije bila osuđena za genocid. Očito to nije tak jednostavno kak ti prikazuješ.

    A s tim svojim podcjenjivačkim forama o kapacitetu i glupostima, ako se oćeš razgovarat tak onda možemo i uživo. Nemam namjeru gubit više vrijeme na debila na forumu.
  • Nino Bule
    13.4k
    Definicija je jedno, a pravno tumačenje drugo, postoji hrpa interpretacija pravnika i sudacaSljeme

    Ne postoji tumacenja i interpretacija da li se moze provest genocid na dijelu teritorija, izmisljas nesto o temi o kojoj nemas pojma, ne vidim potrebu to radit, definiciju nije donio sud nego su je prihvatile sve drzave clanice UN-a ukljucujuc izrael koji ne spori da se u "samo u gazi" moze pocinit genocid, sve ove informacije je lako danas uz pomoc tehnologije saznat na internetu
  • cibona
    2.9k
    Ja sam mislio da ćemo barem mi Hrvati nakon svega što su prošli nedužni muslimani u Srebrenici znati prepoznati genocid, a ne davati floskule i umanjivati čin ratnog zločina... A ovo što se događa u Gazi je čisti primjer i definicija genocida.
  • Sljeme
    2.4k
    Izrael ratuje protiv Hamasa terorističke organizacije, a ne ratuje za istrebljenje Palestinaca jer oni žive najnormalnije na njegovom teritoriju. Vrlo jednostavno, o tome govorim, a ne o nikakvim teorijskim mogućnostima genocida na dijelu teritorija čeg se hvataš ko pijan plota u svakom komentaru.
  • miro
    4.4k
    Jajo je jos '87 u "Slaži mi" spomenuo da masline u Palestini baš ne blistaju...od tada je prošlo 37 godina, a ja se sjećam bar 4 ozbiljna Arapsko-Izraelska rata u tom razdoblju.

    U međuvremenu kod nas, održana je Univerzijada '87, izbori i referendum za samostalnost Hrvatske '90, pao je Vukovar '91, u Barceloni '92 smo igrali finale s Dream teamom, Oluja '95, rukomet OI '96, Partizan '97, mirna reintegracija Podunavlja i bronca u Francuskoj '98, Goran '01, Balić '03, Severina '04 itd itd itd

    Tuđman, Račan, Mesić, Sanader, Milanović, Plenki...
    Dinar, Hrvatski Dinar, Kuna, Euro...
    Ulazak u NATO, EU, Schengen...
    I bezbroj drugih stvari koje su se dogodile

    Ovi se nisu pomali 1 milimetar - 1 jebeni milimetar

    Isti su u mržnji i nema im pomoći
  • Patak
    2.9k
    Natjerat Izrael da prihvati granice Izrael-Palestina koje je odredio UN 1947e, meni se to čini rješenje.
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Partition_Plan_for_Palestine
  • dZg1986
    505
    Te granice su davno gotove, realnije je ono iz 1967.
  • Sljeme
    2.4k
    Natjerat Izrael da prihvati granice Izrael-Palestina koje je odredio UN 1947e, meni se to čini rješenje.Patak

    Pa Izrael je prihvatio to u startu, a Arapi su odbili.
  • Tom Hanks
    3k
    Atenski zeleni znaju koga podržati
    fe-1.jpg

    1390130.jpg
  • Tundra
    691
    Ja ću uvijek podržavati palestinu kao nezavisnu državu, ali ne i hamas kao organizaciju.cibona

    znači jebao bi se al da ti ne uđe :lol:

    Pa eno ti presuda međunarodnog suda od prije 2 tjedna da izrael ilegalno okupira zapadnu obalu i istocni jeruzalemNino Bule

    Smiješna presuda indoktrinirane ljevice i tijela koje nije relevantno niti ima utjecaja. Palestina nikad nije bila i nikada neće biti suverena država već samo naziv geografske regije koja se ističe velikim brojem muslimanskog stanovništva na teritoriju Izraela.

    mi smo na 50 000 mrtvih u gazi s ogromnim omjerom zene i djeceNino Bule

    a kaj su teroristi Hamasovci napravili 7. 10? Muslimani koji podržavaju terorističku organizaciju Hamas nisu ništa bolji od samih terorista koji aktivno sudjeluju u ratu protiv suverene države Izraela. Muslimanima u Izraelu nitko ne brani da napuste područje rata i žive normalno ali ne žele i zato trpe posljedice.
  • Sljeme
    2.4k
    Atenski zeleni znaju koga podržatiTom Hanks

    Maši s tom zastavom u petak na sjeveru.
  • Nino Bule
    13.4k
    Maši s tom zastavom u petak na sjeveruSljeme

    Maši ti sa zastavom izraela.

    Smiješna presuda indoktrinirane ljevice i tijela koje nije relevantno niti ima utjecaja.Tundra

    To su floskule, treba uc u meritum stvari i reci zasto nesto nije okupacija

    Palestina nikad nije bila i nikada neće biti suverena državaTundra

    Presuda ni ne govori da je palestina suverena drzava, nego da izrael ilegalno okupira teritorije van svojih granica i to dovoljno dugo da je to ilegalna aneksacija. Zna se di su granice izraela i one se ne protežu na zapadnu obalu.

    a kaj su teroristi Hamasovci napravili 7. 10?Tundra

    Ubili 600tinjak civila i 400tinjak vojnika i policajaca

    Muslimanima u Izraelu nitko ne brani da napuste područje rata i žive normalno ali ne žele i zato trpe posljedice.Tundra

    Muslimani u izraeli najnormalnije zive, ne vidim zasto bi ga napustali, ti valjda mislis na gazu i zapadnu obalu ? Opet postoje pravila kako se "humano" vodi rat i nemaju potrebe civili napustat svoje domove i svoju zemlju
  • Tundra
    691
    Maši ti sa zastavom izraelaNino Bule

    a zašto ne Hrvatskom zastavom? Mahanje Hrvatskom zastavom dovoljna je podrška Izraelu obzirom da su oni naši geopolitički saveznici.

    ti valjda mislis na gazu i zapadnu obalu ?Nino Bule

    Da, to je isto Izrael. Ta područja su samo trenutno pod okupacijom muslimana i nemaju suverenitet.
  • Nino Bule
    13.4k
    Da, to je isto Izrael.Tundra

    Prva vijest, cak ni izrael to ne tvrdi, a i cudno da je to izrael kad u gazi živi ravno 0 židova/izraelaca; na zapadnoj obali ih ajde ima 5% zbog naselja.

    Ta područja su samo trenutno pod okupacijom muslimanaTundra

    Mislis tamo zive tisucama godina i ima ih par milijuna, kako tocno bi izrael preuzeo gazu i zapadnu obalu ? Napravio novi holokaust ili ?
  • Sljeme
    2.4k
    Maši ti sa zastavom izraela.Nino Bule

    Zbog čega? Mi kao grupa s njima nemamo nikakva prijateljstva.

    Opet ti o presudama međunarodnog suda, koji falsificira povijest, sud koji je nanio tolike štete Hrvatskoj.
    Sud koji je odbio tužbe Hrvatske za srpski genocid, koji nije proveo postupak uopće protiv vrha JNA i KOS-a za Vukovar, koji nije sudio Mladiću za zločine u Hrvatskoj, koji nije sudio tzv. Republici Srpskoj, pa sprdnja sa Šešeljem, progonom naših nevninih branitelja i generala, koji su godinama bili zatvoreni, pa ona sramotna presuda šestorici iz BiH itd. Taj sud je tebi glavni argument na kojem gradiš tu svoju priču o genocidu. Svašta.

    Ponavljam po stoti put, palestinski Arapi u Izraelu žive najnormalnije, rade, školuju se, glasaju i sudjeluju u politici. Nitko ih ne dira. Prema tome je već jasno da politici Izraela nije cilj genocid nad njima. U pojasu Gaze se ratuje protiv Hamasa koji i dan danas drži otete civile od 7. listopada 2023. kad je počinjen najveći zločin nad Židovima zadnjih desetljeća. I vrapci na grani znaju da podaci o ubijenima u Gazi koje plasira Hamas nisu relevantni, kaj ne znači opet da tamo nema mnogo stradalih, ali je jasno isto tako da Hamas stanovništvo Gaze drži kao živi štit i bez obzira na upozorenja koja Izrael redovno šalje prije napada, Hamas stanovništvu ne dozvoljava evakuaciju. Puštanjem civila i predajom Hamasa rat završava. Međutim, Hamas se drži svoje javno objavljene povelje po kojoj ne pristaje na nikakve pregovore s Izraelom, cilj im je pobiti sve Židove svugdje u svijetu i uništiti Izrael, pa nastavljaju provoditi genocid. Kao zaključak koji sam već pisal jedini spas za palestinske Arape s područja Gaze je svrgavanje terorista Hamasa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.