• jedan u nizu
    8.2k


    Onda je racunica ovakva. Ako su djeca manja od 12 godina.
    Clanstva 20+20+10+10 = 60 eura
    Karte za djecu su besplatne.
    Karte za gdina i gđu su po 15 eura. Za ukupno 8 tekmi to je 240 eura.
    Ukupni trošak je 300 eura.

    300 eura, 8 utakmica, 32 karte ukupno.
    Trošak jedne karte je 9.3 eura. I dalje je jako dobro.

    Ovdje govorimo o nekakvoj obitelji koja se sastoji od muza, zene i dvoje manje djece. Najcesce se dogada da ide samo muz i jedno ili dvoje djece, onda ispada da je trosak nesto manji.
    Ako je jedno, ili oba djeteta stariji, onda je trosak naravno veci. Izracun je samo primjer da 8 utakmica ne mora biti 800 eura.
    Takoder, rekao bih da vecina obitelji koja dolaze, ne dolaze 8 puta godisnje, nego manje. Najcesce muz\otac cesce i povremeno djeca, mozda se nekad i zena ubaci.

    Bezbroj mogucnosti, bezbroj racunica.
    Najlakse kukati kako je kruh u pekari 3 eura, a nisi ni pogledao da u pekari pokraj kosta 1,5 eura.
  • Simpatizer
    270
    300 eura, 8 utakmica, 32 karte ukupno.
    Trošak jedne karte je 9.3 eura. I dalje je jako dobro.
    jedan u nizu

    Hvala na trudu za računicu.

    Moram nadodati da ti računaš cijene manjih utakmica (Istre Gorice Varaždini šibenik itd)

    Derbi utakmice su skuplje + djeca ispod 12 nemaju besplatnu kartu za derbije (hajduk, Osijek, rijeka)

    Time dolazimo do toga da muž i žena s dvoje djece jedan derbi samo na ulaznice potroše €100 (4 puta po €25).

    To je po meni jako puno.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Onda mi nema smisla raditi kalkulacije s tim besplatnim ulaznicama za članove jer ih očito neće bit od 2025Simpatizer

    Dvoje roditelja s dvoje djece mlađe od 12 godina, a svi su članovi kluba, može otići na utakmicu na najbolju tribinu za 30€. Gdje još možete otići na neki live događaj za 30€? Neka kazališta, koncerti?

    Nemam klince pa ne znam, ali evo kazališta u Zagrebu uglavnom kreću od 15-ak eura po osobi, koncerti domaćih izvođača su skuplji, koncerti stranih uglavnom još skuplji od domaćih... ne kažem da nema ničeg jeftinijeg od toga, ali utakmica definitivno nije među skupljim "proizvodima" u odnosu na konkurentska događanja.

    To je po meni jako puno.Simpatizer

    A stari moj to su derbi i liga prvaka, takvih je par tekmi u sezoni. I meni bi 150€ bilo puno za pojedinačnu ulaznicu za jednu utakmicu kad bi to bilo redovito, ali evo dao sam 300€ za dve tekme Eura jer je to ipak Euro i nije obična utakmica.
  • Simpatizer
    270
    Nemam klince pa ne znam, ali evo kazališta u Zagrebu uglavnom kreću od 15-ak eura po osobiBosskovitz

    Za djecu obično imaju popuste kazališta

    koncerti domaćih izvođača su skuplji, koncerti stranih uglavnom još skuplji od domaćih...Bosskovitz

    Pa jesu, to je istina, ali opet ne bih rekao da su koncerti (pogotovo stranih izvođača) u jednakoj kategoriji kao i non derby Dinamo utakmice.

    Znam da nije isto otići na koncert nekog no name benda i Aleksandre Prijović

    Ali koncerti su tu ipak nešto za što se očekuje da se ide rijetko, a ne svaka 2 tjedna (ili čak jednom mjesečno)

    Isto tako, ako gledamo derbije (dinamo rijeka hajduk) nema besplatnih karti za djecu i cijene su skuplje.

    Po tim cijenama itekako se može organizirati mnogo jeftiniji obiteljski izlazak, čak i ako se ide na koncert

    Mi ovdje govorimo o utakmicama Dinama na Maksimiru, želimo da ljudi idu što češće a ne par puta godišnje, i još da vode druge sa sobom

    Ako ti za 6 godišnjih derbija (2x hajduk osijek rijeka) tražiš 600€ samo za ulaznice od četveročlane obitelji, to je već jako puno novca.

    Ajde da se otvori zapad gore za Hajduk i rijeku, onda je cijena €520, ali opet je to ozbiljan izdatak

    Argument "najatraktivnija tribina" mi isto nema smisla kad imamo samo zapad dolje i tu i tamo gore, istoka nema, veliku većinu HNL utakmica se ne otvara ni sjever gore, a sjever dolje je Ultras tribina.
  • Simpatizer
    270
    A stari moj to su derbi i liga prvakaBosskovitz

    Ne, liga prvaka je 60€ po članu, znači €240 po utakmici za četveročlanu obitelj, ja govorim samo za HNL
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ovdje se govorilo o cijenama za 'male' utakmice, a ne za derbije. Pricalo se kako je cijena za Istru od 15 eura puno previše.

    Ako govorimo o utakmici protiv Hajduka onda je to totalno druga priča.
    I u nekad davna vremena su cijene za Hajduk bile puno vece za zapad dolje, i uvijek se moralo dobro preorati po novčaniku da cijela obitelj ode na to.

    A vrati se na moj post prije toga.
    Koliko obitelj plati za karte u kino?
    Koliko obitelj plati za rucak neki? Za stvar koju ces uzivati sat vremena i par sati nakon toga izbaciti iz sustava? Zasto onda odlazak na utakmicu i uspomena koju ces pamtiti nebi koštala koliko kosta?

    Da te pitam samo, rekao si da ides sam ako se ne varam. Da li je tebi skupo kada ides sam?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Za djecu obično imaju popuste kazalištaSimpatizer

    Imamo i mi. Pazi ovo - 100% popusta za većinu "predstava". Koje kazalište to ima?

    Ali koncerti su tu ipak nešto za što se očekuje da se ide rijetko, a ne svaka 2 tjedna (ili čak jednom mjesečno)Simpatizer

    Onaj tko ide svaka dva tjedna, taj ima godišnju. Ne ideš svaka dva tjedna s obitelji na utakmice.

    Po tim cijenama itekako se može organizirati mnogo jeftiniji obiteljski izlazakSimpatizer

    Naravno. Nešto bi bilo duboko pogrešno (kao što je sve do nedavno bilo) kad bi odlazak na najveći derbi hrvatskog nogometa ili utakmicu lige prvaka bio najjeftiniji obiteljski izlazak.

    Ako ti za 6 godišnjih derbija (2x hajduk osijek rijeka) tražiš 600€ samo za ulaznice od četveročlane obitelji, to je već jako puno novca.Simpatizer

    Ta matematika je pogrešna, šest derbija će te izaći 240 eura. To je 1,4% prosječne plaće na godišnjoj razini. 0,7% ako ti i žena dijelite troškove.

    Ali to je zapravo nebitno u ovoj priči jer ono kaj ti očito želiš je na najatraktivnijim utakmicama mjesto na najboljoj tribini za sebe i svoju obitelj za cijenu koja je al pari s odlaskom na predstavu u Trešnju. To je legitimno, ali nije realno. kao ni ovo dovođenje situacije do apsurda gdje ti iz svog džepa plaćaš za cijelu svoju obitelj i ideš na sve utakmice. Nigdje u Europi nije jeftino voditi cijelu obitelj na sve utakmice pa tako nije ni kod nas. Ovdje je malo retardiranije jer nemamo mogućnost imanja obiteljskog sektora ili barem veći izbor od "ili navijačka tribina ili najatraktivnija tribina", ali to je nešto na što ne možemo utjecati.

    Kad bude novi Maksimir, moderan stadion s tridesetak tisuća mjesta, onda će biti i barem 4-5 različitih razina cijena ulaznica, bit će sigurno i dezignirani obiteljski sektor koji će biti još povoljniji, bit će svega onoga kaj želimo i za kaj znamo da nam treba, ali nažalost sada ne možemo imati.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Mala digresija, jučer sam kopajući za nekom memorabilijom vezanom uz obljetnicu tekme s Partizanom pronašao ulaznicu za tekmu s Newcastleom 1997. godine. Zapadna tribina je tada za drugo pretkolo Lige prvaka koštala 200kn, kaj je bilo 8,4% prosječne hrvatske neto plaće.

    Pandan zadnjem pretkolu Lige prvaka danas, play-off LP, košta 40€, kaj je 3% prosječne hrvatske neto plaće. Da je omjer isti kao i tada, koštala bi 111€.
  • Simpatizer
    270
    Ovdje se govorilo o cijenama za 'male' utakmice, a ne za derbije. Pricalo se kako je cijena za Istru od 15 eura puno previše.jedan u nizu

    Ja se s time ne bih složio, ono što sam ja rekao je da će ubrzo (kad se ukinu skroz besplatne članske) ulaznice za obitelj za Maksimir postati "skup sport". To još uvijek mislim

    Koliko obitelj plati za karte u kino?jedan u nizu

    Za CineStar, srijedom su ulaznice otprilike 4€, ako se vodi obitelj zadjecu 4€ 2D filmovi do 17h

    Ako plaćaš za sebe, cijene su otprilike 7-7,5€ po ulaznici

    To je više nego dvostruko jeftinije od Dinamo Istra
    Koliko obitelj plati za rucak neki?jedan u nizu

    Ovisi o restoranu, možeš otići u McDonald's i platit jelo za sebe 6-7€ a djeci kupit Happy Meal za 5€, još ih besplatno i pustit da se igraju po toboganima, a možeš i otići u neki fancy riblji restoran gdje ti mali tanjur naplate 15€ po osobi.

    Da te pitam samo, rekao si da ides sam ako se ne varam. Da li je tebi skupo kada ides sam?jedan u nizu

    Moja situacija je ta da sam student koji radi za €5,25 po satu, preko studentskog servisa (ne ulazi mi u radni staž niti plaćam poreze).

    Mogu raditi i za malo više (5,75-6€) ali pošto radim od kuće ovako mi se više isplati.

    Iskreno, nemojte me razapeti, ali puno je. Za mene je Dinamo Istra skoro tri sata rada.

    Ne kažem da bi ulaznica trebala bit jeftinija nužno, i planiram ići relativno često ove sezone na Maksimir, ali to je samo zato što živim minimalistički, ne pušim nit pijem, sve što kupujem uvijek kupim najjeftinije (na sniženju, ne po kvaliteti), na sve gledam kako uštedit jbg

    Kad zovem frendove isto kažu da im je 15€ puno, mi idemo u kino za 7€ + 1,2€ cole koju prošvercamo, odemo možda tu i tamo u McDonald's ili tako nešto i platimo €7-10 jelo.

    Introvert sam pa mi nije problem ići sam, ali to ne znači da drugima nije, ja sam veliki dinamov fan (username ignoriraj) i meni se to nekako ipak isplati, ali apsolutno razumijem zašto je nekim drugima, pogotovo tim obiteljima, to previše.

    Pogotovo u 2025 kad će se vrlo vjerojatno ukinut besplatne karte za članove
  • Simpatizer
    270
    Ta matematika je pogrešna, šest derbija će te izaći 240 eura. To je 1,4% prosječne plaće na godišnjoj razini. 0,7% ako ti i žena dijelite troškove.Bosskovitz

    Ali kako? Djeca nemaju besplatnu ulaznicu za derbije, njih ima 6 po sezoni, ulaznice su 25€ po osobi? To je 100€ po derbiju za četveročlanu obitelj, puta 6 to je 600€ bez članarina samo za ulaznice

    S ostalim se slažem, ovo vezano za Maksimir i to što smo ograničeni tribinama
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ali kako?Simpatizer

    Sjever gore. Mislim, ako ti je TZD preskup, onda odeš na jeftiniju tribinu. Po svemu sudeći, TZG će se češće otvarati i bit će ta opcija, a bit će na većini derbija vjerojatno i TSG. I ja bih više volio sjediti na mekanom i pod krovom u loži nego na zmazanom stolcu na TZD, ali ne sjedim jer mi je 2.000€ za godišnju ipak malo previše.
  • Simpatizer
    270
    Kolika će bit cijena za sjever gore jel se zna
  • NitkoBitan
    17k
    Mladi si... pa daj malo energije i pravac sjever sa BBB. Gdje ces najbolje godine postrosit na zapadu medu kokicarima...
  • Simpatizer
    270
    na europskim vjerojatno i budem na sjeveru
  • rob ljubavi
    868


    Evo prijatelju također studoš, također 5.25 po satu. Godisnja za Sjever 170eura - 32 radna sata što su četiri dana.

    Znači četiri dana po 8h za kupiti godisnju ulaznicu. Da ne pricam o tome da su i nedjelje vise placene za one koji ih rade (naravno, satnice su mizerija i to ne opravdavam, ali osvrcem se na to da radim isto kao i ti).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.