• Keyser Soze
    10k
    Mislim da će se po Pašalića ići ako uđemo u LP, a ovisi i o tome što će biti s Rijekom i njihovim kvalifikacijama.
  • Ivanmtk
    1k
    što je Pašalić duže u Rijeci naše šanse rastu
  • Daliban
    1.6k
    Nadovezat ću se na prethodno. Još jedna travestija, koja mi već dugo ide na živce, su "pojačanja za Ligu prvaka".

    To ono, bude na Transfermarktu ili Wyscoutu nekakav filter, upišeš tu sintagmu i izbaci ti se 500 takvih?

    Koja je definicija takvog igrača?
    Tongo Doumbia

    Jednostavno: igrač koji je individualnim igrama kvalitativno na samom rubu iskoraka, to jest već je iskoračio, ali igra u klubu nižeg rejtinga od Dinama i financijski je ostvariv.

    Alternativno, igrač koji već igra na višoj razini, ali se promjenom trenera više ne uklapa u sistem svog kluba pa je završio na marginama. Ta indiudalna kvaliteta i dalje mora biti prisutna u njegovoj igri kada igra, ali zbog x razloga ne igra često pa nam je dostupan.

    Meni jedan pada odmah na pamet. Boško Šutalo. Iskustvo HNL- a, Serie A, Mladi hrvatski reprezentativac, došao s poprilično dobrim "pedigreom", plaćen četiri milijuna eura. Baš "kapitalac", kakvog se ovdje zaziva. Što nam je donio?Tongo Doumbia

    On je primjer suprotnoga: igrač koji nije igrao jer nije bio dovoljno dobar, a kada je igrao nije se ničime isticao.

    Ne može se igrače na silu trpati u nekakve asptraktne kategorizacije temeljem proxyja poput lige u kojoj nastupaju, kluba u kojem nastupaju, nacionalnosti i reprezentativnog statusa da bi se temeljem toga paušalno procijenilo tko je kapitalac/igrač za LP. Ne može se kvalitetu pojedinog igrača suditi bez kvalitativnog suda, oslanjajući se samo na jako grube proxyje, generalnosti ili formalnosti.

    Čak i konkretnije stvari poput statističkog učinka je potrebno kontekstualizirati jer mnogi igrači odličnog učinka individualno uopće ne odstupaju kvalitetom u posebnoj mjeri, samo se dobro uklapaju u sistem svog kluba.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Ne može se kvalitetu pojedinog igrača suditi bez kvalitativnog suda?

    Ja ti pišem o tome kako se nijedan igrač, koliko god plaćen, u Dinamo ne dovodi da bi u Ligi prvaka zabio 15 golova i odveo nas u polufinale. Ako se to dogodi, super, ali sumnjam.

    Ti mi na to plasiraš hrpu teksta, obogaćenog Tribina.hr izrazima, a zapravo si rekao isto što i ja. Otkud god došao, koliko god love pokupio, garanciju za uspjeh nitko nema.
  • Crni86
    3.5k
    Misko isto baca krafne. Imaju brojne ponude za Pasalica, a eno ga i dalje trenira u Rijeci. Da imas ponudu koja zadovoljava njega i klub, odavno bi vec Pasalic otiso iz Rijeke.

    Indikatiivno je i da se Pasalic cini mi se ozljedio na pripremama Rijeke. Mozda neki igrac napokon forsira transfer kod nas.

    Sta god neki mislili, ali dolaskom Pasalica bi nas napad cinili reprezentativci hrvatske. Petko,Pjaca, Pasalic, Baturina zvuci zastrasujuce, a daje mozda i repki priliku za nekom drugom vizurom pocetnih 11. Jos uz to kad se doda Sucic koji je na pretpozivu i pola prvih 11 nam cine aktualni reprezentativaci.
  • Daliban
    1.6k
    Ne može se kvalitetu pojedinog igrača suditi bez kvalitativnog suda?Tongo Doumbia

    Da. Ovdje se potencijalna pojačanja često sudi samo po tome u kojem natjecanju igraju, a ni osjećaj za snagu natjecanja ljudima nerijetko nije baš najbolje kalibriran.

    Ja ti pišem o tome kako nijedan igrač, koliko god se plati, se u Dinamo ne dovodi da bi u Ligi prvaka zabio 15 golova i odveo nas u polufinale. Ako se to dogodi, super, ali sumnjam.

    Ti mi na to izvadiš hrpu teksta, obogaćenog Tribina.hr izrazima, a zapravo si rekao isto što i ja. Otkud god došao, koliko god love pokupio, garanciju za uspjeh nitko nema.
    Tongo Doumbia

    Pa mislim da se mi u suštini slažemo. Ti si kritizirao paušalne procjene temeljem takvih kategorizacija, ali ja se samo ne slažem da je "igrač za LP" stvar kategorizacije.

    Takvog igrača jednostavno vidiš i znaš. Na prvu ti upadne u oko kada ga gledaš, prva pomisao ti je da odstupa i treba igrati na višoj razini, a onda kada ga nastaviš pratiti drži konstantu te ovisno o tome koliko ga dugo pratiš čak i napreduje. Ono, igrač kojeg će Dinamo uzeti sada ili će za godinu dana završiti u gornjem domu neke od liga petice ili u donjem domu pa onda ekspresno nakon još jedne sezone u gornjem jer klubovi vole ići na ziher te se nerijetko i sami vode takvim površnim kategorizacijama.
  • modri7
    130
    Sve 3 strane bi želile da se ovaj transfer ostvari. Jasno je da mi želimo igrača i da igrač želi nama, a Rijeka nema ništa protiv prodaje nama - ali po njihovim uvjetima naravno.
    Pašalić bi svakako bi upgrade na ovo što imamo, sad koliki upgrade to je pitanje jer mu statistika od prošle sezone nije baš bajna. Ima strašnu ljevicu, fizički je na nivou ali je dosta jednodimenzialan i sebičan. A u reprezentaciji je, realno, jer nam je konkurencija na krilima nikakva. I opet nije zaigrao, što ipak nešto govori.
  • Lynx17
    4.1k
    Imati "ponudu" od klub/zemlja koji igrac (Pasalic) ne zeli ic nije niti prava ponuda. Miskovic stalno spominje ta ponuda i ta cifra. Nas "3m eura" (ili sto god bi bilo ponuda) ipak vrijedi 3m eura vise nego ta iz SA.
  • don
    5.5k
    Nevistić, Ogiwara, Torrente, Mmaee, RPG, Mišić, Sučić, Baturina, Pjaca, Petković, Pašalić.

    Pustite me da sanjam.
  • NORTE
    11.4k
    Mislim da će se po Pašalića ići ako uđemo u LP, a ovisi i o tome što će biti s Rijekom i njihovim kvalifikacijama.Keyser Soze
    Meni i više nego dobar razlog da navijam kontra Rijeke u Europi.
    Neće oni odmah ispast, ali mislim da skupinu KL neće vidjet.
  • CUCAK
    158
    nakon što je Bulat čitajući forum shvatio da je blizu Maradone, sad isti osjecaj muči i Pašalića
  • Crni86
    3.5k
    i orsa je bio dosta predvidiv i jednodimenzionalan pa je u dinamu nadogradio svoju igru i postao tek naknadno a reprezentativcem. Dok Marco cak dolazi sa statusom a reprezentativca.

    Pasalic ima sve ono sta upravo fali nasoj igri. Brzina, okomitost, dribling. A vjerujem da bi u igri uz petka, batija i rpg-a dodatno nadogradio svoju igru i vrlo lako se izborio za startnih 11 repke sto dodatno moze utjecat na njegovu trzisnu cijenu.

    Napad bi nam na papiru zvucao bombasticno, a vidjet cemo ako se ostvari kakva ce i izvedba biti.
  • Crusades1986
    11.9k
    Pašalić je A reprezentativac jer trenutačno ne postoji nitko bolji, a i u reprezentaciji su njegovu poziciju igrali svi osim njega.

    Čak je i Špikić imao jedan pretpoziv ako se ne varam. Toliko o konkurenciji na toj poziciji.
  • modri7
    130
    Bio bi pojačanje, bez dileme. Mlad je i ima dobre radnike navike. Istina, podsjeća malo na Oršića, s tim da mi je Oršić agilniji i nepredvidiviji.
  • Daliban
    1.6k
    Pašalić je super, ali morat će u Dinamu češće napadati dubinu. Osnovna razlika između Dinama i Rijeke je Petković u odnosu na Ivanovića, totalno suprotan profil napadača. Pjaca i Pašalić vole ulaziti u sredinu, ali trebat će nam više balansa jer im Petković taj prostor neće otvarati svojim spuštanjem, naprotiv.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions