• Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Ako je nama cilj biti konkurentan za Ligu prvaka, kvalificirati se tamo i ostvariti neki uspjeh (proći u knockout fazu) onda nam sigurno tu neće pomoći niti krilo koje u 41 utakmici u HNL-u ima 9 golova i 1 asistenciju sa svojih 19 godina, a najozbiljniji igrač protiv kojeg je igrao je Theophile Catherine. Štoviše, u 6 utakmica protiv Dinama je odigrao ukupno 203 od 810 minuta. Neće nam pomoći niti tzv. nepoznati kolumbijski igrač kojem treba vrijeme prilagodbe, a najozbiljniji igrač protiv kojeg je igrao je tko točno? Netko iz Once Caldasa, Millionariosa?

    Ako nam je cilj ostvariti dobru europsku sezonu, dogurati potencijalno daleko u Europskoj ligi u kojoj će biti Roma, Man. United, Frankfurt, Lyon, a u zadnjem potu Bilbao, Hoffenheim i Nica, onda nam nikakva pojačanja neće biti niti Cordoba niti Šotiček. Tako da ne vidim pretjerano plakanje oko jednog i drugog. Naravno da nam je jedini igrač na toj poziciji Špikić i da nam treba pojačanje, ali zar netko zaista misli da će Dinamo sa Šotičekom umjesto Špikićem biti drastično konkurentniji za LP i EL? I to govori netko tko misli da je Špikić apsolutno grozan.

    Ova ekipa koju trenutno imamo je uz koje pojačanje, znači ne prinovu nego pojačanje, dovoljna za ući u LP, jer za to trebamo kako stvari stoje sad,biti bolji od Qarabaga, Slovana iz Bratislave, Bodo/Glimta, Young Boysa i Galatasaraya. Već sad smo od 3 ekipe bolji bez ikakvih pojačanja. Ono što mi trebamo gledati jest koje su nam ambicije u Europi, što želimo i kako ćemo se postaviti prema domaćem prvenstvu, jer sudeći prema prošloj godini i igrajući u duplo slabijem natjecanju od LP, tek nakon ispadanja tamo smo prodisali u HNL-u, a ove godine su i Osijek i Hajduk ozbiljniji nego prošle. U tom slučaju nam onda treba još pojačanja na dosta pozicija.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ovo je momcad koja nece uci u LP.E46

    Vraćamo se na početak. To je momčad koja je favorit za ulazak u LP protiv svakoga osim protiv Galatasaraya, a naprosto nemamo mogućnosti pojačati se toliko da budemo favoriti protiv Galatasaraya. Možemo uložiti 30 milijuna eura i opet ispasti.
  • Droljo
    7.9k
    jesmo onda gotovi ili se otvara nova fronta?skener

    Fronta na lijevom boku je otvorena paralelno sa desnim krilom. Samo da ovaj potpiše i 321 start. Krećemo!
  • don
    5.5k
    Možemo uložiti 30 milijuna eura i opet ispastiBosskovitz

    isto tako i ne uložiti ništa i proći.

    Ulazili smo mi u LP i sa puno lošijom ekipom nego kakvu sad imamo, naprotiv.
  • scooniepenn
    3.2k
    Valjda je svakom pametnom jasno kako nam je pozicija desnog krila bila trenutno prioritet broj 1 i ako je Cordoba osiguran onda njega trebati što prije uigrati i za playoff smo po meni spremni. Ovo automatski znači da ako se odluči ostaviti Kačavendu možemo ga krenuti koristiti na 8-ici gdje je objektivno najbolji. Jednako tako, to nam ostavlja vremena da taktiziramo sa Špikom i u idealnom scenariju njega krajem 8. mjeseca prodamo, a dovedemo kapitalca za sjajan balans na desnom krilu. Ista je stvar s lijevim bekom. Ukoliko Ogiwara bude zdrav ne bih tu forsirao ništa, osim ako se ne proda Perković. Ako se Perković uskoro proda onda tu treba intenzivirati dovođenje 2. lijevog beka.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Ma dobro, ovaj lik nije zadovoljan nikada s ničim, ne zamaraj se
  • Tongo Doumbia
    4k
    Što se tiče te konkurentnosti u LP, to je opasno samozavaravanje. Osim ako Vam konkurentnost ne znači potući se sa svima ravnopravno, ukupiti koji bod, a tu za nekakav ogledan primjer uzimam sezone pod Bjelicom i Čačićem.

    Ja nekakav veliki iskorak ne očekujem. Nismo mi baš, na ekipu koja je igrala Konferencije protekle sezone, ulupali 35 milijuna eura, pa da je iskorak pod "muss".

    Pojačali smo se, po meni, dovoljno da obranimo duplu krunu i ono što nam pripada, a sve što dobro napravimo u Europi, odnosno svaka pobjeda ili bod protiv nekog od velikana je bonus i nadam se lijepa fešta pred tribinama.

    Prvenstvo je "majka" i ja tu očekujem manje stresa nego lani. Očito nam je svaki dinar bitan kad se transferi vagaju, pa je u tom kontekstu pričati o iskoraku u LP malo kontradiktorno.

    Okej, legitimno je kroz dvije, tri sezone, ako se bude išlo uzlaznom putanjom, naravno.
  • eol12
    588
    Ako je stvarno riješeno, super za Cordobu, fali taj Južnoamerički pomalo prgavi stih, nadam se da će se brzo prilagoditi Europu i sretno mu/nama.
    Nama je bitno da uđemo u LP da stabiliziramo financije prije svega, neke lude rezultate ne očekujem ako uđemo, želim da smo borbeni, kompaktni, čvrsti pa kako bude, ova sezona može biti temelj dobrog posla za iduće godine te se onda možemo i nadati necem vise.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Nadovezat ću se na prethodno. Još jedna travestija, koja mi već dugo ide na živce, su "pojačanja za Ligu prvaka".

    To ono, bude na Transfermarktu ili Wyscoutu nekakav filter, upišeš tu sintagmu i izbaci ti se 500 takvih?

    Koja je definicija takvog igrača? Meni jedan pada odmah na pamet. Boško Šutalo. Iskustvo HNL- a, Serie A, Mladi hrvatski reprezentativac, došao s poprilično dobrim "pedigreom", plaćen četiri milijuna eura. Baš "kapitalac", kakvog se ovdje zaziva. Što nam je donio? Ruku na srce, sjećam se dobro, utakmice s Ludogorecom i Bodo Glimtom, komentirao sam u jednom društvu da mi se igrački ne sviđa, tako da je teorija o tome da mu je Šibenik upropastio karijeru promašena.

    Na kraju smo se se molili svim svetima da ga negdje uvalimo i skinemo s leđa tu njegovu plaću.

    Mislav Oršić? Sjetite se sami sebe kad je stigao iz Ulsana. Ponavljam iz Ulsana, iz Koreje, za milijun eura. Prva teorija koja mi je došla je bila da je to novo pranje love od strane "agencije". Šest godina kasnije, komentari su suvišni. On ne da nije bio "pojačanje za Ligu prvaka", nego su se vjerojatno brojni pitali može li pomoći u prvenstvu.

    Dakle, mi nemamo pojačanja za ovo ili za ono. Imamo "ono" što nam se ponudi, na struci je da uzme sve što misli da je potrebno i nužno, pa da nekad i od "ničega" napravi nešto. Sve drugo je prodavanje magle.

    Je li to Pašalić? Okej. Cordoba? Okej. Nije da me pretjerano briga. Titula u prvenstvu, po mogućnosti i kup, dobra prezentacija u Europi i od mene palac gore. Ovima, prethodnima, svakima.
  • Noel
    5.9k

    Ovaj komentar bi trebao bit na početku svake stranice teme transferi..
  • GOAT
    1.2k
    That being said, svi ce to zaboravit par sekundi nakon citanja i mini histerija se nastavlja
  • Droljo
    7.9k

    Pojačanja za ligu prvaka ne postoje. Lijepo si to složio kolega. I meni to diže ovo malo kose na glavi... Možemo kupit desno krilo za 15 mil eura i lijevog beka za 10, nikog ne prodat i ispast od bodo/glimta u playoffu... Nema garancije. Naši igrači igraju prvenstveno hnl i trebaju nam igrači koji su bolji od rijekinih, hajdukovih itd. tek tada kroz neko brutalno uigravanje možemo TIMSKI neki k napraviti u europi...
  • scooniepenn
    3.2k

    Osobno očekujem više od kojeg boda ako uđemo. Nije da će u Ligi prvaka igrati samo klubovi ranga Borussije Dortmund i jači. Imat ćeš opet neke Shakhtare, Young Boyse, Red Bullove i takve ekipe gdje se može nešto izvući. Sad hoće li to biti 5, 6 ili 9 bodova vidjet ćemo. Možda bude manje, ali u startu tako pristupati jer kao ova momčad tu ne može ništa izvući je budalaština. Imaš 4 utakmice doma gdje pred punim Maksimirom nikome neće biti lako. Ako imaš muda i u startu se ne bojiš nikoga i ideš hrabro Bog će ti to vratiti.
  • Nogo
    3.6k
    Nismo odustali od Pašalića, doveli bismo ga, ali ne pod trenutačnim uvjetima koje traži Rijeka.
    To je također rečenica koju smo u utorak dobili iz Maksimirske 128.

    Znači moguće akvizicije Cordoba + Pašalić.
    Uf, moglo bi bi sve na kraju leći na mjesto!
  • Ivanmtk
    1k
    imat ćeš 4 utakmice sa momčadima iz trećeg i četvrtog pota. To potencijalno mogu bit utakmice di ćeš imati šanse za pozitivan rezultat, a moguće da će bit 50-50. Tako da nije tako strašna LP, ovaj novi format čak više favorizira lošije momčadi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions