• Ivanmtk
    1k
    Bojim se da će nam Ristovski bit teret sljedeće sezone. Jasno je da nije dovoljno kvalietetan igrački za prvih 11. RPG je bolji na beku, a dolaskom Marokanca i Torrentea smo popunjeni na stoperima. Nadam se da Jakir neće robovati starosjediocima ko Dalić. Ne zaboravimo da su ga prošle sezone nakon poraza od Lokomotive oni praktički spasili od otkaza kad su stali iza njega.
  • vjeko1701
    7.9k
    Mislim da raspravljamo o nečemu oko čega se svi sa mnom osobno slažuDaliban

    Ne

    da bi za Rileta bilo interesa na račun njegove reputacije.Daliban

    Koje reputacije? Igrača od 32 godine bez neke značajne uloge u klubu van HNL-a izuzev možda jedne sezone u Sportingu i bivšeg reprezetativca Makedonije koja je u najbolju ruku 3. klasa europske reprezentacije bez ikakve međunarodne pompe.

    Izvanredne talente koji sa 17 godina mogu igrati rotacijsku rolu za Dinamo nema smisla tratiti na dvojnim registracijama u drugoj ligi ili u mlađim selekcijama koje su prerasli. Ne želim da dečko izgubi cijelu sezonu jer ga uvodimo stihijski. Uz dužno poštovanje Riletu, on već dugo nije na razini i važniji mi je razvoj dečka iz naše vlastite škole koji ima potencijal postati reprezentativni bek u budućnosti.Daliban

    Djecu od 17 godina treba pametno i postepeno uvoditi u seniorski nogomet pažljivim odabirom stepenica.

    Dvojna registracija u drugu ligu ili posudba u klub iz donjeg doma prve lige će više donijeti njegovom razvoju nego sjedenje na klupi iza RPG-a i k tome potencijalno bacanje u vatru LP-a u slučaju ozlijede RPG-a.
  • mbzg
    96
    Žalosno je kad ljudi tak govore o igračima kao Mišić, Ristovski pa i taj Špikić. Zadnje tri sezone su nas upravo ti igrači, posebno prva dva vodila do lijepih rezultata. Prvo i osnovno mi nismo city, Real i slično, a i takvi klubovi imaju igrače koji ne igraju na svojim pozicijama i za koje bi čak kvalitativno rekli da ne trebaju igrati u njihovih prvih 11. Realno Dinamo bez Mišića je nezamisliv, ako se taj čovjek zadnje 3 sezone kod apsolutno svih trenera rauba po 50 utakmica godišnje onda je valjda jasno da je ključan. A opet ako mislite da si dinamo može priuštiti takva 2 igrača, to jednostavno nije realno. Inače mišiću je tek 30 godina. Ristovski ima odličnu zamjenu u gabrielu, al ne bi ga mijenjao za ništa, čovjek bu svoje odradio u igri ali i na galamu, takav je bio u Rijeci ( to mu donekle zamjeram, jer je nama navijačima na par tekmi bas hebao sve po spisku). Ali potpuno isto se ponaša u Dinamu i takvih igrača bas treba u ekipi da u buduće jedan Mikic, Pavić rastu. NE se olako rješavati igrača koji donose kvalitete koji nisu ponekad vezane samo na teren i nogometnu igru!
  • Nino Bule
    13.4k
    Dinamo vjerovatno nikakvu odstetu ne moze dobiti za rileta, ili nesto simbolicno, ne vidim zasto bi ga prodavali
  • Daliban
    1.6k
    Dinamo vjerovatno nikakvu odstetu ne moze dobiti za rileta, ili nesto simbolicno, ne vidim zasto bi ga prodavaliNino Bule

    Pa i sa simboličnom cifrom pričamo o uštedi od milijun eura. Istovremeno otvaramo mjesto za talenta koji nadolazi i može biti polako uveden pored RPG-a.
  • Yovitssa
    624
    Misliš da marić ima opciju 'offer to clubs'?
    Kao u Football Manageru nešto...
    Droljo

    Još bolja opcija "Add new manager" i uzeti Barcu pa poslati 50mil € ponudu za "senatore"! :lol:
  • Zagi
    7.6k
    Djecu od 17 godina treba pametno i postepeno uvoditi u seniorski nogomet pažljivim odabirom stepenica.

    Dvojna registracija u drugu ligu ili posudba u klub iz donjeg doma prve lige će više donijeti njegovom razvoju nego sjedenje na klupi iza RPG-a i k tome potencijalno bacanje u vatru LP-a u slučaju ozlijede RPG-a.
    vjeko1701

    Dvojna u drugu nosi i veliki rizik od ozljede. Tereni jel , trenažni proces itd.

    Ne zalažemo se mi za cijelu sezonu sjedenja na klupi nego prva postava protiv barem donjeg doma HNL i 20-30 min u jačim utakmicama. Jer smatramo da to dečko može. Sada.
    Sve te minute koje bi drugi bek ionako trebao dobiti. Bio on Rile ili RPG.

    E, a kaj ako mali u slučaju RPGove ozljede i bacanja u vatru ne izgori nego potvrdi astronomski talent?
    Ima i ta opcija.
  • blubach
    231
    Kad Petku ističe klauzula, 15.7. u 23:59?
  • vjeko1701
    7.9k
    A kaj ako izgori pa izgubimo ključne bodove u prvenstvu i europskom natjecanju. Sve je stvar šansi. Vidjeli smo kako se prolazilo sa klincima od 17-18 godina u LP-u. Ne hvala.

    Mali ako je astronomski talent će ionako izgurati 32 godišnjeg Ristovskog do zime i onda ga se može prodati ili pustiti.

    Ako neće, onda ispada da je Ristovski i dalje bolja opcija i da malom treba dodatno sazrijevanje.

    U ovoj fazi građenja nove ekipe, zadnje kaj treba je darivati pouzdane opcje kako bi se davale šanse neprovjerenim talentima. Za to će biti vremena jednom kada se drugi prioriteti poslože.
  • Zagi
    7.6k
    Ali Vjeko , postoji i treća opcija koje se najviše bojimo.
    Da trener ostavi Rileta u kombinaciji zbog svog senatorskog statusa. Jer je dobar sa Petkom, Mišićem, Ademijem itd. A da u isto vrijeme i nije nešto bolji od malog.

    Trener je tu potrošna roba, svi to znamo. I iz njegove perspektive isto bih osobno izabrao Rileta.

    Tu se onda vraćamo na to da je eliminacija te dvojbe posao SDa.
  • emilperska
    5.4k
    Ja sam se nadao da ce Rile u neki Katar prije kraja karijere. On kao bek nije za europski Dinamo..
  • vjeko1701
    7.9k
    Postoji, ali to je na treneru.

    Ja gledam iz perspektive SD-a. Kao SD ne bi išao u poklanjanje Ristovskog dok imam:

    5 igrača koji su zbilja višak za maknuti
    3 prvotimca koji još mogu otići
    2 pozicije koje moram popuniti čak i ako nijedan od 3 prvotimca ne odu

    Jel zbilja još sad treba drndati po nečem di imamo pojačanje + pouzdanog senatora + mladog potencijala. Pa nemaš bolje. 3 kolosjeka, kartoni, ozlijede. Minuta ima za sve.

    Na zimu se onda može vidjeti i na zimu se onda stigne gledati prema daleko većoj minutaži za razvoj Mikića ovisno o situaciji u europi, prvenstvu i onome kaj je mali pokazao.
  • Nemrem igra Dinamo
    2.1k
    Bez obzira kaj ću se djelomično složiti s mišljenjem kolega da je Rile populist i veliki živac, dao je puno Dinamu u nekoliko povijesnih sezona.
    Isto tako je činjenica da je zadnjih godinu dana u padu, a posebno otkad mu je majka preminula...
    Osobno bi ga ostavio na klupi, jer smatram da zbog iskustva može biti vrlo dobar rotacijski igrač i na beku i na stoperu, ne daj Bože nekih ozljeda ključnih igrača na tim pozicijama. Mikića svakako treba forsirati u nekim manje bitnim tekmama, kako bi dobio potrebno iskustvo, ali sam protiv dvojne registracije...
  • Droljo
    8k
    Ja računam da će se i rile i ademi adekvatno pripremiti za svoje role. A to bi bilo svaku drugu, treću utakmicu po 60-70 minuta a ove ostale tekme za zadnjih pola sata, dvadesetak minuta. Sve je na njima da odrade pripreme kako treba i na jakiru da ih iskoristi na pravi način. I trebaju nam igrači koji se neće usrat u gaće u bitnim trenutcima.
  • Zagi
    7.6k
    Na zimu se onda može vidjeti i na zimo se onda stigne gledati prema daleko većoj minutaži za razvoj Mikića ovisno o situaciji u europi, prvenstvu i onome kaj je mali pokazao.vjeko1701
    Ok , može i tako. Odigrati će nekoliko YCL utakmica i valjda će ga staviti protiv Slavena doma ili tako nešto.
    Iako je praktički odgađanje odluke za 6 mjeseci imati ćemo nešto više informacija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions