• Pop corn
    8.1k
    Mati je bio objavio kako nam je PSK placao 3M eura, ali je stigla puno bolja ponuda FavBeta...

    Smije li se znati koliki je iznos?

    Germanijak je prije par dana objavio kako od Castorea dobivamo 8M eura...

    Sa ova dva nova sponzora to ispada jako dobra lova
    Ivdzo11

    Nadam se da nitko ne očekuje da se po forumu pišu iznosi sponzorskih ugovora i otkrivaju poslovne tajne :smile:

    Jasno da sponzor placa klubu da bi imao reklamu na dresu, kako ja placao PSK tako placa i Favbet.

    Ali zanimljivo je da se PSK na dresu trebao dodatno placat kod kupovine dok je Favbet "mandatoran", odnosno nemres kupit dres bez tog natpisa.

    Pretpostavljam da je to stvar dogovora izmedu sponzora i kluba ovisno o iznosu ugovora. Sponzor valjda treba platit vise kako bi bio siguran da ce njegova reklama bit na svakom dresu navijaca, dok je u suprotnom slucaju postoji izbor i taj trosak snosi navijac koji placa mjesto sponzoru na dresu (zeleci da dres bude kao pravi original kojeg nose igraci). Dosta (ne)logicno, ali je tako
    NitkoBitan

    Upravo tako. Ovaj upis gore nije toliko išao Vjeku koliko neke druge kojima sve smeta ali bi htjeli kamione novaca od marketinga.
  • Crusades1986
    11.9k
    Meni je ova majica za treninge top. To cu si sigurno uzet kad bude u prodaji.

    Nijansa boje, dizajn, nadam se i materijal...
  • vjeko1701
    8k
    Jasno mi je zašto sponzor plaća.

    Nije mi bio jasan stari sustav gdje kupac mora platit dodatno da bi nosio sponzora u odnosu na dres bez sponzora.Il bolje rečeno, bio mi je jasan ali mi je čisto po nekoj osobnoj logici bio obrnut u smislu da bi bio voljan platiti više da nisam hodajuča reklama nego obrnuto.

    Sada kada nema opcije mi je sve jasno i puno logičnije.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Neki sponzori u povijesti su postali dio brenda kluba.
    Danas kada vidite Pirelli, na pamet vam pada Interov dres. Ili kada vas netko pita za Interov dres, vi cete u glavi odmah imati onaj sa Pirellijevom reklamom.
    Ista stvar sa Arsenalom i O2, ili vodafone od Man Utda. Primjera ima jos, ali recimo da si u to razdoblje uzeo dres tih klubova bez loga, izgledao bi kao neki fejk dres, da mu fali nesto.
    Istina, te reklame su stajale jako dugo i postale su olicenje tih klubova, ali vjerujem da shvacate moju poantu.
    Jasno mi je da dres izgleda original ako ima reklame, i da ljudi kupuju da bi izgledao kao na igracima na terenu, ali smatram da se to nebi trebalo dodatno placati.
  • Crle
    510
    Ako je klub dogovorio tako sponzorskim ugovorom, i ako klub ima veliku korist od toga da reklama bude na svim dresovima koji se prodaju ne vidim problem onda da je to tako. Sviđalo se to osobno nekome ili ne. Klub recimo može izači u susret onima koji ne bi reklamu pa prodavati majice za trening i polo majice bez reklame. I svi sretni.

    Ask not what your club can do for you - ask what you can do for your club. Da malo prilagodimo citat. :grin:
  • badjibadara
    3.1k
    Možda bude pokoji dres bez reklame za sve nas koji smo fanovi Dinamovih gostujućih utakmica u europi, u državama koje brane reklamiranje kladionice na dresu, pa nam u čast toga i klub izađe u susret :cool:
  • Captain America
    17.6k
    Nakon par pranja ćete dobiti dres bez reklame tako da nema problema :joke:
  • Pop corn
    8.1k
    Nije mi bio jasan stari sustav gdje kupac mora platit dodatno da bi nosio sponzora u odnosu na dres bez sponzora.Il bolje rečeno, bio mi je jasan ali mi je čisto po nekoj osobnoj logici bio obrnut u smislu da bi bio voljan platiti više da nisam hodajuča reklama nego obrnuto.

    Sada kada nema opcije mi je sve jasno i puno logičnije.
    vjeko1701

    Samo promil nejasnoća u starom sustavu... Ali pusti prošlost, gledajmo naprijed i gradimo klub na jačim temeljima.... :smile:
  • vjeko1701
    8k
    Ali pusti prošlost, gledajmo naprijed i gradimo klub na jačim temeljima.... :smile:Pop corn

    Tu se apsolutno slažemo.
  • Dzoni
    616
    Sto ce biti na dresu umjesto reklame Favbeta u zemljama gdje je zabranjena reklama kladionica? Prazan dres ili nekakva poruka, kampanja koju klub vodi...?
  • austrijanac
    4k

    Do sad je bila praksa prazan dres, kako i kod nas, tako i vani.

    Vidjet ćemo ako ćemo ić u Češku
  • xavier
    12k
    vodafone od Man Utdajedan u nizu

    Ma kakav Vodafone, Sharp je legendarni sponzor na dresu.

    Arsenalom i O2jedan u nizu

    JVC :smile:
  • Paggini
    19.7k
    Do sad je bila praksa prazan dres, kako i kod nas, tako i vani.austrijanac

    Prošle godine je bio Pokaži srce na dresu gdje je bilo zabranjeno imati PSK, tako da vjerujem da će biti i ove godine.
  • austrijanac
    4k

    Mea culpa, kako sam zaboravio na gospodina najboljeg doktora na svijetu i njegove suradnje s HNSom i PSK.
  • CUCAK
    158
    Pokaži srce je bila zapravo akcija koju je podržavao PSK, tako da to više nece biti sigurno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.