• Nolifer
    7.1k
    Volio bih da Hrvatska ima svog Keka. Jer nama to treba...
  • Patak
    2.6k
    Treba vidjeti kroz nekoliko tjedana tko će se oprostiti, pa onda polako slagati ekipu za kvalifikacije za svjetsko prvenstvo.
  • Infinity
    15.4k
    Kad je zdrijeb kvalifikacija?
  • Patak
    2.6k
    Mislim da nije još definirano, piše samo u prosincu, kvalifikacije kreću u ožujku 2025, na jesen valjda Liga Nacija.
  • BBB Baranja
    284
    Ma kakav oprostaj... tko god da se "oprosti" upada u stozer da moze igrat ševe na treningu
  • Jos-Optimus
    803
    Gledaj stari, sve što smo ostvarili je njegovo i to mu nitko ne može oduzeti. Također je činjenica da su na ovo svi upozoravali, svi. Imamo širinu i ne može mi nitko reći da nemamo, imamo ponovno butalne vezne igrače, a ako želiš da Luka Modrić igra na svom maksimumu onda mu to treba omogućiti tako što igraju fizički nabrijeani i mladi, potentni igrači.

    Nemamo krila? Ok, igraj 3-5-2, idealni smo za to...i po pitanju stopera koji znaju igrati, i po pitanju veznih igrača, a posebno po pitanju Kramarića i njegove idealne pozicije i da ga stavimo u najbolju moguću situaciju. Stavljanje čovjka koji ne može ići lijevo-desno je uvreda svima koji su pozvani i nisu igrali, nepozivanje Jakića ili bilo kojeg drugog zadnjeg veznog da zamijeni Broza je uvreda zdravom razumu.

    Još nešto, ovo primanje golova na kraju nije ništa novo, to nam se sa ovom garniturom konstantno događa (još od Rusije), samo smo znali onda izvući u produžetku ili na penalima. Nešto tu opako ne valja. U obrani imamo fantastičan potencijal i ne mogu vjerovati kako je to loše izgledalo.
  • Ludovic IX
    6.1k
    iako bi ja volio recimo Keka na mjestu izbornika, nama vjerojatno to nebi donijelo ništa više od laganog kvalificiranja na prvenstvo.

    Nama treba mix dalića i keka. Izbornik koji bi znao kad ne treba ukalupiti igrače i izbornika koji zna sloziti igru kad je stani-pani kako je bilo ovo prvenstvo.

    ja ne vidim dalićev rukopis ikakav na našoj igri u zadnjih 6 godina. veći je rukopis Čaćić imao u kraće vrijeme od ovog mlatimudana.

    dalićevi rezultati:

    kvalificirao se na sva natjecanja sa više ili manje muke

    SP 2018 - tri produzetka nakon tri pobjede - svaka čast

    EP 2021 - poraz, remi, pobjeda, poraz - loše

    SP 2022 - 2, pobjede, 4 remija, 1 poraz - bronca - isto kao i 2018-e moglo je završiti puno drukčije. nije to do trenera nego do psihe igrača koja je očito tad bila jaka

    EP 2024 - 0 pobjeda, 2 remija i 1 poraz - loše

    jebe mi se za dalića. i za bilo kojeg drugog izbornika koji dođe. mene zanima samo reprezentacija i očito se sad nešto mora mjenjati. Dalić je postao najveći jer je Danac pogodio šubu u nogu zadnji udarac i jer je livaković u qataru branio nemoguće. toliko je malo falilo da nemamo ništa od ovoga.

    mi imamo duplo bolje igače od slovenije, austrije, turske recimo ali oni imaju bar neku igru ..istina, oni sa tom igrom mogu napraviti rezultat koj će njih veseliti ali do medalje nece moći. a mi smo na račun modrića uzeli tri medalje što oni mogu samo sanjati.

    ja si ne mogu pomoći da ne milsim da bi mi uz nekog kvalitetnog izbornika imali puno bolju igru i možda koju sjajniju medalju.

    p.s. pod dalićem se igrao jedno vrijeme odličan nogomet..nakon poraza od austrije i onog gola pašalića u Danskoj. onda je napravio promjene, usudio se nešto mjenjati i igra je došla. kad je vratio na svoje postavke, opet smo pali u prosjek
  • Daliban
    234
    Reagiram na katastrofičare i hejtere koji od jednog neuspjeha rade kaotičnu situaciju. Realno, hrvatska je u ovoj skupini 3. momčad po kvalitetidb-izbjeglica
    Druga je po kvaliteti, a dalo bi se nategnuti i raspraviti o Španjolcima. Španjolci su mlada i talentirana momčad, ali kvalitetom i dalje ne odskaču, daleko su od Portugala ili Engleske. Rodri je jedini igrač svjetske klase za Španjolsku, ostatak je vrlo dobar. Italiju ne treba komentirati, to je baš bezvezna ekipa u odnosu na ime i povijesni renome.
  • ksapi
    2.3k


    Mi gledamo isti sport?
    Spanjolska izgleda daleko najbolje od svih ekipa na turniru za sad
  • Daliban
    234
    Pa slažem se da izgleda najbolje. Pričam o rosteru.
  • ksapi
    2.3k


    Pa vidjeli smo 1000 puta da ne igraju rosteri nego momcadi. Zato je sport i zanimljiv. Ova rasprava o kvalitetama rostera nema bas smisla.
  • Daliban
    234
    Pa vidjeli smo 1000 puta da ne igraju rosteri nego momcadi. Zato je sport i zanimljiv. Ova rasprava o kvalitetama rostera nema bas smisla.ksapi

    Pa to cijelo vrijeme i govorim i na račun toga kritiziram Dalića.
  • db-izbjeglica
    13.7k


    Ma sve to stoji, čak se i slažem s većinom, samo reagiram na vrijeđanja, omalovažavanje, hejtanje i slično.

    Također, nogomet je i igra u kojoj vlada zakon velikih brojeva, u kojem čak i ako sve posložiš vrhunski, kad tad će se dogoditi loš dan i kiks. Inače bi najbolje momčadi, vođene od strane najboljih trenera uvijek pobjeđivale, a to jednostavno nije tako.

    Hrvatska je na zadnja 4 velika natjecanja prolazila skupinu, sve što se trebalo dobiti, dobilo se, kad god je bila neka utakmica stani-pani, izvuklo se ono što je trebalo. Svakom nizu dođe kraj, grdno smo kiksali protiv albanije, nije se uspjelo izvući protiv italije, iako je taj scenarij bio jako blizu. Uz samo mrvicu drugačije sitnice, prošlo bi se i petu skupinu u nizu.

    Ja nisam katastrofičar, ne vidim ovo ispadanje kao ogromnu katastrofu, već nešto što se događalo prije, događat će se i u budućnosti. podignuti glavu, analizirati, razmisliti, posložiti ekipu, trenerski kadar, postaviti novog izbornika, dati još jednu priliku istom izborniku, nekim igračima se zahvaliti, neke ostaviti, uvesti nove, napraviti što god treba, postupati hladne glave, racionalno i idemo dalje.

    Nije kraj svijeta, reprezentativni nogomet će se igrati i dalje, vrlo brzo će biti nove akcije, nema potrebe za velikom negativom, što je jako različito od normalne kritike.
  • Big Daddy
    226
    VRATIT ĆEMO SE NIKAD JAČI! Jer smo iz ovoga više naučili nego iz svih uspjeha. Bit ćemo još bolji, s Lukom ili bez njega. Ima on nekoliko nasljednika, bit ćemo još nepredvidljiviji.
  • Kruno
    239
    Kaze ljiga kustic da Dalic ostaje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.