• masacusec
    3.2k
    Ilija Loncarevic porucio Dalicu da se okani katolicanstva i hrvatstva i posveti nogometnoj analiticiemilperska

    Pa kaj je Ilija krivo rekao?!? Na nama navijačima je da smo romantici, patetici, filozofi, da se pozivamo na bogove i svece...
    A dalićeva opetovana mantra je postala isprazna, bez stručne vizije, da ne velim profesionalizma.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Neznam kako možeš toliko braniti neznalicu.Ludovic IX

    Ne branim ga!
    Napisao sam da nemam ništa protiv toga da dobije otkaz i da je nakon 7 godina vjerojatno vrijeme za novog izbornika.

    Samo realno reagiram na histeriju svjetine i generale poslije bitke.

    Reagiram na tvrdnje da hrvatska igrački ima savršenu reprezentaciju i da je samo pitanje kako će izbornik to postaviti.

    Reagiram na katastrofičare i hejtere koji od jednog neuspjeha rade kaotičnu situaciju. Realno, hrvatska je u ovoj skupini 3. momčad po kvaliteti, to je pozicija koju smo na kraju i osvojili, a bili smo jako blizu boljem bodovnom učinku, čak i osvajanju 6 bodova. Jedini ozbiljan kiks na ovom natjecanju je neodlučeno s albanijom...to je utakmica koja se morala dobiti.

    Reagiram protiv toga da se čovjeka koji je učinio ogromne stvari s reprezentacijom, koji je uvjerljivo najuspješniji hrvatski izbornik u povijesti, naziva neznalicom. Meni je to van svake pameti...

    Također, reagiram na to da većina brka izbornički i trenerski posao, a zapravo su to dvije totalno drugačije dimenzije.
  • miro
    3.5k
    ali ono što je već napisano, ovdje je bilo teže ispast nego proć. Ovo je podbačaj i neuspjeh, a glavni krivac je Dalić. Je li on ujedno i najveći izbornik Hrvatske ikad, naravno da je. Je li Zlatko Dalić kriv za ovaj neuspjeh, naravno da je.
  • Noel
    4.3k

    Kakve histerije? To su činjenice ne histerija. Nismo prošli u osminu finala ni kao 3. u skupini. Nismo dobili Albaniju. Nismo dobili ni jednu od 3 utakmice. To je podbačaj i sramota. Sramota je i ponašamje Dalića prema igračima i novinarima. Igrali smo najlošiji nogomet uz Škotsku i Srbiju na turniru. Slovenci sa Kekom su trenutno u taktičkom smislu svemirski brod za nas. Kakva histerija kakvi katastrofičari? To su činjenice.
  • emilperska
    4.4k

    Nisam ja rekao da je ista krivo rekao.
    Dio ljudi tu na Zoni zna da sam (kako bi neki rekli "radikalni") desnicar, ali ovo Dalicevo fake desnicarenje i koristenje nekih religijskih simbola u za tebe povoljnim momentima je bacanje pijeska u oči da bi se skrenulo pozornost stoga da ima najnestrucniji stozer na Euru, da je krivo selektirao 26 igraca, da igra s 5 centralnih vezni i 4 stopera..

    Ma joj..
  • Droljo
    6.4k
    Kakve veze ima gospa, papa, međugorje sa nogometom i taktikom?
    Kad se mamić molio sa krunicom u ruci protiv cluja u rumunjskoj svi su ga sprdali (s razlogom) a sada je kontra.
  • emilperska
    4.4k
    Dodatno, ispadanje na ovom prosirenom Euru od 24 reprezentacije je najveci neuspjeh u njenoj povijesti na VELIKIM NATJECANJIMA. Ispadalo se u grupama 2004. i 2012. Ali to je bio Euro od 16 repki. 2016. i 2020. se zavrsilo u 16.
    Ovo je najgori plasman ikada pa ce ostat upamcen i po tom i po najvecem porazu repke ikada..
  • DrawTube
    3.6k
    Ne znam je li ovo bilo al moje nepopularno mišljenje

    Jedina pozitivna stvar koju vidim nakon ovog poraza je da ne moram više gledati raju koja odjednom počinje pratiti nogomet kad igra repka. Evo sad na TV snimke navijača, kao po običaju upravo oni najglasniji u prvim redovima su upravo oni koji prate samo repku.

    Znam i po svojoj okolini, kad igra repka ljudi za koje znam da ne mogu 3 kluba nabrojati odjednom postaju izborničku i stručnjaci za nogomet

    Nikad nisam volio te euforije, pa kad igraju rukometaši šutim jer se stvarno ne kužim u njega pa ne želim govoriti gluposti. Sad je ipak povratak na klupski nogomet koji ipak prati manji broj ljudi pa nema više toliko "navijača"
  • db-izbjeglica
    13.7k
    ali ono što je već napisano, ovdje je bilo teže ispast nego proć. Ovo je podbačaj i neuspjeh, a glavni krivac je Dalić. Je li on ujedno i najveći izbornik Hrvatske ikad, naravno da je. Je li Zlatko Dalić kriv za ovaj neuspjeh, naravno da je.miro


    Gubitak bodova protiv albanije je kiks!
    Međutim, događa se!

    Poraz od španjolske nije kiks, to je realnost, mi njih možemo dobiti ako odigramo iznadprosječno, a oni ispodprosječno.

    Neriješeno sa italijom nije kiks, pogotovo što je pobjeda bila jako blizu.

    Nema nikakve sramote, nema nikakvog skandala, dogodilo se i to je to.

    Tko je kriv? Dalić, stručni stožer, igrači, svi skupa!
    Jel možemo to civilizirano konstatirati, bez prozivanja, bez teških riječi bez šovinizma, bez izrugivanja, bez cinizma, bez tenzija?

    Svi skupa, nisu ni reakcije iz stožera baš najnormalnije! Ako treba promijeniti izbornika, zašto ne? Samo, ja vas uvjeravam da se ništa drastično neće dogoditi jer mnogi precjenjuju kvalitetu i igračku klasu naše reprezentacije i podcjenjuju ostvarene rezultate.

    Svijet ide dalje, to je samo nogomet.
  • miro
    3.5k
    Najveci i glavni krivac je Zlatko Dalić, njegova je odgovornost, kao što je i njegova zasluga za medalje. Ne znam zašto ti je to tako teško priznati, a s druge strane tako srčano braniš svaki puta kad netko spomene kako je Dalić imao sreće na svjetskim prvenstvima?
  • Noel
    4.3k

    Od 24 reprezentacije 16 ih ide u drugi krug. Mi smo u ovih 8 od 24 koje idu doma. Za momentalni otkaz izborniku i stručnom stožeru.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Najveci i glavni krivac je Zlatko Dalić, njegova je odgovornost, kao što je i njegova zasluga za medalje. Ne znam zašto ti je to tako teško priznati, a s druge strane tako srčano braniš svaki puta kad netko spomene kako je Dalić imao sreće na svjetskim prvenstvima?miro

    Zato što je to toliko glupa konstatacija, kako možeš na sreću osvojiti medalju na SP, opet na drugom SP medalju, pa opet u ligi nacija medalju.
    To je nemoguće...

    Primjeti da ja nijednom nisam rekao da na ovom EP nismo imali sreće, a primilo se 2 gola u zadnjoj minuti sudačke nadoknade.

    To nit je slučajno, nit je nesreća, to je dekoncetracija, to su nizane greške, to je nonšalancija.

    Tko je kriv, rekao sam, izbornik, igrači, stožer, svi! Možeš slobodno i gradirati krivnju...

    Što da radimo zbog toga, jel netko treba počiniti sepuku, jel treba nekoga žrtvovati na trgu, jel treba nekoga javno sramotiti, uvaljati u govna i perje, koji k...c? Jel trebam izbornika nazivati neznalicom, mazačem palačinki, masnokosim, gutačem samoglasnika, pisati repstacija, spomenuti livno, gospu, boga, isusa, međugorje?

    Meni je to debilno!

    Uzeti vremena, promisliti, ako treba ići na novog izbornika, ako se može dovući nekoga za koga se misli da može bolje, idemo na novog izbornika, ako treba prekrižiti neke igrače, idemo prekrižiti neke igrače, ako treba riskirati sljedeće veliko natjecanje zbog guranja mlađih igrači, idemo riskirati.
  • Dinamosaur
    1.1k
    Vec milijun puta receno- Dalic je zasluzan i nitko to ne osporava. Lako se sjetit onih kvalifikacija pred 2018-u. Covjek je donosio vazne odluke i klanjam se nad uspjesima.

    To vise nije TAJ Dalic. Danasnji 'robuje' svemu i svacemu ostvarenome. I ne zamjeram mu, razumijem to.

    Zelim bolju buducnost za repku, dugorocnu ideju. Dalic to u ovom trenu ne moze presjeci, volio bi vidjet nekog sa idejom i planom za mladu gardu. Sad bi savez trebao napravit REZ
  • San Lorenzo
    12.7k
    Na zadnja dva eura imamo 7 utakmica i 1 pobjedu...istina je da je nas teško pobjediti, ali je istina i da mi jako teško pobjeđujemo bilo koga.
  • Sibirski plavac
    1.5k
    imao sreće na svjetskim prvenstvima?miro

    Koja to pobjednička reprezentacija nije imala sreće na velikim natjecanjima? Ne sjećam se kad je zadnji put netko osvojio svjetsko ili europsko bez greške, gdje se moglo reći "ovi su bili najbolji od početka do kraja".

    Argentina 2022.- poraz od saudijske arabije, mučenje sa australcima koji su u zadnjoj sekundi imali šansu za 2 2, ispuštanje 2 0 prednosti protiv nizozemske unutar 5 minuta i onda ih je Martinez spasio na penalima, protiv nas su izgledali dobro (jbg mora im se priznat) i onda u finalu dobiju sumnjivi penal, opet ispuste prednost u par minuta, gol za 3 2 jedva prošao crtu, Kolo mulani promašuje zicera u zadnjim sekundama, i onda ih opet Martinez čupa na penalima

    Italija 2021.- sjajno odrađena grupa, ali onda mučenje sa Austrijom do produžetaka, solidna tekma s Belgijom, prolaz protiv Španjolske na penale i u finalu primaju golu trećoj minuti, oprošten Chieliniju crveni, sretno se lopta odija do Bonuccija koji nakon kornera samo gura loptu u praznu mrežu, te na kraju prolaz na penale u kojima su Englezi čak imali prednost sve do očajnog penala Rashforda koji je psihološki preusmjerio raspucavanje.

    Francuska 2018.- u grupi 0 0 s Danskom , 1 0 mučenje s Peruom i sa Australijom gdje je lopta za 2 1 jedva prošla crtu, u osmini ih je na konopcima držala Argentina koju smo mi razbili 3 0 a Nigerija namučila, u četvrtfinalu protiv Urugvaja je urnebesna greška golmana zapečatila tekmu, u polufinalu 1 0 s Belgijom iz kornera i onda u finalu nepostojeći slobodnjak koji je otvorio sve i onda penal koji je mentalno sjebao naše taman prije poluvremena.

    Portugal 2016.- Već spomenuto, 3 boda u skupini sa "velesilama" Austrijom ,Islandom i Mađarskom, prolaz na guzove protiv nas, na penale s Poljacima, protiv Walesa su jedino odigrali kak spada i onda ih u finalu Francuska izdominira ali ovima ulazi bomba sa 25 metara i to od strane relativno nepoznatog igrača.

    Njemačka 2014.- ajde za njih mogu reći da su bili dominantni kroz cijeli turnir, od skupine do knockout faze (jedino su ih Gana i Alžir malo namučili, ostalo sve rutinski i zaluženo).

    Da smo mi osvojili zlato na ovakve načine, opet bi naši ljudi srali o sreći, dok su ovi gore navedeni "karakterne i moćne ekipe".

    Ovo nije post u kojem branim linoladu (apsolutno sam za to da ode, trebao je i ranije po meni), nego mi ide na živce da kad Hrvatska u nogometu ili bilo kojem momčadskom sportu nešto napravi to je u javnosti gledano s argumentima da smo imali sreće, a kada drugi tako nešto ostvare, oni su "šampionske i moćne ekipe".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.