• SjevernaStrana
    1.2k
    Dok god MOST vode Grmoja, Miletić i Petrov to ozbiljna stranka biti neće.
  • Nolifer
    7.1k
    pa ti si okrenuo na whataboitizam kad se maminog sineka komentiraloJaro

    Ovaj je bar od mame igrac :lol: , a ciji je ovaj? Sorosev? :zip:
  • Zambatine škude
    2.3k
    Borzan, to je ona koja je u 10 godina rada poznata jedino po tome što nam je omogućila da imamo istu nutellu kao i ostale države?cibona

    Ne poznajem toliko opus dotične, ali jebi mi sve ako ovo nije jedan od većih uspjeha hrvatske politike vani.
  • NitkoBitan
    13.5k
    "Nutela" i "cips" su uspjesi hrvatske politike vani? Mozda za maloumne.

    Sta se tocno poboljsalo? Eto sve multinacionalne privatne kompanije pohrlile podic kvalitetu proizvoda na razinu koje su imale neke drzave... prije da su smanjili tima kvalitetu pa da se nadu na nekoj sredini. Uostalom vjerovat kako ce cijene ostat iste podizanjem kvalitete je smijesno.

    Ono sa vrecicama cipsa i "praznim zrakom" mi je isto hit. Taj "prazan zrak" kao prvo koliko znam uopce nije obican zrak nego dusik koji "odrzava" kvalitetu cipsa i sam dio prazne vrecice smanjuje mogucnost lomljenja cipsa u manje komadice. Ista prica kao i sa nutelom, to sto ce biti vise/manje praznog sadrzaja uopce nece utjecaj na cijenu. Ionako na svakoj vrecici cipsa pise neto masa tako da kupci nisu ni u kojem slucaju prevareni velicinom pakiranja.

    I da, sta uopce znaci ista kvaliteta proizvoda? Gledao sam neki dokumentarac o izradi majoneze na HRT-u i jasno je da razlicita trzista imaju razlicite preferencije oko samog okusa. Mislim, kako se radi distinkcija izmedu kvalitete i necijih preferencija? Mozda je kvaliteta nekog proizvoda na papiru manja (veci udio jeftinijih sastojaka), ali to ne znaci bi taj proizvod ljudi vise preferirali da se radi o potencijalno "kvalitetnijoj" verziji. Eto jednostavan primjer koji se cesto poteze, nutela i secer. Implicira se to da veci udio secera u nuteli podrazumijeva manju kvalitetu, pa nije nemoguce da neka trzista actually preferiraju sladu nutelu?

    Nemam pojma kako se na kraju sve to reguliralo, al uopce ne sumnjam u to da potrosaci i nisu sveukupno nesto profitirali, ako jesu i ista. Nutela se i dalje kupuje u Njemackoj, ako nista drugo zbog nize cijene.
  • jedan u nizu
    6.8k
    Mozda je kvaliteta nekog proizvoda na papiru manja (veci udio jeftinijih sastojaka), ali to ne znaci bi taj proizvod ljudi vise preferirali da se radi o potencijalno "kvalitetnijoj" verziji. Eto jednostavan primjer koji se cesto poteze, nutela i secer. Implicira se to da veci udio secera u nuteli podrazumijeva manju kvalitetu, pa nije nemoguce da neka trzista actually preferiraju sladu nutelu?NitkoBitan

    Iako se slazem s tobom u nekom dijelu, ali ovo je komplicirano za diskusirati.
    Prvo, nutella je dosla na odredeno trziste sa vec 'nizom' kvalitetom, pa nisu ni mogli reci da to trziste preferira vise secera. Na koji nacin su oni to mogli odrediti? Jednostavno ne mozes za takav proizvod i na tako velikom podrucju. Za to ti treba jako jako jasan feedback od potrosaca, ali kada imas lanac opskrbe takav da se tvoj proizvod nalazi u ama bas svakom ducanu u zemlji, ti taj feedback ne mozes dobiti.
    Zasto? Jer evo recimo ti odlucis promijeniti recepturu i vidjeti kako ce potrosaci reagirati. Napravit ces odredenu sarzu tog proizvoda i plasirati ga tamo. Ili ce se podjednako plasirati na sve distributere, ili ce ta sarza biti iskljucivo u konzumu. Obicni potrosac nece znati sta je dobio, a cesto ce i dobiti u jednom ducamu jednu sarzu, a u drugom dućanu drugu sarzu, stariju ili noviju. Tako da je praktički ne moguce to istraziti i odrediti.

    Cak da recimo potpuno novi ulazis na neko trziste i ides mijenjati recepture da vidis sta trziste zeli.
    Npr napraviš jednu recepturu, i prodajes proizvod iskljucivo u 10 trgovina. I recimo rezultati ti kazu da se 1000 jedinica prodalo za 14 dana
    Napravis drugu recepturu, stavis ih na istih 10 lokacija. Sada ti se 1000 jedinica prodalo za 11 dana.
    Mozes zakljuciti da je nova receptura bolja od prve jer se brze prodaje. Ali isto tako ne mozes to zakljuciti jer nisi uzeo u obzir faktor da je sada proizvod duze vremena na trzistu, vise ljudi zna za to i vise ljudi ga kupuje i proizvod se brze proda neovisno o recepturi

    Mislim nacelno se slazem da odredena promijenjena receptura ne znaci nuzno losija kvaliteta, ali na ovakvim primjerima je vidljivo kako se sa jeftinijim sastojcima uslo na odredeno trziste.

    Sorry na off topic :).
    Mislim , pozitivno mi je to da se ti zakoni mijenjaju i da cemo imati proizvode iste kvalitete, ilitiga necemo imati losiju kvalitetu.
    Ali ne smatram da je to nekakav politicki uspjeh, niti cu po tome ocjenjivati neciju politicku karijeru, jer je totalno nebitna stavka.
  • Zambatine škude
    2.3k
    Sta se tocno poboljsalo? Eto sve multinacionalne privatne kompanije pohrlile podic kvalitetu proizvoda na razinu koje su imale neke drzave... prije da su smanjili tima kvalitetu pa da se nadu na nekoj sredini. Uostalom vjerovat kako ce cijene ostat iste podizanjem kvalitete je smijesno.NitkoBitan

    Ti si u školi vidim bio onaj tko se žalio učiteljici da se netko zajebava.
  • serbus
    3.8k


    Hahah sad si me podsjetio sa drukanjem na mog kuma kad smo bili klinci demolirali smo jedan bager nas pet,šest koji je rušio našu buksu u kvartu... Nakon par sati dolazi murja na igralište pita dečki jeste vi nedavno demolirali bager čuvar prijavio djecu ali ne opis?

    Mi svi ne, tu smo cjeli dan na nogometu a kum "striček nismo mi nećemo nikad više :) :) " Srećom smo naletili na dobre murjake samo se nasmijali, rekli da pazimo da nas vode idući put i izvukli smo se svi...
    Dan danas ga se sjetimo za to iako je izrastao u dobrog igrača.

    Poučak je nemoj biti strog prema članu nitkobitan jer se može popraviti u naredno vrijeme :)
  • NitkoBitan
    13.5k
    Kog sam drukao? Nasumicno sam naletio da je netko spomenuo taj "uspjeh" i nisam uopce skuzio radi li se o sarkazmu ili ne. Mozda moja greska kaj si nisam dao volje i vremena procitat prethodne upise da shvatim kontekst.

    Nisam druker ni tuzibaba bez brige :lol:

    Edit: Evo vidio sam da je tvoj komentar i da se radi o zajebanciji. Primi moju ispriku.
    Inace slucaj nutela nekima stvarno i je "svjetski" uspjeh (ako se dobro sjecam dosta dugo se to protezalo kroz medije). Nazadni Balkan dosao uz bok Njemackoj i te fore.
  • Zambatine škude
    2.3k
    Ma sve pet, i naknadna moja replika je bila zajebancija
  • Crusades1986
    10.2k
    Milanović (očekivano) potvrdio da će se kandidirat za drugi mandat.
  • serbus
    3.8k


    I za sad ne vidim tko bi ga mogao skinuti ...
  • Nolifer
    7.1k
    Nakon fijaska na izborima, mislim da bude doživio novi fijasko. No vidjet ćemo koji kandidat bu bio dovoljno moćan i sposoban skinuti tzv. predsjednika.
  • Nino Bule
    12k
    Ako se ne kadidira anušić ne vidim nikog tko ima sanse
  • Tercel
    429


    Ja vidim. Davor Ivo Stier. Samo je pitanje hoće li biti kandidat ili ne. Meni osobno odličan političar.
  • serbus
    3.8k


    Ne vjerujem , naš narod pali "jebanje majke", Ivo je sve suprotno od toga. Lijevi bi mu odmah još jače počeli kopati po kostima predaka.. A za predsjednika nije dosta samo glasovi sa desne strane koja će po dobrom starom običaju izaći sa više kandidata.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.