• Tercel
    429


    Imam osjećaj da bi on pomeo bez obzira. Jer mislim da bi uz desnicu, pobrao i centar.

    Nešto se pričalo i o Miri Gavranu, predsjedniku Matice hrvatske kao kandidatu HDZ-a. Mislim da sam to negdje pročitao. Zna li ko više o njemu?
  • Bosskovitz
    8.3k
    Davor Ivo StierTercel

    Vjerojatno najozbiljniji protukandidat kojeg mogu postaviti kontra ovog sileđije, ali nema on karizmu da bi dobio te izbore i premali mu je bazen glasova - previše je konzervativan da bi hvatao glasove na centru, previše je HDZ-ovac za ultrakonzervativne birače, a Milanović će mu svakako uzeti dio glasova na desnici. Možda će čak ključno biti pozicioniranje nominalno lijevih birača, mnogi od njih su razočarani Milanovićem i jedino što ih može motivirati na izlazak na izbore je strah od kompletno konzervativne vlasti - zato će Zokijeva kampanja gotovo sigurno igrati na tu kartu i prikazivati Stiera kao argentinskog radikala i neokonzervativnog revolucionara koji je prijetnja ljudskim pravima i slobodama u Hrvatskoj.

    S druge strane, ako pretjeraju u tome, Stier ima priliku iskoristiti taj narativ, uzeti natrag Milanovićeve birače s desnice i ujediniti sve od centra na desno u drugom krugu. Bit će zanimljivo.

    Nešto se pričalo i o Miri GavranuTercel

    To bi značilo samo jedno: HDZ je napravio sve moguće analize i zaključio kako ne postoji nikakva šansa da osvoje predsjedničke izbore pa šalju alibi kandidata kojem neće biti sramota doživjeti izborni debakl. To su već napravili 2009. s Hebrangom kad su znali da će im Bandić odnijeti hrpu njihovih glasova, jadnik je uz svo HDZ-ovo ljudstvo i infrastrukturu - uvjerljivo najveće i najbolje organizirane u državi - odnio svega 10-ak tisuća glasova više od Nadana Vidoševića.
  • masacusec
    3.2k
    Zoki nema brige jer nema konkurencije
  • emilperska
    4.3k
    Zoks dobiva u prvom krugu, lagano..
  • Stihl
    3k
    Mogu rec da sam prilično uvjeren da bu milanovć pobjedio već u prvom krugu na ovim izborima, a to se nije dogodilo godinama.
  • Kruno
    235
    Moje glas ce imati posto ce drugi kandidati biti jos gori. Bitnoo samo da hdz i ovo ne dobije.
  • Patak
    2.5k
    Milanović je pružio barem neki otpor korona teroru. Kad je on bio skoro jedini glas razuma u tom trenutku a da je na nekoj poziciji onda znaš koliko je sati.
  • Boogieman
    310
    Zanimljiva tema, možda i za kladionicu :grimace:
    Volio bih kao kandidata bilo za lokalne (Zg), bilo za predsjedničke izbore vidjeti bivšeg ministra, Zdravka Marića, no ne znam koje su mu ambicije i uopće koliku podršku ima u stranci.

    Za Stiera imam dojam da je čovjek na mjestu, no slažem se da bi ga lijevi rešetali ustašama, Crkvom, pobačajem i sl. temama, pa je pitanje kako bi se snašao u takvoj histeriji.
  • Bosskovitz
    8.3k
    Volio bih kao kandidata bilo za lokalne (Zg), bilo za predsjedničke izbore vidjeti bivšeg ministra, Zdravka Marića, no ne znam koje su mu ambicijeBoogieman

    Mnogi bi, ali gotovo sigurno ništa od toga :)
  • puxigadjurdja
    1.5k

    to sam davno, možda čak i u ovoj ili Zagreb temi spomenuo kao jedino dobro HDZ rješenje odnosno njegova kandidatura bi jedina imala smisla ako vladajuća stranka stvarno želi vlast u glavnom gradu.
  • Bosskovitz
    8.3k


    On ima neizmjeran potencijal s te strane, čak ponajviše kao nestranački kandidat (jer nije član HDZ-a) kojeg bi podržale neke liberalne stranke i stranke desnog centra, znam da su neki i pričali s njim o tome, ali mislim da ništa od toga. Barem ne na ovim izborima.
  • puxigadjurdja
    1.5k

    šteta. Mislim da za njega vlada koncenzus kao rijetko uspješan i normalan političar/ministar te bi sigurno otpuhao konkurenciju.
  • Bosskovitz
    8.3k


    Slažem se. Hrvatskoj je potrebno više takvih političara: medijski dosadnih, ali stručnih, pristojnih i predanih poslu. Nažalost, takvima se teško probiti jer ljudi nominalno preziru populizam, ali zapravo padaju na njega konstantno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.