• MarK
    322
    Nisu mi jasni ni Bayern ni Vidović. Sa strane Bayerna igrač ti ima ugovor još godinu dana, nije ni blizu kvalitetan za prvu momčad, ne nudiš mu novi ugovor, a opet ne prodaješ ga ispod cijene. Sa gledišta Vidovića, sve ovo gore ti je jasno, imao si solidnu sezonu, ne bi imao ništa protiv ostanka u Dinamu, a radiš što da tako i bude? Kako izvana izgleda ništa. Dinamo jednostavno mora ispregovarati otkup u pola cijene ili novu posudbu uz preuzimanje plaće, a po isteku ugovora potpisati igrača besplatno.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Dinamo jednostavno mora ispregovarati otkup u pola cijene ili novu posudbu uz preuzimanje plaće, a po isteku ugovora potpisati igrača besplatno.MarK

    :ok:
  • Mr Anderson
    6k
    Što se tiće lijevog krila, ako ćemo se oslanjati samo na Pjacu i Hoxhu u Ligi prvaka, jao si ga nama...
    20h
    cibona

    Jao si ga nama ako ćemo za jednu poziciju imati dva reprezentativca svojih zemalja koji će igrati na EP? I ja bi volio imati za lijevo krilo Diaza iz Liverpoola i Leaoa iz Milana. Alice, vrati se iz zemlje čudesa u stvarnost. Ima još 10 pozicija u ekipi. Imaš ti čarobni štapić ili si dobio Eurojackpot? Pojasni kako bi ti doveo dva bolja igrača za lijevo krilo od ove dvojice.
  • cibona
    1.8k
    Umjesto da spomene desno krilo gdje imamo Špikića i Kaneka kojem je istekla posuba, on spomene lijevo gdje nemamo samo PjacuTeofil Kateran

    Pročitaj cijeli moj komentar, prvenstveno sam govorio o desnom krilu, a na kraju sam se nadovezao za lijevo krilo.

    Pjaca mi je iznimno drag igrač i nemam ništa protiv njega osobno, naprotiv, međutim veliki je rizik dovesti ga gledajući njegovo prijašnje zdravstveno stanje. Isplati li se kupiti igrača za 1.9 mil. eura sa staklenim koljenima koji je jedva izgurao ovu sezonu i koji je bio nevidljiv kada je igrao protiv nas (prvenstveno zbog kvalitete RPG-a) ili bi rađe potražio bolje/jeftinije lijevo krilo izvan hrvatskog tržišta?

    Netko je na drugoj temi spominjao da imamo mnogo zanimljivih, jeftinijih i potencijalno boljih opcija na lijevom krilu od pjace.

    Dolazak pjace može ispasti pun pogodak, ali istovremeno nosi ogroman rizik. Nije tajna da je u rijeci trenirao pod posebnim uvjetima.

    Edit - evo Orc je spomenuo Asana, koji je slobodan igrač s velikim inozemnim iskustvom, a siguran sam da ima još zanimljivih opcija.
  • Teofil Kateran
    1k
    Pardon, moja greška, maknuo sam.
  • marcio amoroso
    33.8k
    Mislim da se pretjeruje sa rizikom od ozljede kod Pjace. Čovjek u zadnje 4 sezone uopće nije imao težih ozljeda i očigledno je da su koljena dobro zaliječena. Naravno da mu se može desiti da sutra potrga križne ligamente, ali isto tako može i nekome drugome.
  • Mr Anderson
    6k
    Pjaca da nema tu povijest ozljeda, nama bi bio nedostupan. Mene također ne brinu toliko te ozljede, obzirom da je zadnjih par sezona uglavnim OK. Više me brine taj gubitak eksplozivnosti, zato ga treba drugačije koristiti. Tehnika, snaga i centaršut su tu još uvijek, ali ne možeš očekivati da će ostavljati iza sebe "crne zviri" u dva koraka ko nekad.
  • OsamŠest
    2.7k
    Po većini forumaša, najbolje je da se Marko umirovi :smile:
  • emilperska
    4.4k
    Mene najvise brine da u tekmama s nama i s jogurtom, dakle uzorak od 8 utakmica kad mu se nastupi zbroje, nije pokazao nista..

    Vcrs kak ti starta protiv Portugala, nek nas razuvjeri. Po ovom sto je prikazao, nije više razina Dinama..
  • scooniepenn
    2.2k
    Pjaca nije razina Dinama, ali je zato dovoljna razina da bude jedno od dva krila 3. reprezentacije Svijeta i 2. u Ligi nacija. Kako smo jaki, daj mi Real i City u skupini Lije prvaka iduce sezone da se poigravamo.
  • Haza
    1.1k
    Dakle Pjaca, i Gnezda Čerin, koji idu na Euro, koji su reprezentativci, su sad po većini forumaša loše kupovine. Galešić, koji je odradio top sezonu u Rijeci, koja je imala 15 utakmica bez primljenog gola iz igre, koji je uz sve mlad, je kao katastrofa ako dođe? Objektivno je stanje da je Pjaca ako dođe naše najbolje krilo, Čerin nakon Mišića i Baturine najbolji veznjak, a od Galešića, rekao bi da je samo Teofil bolji trenutno. Šutala i Perića ni ne računam, Bernauer je sigurno slabiji od Galešića, Perković nije ni igrao kao stoper više od par tekmi.
    Očigledno ljudi nisu realni, nisu svjesni da smo Dinamo, a ne Ajax. Šta očekujete, kakva pojačanja vi očekujete, koga je to Dinamo unazad 10 godina doveo da je perverzno pojačanje i da može raditi razliku u LP? Takvog igrača možemo dovesti realno tek pred kraj prijelaznog roka, ako se poklope neke sretne okolnosti.
    Vidović mi je drag, ima ekstra talent, udarac i primanje lopte vanserijski, ali nema brzinu za krilo, nema duel igru i eksplozivnost za poziciju desetke, iskreno, nema smisla za njega iskrcati 3.5 mil eura.
  • plavi devet
    243
    slažem se za Pjacu i Gnezdu, ali ne i za Galešića.
    Imam osjećaj da je to što je zabio neke važne golove puno diže dojam o njegovoj igri, ali zapravo da nije takva klasa da bi ga svrstao u sam vrh stopera u HNL.
    Pa u zadnjim utakmicama protiv nas, znači za njih najbitnijim utakmicama u sezoni, Sopic ga je ostavio na klupi i stavio Mitrovića prije njega. Ja se ipak zapitam zbog čega je tako.

    Nama u ovom trenutku ne treba samo da je bolji od Šutala ili Bernauera, iako meni je dvojbeno dali je bolji i od Maxa s kojim sam ja zadovoljan, nego treba neko da je rang KTC-a ako želimo igrati Ligu prvaka.

    Još kad uzmem u obzir da će nas Mišković pokušati oderati na njemu, vjerujem da se može nešto bolje naći negdje vani.
  • MarK
    322
    sve stoji ali iskrcavanje par milijuna za Galešića ne mogu probaviti. Niti je tako mlad, niti perspektivan. Reprezentacije vidjeti neće. Dugo mu je u jednoj Rijeci trebalo da se izbori za mjesto, mogu misliti koliko će mu u Dinamu trebati.
  • hardek
    1.8k
    Stvar je kompleksnija od dobar/loš. Ja osobno mislim da su i Pjaca i Gnezda dobri igrači za Dinamo. Problem je što plaćaš cca 3 milje eura za 3. najboljeg veznog(tvoje riječi) igrača u situaciji kada imaš propuh na krilima, stoperu i malo je reći upitnu situaciju sa lijevim bekom.

    Recimo platimo Gnezdu 3 milje eura, Pjacu 1,5 onda imaš Čavlinu kojeg moraš otkupit, Kaneku moraš produžiti posudbu ili otkupiti ga(ako ga želiš ostaviti, a ako ne nastaje još veća rupa na desnom krilu). Tu si već na cca 5,5-6 milja eura a ostaje ti stoper kao totalno kritična pozicija te lijevi bek i desno krilo gdje biš se realno trebao pojačat. I tu sad dolazimo do apsurda jer slušamo o štednji, a potrošilo se 6 milja eura a nije se riješilo dosta problema. A teško mi je vjerovati da je planirani budžet za pojačanja veći od 6-7 milja.

    Mi smo tu na Zoni da pričamo o ovakvim stvarima i da se mene pita radije bi za 5 milijuna eura napravio upgrade na desnom krilu i na stoperu, a rotacijskog veznog možda doveo na posudbu ili nekog bez ugovora.

    Da se razumijemo, daj bože da u budućnosti budemo u mogućnosti potrošiti 3 milje eura za drugu ili treću opciju na poziciji, ali trenutno na nekim mjestima imamo veliki disbalans kvalitete u odnosu na druge pozicije
  • Orc123
    6k
    svaka cast tebi frende ali ne omalovazavaj Bernoera. Smijesno mi je uopce Galesica staviti u istu recenicu s njim....ako je isto igrati u Rijeci i Dinamu, a on niti nije bio standardan u Rijeci cijelu sezonu, onda se samo podsjeti koji je to igrac Rijeke dosao u Dinamo i odmah bio pojacanje i standardan igrac? Pjaca i Cerin DA, Galesic 0 bodova ako se uzme kaj donosi i koliko bi kostao! Galesic bi kostao sigurno nekoliko milja eura i znaci po tome 3 puta skuplji od Maxa, a kladim se da nije puno bolji od nasih Zivkovica i Gurlice, a kamoli od Maxa i rađe cu njih gledati ko 4. Opciju nego Galesica za 3 mil eura!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions