• agramZ
    2.5k
    Jel mi može neko objasnit kakvi su ovo navijači LeipzigaMajki-Papi2111

    a evo i cisto da objasnim ono kad sam "navijace" red bull-a nazvao pacijentima..

    https://twitter.com/rb_live/status/1224652027151683586
    https://www.youtube.com/watch?v=nWrBzrt-1Jc
    https://www.youtube.com/watch?v=ShgY9pYcvTs
  • Dino
    2.7k
    Da budem iskren, sad mi je zal kaj sam opce dal pregled necem ovakvom. Kaj je to neka gej parada il kaj? Kakav je to ritam, ak se opce zove ritmom :rofl:
    Bogme dobro je za nasmijat se i ni malo nisi u krivu kaj si ih nazval pacijentima
  • Majki2111
    3.3k
    Kako se ta ekipa uopće okupila? Da nije to familija nekih igrača?
  • marcio amoroso
    36.8k
    Tetak od Forsberga i ujak od Upamecana su vođe navijača :rofl:
    Još nešto, tih “pacijenata” se okupi prosječno 40719. Malo previše za nazivati ih pacijentima.
  • deda
    32.9k
    Često se provlači ta famozna fraza "umjetni" klub u terminologiji koju koriste navijači. Volio bih da netko od vas koji zastupa tu tezu u par riječi opiše kakav je to umjetni klub za razliku od ostalih. Možete koristiti epitete, opis koju god metodu želite.
  • xavier
    12.1k
    Često se provlači ta famozna fraza "umjetni" klub u terminologiji koju koriste navijači. Volio bih da netko od vas koji zastupa tu tezu u par riječi opiše kakav je to umjetni klub za razliku od ostalih. Možete koristiti epitete, opis koju god metodu želite.deda

    Ja bih zapravo više volio da netko objasni klubove koji nisu "umjetni". Oni su onda valjda "prirodni"? Na koji su način onda ti klubovi nastali?

    Da se razumijemo, navijat ću svakom prilikom protiv PSG-a, Cityja i Red Bulla, ali to ne znači da ti klubovi nemaju pravo biti tu gdje jesu. Nije li licemjerno navijati za Barcu, Real ili United i žaliti se kako ovi gore navedeni iz nekog razloga nisu u redu jer im je netko preko noći omogućio da se financijski nose s ova tri kluba?

    Sve je stvar perspektive...
  • agramZ
    2.5k
    Kako se ta ekipa uopće okupila? Da nije to familija nekih igrača?Majki-Papi2111

    to su sve snimke sa gostovanja, njihovi najvjerni navijaci. tu prosjecnu brojku koju oni skupe je logicna ako razumijes kulturu nogometa u njemackoj. subota 15 sati - ides na nogomet, iz leipziga si i imas tocno jedan klub iz svog grada u bundesligi koji cak jos i igra dobro. jebe se njima sto im klub nema povijesti i tradiciju, ne razumiju i ne kuze oni tu mrznju protiv red bull-a jer to za njih sve pada u vodu dok god im klub pobjedjuje. lokomotive i chemie leipzig igraju zupanijsku ligu, lokomotive je desnicarski a chemie ljevicarski klub dok jedan red bull nije povezan niti s desnicom niti ljevicom sto je isto jedan "plus" za brojku. sta su onda oni koji prate austriju salzburg i lok/chemie leipzig u njihovim zupanijskim ligama budale ako bi mogli pratiti klub iz svog grada u najjacoj ligi drzave koji uz to i igra europu?! to su casni momci koji zasluzuju svako postovanje jer razumiju car i romantiku nogometa.

    vazno je da mi postanemo prvaci i igramo europu.. tko zna sta bi bilo da igramo zupanijsku ligu..
  • xavier
    12.1k


    Što se tiče "vjernosti" navijača, mi smo redovito prvaci i igramo Europu pa je svejedno posjeta na HNL-u jako slaba. Bojim se uopće zamisliti kako bi to izgledalo da zbog nekog razloga ispadnemo u drugu ligu. 100 Boysa na sjeveru i 50 kibica na ostalim tribinama.
  • agramZ
    2.5k
    mi smo opet poseban slucaj. od 91. godine pa sve do sad nama uprava smeta. zato mi o nekoj vjernosti navijaca ne mozemo bas razgovarati. ako ikada oslobodimo nas dinamo od okupacije morali bi klub smatrati kao novoosnovanim. od temelja krenuti sve graditi, pogotovo zbog te vjernosti navijaca.
  • xavier
    12.1k


    Da me ne bi krivo shvatio, ja sam napisao da uvijek navijam kontra takvih klubova, ali ne možeš im zabraniti ravnopravno natjecanje. Koje propise krše u odnosu na druge klubove? Imaju puno novca. Pa nisu ni Barca, Real ili Bayern na vrhu zato što imaju tradiciju nego isto zato što imaju novca. Čim zapne s priljevom novca, nikakva ti tradicija ne pomaže ostati na vrhu.

    Svi engleski i talijanski klubovi su privatni. Razlika je što je su vlasnici Cityja i PSG-a spremni potrošiti više novca nego vlasnici nekih drugih klubova. Chelsea više gotovo nitko ne doživljava na taj način, a do dolaska Abramoviča su bili de facto današnji Everton. Newcastle je sredinom 90-ih uz United bio najjači klub u Engleskoj, a danas ih nema ni blizu. Talijanski klubovi su dominirali 90-ih, a danas je tu samo Juve. Realu pomaže grad na način da se onda njemački klubovi žale.

    No svatko se uvijek žali na onog tko ima više novca ili je uspješniji. Ali kako sam napisao, stvar je perspektive. Navijač Uniteda ili Liverpoola se žali da "nije pošteno" jer City ima puno više novca na što navijač Millwalla kaže "stvarno ne vidim nikakvu bitnu razliku, sva 3 kluba troše puno previše da bi bilo pošteno".
  • Infinity
    16.5k
    I ja znam reci kako je npr. City ili PSG umjetan kluba. Umjetno nam je jer utuku hrpu love. A to sto npr. Liverpool potrosi isto toliko? To nema veze.

    Kako Chelsea nije umjetan? Mozda zato jer smo odrasli uz jak Chelsea? Tako su danas klincima PSG i City velikani, nemaju pojma za pozadinu price. Chelsea je osvojio vise trofeja u 20 godina Abramovica nego u 100 godina prije Abramovica.

    RBL je klub na zdravim nogama. Osnovan, krenuo od nule, imali su jakog vlasnika i probijaju se do vrha. Zasto nitko ne mrzi Hoffenheim? Mozda zato jer im je trebala koja godina duze i vlasnik je manje poznat, mada oni nisu bili novoosnovani klub, al nije ni PSG ili City.

    RBL iz 2009. je umjetan zato jer nemaju povijest i jer su bogati. Eto nek je netko 1950. imao povijest iako je osnovan 1940., a vec te 1950. je zario i palio. Jel to znaco da ce RBL nekad 2050. biti prirodni klub?

    Mislim da su ljudi prije svega zavidni. Da taj RBL igra treci ligu i tu tovari godinama sviju bi bilo briga. Sutra da se RB pojavi u Hrvatskoj svi bi ih mrzili kao neku plastiku, ali se treba zapitati da li nam smeta plastika ili je problem u tome sto se pojavio netko bolji od tebe. Vidim primjer Rijeke, vidim na sebi, vidim na ljudima oko sebe, mrznja je jako narasla u onim godinama kad su bili jaki. Isto talo vidim da sve vise ljudi boli k* za Hajduk, jer ne predstavljaju nikakvu prijetnju. Osijek je jos uvijek simpatican klub, a sutra kad nas otresu u nekom finalu Kupa i najave titulu okrenut ce se prica. Tako da dodje neki RB lajali bi ja njih, mrzili bi ih, a tu mrznju bi sirili argumentom kako su plastika.
  • agramZ
    2.5k
    i barca i real i bayern i city i psg su tradicionalni klubovi, razlika je sto je "slava" psg-a i cityja umjetna. nisam nikad rekao da bi im zabranio ravnopravno natjecanje ali oni su odlika modernog nogometa. barca, real i bayern su vjerojatno najveca imena nogometa i do svoje slave su dosli "posteno"(barem do 90-ih) i to bez vlasnika. razlika je isto ta sto npr. u engleskoj ljude boli ona stvar za clanski model/princip, njihovi klubovi su vjecno bili privatni, samo sto se klub nasljedivao a ne prodavao za milijune - to je njihova tradicija.

    Zasto nitko ne mrzi Hoffenheim?Infinity

    itekako ih mrze. hoffenheim, wolfsburg i bayer leverkusen su poslje red bull-a i bili prije red bull-a najomrazeniji klubovi njemacke.
  • xavier
    12.1k


    I talijanski su klubovi privatni kao i engleski...jesu li onda Liverpool, United, Juve i Milan do svoje slave došli "pošteno" ili nisu? Stvari u životu nikad nisu crno bijele.
  • Infinity
    16.5k
    itekako ih mrze. hoffenheim, wolfsburg i bayer leverkusen su poslje red bull-a i bili prije red bull-a najomrazeniji klubovi njemacke.agramZ

    Ocito ih ne mrze ni 2% kao ove, jer nigdje nisam naisao da netko siri mrznju prema njima, dok su svima puna usta Leipziga.
  • agramZ
    2.5k
    to sto su privatni ili nisu nema veze s tim da li su dosli posteno do svoje slave. city i psg su bili "prosjecni" klubovi prije bogatih seik-ova. s njima je pocela ta neka "hipster" fascinacija prema psg-u i cityju i njihova trenutna slava.

    red bull je trenutno za nijemce najgora stvar. otvoreno se rugaju pravilu 50+1 i ideji tog pravila s tim da su pokusali ponosno nositi ime firme koja ih odrzava i reklamira.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.