• reziser
    6.8k
    ovo je posal, sjediš a velka lova sjeda na račun (kao nekad balaban)

    BENFICA čini sve da se riješi srpskog ofenzivca Andrije Živkovića. Njegova plaća ogroman je teret klubu, a budući da ove sezone nije odigrao ni minute, najbolje za sve bi bilo da ode iz kluba.

    Međutim, 23-godišnji Živković ima ugovor do 2021. godine koji mu garantira 2,5 milijuna eura godišnje igrao on ili ne i kad se na to dodaju doprinosi, on Portugalce izađe 4,9 milijuna eura po sezoni.

    Živković i njegov otac, piše O Jogo, dali su Benfici do znanja da će iz kluba otići tek kad mu istekne ugovor. Zbog toga su odbili ponudu grčkog Olympiacosa koji je htio dovesti Andriju u ovom prijelaznom roku.

    Inače, od ovog se igrača očekivalo da postane jedan od najboljih iz svoje generacije budući da je 2015. sudjelovao u osvajanju Svjetskog U-20 prvenstva sa Srbijom na Novom Zelandu. Ipak, zbog prilično čudnih odluka i izbora njegova karijera se ne razvija kako se očekivalo.
  • Crusades1986
    12.7k
    Znaci odvratno, da nemas niti malu zelju za igranjem. :vomit:
  • Kwedi
    3.8k
    s njim je bila velika afera di je partizan dobio kurac u guzicu, a ne lovu od transfera. dijelio se novac po malti, agencija je otkupila prava na igrača od kluba.
  • xavier
    12.1k
    Ni ja to ne mogu shvatiti. Jasno mi je da se radi o nekom tko ima "običan" posao i nađe se u situaciji gdje postane nepotreban na poslu, ali mu ugovor garantira plaću od 8-10-12 tisuća kuna još dvije ili tri godine pa on ne ide dalje jer se boji da na tržištu ne može naći ništa takvog ako uopće nađe posao.

    No nogometaš od 23 godine koji ima ponude drugih klubova gdje isto ne bi igrao za kikiriki, da izabere sjediti na klupi 2 godine i napraviti (pre)veliku pauzu u karijeri kako bi zaradio 5 milijuna eura umjesto možda 3 i pol ili 4, to je van pameti.
  • Infinity
    16.5k
    Covjek je nogomet shvatio kao posao u punom smislu te rijeci i ne popusta.
  • deda
    32.9k
    To je moj pimpek, a ne nogometaš. A nije ni čovjek.
  • LovroZG
    1.3k
    Tu si je sama Benfica kriva. Sjećam se da su majstora kupovali nakon nekakvih afera di je Živković odbijo trenirat za Partizan pa nije igro za njih zadnjih pol godine prije transfera. Šta kupiš, to i dobiješ.
  • xavier
    12.1k
    Sjećam se da su majstora kupovali nakon nekakvih afera di je Živković odbijo trenirat za Partizan pa nije igro za njih zadnjih pol godine prije transfera.LovroZG

    Čekaj, želiš reći da dečko nije igrao godinu i pol za Partizan i onda mu je Benfica dala 2,5 milijuna eura po sezoni? Moram priznati da mi zvuči suludo.
  • LovroZG
    1.3k
    Ne godinu i pol, nego zadnju polusezonu nije igro.

    Ne sjećam se zaš je odbijo trenirat, al znam da su se srpski novinari baš lijepo zabavljali te zime.
  • Eduardo
    20.4k
    Baš me zanimalo pa sam ovo guglao na brzinu.

    A mi taman potpisali jednog 'susjeda'. Nadam se da nema sličnih 'stavki' u našem slučaju.

    Nezapamćeni skandal trese srpski nogomet. Partizan se odrekao svog najboljeg mladog igrača Andrije Živkovića i poslao ga kući s priprema u Cipru, na treninge s otpisanim igračima. To je rasplet višemjesečne trakavice i zamršenih odnosa menadžera povezanih sa srpskim prvakom.
    Živković je odbio potpisati novi ugovor s Partizanom, a klub izgubio strpljenje s nadarenim napadačem koji je ove sezone u “crno-bijelom” dresu postigao 12 golova.

    Bivša Uprava kluba potpisala je, za Partizan, štetan ugovor. Još krajem 2014. godine, prodala je Andriju Živkovića ciparskom Apolonu, točnije 75 posto prava na mladog igrača. Ujedno se i obvezala isplatiti penale ukoliko ne proda igrača u tekućem prijelaznom roku. Sad će Partizan Apolonu i menadžeru Piniju Zahaviju morati isplatiti više od tri milijuna eura. Partizan se obvezao na plaćanje 50 posto najvećeg ponuđenog transfera, a Porto je prošlog ljeta ponudio pet milijuna eura.

    Prethodna Partizanova Uprava ostavila je mogućnost da Apolon kupi još 25 posto prava na Živkovića i obvezala se na plaćanje penala od 600.000 eura, ukoliko ne dođe do prodaje igrača. No, nova Uprava nije pristala na prodaju prava, a ciparski Apolon dobio pravo naplatiti 3,1 milijun eura zbog kršenja ugovora. Menadžer Zahavi već je istim pravnim manevrom ranije kupio Lazara Markovića, Nikolu Maksimovića i Nikolu Aksentijevića i proslijedio ih u europske klubove, bez da su ikad zaigrali na Cipru.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Piatek,Ricardo Rodriguez i Suso su napustili Milano
    (HERTA 27m€ i bonusi) (izmedju 6 i 10m€ PSV) i Suso (Sevilla 15m€)
  • Majki2111
    3.3k
    Emre Can u BVB
    nelby3m9buuntkm9.jpg
    Iznimno sam
    Zadovoljan prijelaznim rokom trenutno ko navijač BVB.
  • Dino
    2.7k
    Kaj je moguce navijat za dva kluba? :joke:
  • Majki2111
    3.3k
    Simpatiziram BVB
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Carrasco se nakon dvije sezone vratio u Atl.Madrid(inače poznat je po tkme sto je dao gol u finalu LP protiv Real Madrida)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.