• Dudu 9
    284
    Skender je rekao da s Bobanom nisu kontaktirali oko pozicije u Dinamu . Tako da nije ista situacija kao sa Modrićem kojeg se javno vabilo.
  • Brusa
    1.5k
    moje mišljenje, ništa drugo.... Zvone uvijek. Modrić, kako je netko već tu napisao, široko mu polje,ć. On je realovac, jebe ga se za dinamo, mi bi njemu bili zadnja kombinacija, u svim kombinacijama, tako da...
  • Mali dioničar
    15.2k
    Zvone uvijek. Modrić, kako je netko već tu napisao, široko mu polje,ć. On je realovac, jebe ga se za dinamo, mi bi njemu bili zadnja kombinacija, u svim kombinacijama, tako da...Brusa

    Ne postoji razlika izmedju dinamovca Bobana i dinamovca Modrića.

    Obiteljski background im jest drugačiji jer je Boban odrastao u obitelji dinamovaca, a Modrić hajdukovaca, a igrački opus im je išao sličnim putem.

    Boban je igrao značajno više i duže za Milan nego za Dinamo i Modrić je igrao značajno više i duže za Real nego za Dinamo.

    Boban je u Milanu imao relativno bitnu ulogu, a Modrić u Realu ključnu, često je bio kapetan.

    Boban prvak Europe s Milanom, Modrić višestruki prvak Europe i jedan od najtrofejnijih igrača Reala uopće.

    Modrić je gigant koji je osvojio Zlatnu loptu.

    Iz svega navedenog bez ljutnje bilo koga od nas zbilja je utopistički očekivati njih dvojicu u Dinamu.

    Modriću su djeca odrasla u Madridu i vratit će se u Zagreb jedino ako doživi poučak Raula, Casillasa, Ronalda, Benzeme…Real vrlo hladno odbacuje svoje legende i to je izvrstan modus operandi. Igrače često ponese pa se ponašaju idiotski kao Petković u nedjelju i dobro im je dati do znanja gdje je njihovo mjesto u klubu u kontekstu i vremena i svega što jedan klub predstavlja.

    Ako Real izbaci Modrića na glavu poput navedenih, onda bi bilo šanse za njegov zagrebački život. Ako pogledamo da Ancelotti koji je talijanska nogometna ikona i koji je sve živo osvojio s talijanskim velikanima bira Real i život u Madridu, ako vidimo da je Zidane koji može živjeti gdje želi najviše voli Madrid, trebali bismo biti cijepljeni od realnosti kad bismo pomislili da bi Modrić sam po sebi odabrao Zagreb prije Madrida.

    Vezano za Bobana, on je isto milanist više nego dinamovac. U Milanu mu ne smeta ni vlasnik ni gazda ni ustroj. Radio je u klubu na poziciji koji je hijerarhijski značajno niža nego u Dinamu.

    Ako je ovdje moljen biti predsjednik Uprave kluba i to ne želi, a tamo je bio zadužen za sportsku politiku zajedno sa Maldinijem i na to je pristao, jasno je da mu je draže raditi u Milanu i da rad u Dinamu smatra ispod svog nivoa i renomea.

    Nikada ga više ne bih pitao za angažman u Dinamu jer je očigledno da čovjek ne želi raditi posao koji se može kvantificirati. Jedino što je radio konkretno je bio taj period u Milanu i tu je napravio izvrstan posao dovodjenjem Piolija i Ibrahimovića i odustao je od borbe kad se počeo spominjati Ragnick i vratio u institucije i komentiranje. Očigledno je to to.
  • Dudu 9
    284

    Kako znamo da je moljen biti predsjednikom uprave kluba, kada se iz Zekinih i Skenderovih riječi može zaključiti da taj razgovor nije uopće vođen?
  • Mali dioničar
    15.2k
    Kako znamo da je moljen biti predsjednikom uprave kluba, kada se iz Zekinih i Skenderovih riječi može zaključiti da taj razgovor nije uopće vođen?Dudu 9

    Ja to ne znam, ali pretpostavljam.

    Konsenzus je da je Boban dobro došao u klub i jedina logična pozicija za njega je Predsjednik Uprave kluba. Ne da je dobro došao nego svi vape za njime i njegovim angažmanom.

    Gdje bi ga ti pozicionirao?

    Predsjednik kluba ne može biti i jedina druga adekvatna pozicija je predsjednik Uprave.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ajmo jos ne uzeti sve zdravo za gotovo.
    Kao prvo, posao komentatora nije full time job. Ne zahtjeva 24/7 radno vrijeme. Takoder, ne znamo sto tocno ulazi u njegov posao tamo. Da li ce biti komentator svaku tekmu. Da li ce biti jednom mjesecno. Da li ce biti u studiju ili ce ici na utakmice i stajaznam.
    Kao drugo, nigdje ne pise da on ne moze otici od tamo i prihvatiti drugi posao. I Zekic je bio strucni komentator pa je otisao biti trener Osijeka.

    Naravno da se jos uvijek nadam da ce doci u Dinamo, makar ovime sanse lagano padaju. Ali jos nista ne znamo, i meni je glupo osudivati ili komentirati kao da je sve gotovo.
    Mozda Zvone ceka potpunu deomkratizaciju, da se 100% bira sve na izborima. Mozda ne zeli ulaziti u nesto ako postoji i 1% sanse da za 4 godine opet krene neka nova struja. Mozda ceka da se statut promijeni u jos bolju verziju.

    Uostalom, sam je rekao da zeli odmor od posla u nogometu. Barem ozbiljnog. Komentiranje na televiziji ne smatram ozbiljnim poslom.


    I necemo usporedivati Bobana sa Modricem. Mozda im je karijera slicna, mozda su opboije dinamu dali puno manje nego sto su mogli i trebali.
    Ali jedan od njih je javno prozivao Mamica i protivio se tome. Uvijek je govorio da je Dinamo njegova najveca ljubav (koliko god bio u Milanu) i da se i dalje zeli okusati u dinamu, pa makr bio i trener juniora, samo je pitanje tajminga.
    Drugi od njih je lagao na sudu za tog istog Mamica. Uvijek je govorio da je Real njegova najveca ljubav i da zeli tamo ostati igrati, raditi i zivjeti. Jednom je u zanosu rekao da ce se vratiti.

    Ja bih obojicu htio vidjetu u dinamu, iako nemjerljivo vise cijenim jednog od njih.
  • Dudu 9
    284

    Naravno da bih i ja volio da bude predsjednik uprave.
    Nisam ni mislio da bi bio na nekoj drugoj poziciji.
    Samo mislim da mu ne treba zamjerati što nije došao ako mu ta pozicija nije niti ponuđena.

    Možda sam ja u krivu, ali iz kluba su rekli da je dobrodošao, ali ništa konkretno.
    Barem je tako iskomunicirano prema javnosti.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Mozda Zvone ceka potpunu deomkratizaciju, da se 100% bira sve na izborima. Mozda ne zeli ulaziti u nesto ako postoji i 1% sanse da za 4 godine opet krene neka nova struja. Mozda ceka da se statut promijeni u jos bolju verziju.jedan u nizu

    :smile: :ok:
  • Juznjak
    3.8k
    Ne da mi vrag mira pa ću se osvrnuti na ovo iako znam da se većina ovdje na slaže. Za početak, nikad nisam bio za Modrićev povratak u Dinamo. On je imao jednu veliku priliku da pokaže da je (veliki) Dinamovac i nije ju iskoristio. Znam, 99% ljudi bi uradilo isto što i on i on je na to imao apsolutno pravo, ali isto tako mi je neshvatljivo da ga mi prvenstveno kao Dinamovci gledamo kao nekog spasitelja/mesiju za kojeg ćemo sve učiniti da dođe odigrat jednu sezonu. Čak i kad bismo zažmirili na njegovu amneziju, ja ne znam čime on to pokazuje da je Dinamovac. Jednostavno čovjeka boli ona stvar za Dinamo, imam dojam da je čak i novinarima zabranjeno pitat ga bilo što vezano za situacije u HNL-u i vezano za Dinamo. On je tip koji bi na pitanje za koga navija da osvoji naslov u HNL-u dao odgovor da svima želi sreću i nek najbolji pobijedi.
    Igrači koji su napravili ogromnu karijeru se mogu vraćati u Dinamo jedino ako oni to jako žele. Dinamo nikoga ne smije moliti da dolazi. Da se njemu sad ponudi da bira između transfera u Dinamo ili Luton on bi rekao da mora prvo provjeriti koji su sve uvjeti i što mu nudi Dinamo a što Luton. Jebeš takvog “Dinamovca”. Što se tiče toliko spomenutog novca od marketinga i ne znam sve čega, bojim se da bi klub bio u najboljem slučaju na nuli kakve bi on pogodnosti i uvjete tražio jer je više puta, bar između redaka, dao do znanja da Dinamo ima jednaku startnu poziciju kao i svaki drugi klub na kugli zemaljskoj koji ga želi dovesti.
    Daleko mu kuća od naše i svako mu dobro želim prvo u finalu Lige prvaka, a onda i na Europskom prvenstvu!
  • mlinchica
    1.8k
    I necemo usporedivati Bobana sa Modricem. Mozda im je karijera slicna, mozda su opboije dinamu dali puno manje nego sto su mogli i trebali.
    Ali jedan od njih je javno prozivao Mamica i protivio se tome. Uvijek je govorio da je Dinamo njegova najveca ljubav (koliko god bio u Milanu) i da se i dalje zeli okusati u dinamu, pa makr bio i trener juniora, samo je pitanje tajminga.
    Drugi od njih je lagao na sudu za tog istog Mamica. Uvijek je govorio da je Real njegova najveca ljubav i da zeli tamo ostati igrati, raditi i zivjeti. Jednom je u zanosu rekao da ce se vratiti.
    jedan u nizu

    Bravo i hvala kaj si ovo napisao. :clap:

    Ako se priča o tome tko je dinamovac, onda su samo ove stvari bitne, a ne karijere u drugim klubovima.
    Boban je i svoju oproštajnu utakmicu odigrao na Maksimiru, doveo svjetske velikane pred Dinamove i hrvatske navijače.
    LM je dobio ime pomoćnog terena, pored kojeg se stidljivo poslikao kad je došao na pripreme s repkom.

    Od kud priča da se Bobana moljakalo, a on je odbio?
    Ako se sa sigurnošću zna da je to istina, neka se onda tako napiše i neka se napiše razlog zašto je odbio.
    Mislim, LM se moljakalo javno da dođe u klub, pa to svi znamo.

    Vezano za Dinamo, LM niti u istu rečenicu s Bobanom.

    Osjećam gorčinu sve češće, kako se s lakoćom dere po pravim legendama kluba.
    Ali ok, svi smo slobodni napisati mišljenje, pa onda i ja tu i tamo napišem, najviše kada mi nešto zasmeta. :blush:
  • Dudu9
    812
    Pa od početka su svi nudili Bobanu ulazak itd, sad odjednom ispada da mu niko nije nudio što su gluposti, jednostavno niti će Boban reci da je odbio dinamo a ni vodstvo kluba da je Boban odbio poziv jer nije baš popularno tako šta izjaviti
  • Tom Hanks
    3k
    Dinamo nikoga ne smije moliti da dolazi.Juznjak

    Upravo to,osobno mi je katastrofa taj mentalitet koji se ovdje naveliko pokazao kod djela dinamovih navijača sa tim žicanjem i moljakanjem ko oni cigani po semaforima da ti netko koji god igrač (u ovom slučaju modric) dođe u klub.Nema se šta koga vući za rukav od igrača da dođe,može jedino suprotno bit i jednom igraču bit imperativ da igra ovdje.
    Modric će postupiti kako i treba,on je vezan za real a ne Dinamo i to nije ništa novo,na stranu sve oko mamica.
  • Mr Anderson
    7.9k

    Naravno da ne treba uspoređivati Bobana i Modriča, uostalom dobar dio navijača uopće ne želi Modrića u Dinamu.
    S druge strane, Bobana se previše idolizira na osnovi toga što je prije 30 i nešto godina udario milicajca. OK, trebalo je tada imati muda za to. Ali što je nakon toga uradio za Dinamo. Ne znam koliko ti imaš godina, pa samo par stvari.
    - ne sjećam se transfera, ali bilo je raznih priča oko te love i kasnije njegove privatizacije Lotrščaka
    - 2000. kad smo igrali s Milanom i kad su bili neredi imao je dosta neprimjerenih izjava o Dinamu i BBB
    - kad je odlazio iz Milana, zvalo ga se da dođe u Dinamo i pomogne na kraju karijere, ali je on otišao u jebenu Celti
    - kažeš doveo je zvijezde na svoj oproštaj, je ali na trošak Dinama koji tad nije bio u bajnoj financijskoj situaciji
    - borbi protiv Mamića se priključio samo deklarativno dok su se drugi prilično izložili, nije želio da se njegovo ime povlači
    - rekao je da neće u Dinamo dok se ne očisti, a sam nije prstom maknuo, čekao je da drugi odrade prljav posao umjesto njega
    - vjerujem da se sad pričalo s njim da se angažira u klubu, opet je otišao drugim putem.
    Što se mene tiče, a znam da dosta ljudi tako misli...sretno Zvone i doviđenja.
    Da me u tri ujutro probudiš, nabrojat ću ti 10 većih legendi Dinama od Bobana.
    Toliko od mene.
  • Dudu 9
    284
    Ako ga se zvalo pa je odbio to je druga stvar.
    Ali mi ne znamo je su li ga stvarno zvali da se vrati.
    To su samo nagađanja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.