• Tradicija bunta
    6.4k


    Tako je. Najbolji i najnavijackiji dogadaj cijelog dana je sto je za svoje bahacenje izvizdan idol masa zbog komentiranja stvari za koje nije bilo ni vrijeme, ni mjesto nit je on pozvan da se petlja u te teme. Ljudi nisu debili. 20 tisuca ljudi je doslo proslavit duplu krunu, a doceka ih dokapetan sa svojim kurcenjem i cinicnim komentarima. Nemas sta ti kao igrac ulazit u te relacije. Ako tribina nije u posljednjih par godina "zahvaljivala" ovim splacinama i ako si i ti bio posteden uvlacenja u te stvari onda nemas sta se kome zahvaljivat osim kolegama iz svlacionice. Neka je izvizdan, znaci da ljudi nisu lutke, da ima krvi u njima.I to spontano onako, navijacki iz srca.
  • Neki tip
    21.3k
    Stvarno ću se potruditi ne duljiti, jer baš znam upiliti i ne želim da ovo preraste u još jedan monolog. Zato u startu lijepo "na glas" velim da "neću" pa sam si dao malo pritiska da skratim na bitno.

    Bitno je da je jučer pun raspoloživi kapacitet Maksimira slavio Dinamo i Dinamu u čast pjevao, bitno je da smo jučer položili navijački kamen temeljac za bolesno dobru atmosferu na Maksu iduće sezone, a malu, kompaktnu, zatvorenu Kranjču u navijačkoj interakciji ultras istoka i casual zapada strah me i zamišljati.. Bitno je da smo jučer vidjeli i neke već zazivane klince (meni Vrba zapeo za laičko nogometno oko) kao potentnu igračku rotacijsku sadašnjost, ne samo budućnost (ali ajde, ima k'o o tome misliti), bitno je da sam svuda oko sebe gledao nasmijana, istinski sretna lica ljudi koji ni na tribinama ni kasnije na ulicama i trgovima nemaju na sebi nijednu drugu etiketu - radnika, znanstvenika, člana uprave, ultrasa sa zabranom, bogataša, sirotinje, lijevog, desnog, europejca, euroskeptika, cjepiše, antivaksera, studenta, prodavačice, ovisnika o Dinamu ili samo povremenog posjetitelja... i još milijun drugih - nego samo jednu jedinu, "dinamovac".

    Dajte si ponovite tu riječ, "dinamovac".

    Doslovno te zaboli k za sve drugo što netko jest.

    "On je dinamovac". Kako je to lijepa riječ! I kako je to jučer lijepo bilo biti.. i kako se radujem što je to jučer moj stariji naučio na najljepši mogući način..

    Želim opisati što se jučer događalo i imam osjećaj kao da izmišljam, kao da lažem da su se "tisuće dinamovaca slijevale Maksimirskom i pjevale, palili baklje, grlili se, skakali, radovali". Jebote pa bio sam tamo, vidio sam, sudjelovao, ruku pod ruku sa sinom, pored nekoliko prijatelja i znanaca i tisuća neznanih s kojima me povezuje najdraži klub. I svejedno djeluje nestvarno..

    Opet duljim. Evo "neću", da si ponovim i pritisnem.. vratim na bitno.

    Bitne su mi riječi moga sina, a citiram od riječi do riječi "tata, ovo mi je najljepši dan u životu!".

    Tata, ovo mi je najljepši dan u životu.

    Naravno da je to djetinje pretjerivanje, naravno da je bio pod dojmom svih emocija, ludovanja, blizine igrača i da će mu već neko cjelodnevno ljetno kupanje na nekoj novoj plaži biti novi "najbolji dan u životu"i naravno da kao svaki tata želim da ih ima još tisuće, povezanih i nepovezanih s dinamom...

    ...poanta je u tome da moj malac nije jučer bio jedini klinac kojem je to "najljepši dan u životu", već da se jučer u tisućama dječaka i djevojčica rodila ili učvrstila ljubav prema Klubu kojim smo mi ovdje toliko inficirani.

    To je meni bitno, to ću pamtiti i te će mi se riječi urezati, druge će izblijediti, kao što mi i inače igrači i uprave s vremenom blijede.. a Dinamo ostane.

    S tom emocijom i s tom slikom u glavi, malca na mojim ramenima koji uzdignutih ruku pjeva Dinamovu himnu na punom Trgu bana Josipa Jelačića vas sve lijepo pozdravljam, bez ograde i bez ijednog "ali", jer me trenutno boli k za sve drugo što bilo tko od vas jest i što nas razdvaja.

    Hm, a da ja napišem skraćenu verziju ovog svog "kratkog" posta? :chin: :lol: Može.

    Dragi dinamovci,

    Dinamo i dinamovština su bitni, ostalo će prekriti prašina.

    Čitamo se u novoj sezoni,

    neki dinamovac.
  • Paggini
    19.8k
    E ekipa, ne znam jel ovdje na forumu možda kojim slučajem otac čijem sam malom sinu jučer dao malo vatre da potpali atmosferu na njegovim ramenima ili je nekome od vas taj momak spomenuo taj mali trenutak proslave - frend je opalio fotku malog, al smo u tom ludilu i infernu baklji zaboravili poslati liku, pa mogu poslati u inbox da ima mali za uspomenu taj trenutak ako slučajno netko zna čovjeka.
  • Boycie
    1.1k
    Par dojmova od jucer.
    Vrijeme o kojem su se pisale stranice ovdje danima nas je posralo jako.
    Fenomenalna atmosfera, pogotovo 2 pol, odlican zapad (najbolje izdanje ove sezone, 15-20 baklji i dimnih) + raspolozen jug.
    Highlight naravno navijanje obe tribine i odlicna bakljada sjevera.
    Sve u svemu dosta mocno ali se na ovakvim utakmicama vidi koliko je edukacije jos potrebno da se to digne na jos visi nivo. Iako s obzirom na infrastrukturu i uvjete, jako smo blizu samoga vrha.
    Spomenut cu samo neke negativne stvari, dio ekipe i dalje ne zna mahat sa bakljama, ostalo je ispod radara da je opet skoro zapaljen ovaj put jedan od najstarijih transova.
    I ono skakanje sa sjevera gore na donju tribinu ne shvacam.
    Dosta pive, cuge, svega... naglo upicilo sunce... opravdat cemo neke stvari.

    Sto se tice aftera, iskreno iznad mojih ocekivanja sto se tice brojke. Pogotovo jer je dobar dio odlazio u smjeru Dubrave nakon tekme, ali ocito se veliki broj ljudi koji nisu bili na tekmi prikljucio.
    Meni se cak to moglo brojkom usporediti sa 2007, iako mi je malo u magli i sto je podatak da je tad bilo 70k, ali pricam o nekakvom dojmu.
    Stvarno razliciti profili i razne generacije na Trgu i u korteu sto veseli. Pirotehnike sigurno nikad vise zapaljeno. Pricamo o par tisuca komada kroz cijeli dan. Stoga fala Bogu da nismo imali nekakve posljedice s obzirom na kolicinu toga.
    Repertoar dobar, bina, rasvjeta, Stoka, Đerko, Pipsi top!
    Atmosfera i pozitiva (opet cu preci preko nekih ekcesa i sora zbog prevec cuge i svega) top!

    Za kraj osvrt na Petka sad sa odmakom i nakon jebene knedle koju sam progutao jucer.
    Njegov govor tijela prema sjeveru jucer, ove sezone opcenito, koheziji... ne odaje mi dojam da je to namjeravao ili planirao.
    Prije mislim da ga je doslovna supila peta piva i da je u trenutku odlucio to prosrati. I onda je Ademi kojeg je lupila sesta stao uz njega.
    Rekao bi da je danas mamuran i da mu je zao sto se nije zahvalio onima kojima je stvarno trebao i sto je tako ispalo, neshvatljivo mi je da je nakon ovakve sezone i svega planirao bas to reci. A definitivno nije ispao dobar niti tajming niti kontekst i problem je ako je (nedaj Boze) to bas tako htio, tocka.
    Ipak, on nema ni 3 banke i lupa loptu cijeli zivot, mozda svi malo previse ocekujemo od njih u nekim stvarima.

    Sve u svemu jeben dan, 28g sam na navijackoj tribini, prve tekme jos u Jugi, ali ovo mi je definitivno jedan od najdrazih naslova, sve vise podsjeca na sredinu 2000ih koje su meni osobno bile najdraze, a opet ima i tvrde ekipe kao sa druge polovice 90tih koja daje dodatni old school štih.
    Samo nebo nam je granica!
  • Jurki
    11.7k
    Pogotovo jer je dobar dio odlazio u smjeru Dubrave nakon tekmeBoycie

    Za ovo se trebamo zahvaliti retardiranom savezu koji nije mogel malo prekrojiti raspored za zadnje kolo (cetvrtak, petak i subota). Jbg puno nas je kaj nismo iz Zga a danas je ipak radni dan.
    Savez nije briga za navijace i to je stara stvar.

    Stvarno je bila prekrasna atmosfera na stadionu.. lepo je bilo vidjeti pune tribine. Ocekujem da tak nastavimo u sljedecoj sezoni.
    Sad mogu i nasi zivci na zasluzeni godisnji odmor nakon ovakve lude sezone, koja se hvala Bogu zavrsila na najljepsi moguci nacin.
  • Zagi
    7.6k
    Za kraj sezone pohvalio bih ekipu koja je osmislila i realizirala trans od samo četiri riječi, a dao pečat i opisao cijelu sezonu.
    nedamodapotone.jpg
    Svaka čast ekipa, ovaj će ostati zapisan za sva vremena.
  • DrawTube
    4.7k
    Gledam danas portale i forume malo i vidim da su ovi pacijenti danas otvorili novu temu Hajduk 24/25 i već natukli 35 stranica

    Zanimalo me kaj piše ali sam morao nakon 3. stranice odustat, prevelika psihijatrija
  • Sajla
    5.1k
    ono kad cijeli dan čekaš završiti s poslom da središ misli i napišeš osvrt na jučer, pa te preduhitri i napiše sve što si htio reći.

    dan za pamćenje, za prepričavanje, dan na čijem kraju se sjetiš nekih kojih više nema, a koji bi bili u toj rijeci ljudi i bude ti teško. ali budeš i sretan kao rijetko kad prije. a najbolje od svega - ovo je tek početak!
  • Fićo1986
    1.1k
    Moram nekaj napisat sad....al nemam kaj napisat....ustvari imam...najte kaj zameriti!

    Jebeno te volim dinamo!!!!!
  • Nemrem igra Dinamo
    2.1k
    Nakon prospavane noći, ne znam zakaj sam si dopustio da me jučerašnja govorancija tak dirne, umjesto da uživam u dinamovštini koju sam jučer doživio kao nikada prije :heart:
    Stoga nebum tu više drljal neku patetiku, nego dijelim par slika i videa sa stadiona i Trga, uživajte...

    IMG-20240527-WA0064.jpg
    IMG-20240527-WA0069.jpg
    IMG-20240527-WA0065.jpg
    IMG-20240527-WA0060.jpg
    IMG-20240527-WA0059.jpg
    IMG-20240527-WA0058.jpg
    IMG-20240527-WA0057.jpg
    IMG-20240527-WA0041.jpg
    IMG-20240527-WA0021.jpg

    https://streamable.com/l32wcm

    https://streamable.com/cikvr9

    https://streamable.com/akg3vv
  • Boycie
    1.1k


    Bez obzira na sve, brojka je bila odlična.
    Nedjelja navečer, kasno u 22h centralni događaj, 20+ tisuća.
    Klasika kao i na sjeveru, stvorio se čep u Jurišićevoj, u prvim redovima nisi mogao počohat jaja, da je karikiram, ekipa dolazila kroz Harmicu, Trg bi bio pun i dobar dio iza Bana.
    Ne volim se uopće s njima uspoređivat niti ih spominjat, ali ovo je njima na Rivi sto iljada.
    S tim da zamislite ludnicu da Dinamo uzme ligu prvaka, to je otprilike pandan njihovom osvajanju prvenstva.
    Vidim da ih pecka, svrbi i guši pa klasično umanjuju neke brojke, panično traže slike par sati prije i govore o isforsiranom slavlju sa jedva 10 iljada.
    Naš potencijal je ogroman, naš sastav i kvaliteta ljudi na tribini je par koplja iznad, baza strašna, a tek dobivamo publiku i simpatizere koju oni imaju zadnjih par sezona, koja se vraća ili tek dolazi, tak da nema zime, gušit će ih sve više. Lijeka nema.

    I samo da nadodam onaj osjećaj prolaska kroz Maksimirsku, Vlašku. Hrpa svih generacija na zagrebačkim šarmantnim balkonima i prozorima sa zastavama, šalovima, porukama... jebote Napulj.
  • Sibirski plavac
    1.7k
    Vidim da ih pecka, svrbi i guši pa klasično umanjuju neke brojke, panično traže slike par sati prije i govore o isforsiranom slavlju sa jedva 10 iljada.Boycie

    Ma, ko ih jebe. Svršavaju na Petkovićev govor i urnebesno im je kako se Petko "lipo popiša po purgerčićima".

    Također, vidio sam na barem 7-8 različitih objava našeg slavlja na društvenim mrežama kako magarad očito ima neku obvezu ili potrebu navoditi kako nas je protiv Rudeša najesen bilo malo i da se to "nesmi zaboravit". Ok,brojke s te tekme ne lažu, ali čemu potreba to isticati i pisati ispod 7-8 različitih objava o našem slavlju titule? Ta njihova posjeta im je jedino kaj ih čini relevantnima pa valjda to koriste kao zadnju slamku spasa da umanje sve kaj mi napravimo. Da mi u budućnosti osvojimo neki europski trofej i na dočeku napravimo čak i veći spektakl nego jučer, vjerojatno bi magarad opet vadila podatke od prije xy godina kad nas je protiv nekog kluba sa dna tablice bilo xy na tribinama i kmečala kako se to "nesmi zaboravit", uz obaveznu rečenicu "smišni ste".
    Opsjednutost vlastitim brojkama im se kroz godine pretvorila u opsjednutost tuđim brojkama. Imaju pravo, "takve ludosti/bolesti stvarno nema nigdi na svitu".
  • Droljo
    8k
    Da mi u budućnosti osvojimo neki europski trofej i na dočeku napravimo čak i veći spektakl nego jučerSibirski plavac
    Milijun ljudi bi bilo na trgu!
  • Brusa
    1.5k
    Ok,brojke s te tekme ne lažu, ali čemu potreba to isticati i pisati ispod 7-8 različitih objava o našem slavlju titule? Ta njihova posjeta im je jedino kaj ih čini relevantnima pa valjda to koriste kao zadnju slamku spasa da umanje sve kaj mi napravimoSibirski plavac

    Da,, točno tako. Ništa drugo nemaju. Ništa...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.