• Infinity
    16.5k
    Red Bull ubije identitet kluba, promjeni ime, boje i grb, al ruku na srce, Leipzig i Salzburg koji su nam bliski su jako stabilni klubovi. Leipzig igra BL prije koje jesu forsirali malo jace transfere, tj. ulagali su vise nego konkurencija u cvajti, isli su na to da cim prije dodju do BL, al danas ne trose stotine milijuna kao drugi pijani bogatasi. Ulazu u mlade igrace, grade buducnost.

    Nije da bi navijao za neki Red Bull u HNL-u, al mislim da bi tu pojacali konkurenciju sto bi osnazilo ligu, a bez jacanja lige tesko da Dinamo moze naprijed.

    To je pored svega i vrlo jaka marketinska masinerija koja bi u nekom gradu mogla dovuci ljude na tribine. U ovom trenutnom HNL sastavu, mislim da bi 'najbezbolnije' proslo u Varazdinu u kojem su se ljudi vec malo i navikli na promjene pa bi mozda prihvatili jos jednu, pogotovo kada im se obecaju brda i doline koje realno mogu i ostvariti.
  • xavier
    12.1k
    meni je to toliko bolesno da netko moze biti "vlasnik" nogometnog kluba, tj. da se nogometni klub moze kupiti/prodati?! jebem im njihova dionicka drustva..agramZ

    Pa zapravo je više klubova u svijetu u nečijem vlasništvu nego onih koji su neke udruge ili slično i nemam apsolutno nikakav problem s tim, dapače. Problem imam s tim da ista osoba odnosno firma može biti vlasnik dva različita kluba koji se mogu susresti u službenim natjecanjima.
  • Guinness
    2.2k
    To je pored svega i vrlo jaka marketinska masinerija koja bi u nekom gradu mogla dovuci ljude na tribine. U ovom trenutnom HNL sastavu, mislim da bi 'najbezbolnije' proslo u Varazdinu u kojem su se ljudi vec malo i navikli na promjene pa bi mozda prihvatili jos jednu, pogotovo kada im se obecaju brda i doline koje realno mogu i ostvariti.Infinity

    Mislim da bi to više prošlo u nekom manjem mjestu koji već duže nije (ili uopće nije) na nogometnoj mapi HNL-a; Sisak, Kutina, Požega, Velika (bivši Kamen)...
  • agramZ
    2.5k
    red bull je cisti moderni nogomet. svi se zale kako klinci navijaju za psg, city, juventus etc. a kada bi se pojavio red bull u hnl-u odjednom bi se pojavili isti ti klinci koji bi onda navijali za red bull cim pocne dominirati. to ne bi bila nikakva konkurencija nego cista dominacija red bull-a.

    znam da je vise takvih klubova i opet mi smeta. namjerno volim trolati engleze kad se nesto zale vlasniku.. to su njihove privatne firme i oni mogu raditi kako zele i hoce i nitko im ne moze nista, veze to nema sa nogometnim klubom. sve dok je njemacke i austrije gdje se nogometni klubovi vecinom nazivaju "Verein" (Udruga) pravi nogomet ce zivjeti.
  • xavier
    12.1k
    namjerno volim trolati engleze kad se nesto zale vlasniku.. to su njihove privatne firme i oni mogu raditi kako zele i hoce i nitko im ne moze nista, veze to nema sa nogometnim klubom.agramZ

    Pa isto tako je i u Italiji i u još puno drugih europskih država. U Njemačkoj propisi to zabranjuju, ali evo, baš je Leipzig primjer da se i tamo propisi mogu zaobići.

    Pa i kod nas samo mi od 4 najveća kluba nismo dioničko društvo, a bili smo i mi to jedno kraće vrijeme.
  • agramZ
    2.5k
    znam, engleze sam samo kao primjer naveo. isto tako znam da sam idealist/romanticar ili "nerealan" ali meni pravi nogometni klub moze samo tj. mora biti udruga (gradjana), ako nista barem da nema vlasnika.
  • Majki2111
    3.3k
    Protiv Red Bulla u sportu nemam apsolutno ništa jer postoji više dokaza kroz višegodišnje vrijeme da im sportski dio kompanije radi kvalitetno. Produkti njihovog sportskog djela su po meni pozitivni. Svaka čast Red Bullu. Samo naprijed.

    A ovo za HNL, iskreno nije mi jasno kako do sad nije došaou HNL već neki veći strani investitor s obzirom na dokazanu kvalitetu hrvatskih igrača i rezultat na svjetskom te kontinuitet Hrvatske na nagjecanjima.
  • Bosna86
    11.7k
    Protiv Red Bulla u sportu nemam apsolutno ništa jer postoji više dokaza kroz višegodišnje vrijeme da im sportski dio kompanije radi kvalitetno. Produkti njihovog sportskog djela su po meni pozitivni. Svaka čast Red Bullu. Samo naprijed.Majki-Papi2111

    Znaci posve normalno je da dodje neka firma, preuzme Dinamo, promijeni grb, boju dresova, zaboravi na svu povijest jer će se raditi kvalitetno (svaka sličnost sa Austriom Salzburg je slučajna)
  • Majki2111
    3.3k
    Naravno da nije. Dinamu bi hipotetsko ovlaščivanje od RB donio više štete nego koristi po tome. ali manje prosperitetnim klubovima kapital sigurno dobro dođe nauštrb grba i promjene imena.

    Ali evo zamislim si hipotetski slučaj. Da se uvjerim kako Red Bull ima dobre namjere i sredstva za dobrobit kluba na duže staze, ne bih imao problema sa kompromisom pojavljivanja bika na nekakvom hibridnom grbu RB i Dinama, te nekom hipotetskom imenu "Dinamo Red Bull Zagreb" :chin: . Naravno ekstremne slučajeve ne bih prihvatio. Promjena boje dresa ne bih, ali nekakav smisleni kompromis bi mi bio OK.
  • Eduardo
    20.4k
    ne zajebavaj se s imenom, dosta je bilo :smile:
  • Bosna86
    11.7k
    Ali evo zamislim si hipotetski slučaj. Da se uvjerim kako Red Bull ima dobre namjere i sredstva za dobrobit kluba na duže staze, ne bih imao problema sa kompromisom pojavljivanja bika na nekakvom hibridnom grbu RB i Dinama, te nekom hipotetskom imenu "Dinamo Red Bull Zagreb"Majki-Papi2111

    Jezivo....
  • Neki tip
    21.3k
    daj reci da si se šalio.. ono, neuspjelo, ali eto pokušao si :gasp: :lol:
  • agramZ
    2.5k
    boze pomozi.. nisi ni svjestan sta si napisao. vazno je da sportski dio kvalitetno radi a sve drugo ko jebe jel? zato mi i jesmo i uvijek cemo biti balkan. kafanski mentalitet. ono tipa "tito je krao, ali je i nama dao"
  • Majki2111
    3.3k
    Možda ste me krivo shvatili. Pod hibridnim grbom sam mislio zadržavanje Dinamovog današnjeg uz dodatak bika. To mi je prihvatljivo 1/1. Tako i ime službeno na papiru jer bi predstavljalo suradnju dva poslodavca kojem je cilj međusobni boljitak. Zaboravljanje tradicije i mijenjanje boje dresa su mi ekstremni slučajevi na to ne bih pristao kao ni vi. :up:
  • Bosna86
    11.7k
    A zašto se klub ne bi zvao npr Dinamo Mamić Zagreb? Momčad je dobra, škola dobra, plaće na vrijeme, u Europi čak i neki ugled imamo, a ovo sto je izgubljen identitet i sto nema navijača koga briga, imamo europski tim
    Ni grb ne bi mijenjali, samo s lijeve strane sliku Zdravka obrubljenog nekim vijencem npr, Križ isto negdje sa strane bi mogao uz sliku
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.