• Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    zašto vas boli što neki imaju drugačije razmišljanje? jel moramo svi imati isto mišljenje o treneru? apsolutno postoje legitimni razlozi za ostanak i za rastanak a najmanje će se za to pitat bilo tko od nas tu sa zone
  • The Undertaker
    4.4k
    Za dobiti Dinamo ne treba biti veliki trener taktičar. Mi smo izgubili sve utakmice gdje nas je netko napao visokim presingom a to je trenerski (ne)potpis. Sreća naša da u HNLu nema ekipe koja to može igrati duže od 15-20 minuta.
    Neka Zajec radi što hoće. Pogodio je sa njegovim ostankom u polusezoni a za dalje više ovisi o tomu koga može dovesti nego o kvaliteti sadašnjeg trenera.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Ne pobjeđujemo sigurno samo na individualnu kvalitetu. Naravno i to je faktor i to veliki, ali i tu kvalitetu treba nekako uklopiti i uigrati. Kako je već rečeno Jakirović je promijenio sustav i način igre i ne izgledamo više tako ranjivo iza, a prema naprijed lopta ide brže i brže se otvaramo. Tome doprinosi činjenica da je nekim igračima dao više prilike tj. skužio je tko mu treba i tko mu je koristan. Naravno tražio se po tom pitanju i svi smo pizdili, al nije se držao fiks ideja tvrdoglavo i do kraja nego se prilagodio. Jedan od ključeva je bio Katarina u obrani koji ju je ustalio i učvrstio pa Bernauer koji ima opaku loptu prema naprijed što znači da Mišić nije morao sjediti u krila obrani i na kraju Sučić koji se pokazao ključnim u sredini terena. Plus kaj je Baturina digao formu. Petkovića ne moram ni spominjati.
    Treba dodati i bekove. RPG mi se čini kao zvijer koji može igrati sve 4 pozicije u obrani, a i Ogiwara se čini pun pogodak za sad, tehnički potkovan, jako brz, odgovoran u igri.

    Isto tako, što se tiče sustava, prepoznatljive igre, taktike itd. Pa sjetite se samo Splita kad je Jakir sve iznenadio, a najviše Karoglana s drugačijom formacijom i kako smo se u prvom poluvremenu poigravali s njima.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    da, apsolutno nema veze sa trenerom, xabi alonso ima daleko najskuplju i najkvalitetniju momčad u ligi pa je osvojio bez poraza! super ti je zaključak
  • Mali Zeus
    10.5k
    ↪The Undertaker da, apsolutno nema veze sa trenerom, xabi alonso ima daleko najskuplju i najkvalitetniju momčad u ligi pa je osvojio bez poraza! super ti je zaključakGražvydas Mikulėnas

    Ma ima veze s trenerom.

    Kad gubi.
  • Noel
    4.3k
    Ostao Jakirović ili ne u jedno sam siguran. Osobno ću imat ogromna i visoka očekivanja od Dinama sljedeće sezone. Očekujem kompetitivnost u Europi na razini Bjeličine ere.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ili, da pojednostavim, mimimum koji se očekuje od trenera za EL/LP je da mu se ekipa ne raspadne kad joj netko odigra visoki presing. Iliti, još jednostavnije, mi nismo pokazali nikakve automatizme u napadu ali ih nismo pokazali ni u obrani kad smo bili suočeni sa visokim presingom. Osim nabijačine prema Petku.

    Štogod mi ovdje lupali, Jakir će dobiti šansu i za sljedeću sezonu ali ja mislim da se ništa bitno u našoj igri neće promijeniti. Srećom, ja ne odlučujem.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Očekujem kompetitivnost u Europi na razini Bjeličine ere.Noel

    S ovakvim kadrom ili u slučaju da nam dođu 4 kapitalca?
  • Mali Zeus
    10.5k
    Odjednom su svi eksperti na polju 'automatizmi u igri'.
  • Noel
    4.3k

    Pa i sa ovakvim kadrom da ostanu Petko i Baturina uz povratak Stojkovića i Kačavende.
    Ali najavljuje se i očekuje bombastičan transfer rok. Tako da kako god očekivanja su velika.
  • The Undertaker
    4.4k
    Netko je na stadionu zbog nogometa a netko zbog "atmosfere". Oboje je legitimno.
  • Mali Zeus
    10.5k
    ↪Mali Zeus Netko je na stadionu zbog nogometa a netko zbog "atmosfere". Oboje je legitimno.The Undertaker

    Ne znam na koga si mislio, ja nisam sigurno na stadionu samo zbog "atmosfere" (zašto navodnici?), al to kaj je netko na stadionu zbog nogometa ne znači nužno da se u taj nogomet i kuži.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Ne znam na čemu možemo gradit optimizam da ovaj kadar može igrat na nivou momčadi iz sezona 18/19 i 19/20, sama činjenica da nemaš Oršića i Olma je dovoljna da zaključimo da te momčadi nisu iz istog svemira, a da ne pričamo o drugim pozicijama i linijama.

    Naravno, dobar transfer rok to može popravit, zato sam pitao u kojem smjeru ideš
  • Peškaman
    2.9k
    Zamislite da imamo automatizme u igri,pa sinoć bi onda zabili 6 golova.
  • Schpatz
    396
    Mozete li mi rec s kojim smo to trenerom nakon Bjelice dominirali HNL-om? ili da smo osvojili duplu krunu pobjedujuci najvece konkurente na njihovom terenu? Pod Bjelicom smo pobjedivali u serijama s 1:0 s dosta mucenja. I porazima na Maksimiru protiv Slaven Belupa i takvih klubova.
    S time da je Bjelica vodio najjaci Dinamo zadnjih ohohoho godina... Pod Cacicem je svaka utakmica, za mene, bila tragedija. Sad samo da mi netko ne spomene Chelsea na Maksimiru... S time da je Cacic individualno imao jacu momcad nego kaj je imao Jakir... Da li je samo njegova krivica za onu blamazu protiv PAOK-a? Tesko. Ne vjerujem kada vidimo reakcije nasih igraca na odredene situacije u toj utakmici.

    Ne smijemo zaboravit da je Nevistic nakon godina nebranjenja stao izmedu vratnica prvi put u Pragu na nekoj velikoj utakmici. Da su se prodali svi nositelji igre. Da obrana nije funkcionirala dok Theo nije uzeo konce obrane ponovno za kaj mu je trebalo vremena da dode na nivo... Da ruku na srce trebalo drasticno podignut formu Ristovskog i Misica koji su bili neki jedno vrijeme bili neki drugi igraci nego kaj su to bili prije koju godinu. Da smo ostali bez motora Ademija i da to vise nije onaj Ademi koji je bio prije Kine. Da smo imali Sucica koji je dosao iz Zrinjskoj, iz lige koja je na razini donjeg doma HNL-a. Da je Baturina odjednom morao uci u kopacke Ivanuseca, jer se odjednom pretvorio u drugu zvijezdu momcadi, kaj je isto zahtjevalo i prilagodbu i nosenje s pritiskom.

    Da sad ne pisem knjigu, Jakirovic je morao isto proc odredeni period prilagodbe s pozicije trenera Zrinjskog i Rijeke na poziciju trenera Dinama gdje su ocekivanja, pritisak, ma sve, svemirski brod u odnosu na sve klubove u regiji.

    Cinjenica je da smo podbacili u nekim tekmama, cinjenica je da smo podbacili protiv Kosavara u grupi, cinjenica je da smo izborili ogromnu pobjedu protiv Betisa, ali i da igraci nisu bili pravi protiv PAOK-a.

    Imam osjecaj da su se neke utakmice u Dinamu, radi koga ili cega ne znam, ali dosta podcjenjivale i sa stavom "lako cemo". I to sam dobio osjecaj jos od Biscana i Superkupa protiv Hajduka pa ona uspavanka protiv Gorice prvih 45min di je sve bilo tak "lako cemo". A taj mentalni skop je trebao Jakir promijenit s cim se dosta ocito mucio. Plus podic fizicki momcad, jer fizicki pod Biscanom to je bilo na razini skoro pa 2.lige.

    Za sve uspjehe i neuspjehe nije krivac iskljucivo Jakir. Nego imaju i igraci dosta putra na glavi radi nekih poraza i blamaza. Kao kak i zasluzuju pohvale nakon odredenih utakmica i ove dvostruke krune. I igraci i trener i njegov strucni stozer.

    Podrska Jakiru ili ne. Vise da nego ne, jer je meni dokazao da je usprkos svemu kaj je bilo, uspio podic ekipu i vratio taj pobjednicki sklop u glavu igracima nakon Biscana i maknuo im iz glave stav "lako cemo". Uz par teskih padova na nos, ali zadnjih 10-12 utakmica govori u korist Jakiru.

    Svi znam kaj se dogodalo u Dinamu kroz sezonu i Jakir, njegov strucni stozer i igraci su uspjeli sve to nadvladat i osvojit dvostruku krunu i samim time zasluzuje respekt, podrsku i da i dalje bude trener Dinama. Za mene.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.