• Mr Anderson
    5.9k
    Ne smijemo zaboravit da je Nevistic nakon godina nebranjenja stao izmedu vratnica prvi put u Pragu na nekoj velikoj utakmici. Da su se prodali svi nositelji igre. Da obrana nije funkcionirala dok Theo nije uzeo konce obrane ponovno za kaj mu je trebalo vremena da dode na nivo...Schpatz

    Ovo se zanemaruje, obrana nam je bila smiješna tu utakmicu. Reakcije igrača, pa i Nevistića u Solunu? Ko da su namjerno izgubili. Jasno da trener snosi dio odgovornosti, ali isto tako i igrači. Može trener ne znam kakav plan igre složiti, badava ako igrači taj dan nisu svoji. Nije to FM.
  • don
    2.4k
    jedno nepopularno mišljenje ovdje: niti je trener bio najviše kriv za loše rezultate, niti je sada najviše zaslužan za dobre rezultate. Po meni su igrači ti koji su bili malo je reći van forme, isto kao što su sad neki igrači potegnuli individualno i donijeli Dinamu važne pobjede.
    Naravno da je imao loših poteza te da postoji i njegova krivica. Isto kao što je imao dobrih poteza pa postoji i njegova zasluzga.
    Ali po meni su igrači no. 1
  • Paggini
    10.1k
    odličnu atmosferu oko klubaBosskovitz

    Imamo, slažem se, nakon 20 godina imamo potpunu ujedinjenost u vodstvu i smjeru u kojem idemo. Da damo otkaz Jakiru, misliš da se Dinamov puk ne bi podijelio? Da se svlačionica ne bi podijelila?

    I ne daj dragi Bože da novi trener kihne na početku ili se ispostavi da on nije ipak "taj", koga bi se tražilo za krivce? Misliš da mediji ne bi onanirali nad vodstvom i navijači krenuli sa "ulicom" kako se dalo otkaz treneru nakon dvostruke krune da se dovede ovog "klauna" i slično.

    U ovom trenutku smatram da ga se treba ostaviti, unatoč svemu što smo s njim prošli i dodati pojačanja na deficitarnim pozicijama (uz uvjet da Bati i Brunči ostanu) - desno krilo, središnji obrambeni, vidjeti kako se Stojko drži na lijevom krilu pa možda i tu poziciju zakrpati.

    Sjesti se s Jakirom, pričati o strategiji za 2025 sezonu, vidjeti koliko se poklapa s njegovom vizijom, napraviti kompromise s jedne i s druge strane i idemo dalje.

    Mislim, treba napomenuti i dodatan, ogroman plus za Jakira, jako malo ozljeda, a odlična fizička sprema i na kraju sezone.
  • Mr Anderson
    5.9k
    Imamo, slažem se, nakon 20 godina imamo potpunu ujedinjenost u vodstvu i smjeru u kojem idemo. Da damo otkaz Jakiru, misliš da se Dinamov puk ne bi podijelio? Da se svlačionica ne bi podijelila?Paggini

    Siguran sam da će Zajec i Marić razgovarati s nekim igračima prije nego donesu odluku o treneru. Ako mu oni potvrde da svlačionica čvrsto stoji uz trenera, nema šanse da ga smijene jer bi to bio jako glup potez u tim okolnostima.
  • The Undertaker
    4.4k
    Svlačionica ga je i ostavila na klupi kad je sve tonulo. Nema šanse da će ga sad gurnuti niz štenge. Zato ga vjerovatno i neće smijeniti.
  • Dudu9
    561
    Glupost bi bila davanje otkaza treneru i isplata 1mil eura, zatim koga može dinamo dovesti za trenera a da garantira LP ili pobjede u Europi vjerojatno taj ne postoji, ili mislite da ce Bjelica potpisati za 3mil na 2 godine bit garancija uspjeha?
  • Jameson
    338
    Dinamo sad ima priliku demonstirati sportsku politiku na razini velikih europskih klubova, a to može na dva načina.

    Prvi način (za koji sam ja) je da se zahvale Sergeju na dvostrukoj kruni u teškom razdoblju. Sjetimo se početka 3. mjeseca i u kakvoj situaciji smo tad bili. Kup i prvenstvo su bili mokri san. Izvukao je maksimum i to je činjenica koju mu ne možemo osporiti niti mi koji nismo njegovi ljubitelji.

    No, međutim, nakon svega, ostaje mi dojam da Jakirović nije trener za Dinamo u Europi. Nije rijetkost da se promijeni trener ukoliko se želi napraviti veći iskorak unatoč klupskom uspjehu. Vjerujem kako su ljudi u klubu svjesni da bi za novog trenera morali dovesti dokazanog i iskusnog stručnjaka, bombastičnog kako je rekao Klenx. Čak vjerujem da imaju i nekoliko imena. Sad bi bio pravi trenutak jer nema rezultatskog pritiska, slijedi prijelazni rok i Dinamo ima jaču pregovaračku moć u ovoj situaciji.


    Drugi način je da gledamo Jakirovića kao na dugoročno rješenje i omogućimo mu da sazrijeva s Dinamom za buduće europske uspjehe i famozna proljeća. Da budemo tolerantni prema izvjesnim europskim porazima u stilu PAOK-a, Ballkanija i V. Plzen.


    U svakom slučaju imam povjerenja u ljude koji odlučuju o tome jer su dosad i više nego ispunili moja očekivanja sa donesenim odlukama.
  • Mr Anderson
    5.9k

    Potpis na izrečeno. Iako sam pobornik ostanka Jakirovića na klupi, prihvatio bih smjenu jedino u slučaju da imaju kao njegovu zamjenu jako trenersko ime koji će biti upgrade na Jakirovića.
  • The Undertaker
    4.4k
    Samo, kad nas neki Young Boysi operu u EL kao što nas je oprao PAOK nemojte kmečati po Jakiru. On radi kako najbolje zna.
  • scooniepenn
    2.1k

    Kad čujem da netko kaže kako pobjeđujemo na individualnu kvalitetu zapitam se pobjeđuje li recimo Real na individualnu kvalitetu Vinija, Bellinghama, Modrića ili Rodryga ili je to skupina nogometnih rudara koja ore i kopa po terenu. Ili možda City, tu zasigurno ne dolazi do izražaja kvaliteta de Bruynea, Fodena, Haalanda, Bernarda, Rodrija ili Gvardiola. Niti čut'. Jučer je isto tako bio nebitan Gasperini kad je Atalanta na individualnu kvalitetu Lookmana uzela Europsku ligu. Što dulje pratim nogomet počinjem sve više shvaćati da dosta ljudi ne razumiju što znači dobiti na individualnu kvalitetu. Ne postoji odlična ekipa na bilo kojoj razini, koja ima respektabilne rezultate, a da tu nema 1, 2 ili 3 individualca koji donose neku prevagu. Pa to i je poanta u bilo kojem sportu, imati nekoliko vrhunskih igrača koji rade razliku.
  • Dudu9
    561
    Ajde malo realan biti kakve igrače ima dinamo sad ili misliš da u ekipi vec imamo novog Oršića, Ivanušec, Šutala itd, pa nema slabe momčadi u EL a da ne pričamo kakve su tek u LP, jednostavno moramo se jebeno pojačat da bi mi bili konkurentni u Europi neće ni jedan trener od hoxhe napraviti nam novog Oršića itd.
  • Peškaman
    2.9k
    Kao što sam pisao i kad smo gubili ,tako i sada.
    Ništa nije ili crno ili bijelo,nego je neka sredina(sivo).
    Isto tako kada smo gubili i bili u slobodnom padu,nije isključivi krivac bio Jakirović,niti su isključivi krivci bili igrači,nego je bila krivice i jednog i drugih.
    Isto tako,nakon 11 zaredom dobijenih utakmica u prvenstvu,nakon osvojenog prvenstva i kupa,ne mogu se sve zasluge pripisati Jakiroviću ili igračima,nego svima njima u globalu,zaslužan je čitav tim ljudi koji su se uspjeli dići u najtežem trenutku.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ne očekujem da pobijedimo MU ili MC ili da Hoxha zabije Realu ali očekujem da mu ekipa zna izići iz presinga protiv Rijeke, PAOKa, Hajduka itd...osim kendavanjem na Petka. Jel puno tražim?
  • scooniepenn
    2.1k
    Samo kao podsjetnik kakvu je ekipu imao Čačke prije 2 godine protiv Chelsea, za sve one koji su valjda očekivali da se jedna Sparta trebala mekano odraditi u uzvratu s ovom postavom niže.
    Dinamo - Chelsea 2022: Livaković - Ristovski, Perić, J. Šutalo - Moharrami, Mišić, Ademi, Ljubičić - Ivanušec - Petković, Oršić
    Dinamo Sparta 2024: Nevistić (1 godina nebranjenja) - Moharrami (od 46. Šutalo - 1 godina pauze), Ristovski, Perić, Ljubičić - Mišić, Bulat (od 89. Drmić) - Špikić, Baturina, Marin - Petković

    Dakle, s time je Jakir krenuo u svoj mandat. Ajmo se ljudi dragi malo sabrati pa pogledati istini u oči. S ovakvom postavom, s naglaskom na obranu koja je nešto najgore što sam od Dinama gledao u zadnjih 20 godina, ne znam koji bi trener s ovim nešto napravio. Uz to, su čovjeku Ivanušeca prodali između dvije utakmice, a ozlijedio se Stojković. To se ne radi ni u Kurilovcu.
  • Dudu9
    561
    Imali smo prije dominaciju u HNL igrali ponekad juniori kako smo se šetali kroz prvenstvo, a u Europi katastrofa bila, jednostavno nije ista taktika u HNL i europi, što se tiče izlaska iz presinga to je puno i do kvalitete igrača, jedan Real brani se 100min protiv City i na kraju pobjedi a po igri katastrofa
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.