• Crusades1986
    10k
    Pa pod Bjelicom je došao do te razine da kao igrač Dinama dobije poziv španjolske reprezentacije.
  • Mihaljević
    8.4k
    Bjelica je stvorio ekipu od 150m.
    U dinamo je dosao 2018. godine

    vrijednost dinama :
    2017/2018 - 64mil
    2018/2019 - 80 mil
    2019/2020 - 120mil
    2020/2021 - 142mil
    jedan u nizu

    Kojeg je mladog igrača Bjelica promovira/doveo? Nijednog. Njegovi igrači su Kadzior, Leovac i Dilaver. Svi ostali (Olmo, Moro itd.) su igrači koji su i prije Bjelice igrali u Dinamu. Zašto nije u Osijeku nijednog mladog igrača promovirao, kad je takav stručnjak? Bjelicu je pogodila dobra sezona i uvijek će mi ostati u srcu, ali da je on Dinamo iz pepela postigao, manite se tih priča...
  • jedan u nizu
    6.5k
    Ristovski, Ademi i KTC u primeu, Šunjić, Olmo, Oršić, Majer, Ivanusec, Moro, Gavro pa i Perić koji je bio reprezentativni kalibar, sve su to vanserijski igrači koje mi ove sezone nismo imali na toj razini.Paggini

    Pazi njegove transfere kad je dosao. Sve no name igraci. tko je za njih mogao reci da ce biti igracine?

    Petkovic, Moharrami, KTC, Leovac, Kadzior, Andric, Dilaver, Orsic, Majer, Atiewmen.

    Isto se moglo tada reci da su mu rasprodali igrace a doveli bezimene. Jer prodani su: Benkovic, Sosa, Coric, Soudani, Fiolic i Hodzic.
    Godinu nakon toga su mu prodani Olmo, Sunjic i Rahmani. A za ulazne transfere se moze reci da je bio jako los, jer su od bitnjih dovedeni Ivanusec, Kastrati i Ivo Pinto.

    I svejedno je digao vrijednost kluba na 150mil.

    u prve dvije godine kupljeni su igraci za 15mil , a prodani igraci za 73mil.
  • don
    2.3k
    po meni Bjelica je precijenjen samo zbog klubova prije i poslije Dinama gdje je malo toga uradio da bi ga se kroz takve oči gledalo. Dok u Dinamu, realno je uradio fantastičan posao.

    A i ovo je zanimljivo: (iako ste svi vidjeli već ovo)
    https://gol.dnevnik.hr/amp/clanak/rubrika/nogomet/predsjednik-osijeka-prozvao-bjelicu-potrosio-je-25-milijuna-eura-na-igrace-a-nista-nije-napravio---841167.html
  • Krizy
    38k
    Sve što je Bjelica napravio nakon Dinama, pa cak i prije Dinama je grozota.Paggini

    Bjelica je Wolfsberger preuzeo u trećoj ligi i uveo u prvu ligu.

    Austriju Beč je uveo u Ligu prvaka izbacivši Dinamo. Tamo je za bod ostao bez EL ili čak 1/8 finala LP.

    U Speziji je klub doveo do play-offa, najbolji rezultat u povijesti kluba ne računajući razdoblje od 2019.-2023.

    U Lechu je u prvoj sezoni bio treći, s dva boda zaostatka za prvakom.
    U drugoj sezoni dobio je otkaz nekoliko kola prije kraja, opet su završili treći.

    Dinamo sam već spomenuo.

    U Osijeku ostvario najveći uspjeh u povijesti kluba, vodio trku do kraja s Dinamom, što više može tražiti jedan Osijek. Kasnije je puklo, dobio je otkaz nakon 4 poraza u 7 utakmica.
    Dok je npr. Jakirović u Dinamu preživio 2 pobjede u 9 utakmica, odnosno 4 poraza u 5 utakmica.

    U Trabzonsporu je definitivno bio loš.

    Union Berlin je spasio od direktnog ispadanja, kada su imali jako veliki zaostatak te ih po formi u 10 kola doveo u top 5 lige.

    Što je Jakirović napravio prije Dinama?
  • NORTE
    9.6k
    Pazi njegove transfere kad je dosao. Sve no name igraci. tko je za njih mogao reci da ce biti igracine?

    Petkovic, Moharrami, KTC, Leovac, Kadzior, Andric, Dilaver, Orsic, Majer, Atiewmen.
    jedan u nizu
    Ne bih rekao da su to bili njegovi transferi, a još manje da su no name igrače.
    Ktc je bio ime iz Francuske kojeg su doveli mamići svojim vezama, a Leovac iskusni lijevi bek koji je golom u Maksimiru dinamu "izbio" ulazak u Ligu prvaka.

    Majer je ime bio dinamov talent izbrušen u Lokomotivi.
    Beli je bio skupo plaćeni mačak u vreći kojeg nam je uvalio neki naš trener svojom izjavom da dinamo nema takvog igrača.
    Andrić napadač kojeg nećemo baš pamtiti i nije ni zaslužio ugovor u dinamu.

    Bjelica je ime i trener s rezultatima, a dinamo takvog nema.
  • Paggini
    8.5k
    Petkovic, Moharrami, KTC, Leovac, Kadzior, Andric, Dilaver, Orsic, Majer, Atiewmen.jedan u nizu

    Nije ih Neno sve doveo, ni blizu. Zna se tko je doveo Orsica i Petkovica, Majer je dosao kao produkt Lokomotive, Andric i Atienwen su imali svoju probitacnu sezonu pa dosli, a Nenini su Kadzior, Leovac i Dilaver...

    Kažem, ne oduzimam apsolutno ništa Neni, vrhunski ih je on vodio, ali nisu ti transferi svi njegova zasluga.
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Uz iznimku ZM, nijedan trener dinama od Halilhodzica do danas ne moze stat u istu recenicu s Bjelicom. O njegovom karakteru se da raspravljat, al svoj posao odrađuje vrhunski. Srećom, germanijak je demantirao pricu s Hajdukom, jer bi nam oni sljedece godine bili iznimno opasan konkurent s obzirom na naseg maga na klupi
  • jedan u nizu
    6.5k
    Ok, jasno je da ih nije on samostalno doveo.
    A ocemo li onda govoriti i za Jakira da nije doveo nikoga?
    Da su mu drugi doveli Vidovica, Kulenovica, KTCa, Ademija, Stojkovica, Roga, Kaneka, Maxa?
    I da je on doveo Hoxhu, Halilovica i Sosu? Da je on doveo one koje cemo sada otpisati, a da su mu drugi doveli igrace koji su ga spasili?
  • Paggini
    8.5k
    Što je Jakirović napravio prije Dinama?Krizy

    Hahahah, pa nisam ja ni branio ni spominjao Jakira, samo mi se čini da je kult Nenada Bjelice malo prevelik postao, bez uporišta.

    Što se tiče Osijeka i Wolfsbergera, oba rezultata su prirodan nusprodukt značajnog priljeva sredstava u klub. Osijek je iscijedio do zadnje lipe, imao je skupu ekipu koja se dobro borila, ali na kraju se sve to raspalo jer eto, financije.

    Za Wolfsberger nisam siguran, ali me sjecanje sluzi kad smo igrali s njima da se spominjao takodjer neki sponzor ili neki priljev para, nisu oni bili vječni trećeligaši pa ih je Neno preporodio sam od sebe, nego su iz nekog razloga trebali krenuti od trece lige pa su normalno brzo došli do prve lige. Mislim, par godina nakon su igrali Euroligu, sumnjam da se bas tu nije imalo para.

    Austria je imala dobru sezonu u Europi, ali su od prvaka pali na 4. Iste te sezone, pa ne znam koliko bih to nazvao u potpunosti uspjehom - vise sam na pola pola sto se Austrie tice, jer da mi imamo takvu sezonu u Europi i zavrsimo 4. u prvenstvu, ne bih to bas nazvao uspjesnom sezonom?

    Kažem, ja Nenu strašno volim jer je osobenjak, dinamovac, kreator preporoda Dinama, ali nije TOLIKO dobar trener, barem ne po meni. Bolji trener od Jakira, to bez sumnje mislim, ali ne TOLIKO dobar na nekoj razini koja Dinamu treba ako cemo micati Jakira. Union i Trabzon su, po meni, klubovi ISPOD Dinamovog renomea, a ako tamo nije uspio, malo mi je krivo zazivati ga ovdje.
  • Krizy
    38k
    Kojeg je mladog igrača Bjelica promovira/doveo?Mihaljević

    U ovoj sezoni igrači do 21 godine su dobili 11 242 minute.
    2018./19. igrači do 21 godine dobili su 12 974 minute, a sezonu nakon, koju je 2/3 sezone vodio Bjelica, 12 239 minuta.

    Dodat ću i izjavu Danija Olma:
    "Dani Olmo za Marcu: Bjelica je trener koji me je najviše oblikovao u karijeri"

    Kasnije su ga pitali za najdražeg trenera, državu i klub.
    Odgovor:
    "Nenad Bjelica, Hrvatska, Dinamo Zagreb" - kratko je odgovorio Olmo uz smiješak na licu.
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    Bjelica je i u Dinamu i u Osijeku bio fan dovođenja igrača koji se još jednom mogu prodati, ali daleko od toga da je bio nekakav veliki promotor mladih igrača.

    Olmo je generacijski igrač, po je tom kriteriju Modrića stvorio Branko Ivanković.
  • Mihaljević
    8.4k
    Tvoj komentar mi još nije odgovorio na pitanje koga je to Bjelica promovirao/doveo da je Dinamova cijena skočila sa 65M€ na 100M€+. Olmo je tu rekao apsolutnu istinu i svaki normalan navijač se slaže snjom, u trenutku dolaska Bjelice, Olmo je već imao 2 sezone iza sebe.
  • San Lorenzo
    12.1k
    Samo ću dodati da Bjelicu ne bih želio imati na suprotnoj strani.
  • Paggini
    8.5k


    Da, i ovako imamo problem s bunkerom, a kamoli s Neninim bunkerom...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.