• NORTE
    11.5k
    Pazi njegove transfere kad je dosao. Sve no name igraci. tko je za njih mogao reci da ce biti igracine?

    Petkovic, Moharrami, KTC, Leovac, Kadzior, Andric, Dilaver, Orsic, Majer, Atiewmen.
    jedan u nizu
    Ne bih rekao da su to bili njegovi transferi, a još manje da su no name igrače.
    Ktc je bio ime iz Francuske kojeg su doveli mamići svojim vezama, a Leovac iskusni lijevi bek koji je golom u Maksimiru dinamu "izbio" ulazak u Ligu prvaka.

    Majer je ime bio dinamov talent izbrušen u Lokomotivi.
    Beli je bio skupo plaćeni mačak u vreći kojeg nam je uvalio neki naš trener svojom izjavom da dinamo nema takvog igrača.
    Andrić napadač kojeg nećemo baš pamtiti i nije ni zaslužio ugovor u dinamu.

    Bjelica je ime i trener s rezultatima, a dinamo takvog nema.
  • Paggini
    21.3k
    Petkovic, Moharrami, KTC, Leovac, Kadzior, Andric, Dilaver, Orsic, Majer, Atiewmen.jedan u nizu

    Nije ih Neno sve doveo, ni blizu. Zna se tko je doveo Orsica i Petkovica, Majer je dosao kao produkt Lokomotive, Andric i Atienwen su imali svoju probitacnu sezonu pa dosli, a Nenini su Kadzior, Leovac i Dilaver...

    Kažem, ne oduzimam apsolutno ništa Neni, vrhunski ih je on vodio, ali nisu ti transferi svi njegova zasluga.
  • Imamo Dinamo
    3.7k
    Uz iznimku ZM, nijedan trener dinama od Halilhodzica do danas ne moze stat u istu recenicu s Bjelicom. O njegovom karakteru se da raspravljat, al svoj posao odrađuje vrhunski. Srećom, germanijak je demantirao pricu s Hajdukom, jer bi nam oni sljedece godine bili iznimno opasan konkurent s obzirom na naseg maga na klupi
  • jedan u nizu
    8.3k
    Ok, jasno je da ih nije on samostalno doveo.
    A ocemo li onda govoriti i za Jakira da nije doveo nikoga?
    Da su mu drugi doveli Vidovica, Kulenovica, KTCa, Ademija, Stojkovica, Roga, Kaneka, Maxa?
    I da je on doveo Hoxhu, Halilovica i Sosu? Da je on doveo one koje cemo sada otpisati, a da su mu drugi doveli igrace koji su ga spasili?
  • Paggini
    21.3k
    Što je Jakirović napravio prije Dinama?Krizy

    Hahahah, pa nisam ja ni branio ni spominjao Jakira, samo mi se čini da je kult Nenada Bjelice malo prevelik postao, bez uporišta.

    Što se tiče Osijeka i Wolfsbergera, oba rezultata su prirodan nusprodukt značajnog priljeva sredstava u klub. Osijek je iscijedio do zadnje lipe, imao je skupu ekipu koja se dobro borila, ali na kraju se sve to raspalo jer eto, financije.

    Za Wolfsberger nisam siguran, ali me sjecanje sluzi kad smo igrali s njima da se spominjao takodjer neki sponzor ili neki priljev para, nisu oni bili vječni trećeligaši pa ih je Neno preporodio sam od sebe, nego su iz nekog razloga trebali krenuti od trece lige pa su normalno brzo došli do prve lige. Mislim, par godina nakon su igrali Euroligu, sumnjam da se bas tu nije imalo para.

    Austria je imala dobru sezonu u Europi, ali su od prvaka pali na 4. Iste te sezone, pa ne znam koliko bih to nazvao u potpunosti uspjehom - vise sam na pola pola sto se Austrie tice, jer da mi imamo takvu sezonu u Europi i zavrsimo 4. u prvenstvu, ne bih to bas nazvao uspjesnom sezonom?

    Kažem, ja Nenu strašno volim jer je osobenjak, dinamovac, kreator preporoda Dinama, ali nije TOLIKO dobar trener, barem ne po meni. Bolji trener od Jakira, to bez sumnje mislim, ali ne TOLIKO dobar na nekoj razini koja Dinamu treba ako cemo micati Jakira. Union i Trabzon su, po meni, klubovi ISPOD Dinamovog renomea, a ako tamo nije uspio, malo mi je krivo zazivati ga ovdje.
  • Krizy
    43.5k
    Kojeg je mladog igrača Bjelica promovira/doveo?Mihaljević

    U ovoj sezoni igrači do 21 godine su dobili 11 242 minute.
    2018./19. igrači do 21 godine dobili su 12 974 minute, a sezonu nakon, koju je 2/3 sezone vodio Bjelica, 12 239 minuta.

    Dodat ću i izjavu Danija Olma:
    "Dani Olmo za Marcu: Bjelica je trener koji me je najviše oblikovao u karijeri"

    Kasnije su ga pitali za najdražeg trenera, državu i klub.
    Odgovor:
    "Nenad Bjelica, Hrvatska, Dinamo Zagreb" - kratko je odgovorio Olmo uz smiješak na licu.
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    Bjelica je i u Dinamu i u Osijeku bio fan dovođenja igrača koji se još jednom mogu prodati, ali daleko od toga da je bio nekakav veliki promotor mladih igrača.

    Olmo je generacijski igrač, po je tom kriteriju Modrića stvorio Branko Ivanković.
  • Mihaljević
    9.9k
    Tvoj komentar mi još nije odgovorio na pitanje koga je to Bjelica promovirao/doveo da je Dinamova cijena skočila sa 65M€ na 100M€+. Olmo je tu rekao apsolutnu istinu i svaki normalan navijač se slaže snjom, u trenutku dolaska Bjelice, Olmo je već imao 2 sezone iza sebe.
  • San Lorenzo
    15.9k
    Samo ću dodati da Bjelicu ne bih želio imati na suprotnoj strani.
  • Paggini
    21.3k


    Da, i ovako imamo problem s bunkerom, a kamoli s Neninim bunkerom...
  • Krizy
    43.5k

    Olma stavio na ofenzivnog veznog nakon prijašnjeg "šaltanja" na tri pozicije.
    Šunjić, Gojak, Majer, Ivanušec, Franjić.

    Možda je trebao igrati s 15 igrača do 20 godina, pa ne bi ni dalje imali europsko proljeće.

    Cijena Dinama je skočila s 65 na 150 milijuna pa ti vidi.
    Jakirovića je dočekala skuplja momčad nego Bjelicu, a ne 50 milijuna jeftinija, kako si ranije napisao.
  • Mihaljević
    9.9k
    Jakirovića je dočekala najlošija ekipa Dinama u posljednjih 5-6 godina, a sad ako se nećeš složit sa time, lažeš samog sebe.
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    Jakirovićeva najveća prednost je identična kao i Bjelicina, što je krenuo iz ničega. Dugo Selo, Sesvete, kasnije Gorica... Nije mogao nikakav angažman dobiti na temelju igračke karijere jer je ona bila samo solidna, pa je zasukao rukave i rovario. Kako je rekao jedan kolega, imaš Seedorfa koji se uči na Milanu, netko mora na Rudešu ili Dugom Selu. Tvoje je da se izboriš. Nije slučajno, što god tko mislio, od 2018. do 2023. dosegnuo od jednog debitanta Gorice do Dinama. Pri tome je osvojio i dvije titule državnog prvaka. Jebi ga, nije trener zadnjih 30 godina pa da su dvije titule pale "tek tako".

    Dakle, na što ciljam. Iskusio je,kao igrač, prvoligaški nogomet, niželigaški (ne)nogomet, reprezentativni jako dobar nivo, a kasnije kao trener išao stepenicu po stepenicu. Druga je stvar što ću ja tu sada ispasti klaun i što se to ovdje opasno ismijava. Nekada je bolji ovakav put, nego li biti pomoćnik u top klubovima, pa se prosuti kao samostalan šef stručnog stožera (najbolji primjer Jurčević).
  • Krizy
    43.5k

    Maloprije si napisao da je Jakirovića dočekala momčad vrijedna 50 milijuna, a Bjelicu 150 milijuna eura.

    Na tome si temeljio to da je Bjelica imao lagan posao, a zapravo je Bjelicu dočekala momčad vrijedna 65 milijuna, Jakirovića momčad vrijedna 70 milijuna.

    Sam sebe "pobijaš".


    Momčad koja je dočekala Bjelicu:

    Livaković, Zagorac
    Stojanović, Matel
    Benković, Sigali, Rrahmani, Lešković, Perić
    Pivarić, Sosa, Lecjaks
    Ademi, Moro, Doumbia, Knežević
    Antolić, Pavičić, Gojak
    Soudani, Hajrović
    Ćorić, Fiolić
    Fernandes, Olmo
    Gavranović, Hodžić, Henriquez, Budimir

    Momčad koja je jedva izbacila Odd pa ispala od Skenderbeua.
    Momčad koja je jedva osvojila naslov.
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    vidim i ja sam tu, do Ademija i More.

    Mislim da tu Fernandes ne pripada, ako se ne varam on je od nas otišao 2017, nekad krajem prijelaznog roka. Nakon što se vratio s posudbe u brutalnom stanju, pa smo dobili s njim Tovare 3-1, izbacili Odd, ispali od Skenderbega, pa je nekad poslije otišao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.