• Efes Pilsen
    6.9k
    Ne kuzim, kakva muda su se ocekivala u Ligi prvaka, a nisu pokazala? RBS? Mi cim smo se otvorili protiv njih na Maksu je izgledalo kao ilustracija Mojsijevog otvaranja prolaza u moru. Imam i dalje jebene flashbackove gledajuci kontre sa sjevera. Sve ono je moglo drugacije zavrsit samo da je usla Bockaju ili da smo imali RPGa umjesto Mohe..
    Ja mislim da dosta vas nerealno gleda na europske utakmice i povezuje to s nedostatkom muda. Ovo je najuspjesniji europski period u klupskoj povijesti. Redoviti smo u proljecu, igramo koliko mozemo s obzirom na kadar i neke zakonitosti. Mene smeta da nas trener kaze da je znao sta ga ceka u Pragu i da su ga svejedno izbusili ili da kaze da je pripremao prekide, a mi prekid uspjesno branili samo slucajno.
    Mi smo jucer na Poljudu bili fizicki gotovi oko 70. minute, a neki bi otvoreni gard i naganjanje u LP? Ozbiljno?
  • Tongo Doumbia
    2.4k
    potpis. Svi protiv RBS spominju prečku Bočkaja, a nitko njihovih 5-6 ozbiljnih kontri i to što smo preživjeli je bilo prilično nerealno.

    A dokaz mita o otvorenom nogometu je bio Milan. Ljudi su nas unakazili.
  • Banana 2
    446
    Gle, da je postavljeno od početka drugačije onda bi i naše otvaranje protiv takvih, a i mnogo ozbiljnijih ekipa, moglo biti kontroliranije. Čačke se usrao Lige Prvaka i to je bilo vidljivo s Marsa, imao je preveliki respekt. Vidi se to i na igračima, najednom maše čista dodavanja i ne mogu uštopati loptu unatoč prostoru oko sebe.

    Lako je sve opravdavati time da smo nedorasli, da ne možemo pratiti ritam i da je svaki trener zapravo napravio savršen posao. Treba nam trener koji će u Ligu Prvaka ući bez straha i neće svoju uplašenost prenositi na igrače nego obratno - uvjeriti igrače da mogu i da su dovoljno dobri te ih za to adekvatno i pripremiti.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Oprosti, ali Cacic je na LP gledao realno. Rekao je da se Chelsea moze dobit eventualno na startu i da tako priprema utakmicu i jesmo ih dobili? Jesmo. Imao je pod kontrolom RBS u Salzburgu (hvala Moha) i povukao konkretan potez koji je rezultirao mrtvacem i ponistenim golom.
    U Zagrebu nije dobro pocelo, nase otvaranje je donjelo pun k problema iz kontre i na kraju je falilo jako malo, milimetri da se uzmu 3 boda.
    Milan nas je satrao, u obje, nije bilo milimetra sanse. Otislo se u London i povelo protiv Chelsea... Apsolutno realno je covjek gledao, postavio i odigralo se u skladu sa mogucnostima. Moglo je bolje s manje gresaka, je. No to je prica kao protiv Shakhtara, 2 puta ih imas i izgubis u zadnjih 5 minuta.. I to je to, za proci u LP treba imat i dosta srece jer nema momcadi s manjom vrijednoscu od tebe.
  • mali M
    3.5k
    Sve rečeno.. Jučer prvo poluvreme odigra maestralno, zabije Hajduk u mišiju rupu, i onda drugo poluvreme ko zadnji lajbek. Gleda kako mu momčad pada i gleda i gleda i ništa ne poduzima. On bi bio odličan pomoćni trener koji ima dobru ideju za taktiku ali nema pojima voditi utakmicu i reagirati sukladno situaciji na terenu. Jučer mu čak ne zamjeram zamjene poziciju za poziciju jer taktika pali, nemora ništa mjenjati, ali on čeka da svi umru, da se Hajduk razmaše i onda radi glupe poteze. Trebao je ranije izvaditi Sučića jer bez obzira koliko je jako odigrao prvo poluvreme ugasio se dečko drugo, neznam koji je razlog tome bio, ali Sučić-Rog, dobra odluka, samo prekasno. Rile-Ogiwara odaaaavno je trebao napraviti zamjenu. Rile mu je mahao valjda od 50-e minute. I naravno zamjena RPG/Ogiwara. Špikića je MORAO zamjeniti sa Kanekom još na poluvremenu da se nastavi presing i probijanje po krilu klinaca. I na kraju, neznam zašto nije ušao Brodić da malo digne tempo u napadu. To su stvari koje se zamjeraju Jakiru. Spora ili nikakva reakcija i na kraju zamjeni napad za obrambenog..
  • mlinchica
    1.1k
    Mislim da on ne zna dobro iskomunicirati kaj želi i da je to isto jedan od problema.
    Ako je prije utakmice u subotu izjavio da je smiren jer je svoje napravio, a da je sad sve na njima i onda odgledamo kaj.. (tu izjavu sam pobrala u nekom podcastu, jedan od komentatora je izjavio da mu je to rekao prije tekme).
    U skladu s tom izjavom on meni djeluje poslije svake utakmice jer se non stop iščuđava ekipi, igračima s kojima je već 8 mjeseci i koje sam slaže i priprema, kak ne pucaju, kak očito ne igraju ono kaj je dogovoreno i sl.
    Možda je njemu plan jasan ali ne zna ga iskomunicirati, a ego je prejak vjerojatno da to prepusti Perkoviću ili nekom drugom iz stožera.
    I onda, u kasno proljeće ti isprobavaš potpuno novu opciju jučer, u polufinalu. Mislim da to uopće nije bila njegova ideja jer smo poslije 65. min. vidjeli njegov rukopis.
    Ne znam, Zeko je rekao da je svaki dan s njima, možda mu on nekaj suflira ..
  • NVKOD
    738
    "Da su nam mjerili brzinu trčanja, išlo bi preko 35 na sat."

    Snimka-zaslona-2024-04-04-190050.png
  • San Lorenzo
    11.7k
    Sergej je raketa koju je cijelo vrijeme tražio.
  • Banana 2
    446
    Oprosti, ali Cacic je na LP gledao realno. Rekao je da se Chelsea moze dobit eventualno na startu i da tako priprema utakmicu i jesmo ih dobili? Jesmo. Imao je pod kontrolom RBS u Salzburgu (hvala Moha) i povukao konkretan potez koji je rezultirao mrtvacem i ponistenim golom.
    U Zagrebu nije dobro pocelo, nase otvaranje je donjelo pun k problema iz kontre i na kraju je falilo jako malo, milimetri da se uzmu 3 boda.
    Milan nas je satrao, u obje, nije bilo milimetra sanse. Otislo se u London i povelo protiv Chelsea... Apsolutno realno je covjek gledao, postavio i odigralo se u skladu sa mogucnostima. Moglo je bolje s manje gresaka, je. No to je prica kao protiv Shakhtara, 2 puta ih imas i izgubis u zadnjih 5 minuta.. I to je to, za proci u LP treba imat i dosta srece jer nema momcadi s manjom vrijednoscu od tebe.
    Efes Pilsen

    Sve pet, ne slažemo se. Čekam trenera koji će ozbiljno i bez rezerve napasti LP. Iz cijele te priče sa Salzburgom je nastala ona drama kada je Čačić opleo po igračima da nisu za lige petice. Pričao je o tome, igrači su sami vjerovali da su trebali igrati ofenzivnije. Jedan sam od rijetkih na ovom forumu koji baš poštuju Čačića, ali LP je jedan aspekt gdje smatram da je bio u krivu.
  • Noel
    4k

    Kad si spomenuo njegov govor sa ligom 5ice koji od tih igrača igra trenutno ligu 5ice? Šutalo i Ivanušec se bore i nejde im najbajnije u Nizozemskoj ligi. Livaković vodi borbe za bolesnicima u Turskoj. Ljubičić sa četnicima u Aeku. Ostali su svi u Dinamu. Čačić je rekao nešto blizu istine. Možda pregrubo al onako kako je.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Bez obzira bio on u pravu ili ne, po meni je to bio samoubilacki potez. No, pitanje je i sto ga je dovelo do toga. On inace djeluje stalozeno, pa vjerujem da su igraci malo digli nos i on je mislio da ce ih time spustit na zemlju. Greska, al po karijerama ispada da je u pravu.
  • Banana 2
    446
    Kad si spomenuo njegov govor sa ligom 5ice koji od tih igrača igra trenutno ligu 5ice? Šutalo i Ivanušec se bore i nejde im najbajnije u Nizozemskoj ligi. Livaković vodi borbe za bolesnicima u Turskoj. Ljubičić sa četnicima u Aeku. Ostali su svi u Dinamu. Čačić je rekao nešto blizu istine. Možda pregrubo al onako kako je.Noel

    Igra Beljo kojeg je Čačke htio, a koji je lošiji od Ivanušeca i Šutala. To su relativne stvari. Feyenoord i Ajax su pak definitivno jači i ozbiljniji klubovi od Augsburga, na stranu Ajaxova sezona.

    Ivanušec je, čisto igrački gledano, najbolji pojedinac u toj ekipi Feyenoorda. Najveći je španer i njegova se individualna klasa vidi kada ima loptu u nogama. Stvara momente koji nadilaze šprancirani nogomet koji ostatak ekipe igra. Problem je što se od njega dosta očekuje tipična krilna igra i zato ga navijači dosta kritiziraju. Ivanušec je igrač sličniji Bernardu Silvi i on takvu rolu može igrati u bilo kojoj od liga petice.

    Šutalo je zajedno sa Ajaxom neka druga priča. Stvarno igra kriminalno i ispod svoje razine. Neprepoznatljiv je, ali to opet nije realan odraz njegove razine.

    Već smo imali te rasprave o ligama petice u vezi Brekala onomad. Jedno su lige petice kada pričamo o top 3 ili 4 kluba tih liga, drugo su lige petice kada pričamo o slučajnim klubovima. Vidimo Brekala danas u Hajduku, vidimo i vidjeli smo svih ovih godina kakva je taraba Rebić, vidimo učinak Budimira. Misli li netko da bi Dinamo sa Brekalom, Rebićem i Budimirom bio konkurentniji jer su oni igrali u ligama petice? Evo, zamislimo da Brekalo ostane u Hajduku i da mu se pridruže Rebić i Budimir, bi li tko posebno strepio od tog Hajduka u HNL-u, bi li taj Hajduk pregazio europske kvalifikacije i napokon se dočepao grupne faze? Tu famu oko liga petice treba razbiti.

    Kvalitetnih igrača postoji mnogo više nego mogućih mjesta u ligama petice. Zato, uostalom, nogometni agenti i postoje i imaju toliki utjecaj. Sve je to sličnije Hollywoodu nego bilo čemu drugome, a ljudi kvalitativnu topografiju europskog nogometa promatraju simplistično i hijerarhijski na način gdje su lige petice u cijelosti iznad ostalih liga bez ikakvih presjeka.
  • Banana 2
    446
    Baš sam pozitivno iznenađen promjenom sustava u zadnjih par utakmica.

    Sada mi je glavno pitanje što se dosad čekalo s tim? Cijelu godinu igramo jako pravocrtno i onda samo najednom prebacimo na hibridne i asimetrične sustave?

    Možda je i Jakiru dodijalo čekati Hoxhu, možda je napokon prelomio da se sa Dinamom treba više oslanjati na kombinacije nego pravocrtnu i špranciranu igru po bokovima. U svakom slučaju, zadovoljan sam.

    Volio bih jedino da dodatno smanjimo distance u sredini terena. Možda trenutno nije trenutak za to, ali ako dovedemo jednog bržeg napadača za sljedeću sezonu (Ivanović) i još koje brže krilo onda bi to bilo idealno. Još uvijek u srednjoj fazi ostavljamo previše praznog prostora u sredini. Ne trebamo se pozicijski toliko zabijati naprijed. Vezni red nam sa Petkovićem/bekom/krilom/stoperom treba aktivno stvarati rombove u dinamičnom prostoru srednje trećine. Manje distance između veznih igrača i visoko podignuta zadnja linija za efektivan kontrapress. Ako to suparnika izvuče prema nama, otvara nam se prostor iza njihove zadnje linije. Ako suparnik ne izađe na nas imamo lagodan posjed i progresiju do zgusnutog bloka. Uvođenjem romba naglasak mora biti na središnjoj progresiji. Vezne igrače za to imamo, a da ne pričam ako još i Luka dođe.

    Jedna brza devetka, par brzih krila koja su odlični dribleri i barem jedan jednorog stoper (ekstra brz, dobar u duelu) na ljeto. Treba nam i po jedan bek sa svake strane, desno da bude ofenzivnija alternativa RPG-u. Lijevo mi je teško komentirati jer Ogiwaru zasad ionako nismo puno vidjeli.

    Već negdje rekoh da bih volio i mobilnijeg zadnjeg veznog od Mišića, ali to i nije toliki prioritet (barem za HNL) sa Mišićem, Sučićem, Rogom i Pavićem kojeg od sljedeće sezone polako očekujem. Ovisi o financijama i prilikama na tržištu. Naglasak da mora biti mobilan, ali ujedno i španer. Nipošto nekakav tehnički potkapacitarni razbijač.
  • mali M
    3.5k
    Sada mi je glavno pitanje što se dosad čekalo s tim?Banana 2

    Ovo je sad moj čista pretpostavka, ali stvari su se počele mjenjati kad je došlo novo vodstvo kluba. I to ne mislim da mu netko "odzgora" suflira, nego ga oni nogometni analfabeti iz prošlog vodstva valjda nikad nisu pozvali na red, opomenuli niti mu natuknuli da se trzne i proba nešto napraviti sa onime što ima. Valjda su si u prolazu slegnuli ramenima i zaključili da igrači jednostavno nemogu pratiti Jakirove revolucionarne ideje. Da mu je samo Marić sada kao šef na sastanku natuknuo zašto ne probamo to i to kad imamo takve i takve igrače, moglo se ovo dogoditi. Dobro je netko rekao, Jakir jednostavno nema taj kapacitet da malo razmotri igrače koje ima, kako ih najbolje iskoristit i za probat iznenadit protivnika. Frajer si je na početku sezone zacrtao kako će igrati i skoro nas dopeljao do rezultatske propasti. doduše nismo se još izvukli, ali okej je situacijia, rastemo...
  • Banana 2
    446

    Moguće, ali ne treba ni Jakira tu podcijeniti. Ove dvije utakmice su definitivno njegova zasluga. Može biti da se nadao prijelaznom roku i da će mu Hoxha riješiti dio problema, ali ga je sada, uz potporu i upliv drugih ljudi u klubu, prebacilo kada se ispostavilo da Hoxha ipak nije to rješenje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.