• Orc123
    5.1k
    Nek privede ovu sezonu kraju. I tako je najodgovorniji sto ce opet sezonu osvojiti najmanje los! Covjek koji je populista i koji ce napraviti sve da zastiti sebe. Nikad necu zaboraviti blamaze koje je imao po europi i hnl, pa namjerno ignoriranje igraca, iskaljavanje na onima koji nemaju tezinu u svlacionici, pa slizavanje sa senatorima....populisticki potezi koji su nas vise puta kostali a manje spasavali. To radi i dalje, Ogiwaru mu necu oprostiti ne zato sto je on vanserijski igrac nego zo radi konstantno...sikanira igrace bez ikakvog uporista a na kraju su mu ti igraci spasili guzicu kad mu je otkaz visio o koncu pa i cak cijela Dinamova sezona. Hvala mu, ali ja ne zelim gledati Dinamo sljedece sezone pod njegovim vodstvom, kako god na kraju zavrsilo. Ovo kako Dinamo sad izgleda je minimum kak je trebao izgledati od pocetka sezone. Cemu zavaravanje, ne igramo neki bajni nogomet ni sad ali pobjeđujemo kvalitetom koju imamo od pocetka sezone u svlacionici!
  • rioda
    2.6k
    Koliko sam uspio vidjeti s tribine, vratio je na 4 jer je Gorica krenula s dva napadača, bar u tom trenu kad je Bernauer ušao
  • Banana 2
    446
    ...ili kombinacijama Luke, Kove i Broza za repku kada ih apstrahiramo od ostatka Dalićeve koncepcije...Banana 2

    Jednom me netko pitao što je za mene Dinamov identitet i ovo je odgovor.

    Dinamo kao razvojni klub ne može svoj identitet prepoznavati u igračima koji su mu dostupni na tržištu i kompromisima koje na taj način stvara od trenera do trenera i relativno njihovim osobnim vizijama. Naš se identitet pronalazi u najsvjetlijim izdancima našeg kluba - oni nose našu DNK i prema tome se treba orijentirati klupska nogometna filozofija.
  • DiddyGuela
    949
    Ne igramo bajno... pa ovo je period naseg najboljeg nogometa i rezultata jos od vremena Cacica!

    Mi smo se predugo slepali u HNLu i dobivali na individualnu kvalitetu koju smo ljetos rasprodali a nismo niti izbliza doveli igrace koji bi svojom individualnom kvalitetom uskocili u kopacke Ivanuseca ili Sutala.

    Kako god zavrsila ova sezona siguran sam da ce biti ogromnih upitnika oko Jakira ali isto tako i oko kadra koji jednosravno nije na nivou Dinama kakvog smo navikli gledati.

    Pred upravom je ogroman posao tokom ljeta, biti ce puno bolnih rezova... ali ajmo prestat traziti dlaku u jajetu nakon svakog kola.

    Imamo to sto imamo - u upravi, na klupi i na terenu. Podrska do kraja sezone a dalje ce biti vremena za suditi i Jakiru i igracima. Do onda samo jako!
  • sport
    2.3k
    A što vi mislite jeli se Jakir sam sjetio promijeniti formaciju ili mu je netko sugerirao da to učini.
  • Banana 2
    446
    A što vi mislite jeli se Jakir sam sjetio promijeniti formaciju ili mu je netko sugerirao da to učini.sport

    Već je bilo tih pitanja, moguće neka kombnacija faktora.

    Uplivi sa strane, a Jakir je očito o tome već i sam razmišljao jer smo sa 2 napadača izlazili i u pripremama. Desio se zatim taj moment kada smo tukli Hajduka i to nam je dalo samopouzdanja i osjećaj sigurnosti da probamo nešto novo, a otvorila se prilika odmah zatim u izrazito kompetitivnoj utakmici u kupu (ipak manje bitno) isprobati novi sustav i tu se sve okrenulo. Kroz taj period se iskristaliziralo i da Hoxha jednostavno nije taj.
  • sport
    2.3k
    Na pripremama je probavao 4-4-2
  • Mlađi referent
    10.7k
    sezonu osvojiti najmanje los!Orc123

    To je bullshit za kojeg se u HNL-u spominje svake godine kad dinamo nije na optimumu. Imamo dvije sasvim ok ekipe koje se bore za titulu.
    Mi imamo prilike dobacit 84 boda, to je vrlo respektabilna brojka, ne povijesno dobra, ali respektabilna.

    Moj nekakav kriterij je, titula sa 80+ bodova i kup da budem ok s Jakirovim ostankom na kraju sezone. S ovakvim timom bi to bio dobar rezultat, kaj god mi srali, ali realnost je da nam je kadar poprilično klimav i tanak
  • sport
    2.3k
    Jakir je pri kraju ljetnog prelaznog roka ali najviše u zimskom sam kumovao tomu da nam je ekipa klimava
  • Mlađi referent
    10.7k


    Pa Jakir nije SD, on to nikad nije trebao biti. To je pokazalo svu neozbiljnost prethodne uprave.

    Nadam se da te kombinacije više nikad nećemo vidit
  • mali M
    3.5k
    Već je bilo tih pitanja, moguće neka kombnacija faktora.Banana 2

    Slažem se, isto tako bi rekao da bi bilo dobro da cijeli njegov stožer nije hrpa klimavaca nego sposobni treneri i analitičari koji će reć: šefe, hoćemo probati sad "to i to" zbog "toga i toga".. valjda i taj stožer ima neke sastanke i analize. Bar se nadam da ima
  • mali M
    3.5k
    To je bullshit za kojeg se u HNL-u spominje svake godine kad dinamo nije na optimumu. Imamo dvije sasvim ok ekipe koje se bore za titulu.Mlađi referent

    S ovim se apsolutno slažem i mene to živcira to stalno pljuvanje hnl-a. To je kao da kažemo da je španjolsku ligu osvojio najmanje loše ako nije Barca il Real. Takva je sezona ispala i bok.

    Moj nekakav kriterij je, titula sa 80+ bodova i kup da budem ok s Jakirovim ostankom na kraju sezone.Mlađi referent

    S ovim se ne slažem jer Dinamovom treneru je cilj Europa, a ne hnl. HNL je pod muz i to se očekuje kao sigurica, nije mi to "bonus".
  • Mlađi referent
    10.7k


    Moj stav je da je nama HNL otac i majka, tu trener mora odradit zadatak. Europa je sprinterski turnir gdje “shit happens” u jednoj utakmici vrlo lagano. Da se razumijemo, apsolutno Jakir po mom sudu potpisuje krivicu za sve rezultate, a najviše za ispadanje od PAOK-a.

    Ali onda se opet vraćamo na to da smo svi već bili spremni na oproštaj protiv Betisa, i da smo tu “herojski” pali, manja bi negativa bila. Ista stvar ide i s HNL-om, potreban je kontekst. Titula može bit pod muz kad imaš nemjerljivo bolji kadar, ali kad ti je kadar al pari s dva glavna protivnika, kad bilježiš masu ozljeda i kad ti je turbulencija u klubu na svim razinama, onda to i nije baš tako.
    Netko je gore dobro napisao, a ja bi dodao da vjerojatno nema igrača u ovoj dinamovoj momčadi koji nije bio pod brutalnim kritikama u nekom periodu sezone. Takav nam je kadar, i da se nas pita promjenili bi bogzna koliko igrača već na ljeto. Jesmo ono pričali o 7-8-10 otpusta sad na zimu već? Od toga ne treba bježat, to je realnost, kadar je loš i brutalno nebalansiran.

    Zaključno, ne bih zamjerio novoj garnituri da Jakir ostane u uvjetima titule s odličnim brojem bodova i tome doda kup. Dapače, mislim da bi to bila racionalna odluka. Na kraju krajeva, imamo primjer recimo Artete, koji bi radi ovakvog niza rezultata bio pokojni već 7 puta, ali mu je dopušteno da radi i uz zdravu upravu se na kraju složilo.
  • Banana 2
    446
    Ja sam otvoren njegovom ostanku dok god on pokazuje pozitivne znakove, a rezultatski su stvari otprilike na svome mjestu.

    Bilo je pozitivnih znakova u Konferenciji, ali na momente. Ova promjena sustava je jako pozitivna stvar. Dok postoji jasan smjer nije mi problem dati podršku. Samo se nadam da nećemo opet krenuti u neko lutanje.
  • veselko tenžera
    1.3k
    ovo je najveća istina! Tko se može sjetiti 3 uzastopne utakmice u HNLu gdje smo izdominirali protivnika s 20+ udaraca i hendikep pobjedama?
    Možda ih ima, ovo pitam po osjećaju. On je da zadnjih par sezona u HNLu nema neke igre i opsade, ali od Bjelice uvijek imaš neku sigurnost da ćemo zavaljati jednog i da će to biti dosta. To su donijele Bijeličine postavke i strašna individualna kvaliteta na kojoj su mogli surfati svi treneri poslije, sve do Jakira. On je prvi nakon Bjelice koji je morao praviti nešto novo i nije baš da se snašao najbolje. Govorim ovo kao netko tko je pogledao barem 95 utakmica od prve do zadnje minute od naših zadnjih 101 u HNLu u 3 sezone.
    Netko je jučer stavio sažetak pobjede 4-3 u Velikoj Gorici, gledam na početku postave, smrznuo sam se - Livi, Gvardiol, Jakić, Oršić, Ivanušec, Gavro i par godina mlađi Ademi, Petko i Teophile. Samo kad ih nabrojiš zapitaš se kako se itko u HNL provukao s manje od 3-4 komada, a realno su pobjede uglavnom bile 1 razlike.

    Jednu stvar se često previdi, nije jednostavno uigravati joga bonito za HNL, a istovremeno imati sve posloženo za čvrst blok i kontre u Europi.

    Što se Jakira tiče, puno je (bilo) lutanja, premalo hrabrosti. Nije stvar crno-bijela, siva je. Nekad me živciralo, danas mi je smiješno kako puno ljudi stvori stereotip u skladu s mainstreamom i dere po njemu čak i ako se okolnosti mijenjaju. Ovo se dijelom tiče i stava puno ljudi kad se o Jakiru priča.

    Ono što me tješi, napokon vjerujem ljudima koji će donositi odluke o cijeloj sljedećoj sezoni, svakako i o treneru.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.