• laznjakAndrejaKramarica
    189
    mislili smo i poslije Bobana, Prosineckog, supka Sukera i ostalih da necemo vise imati takve igrace pa imamo jednog Modrica i ostale. Decko ima 21 godinu i vec je zreliji nego bilo koji drugi hrvatski golman ikada. A i danas se kod golmana gledaju neke druge stvari za razliku od prije. A taj mali ih ima
  • laznjakAndrejaKramarica
    189
    kad ne budemo ovisni o prodaji igraca onda ce svi poceti tako gledati. Dok je i dalje tako nema drugog nego gledati kako kupiti da preprodas za vise, a da ti taj igrac dok je kod tebe doprinese necime
  • Marley
    1.1k
    da, i to mu je ooodlicno ulaganje :up: .
    Opcenito mislim da bi svaki profi sportas trebao ulagati u to, a posebno golmanima moze biti od pomoci. Jer njima je izuzetno vazno zadrzati bistru glavu i bildati mentalnu snagu, s obzirom koliko su izlozeni pritisku i kritikama. Realno, vise nego igraci na drugim pozicijama.
  • Li d1986
    82
    Sta mislite za Uzunija bi li nam bio pojacanje? Granada vjerojatno ispada pa ga mozda prodaju za neku prihvatljivu cifru.
  • Sunja86
    1k
    Uvjeren sam da bi bio pojačanje, ali mislim da nije realno da dođe kod nas,ići ce on vjerovatno u neki malo bolji klub u La Ligi.
  • Banana 2
    472
    Mi imamo jednog golmana koji nešto vrijedi i to je Nevistić. Nama realno trebaju dva golmana na ljeto, ali bilo bi dobro i da samo Čavlinu dovedemo. Ne znam čega se svi bojite, trebamo imati dublju momčad. Dubina koju danas imamo je privid jer ni prvih 11 nije dovoljno dobro, a kamoli njihove rotacije s klupe.
  • Banana 2
    472
    zivim za dan kad ce navijaci i simpatizeri dinama prestati valorizirati igrace prema "potencijalnim vrijednostina izlaznog transfera", bilo one koji su u klubu ili one koji su u razmatranju kao pojacanja/prinove...Jaro

    I ja, ali za to će neki milijarder trebati kupiti Dinamo i od njega u aristokratskoj maniri napraviti sportski projekt. Dokle god Dinamo imalo ovisi o izaznim transferima to će biti važna stavka u sportskoj politici.
  • Marley
    1.1k
    ali sto ce trenutno, odnosno vec na ljeto, Nevistic i Cavlina zajedno?

    Ja u tome slucaju vidim samo dva moguca raspleta:

    1. Da dijele minutazu, odnosno da se ne zna tko je prvi, a tko drugi golman. Sto bi po meni bilo strasno nepravedno prema Nevisticu, ako ostane na ovoj razini, a vjerujem da ce biti i sve bolji. Sto bi se time dobilo, osim ponovo unistavalo Nevistica. Ostavite covjeka neka bude neupitna jedinica, zasto mu se i dalje ne vjeruje?

    2. Da Cavlina bude rezervni golman, za ne daj Boze da se Neva ozlijedi :pray:
    Sto bi to znacilo za Cavlinu, mislim da bi ga to samo moglo unazaditi. Pa taj scenarij smo nedavno gledali i nadam se da su svi nesto naucili na tome primjeru :roll:
    Ili da eventualno brani Kup ili tako nesto, ali to isto nije dovoljno. Cavlina treba braniti konstantno, kao sto i sad brani. A ne negdje sjediti na klupi. Dakle u Dinamu sad stvarno nije vrijeme za njega.
  • Jaro
    5.9k
    ma to mi je jasno ali ne vidim zasto bi to bio prvi argument (ili ikakav) navijacima.
  • Marley
    1.1k
    Kakav je Krkalic? Iskreno nemam pojma nista o njemu, a eto treci golman je, pa valjda ima neki razlog za to...?
  • Banana 2
    472

    Razumijem što većinu vas brine, ali u drugim klubovima i dokazaniji golmani od Čavline sjede na klupi i čekaju svoju šansu, dok i dokazaniji golmani od Nevistića dijele minute. Ništa od toga ne bi trebalo biti problem ako se jasno iskomunicira, a onda i pravedno provodi. Problem sa Nevinom situacijom je što Livaković nikako nije bio prodan, a ovaj je samo trunuo. Neće nitko od njih poginuti ako podijele minute i ako obojica shvaćaju da su važan dio kolektiva.

    Klub poput Dinama ne može biti na jednom ozbiljnom golmanu. Nama je rezerva Zagorac koji je za penziju. Umjesto Zagorca treći golman treba biti neki klinac.
  • Krizy
    38.2k
    Golmanska pozicija je osjetljiva, pa tako rijetko koji klub mijenja golmane po dogovoru, tj. ima dvojicu s jednakom minutažom.
    Osim, naravno, u slučaju ozljede ili katastrofalne forme golmana.
  • Banana 2
    472

    Ovako ja na to gledam. Što više igrača sa preprodajnom vrijednosti imamo, to smo manje ovisni o prodavanju stožernih i najvažnijih igrača. Uvijek možeš prodati nekog mlađeg dečka koji je manje bitan da zatvoriš proračun, a Baturinu ili Ivanušeca onda možeš zadržati dulje.

    Strateška strana moje preferencije za dovođenjem mlađih stranaca sa potencijalom. Ovo ljeto u tu svrhu treba iskoristiti Bulata, a proračun kompletno zatvoriti rješavanjem viška.
  • Marley
    1.1k
    pa naravno. Ne moze mi nitko reci da nece lose utjecati na golmana, ako mu kazes cuj ipak nisi jedinica, lijepo cete podijeliti minute. Pogotovo nasega trenutno, koji ima frisko iza sebe yebeno teski period.
    A taman ga je krenulo.
  • hardek
    1.6k
    Za klub Dinamovog renomea mislim da je ovo idealno:
    1. golman u najboljim godinama (Nevistić trenutno)
    2. golman iskusan golman kojem nije problem biti back-up (idealno bi bilo netko kao Zelenika ako je moguće),
    3. golman netko iz omladinskog pogona
    + perspektivni golman na posudbi koji čeka prodaju 1. golmana (Čavlina)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions