• austrijanac
    2.8k
    Ako je najbolji u ligi, ne znači da nema prostora za napredak. To više govori o golmanima u ligi i njihovoj igri nogom.
  • Banana 2
    472

    Zelenika je najbolji. Čavlina je lošiji od Neve.
  • Droljo
    5.9k
    Čavlina je lošiji od NeveBanana 2

    Nevoljko se slažem. Općenito mi je neva bolji golman od čavline. Eventualno ga preprodati ako postoji kupac jer imamo klauzulu...
  • Banana 2
    472

    Čavlina super brani, mislim da ima najveći postotak obrana. Trebalo bi to detaljnije statistički provjeriti ako netko ima mogućnost, ali ne bi me začudilo da je najbolji shot stopper lige. Treba vidjeti kakva je kvaliteta tih udaraca u njegovom visokom postotku obrana. Ako razvije igru nogom može biti ekstra golman.

    Zelenika je općenito najbolji i najkompletniji golman lige kad se svi elementi zbroje.
  • Droljo
    5.9k
    Nikad dinamov golman neće imati nekakav broj obrana. To treba gledati kod izbora. Ako zelenika ili čavlina obrani 20 lopti na tekmi i dobije 2 gola to statistički izgleda super ali u dinamo to ne prolazi. Kod nas, frende, od 3 udarca u 90 minuta moraš imati 4 obrane...
  • Banana 2
    472

    Pa zato i treba detaljnije analizirati taj postotak obrana. Kvalitetu udaraca i određene kontekste poput 1v1 situacija koje bi u Dinamu bile češće. Znamo da dobro brani penale.
  • Droljo
    5.9k
    Imamo dobrog golmana koji se privikava na veličinu kluba i dinamove zahtjeve te također dobro brani penale. Na toj poziciji nam je naj manji problem u ekipi. Taman je Nevistić naišao i sad bi neki uzimali čavlinu da opet sve to prolazimo i zagorac da mora na gol... Punu podršku i dalje nevi i samo deri mali.
  • Banana 2
    472
    Ne škodi nam imati dva dobra golmana. Što se mene tiče, da bar na svim pozicijama imamo po dvije jednako dobre opcije, pa i napadača i desetku koji su rang Petka i Baturine i neka svi skupa dijele minute. Jasno, to je nerealno, ali realno je ovdje sa golmanskom pozicijom i to treba realizirati.
  • scooniepenn
    2.1k
    Mislim da je bolje otkupiti Čavlinu i ostaviti ga godinu dana još u Lokomotivi. Sjetimo se da je Livi do dolaska u Dinamo imao čak 4 prvoligaške sezone u Zagrebu. Nakon iduće sezone umiroviš Zagija i vratiš Čavlinu pa neka se bori za minute s Nevistićem ako bude toliko dobar. Nevistić se dobio nakon godinu dana pauze i za mene je beton.
  • Mihaljević
    8.5k
    Čavlina dolazi u Dinamo jedino kao prvotimac, što je i rekao na početku ove sezone. Pogledaj zadnju tekmu protiv Rijeke, tip je toliko lagan da je to nestvarno, skine zicer Pašaliću i 2 sekunde kasnije kadar sa žvakom u ustima kao da se ništa nije dogodilo. Vjerovatno taj stav ima jer nema pritiska u Loksi. Čavlina je predobar golman da bude rezerva Nevistiću. Ako budemo prvaci Neva ostaje jedinica, a ako ne budemo dovodimo Čavlinu, tako nekako ja vidim taj scenarij.
  • San Lorenzo
    12.3k
    Čavlina treba poraditi na igri nogom? Nesto si se zeznuo slucajno ili?Orc123

    Čitam i ja i ništa mi nije jasno, Čavlina igra jako dobro s obje noge.
  • Orc123
    5.7k
    mah neda mi se pravdati s nekim ali kad mi netko napise da je Neva jaci u igri nogom slabo mi dođe. Neva je dobar golman i nema smisla imati u klubu i njega i Cavlinu, Neva je nesto bolji u igri nogom od Livija, bolji od Labrovica npr. I slicnih. Neva je tu negdje na razini Lucica s nogom ili cak mozda mrvicu slabiji a dva daleko najbolja golmana u igri s nogom su Cavlina i Zelenika iako je Cavlina bolji i opcenito puno kompletniji golman sa naglaskom da su mu limiti daleko veci od svih golmana lige.
  • scooniepenn
    2.1k
    Čavlina je još jako mlad golman i imao je on finih kikseva ove sezone što je i očekivano. That being said mislim da je bolje da još godinu dana brani u Loksi i sazrijeva pa nakog toga donesemo odluku što ćemo s njima. Ja sigurno ne bih micao Nevu sada s mjesta prvog golmana jer je u zadnjih mjesec dana pokazao da je odličan golman.
  • Zagi
    5.7k
    Jedni problem u tom čekanju je da će mali imati ponude kao i Kotarski početkom sezone.
    Treba izabrat , hvala Bogu sada ima tko.

    Ja bih se kladio na Čavlinu ali golmane mi je teško ocjenjivati.
    Ima tu na forumu ekipe koja se bavi time. Neka nas malo poduče.
  • scooniepenn
    2.1k
    Kotarski je 3 godine stariji i u trenutku odlaska u Grčku je imao 23 godine, Čavlina ima 21. Osobno ne bih riskirao sa Čavlinom u ovom trenutku kao 1. golmanom. Mislim da 1. vratar Dinama mora imati barem 2 prvoligaške sezone iza sebe, ma kako god se on zvao. Ponavljam Livi je imao 4.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions