• E46
    160
    Ako Neva nastavi ovim tempom, kupiti Cavlinu i ostaviti ga Lokomotivi da bude na nasoj placi, Neva ce se ako ovako nastavit brzo prodat dalje.
  • Banana 2
    472
    ↪San Lorenzo
    mah neda mi se pravdati s nekim ali kad mi netko napise da je Neva jaci u igri nogom slabo mi dođe. Neva je dobar golman i nema smisla imati u klubu i njega i Cavlinu, Neva je nesto bolji u igri nogom od Livija, bolji od Labrovica npr. I slicnih. Neva je tu negdje na razini Lucica s nogom ili cak mozda mrvicu slabiji a dva daleko najbolja golmana u igri s nogom su Cavlina i Zelenika iako je Cavlina bolji i opcenito puno kompletniji golman sa naglaskom da su mu limiti daleko veci od svih golmana lige.
    Orc123

    Lokomotiva inače od golmana traži mnogo lucidnih i preciznih dodavanja kroz prvu liniju pressinga pa po tome znaš da je toliko odličan s loptom.
  • Kujtim Shalla
    2.3k
    Ja sam uvijek bio za Cavlinu, Ali Neva se digao i to dobro,i sad je skoro na nivou onog golmana kad je prelazio u Dinamo. Sad nesto nisam siguran da nam cavlina treba ,Ali dva kvalitetna golmana koji ce pritiskati jedan drugog su neophodna
  • Mr Anderson
    5.6k
    Bezveze je imati dva tako dobra golmana ko Neva i Čavlina ako će samo jedan braniti. Ili kupiti Čavlinu pa ga ostaviti na posudbi negdje dok se Nevistić ne proda, naravno ako ga uopće mislimo prodavati.
  • Marley
    1.1k
    Ne znam jeste li citali pred par tjedana veliki intervju sa Nevisticem. Bas je o ovome govorio dosta. Da je neusporedivo braniti za bilo koji od ovih manjih klubova, u odnosu na Dinamo. Bas ovo sto spominjete, da je primjerice znao imati, karikiram 10 obrana, primio 2 gola i svejedno bio heroj utakmice, s toliko obrana. Dok u Dinamu moze stajat cijelu utakmicu besposlen, i onda na kraju ima jednu ili dvije situacije koje ce odluciti utakmicu (Varazdin). Puuuno teze. I neusporediv pritisak.
    Tako da, ove brojke obrana nisu toliko relevantne koliko na prvu izgledaju.
  • Sajla
    3.8k
    Ne znam jeste li citali pred par tjedana veliki intervju sa Nevisticem. Bas je o ovome govorio dosta.Marley

    "Siguran sam da nijedan golman iz HNL-a ne bi imao nikakvih problema u inozemnim ligama. Smatram da bi ih se puno više cijenilo da brane vani nego što ih se cijeni kod nas. U Varaždinu sam svaku utakmicu imao četiri, pet obrana, primiš dva gola i ti si kralj, svi pišu bajke o tebi.

    Nije isto u Dinamu i Varaždinu. Ti u Dinamu 35 minuta stojiš i onda imaš jednu reakciju. Ako ta reakcija nije dobra, primaš gol i drama. Najteže je golmanima u Dinamu i Hajduku. Meni je u Europi puno lakše braniti nego u SHNL-u.

    Ideš u goste Betisu, velikoj momčadi, i ne možeš reći da moraš pobijediti. Stalno imaš posla, stalno si "unutra" i top ti je. Dođe ti Varaždin, stojiš sat vremena ne terenu i onda penal u 86. minuti. Da primiš gol, nitko ne valja, sve je katastrofa."
  • Marley
    1.1k
    Karikiram :smile:
    Ukratko, smatram da nam Cavlina ne treba jer ne vidim sto bi se dobilo s njih dvojicom zajedno, sad kad Neva napokon ulazi u ritam.
    Ima kriticnijih pozicija za traziti pojacanja, golman to sad svakako nije.
  • Sajla
    3.8k
    ma nisam ni obraćao pažnju na brojke, nego nabrzinu iskopao citat jer je i meni to ostalo u pamćenju.
    za mene je Neva prvi golman, nema dvojbe oko toga. ako Zagorac ode u penziju nek se Kelava spremi za zamjenu sljedeće sezone, mlađi je od Zagija ;) jer Čavlinu je šteta držati na klupi, a još gore je rotirati golmane non stop. ne bih htio da se njemu dogodi isto kao Nevi dok je čekao transfer Livakovića.
    ako se može kupiti Čavlinu i osigurati mu da brani u kvalitetnoj ligi (Marić je spominjao traženje partnerskog kluba), možda je to rješenje. nisam siguran da bi ostanak na posudbi u Loksi bio prava solucija. ako ga prodaju, vjerojatno bi išli na novi projekt. Čavlina može jednog dana biti prvi golman dinama, ali ne vidim ga na tom mjestu već za četiri mjeseca. on sad mora braniti, a u Dinamu nema mjesta.
  • Kristijan992
    215
    Samo bih se nadovezao na ovu temu oko Neve, pritiska i razlike branjenja u Dinamu u odnosu na neki manji klub. Neva intenzivno radi posebno sa sportskim psihologom s kojim je svojevremeno radio Pjaca, tenisač Ćorić i mnogi drugi i čini mi se da je i to jednim dijelom zaslužno što se puno bolje nosi s očekivanjima koje ima u Dinamu kao 1. golman, a što nije imao prije u karijeri.
  • Dudu 9
    200
    Neva je broj 1, tu nema dileme.
    Ali moramo misliti dugoročno, i već sad spremati njegovog nasljednika. Da nam se ne ponovi panika kao ove sezone, kad je Livi otišao.
    Što mislite o Krakliću kao drugom golmanu ako se Zagorac umirovi?
    I općenito o njegovom potencijalu u Dinamu.
  • Jaro
    5.9k
    Da nam se ne ponovi panika kao ove sezone, kad je Livi otišao.Dudu 9

    Pa ne valja ni prerano da nam se ne ponovi panika kao ove sezone... :lol:
  • laznjakAndrejaKramarica
    189
    Čavlina ove godine sigurno ide. A sad jel bu to Dinamo ili neka druga destinacija, vidjet cemo. A tu pricamo o potencijalnom 10+ milja izlaznom transferu u buducnosti. Siguran sam
  • Ludovic IX
    5.8k
    10+milja?????livakovic je najbolji hr golman od samostalnosti i nije nikad bio blizu 10 milja.
  • Jaro
    5.9k
    zivim za dan kad ce navijaci i simpatizeri dinama prestati valorizirati igrace prema "potencijalnim vrijednostina izlaznog transfera", bilo one koji su u klubu ili one koji su u razmatranju kao pojacanja/prinove...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.