• Bruh
    887
    Zonu za vladajuću stranku
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Privatne opcije čuvanja i slično mjesečno iznose kao njezina plaća, što je suludo, tako da je morala dati otkaz na poslu da bi čuvala dijete i fušari nešto na crno do sljedeće godine i sljedećeg natječaja kad će se opet nadati da će dobiti mjesto. To je strašno,Bosskovitz

    Hmmm idem sad zakuhati frku...

    Mjera roditelj odgojitelj?
  • Bosskovitz
    7.3k
    Hmmm idem sad zakuhati frku...

    Mjera roditelj odgojitelj?
    db-izbjeglica

    Nije kuhanje frke, mjera roditelj-odgojitelj je neodrživa i preskupa mjera kojoj je jedini cilj bio kupiti glasove na jednim izborima, a poslije ćemo tko zna kako. Da je novac koji je uložen u roditelj-odgojitelj uložen u vrtiće, ne bismo imali problem manjka vrtića.

    Generalno, sigurno mjesto u vrtiću je nevjerojatno podcjenjena pronatalitetna mjera. Za razliku od roditelj-odgojitelj, vrtić je osjetno jeftiniji, stvara nova radna mjesta i osigurava majkama (i ponekim očevima) da sudjeluju na tržištu rada i privređuju, umjesto da budu teret javnom proračunu koji će nakon 10-ak godina teško pronaći posao nakon godina i godina nerada.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa vrtići su također teret javnom proračunu, svi ih financiramo, izgrade se javnim novcem, opreme se javnim novcem, svi plaćamo režije, svi plaćamo djelatnike...sve je to iz šupljeg u prazno.
  • Bosskovitz
    7.3k
    I taj dodatni komfor nabijem na k :lol:Gražvydas Mikulėnas

    I kaj da ti čovjek odgovori? :D

    Ti ne želiš živjeti bolje, ja želim. Razlikujemo se u tome i to je okej, valjda.
  • Bosskovitz
    7.3k


    Po djetetu su nemjerljivo manji trošak od mjere roditelj-odgojitelj, to je bila poanta. čak i ako ne brojimo da i te vrtiće plaćaju dijelom roditelji, a dijelom se opet plaćaju iz njihovih poreza - kojih više uplaćuju kad rade nego kad ne rade.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.3k
    meni taj cijeli komformizam vuče masu stvari sa sobom i zato sam protiv toga. Tebi je to možda bolji život, meni nije. Postajemo debeli, lijeni, plačljivi, mekani, kulturno pravedni, open minded woke zapad. Good times create weak men, weak men create hard times, tu smo sada negdje :) ali zato svakome svoje. Bogu hvala imam alate da se brinem o sebi i svojoj sredini pa ne ovisim o drugima kojima je do "boljeg života" :)
  • Bosskovitz
    7.3k


    A gle, napredak je komfor. Piješ vodu iz pipe a ne ideš po nju do izvora ili pumpe, putuješ autom a ne zapregom, gledaš film na Netflixu kad želiš a ne kad ga urednik HRT-a stavi na raspored, griješ se klikom na gumb termostata a ne cijepanjem drva i potpaljivanjem vatre, ne trošiš sat vremena na shopping nego pokupiš narudžbu u konzum kliku ili ti ju dostave, čuješ se s ekipom preko mobitela u džepu kad god trebaš a ne s govornice ili kućnog telefona... možeš reći kaj god hoćeš, ali to je komfor koji dolazi s napretkom društva.
  • Tundra
    510
    Nije kuhanje frke, mjera roditelj-odgojitelj je neodrživa i preskupa mjera kojoj je jedini cilj bio kupiti glasove na jednim izborima, a poslije ćemo tko zna kako. Da je novac koji je uložen u roditelj-odgojitelj uložen u vrtiće, ne bismo imali problem manjka vrtićaBosskovitz

    Dvije rečenice bile su dovoljne da pokažeš svoje neznanje i nestručnost o temi te da sam sebe isključiš iz bilo kakve ozbiljne demografske rasprave. Znam da mjera roditelj odgojitelj smeta tvojoj crvenoj ideologiji, ali probaj shvatiti da materijalne kompenzacije u vidu gradnje vrtića ne mogu biti ni blizu učinkovite kao životne mjere koje obiteljima s većim brojem djece osiguravaju egzistenciju. Gradnja vrtića u situaciji kada se smanjuje broj rođene djece je čista iluzija.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.3k
    napredak društva i poboljšanje osnovnih uvjeta življenja da, ali ovo danas je nešto drugo, ne treba mi svaki klinac na dva klika i u roku odmah, to nas čini nesposobnijima. Uštedjet ću vrijeme, da, može, ali radi čega? da bi više bio na mobitelu?

    Lockdown u korona vremenima je otkrio mnoge stvari a jedna od tih je da je prodaja bijele tehnike eksplodirala, ljudi nemaju osnovne stvari kao što su hladnjaci, zamrzivači, pećnice itd. ne treba im jer jednostavnije je naručiti ili otići vani nešto pojesti. Da li će vaša djeca znati ispeći sami sebi kruh ili znati posaditi sjeme rajčice ili nekog drugog povrća ostaje na vama. Ako želite 100% ovisiti o sustavu i Hazbuli koji će dostavljati palačinke po želji, samo naprijed, glasujmo napredno :D
  • Mali Zeus
    9.3k
    Dvije rečenice bile su dovoljne da pokažeš svoje neznanje i nestručnost o temi te da sam sebe isključiš iz bilo kakve ozbiljne demografske rasprave. Znam da mjera roditelj odgojitelj smeta tvojoj crvenoj ideologiji, ali probaj shvatiti da materijalne kompenzacije u vidu gradnje vrtića ne mogu biti ni blizu učinkovite kao životne mjere koje obiteljima s većim brojem djece osiguravaju egzistenciju. Gradnja vrtića u situaciji kada se smanjuje broj rođene djece je čista iluzija.Tundra

    Nema to veze s ideologijom i dapače, upravo suprotno, nije se isključio nego je sve točno rekao. Mislim reći da gradnja vrtića nije učinkovita u odnosu na populističku mjeru roditelj-odgojitelj je baš pokazatelj neznanja i nestručnosti.
  • Tundra
    510
    očito su ti izvori index i 24 sata
  • Mali Zeus
    9.3k
    ↪Mali Zeus očito su ti izvori index i 24 sataTundra

    To je kao da ja tebi kažem da su tebi izvori direktno i dnevno.hr . Niđe veze.
  • deda
    27.5k
    Molim da kad za nekoga koristite izraz da nema pojma, da je neznalica, da je nestručan onda ponudite dokaze o svom pojmu, znanju i stručnosti inače ću takve komentare brisati.
  • Patak
    2.2k
    Mjera je neodrživa jedino u kulturi smrti koju propagira možemo. U kulturi života donijela je 500 djece više od kad je uvedena. Tako su pokazale ozbiljne analize. Ipak jedno se mora priznati možemo a to je da ima kvalitetnu ekipu koja propagira tu kulturu smrti po javnim forumima i društvenim mrežama, a vidim da je i zonadinamo dobro pokrivena. Tu su bolji od polupismene ekipe iz "starih" stranaka.

    Nadam se da će novi stanovnici Hrvatske donijeti opet kulturu života i da ih takva bolesna agenda kakva je zahvatila hrvatsku i zapadno društvo u cjelini neće dohvatiti u sljedećih barem 200 godina. Nek dovedu i tete za vrtiće jer hrvatski jezik tamo neće biti uskoro potreban. Mi hrvati uz hdzmožemoisatelite uskoro motamo kabele. I bolje. Između njih i filipinaca biram filipince.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.