• Ijayi Atiemwen
    331
    Izgubit od Brekala na poljudu si dečki jednostavno ne mogu dopustit, kao ni trener!
  • Iskrenjak
    93

    Točno u tome je i stvar.
    Imaš dvije opcije.
    Jedna je - uf dolaze mi kroos, modric i casemiro - zgazit ce me. (Ili kako si rekao u hnl - carli i etto ce radit haos po strani)
    Druga je - dolaze mi bati, sucic i misic - pa ajdmo probat pokrit misica da nemoze u miru svoje parabole igrat. Time ubijemo 50% igre.

    Razlika je u - kvaliteti.

    Ako imas kvalitetu mozes gazit standardom. Ako nemas - moras se makar malo prilagodit protivniku.
    Ovo drugo trenutno nama fali. Nemamo dost kvalitete da gazimo bez obzira ko je s druge strane, a ne pripremamo dosta tekme da se prilagodimo.
  • Crni86
    1k
    to se zove nogometna intelgiencija igraca i trenera. Svakako to je dio kvalitete, ali je ključ nogometna intelgencija i situacijska rijesenja kako trenera tako i igraca. Zato uvijek imas plan B ako plan A ne uspijeva. Plan B se bazira na to sta protivnik mora uciniti da ti pokvari plan A i onds to iskoristid u svoju korist, kada se opet prilagodi okrenes se planu A i to je to. I prije smo mi takve situacije puno bolje rjesavali, jedan takav primjer ti je koristenje petka. Prije se petko isto uvlacio, ali razlika je bila sta su neki igraci znali prepoznati situaciju i nije svaka lopta isla na njega vec su koristili to sta je povuko dva stopera za sobom. Danas pak gledamo di se lopta gura samo i uvijek na petka makar njih 5,6 stoji od njega u metar. I onda svi mi krenemo prigovarat petku i je on je kriv, ali ga je momcad dovela u tu situaciju.
    A to je sto ja mislim da svi i zamjeraju jakiru, mi jednostavno nemamo vise mehanizama, imas ocit plan igre koji znaju vec ptice na grani i to je to. Meni je neshvatljivo igras protiv rudesa, davljenika prvenstva koji ce igrat bunkerčinu, i mi igramo svaku loptu kroz sredinu… petko je uvijek na rubu 16 metara nikada unutra i onda se mi cudimo kak nemremo probit taj bunker. A svi znamo kako se protiv takvih bukera probija preko bokova i centarsutevima, ali mi bas kontra.
  • Zagi
    4.8k
    Ali mi nemamo bekove sa dobrim centaršutevima, a i da ih nađemo na koga da centriraju?
    Petko je na 20 m od gola...
  • jedan u nizu
    5.6k
    Ali mi nemamo bekove sa dobrim centaršutevima, a i da ih nađemo na koga da centriraju?
    Petko je na 20 m od gola..
    Zagi

    bingoooooo

    I sto onda treba napraviti? Promijeniti formaciju, ili stil igre, ili pozicije igracima, ili uloge igracima.

    Tu je je daleko najbitniji trener. On u tom trenutku treba prepoznati da se ne moze igrati na Petka stalno koji ima petoricu na ledima. On treba dati upute igracima da se ubacuje u 16 m i da igraci ulaze u 16m.
    Nama Misic i Baturina stoje sa Petkom izvan 16m i cekaju to probijanje po sredini i Petkov vic u igri.
    Bekovi skupa sa krilima stoje na rubu 16m i pimplaju loptu i onda ubace unutra. I onda u rijetkim slucajevima kada lopta prede preko prvog igraca i lopta zavrsi u 16m, tamo nema nikoga.

    Nemamo protok lopte, nemamo brzinu, nemamo napadanje prostora.
    Ako si na krilu, van 16m, blizu korner zastavice. Bek odigra krilu, krilo time rastereti beka. Krilo zatim doda Misicu ili Baturinu u sredinu. Krilo tada ulazi u 16m, zajedno sa napdacem i drugim krilom sa druge strane. Baturina proigra beka na bok skroz i on ubacuje loptu gdje su trojica u 16m i jos barem dvojica vani cekaju povratnu loptu.

    To su osnove nogometa, osnove kombinatorike, osnovna stvar kada probijas bunker sa loptama sa krilnih pozicija. Mi imamo trenera koji ne zna osnovnu stvar posloziti. Koji ne zna reci igracima da se rijese lopte i da onaj trenutak kada dodaju loptu, da pocnu trcati iza igraca, stvarati sebi prostor, navlaciti igrace na sebe i time suigracima otvarati prostor.

    Ja ne mogu vjerovati da ovakve stvari pisem vec 6 mjeseci, i da mi pomaka nemamo.
    Pa jebemu mater, nemoras biti takticki genije da neke stvari poslozis. Ne mogu opisati koliko su mi ovakve stvari frustrirajuce, meni i svakome ko iole razumije taktiku i pozicioniranje igraca.
  • Praskaton
    1.8k

    I onda se sjetis da taj trener ima podršku svih u klubu...
  • Crni86
    1k
    sjecam se analize rileta prije neg je dolazio i bio je istaknut njegov centarsut i kako uvijek prati kako se ko krece i centrira. Mislim da bi se cak i pronasli kvalitetni centarsutevi, pa valjda bi 2/20 poritv rudesa bila dobra? Ako svaki nas igrac ne moze protiv rudesa uputit 1/5 kvalitetnih ubacaja imamo velik problem.

    Petko je na 20 m od golaZagi
    i ne samo to, nego od ostalih nitko ne puni 16 metara, ajde jasno mi je kad u atalanti se spic povlaci pa u 16 metara ulazi pasalic koji je gol igrac, ali mi uopce ne punimo 16 metara… misic i sucic uredno stoje na potezu 16-20 metara, petko je na 16. Metara ajde bati ude nesto blize i onda kaneko skace sa divovima :grin: . Prije to nije dolazilo do izrazaja jer si imao orsu i ademija dok je bio klasa za takav nogomet i oni su koristili taj prostor iza petkovih leda. Znam lako je pametovat, ali pogledaj na koji nacin smo se spasavali u tekmama protiv varazdina(1:1), osijeka (1:1) i rudesa (1:0) di smo zabijali golove pa imali i cak veliku dominaciju zadnjih 20-25 minuta. Upravo na taj i tako smo postigli golove. Nije ljepota od nogometa ali tako se probijaju bunkeri, uvaljaj tak dva gola pa ce ova druga strana izac pa ti igraj nogomet. Nije slucajno da ove sezone smo imali prednost od dva gola na poluvremenu do sada samo u jednoj ili dve tekme (rudes i gorica kup msm). A dinamo ima posjed ima loptu, ali nemremo kreirat sanse jer igramo stalno kroz sredinu. Kako su se lomile tekme pred kraj polusezone di smo cak oke odigrali? Daj loptu kaneku, ocisti mu stranu neka lomi 1vs1 i puni 16metara za njegov centarsut. Decko je u mjesec i pol skupio 6 asistova. I doso hoxha kojeg se sad gura da to radi, samo mu je centarsut 5 puta gori od kaneka i prvi dodir mu je uzasan.
  • jedan u nizu
    5.6k
    I onda se sjetis da taj trener ima podršku svih u klubu...Praskaton

    ma to i razumijem sad kod promjene vlasti.
    Nadao sam se otkazu, nadao sam se sto puta do sad da ce otici. Nadao sam se na novoj sjednici IO da ce to biti tema.
    Ali na kraju, jednim dijelom i razumijem da nova struktura ne zeli prve poteze u lubu napraviti da budu otkazi treneru i upravi.

    I da, opet cu ocekivati njegov otkaz ako ne dobijemo u Splitu sljedecu tekmu. Po meni mu je svaka utakmica odlucujuca, svaka, doslovno svaka (izuzcevsi mozda kupa, makar je i on bitan) utakmica treba zavrsiti sa pobjedom. Ne zanima me x na poljudu, ne zanima me x na Rujevici, ne zanima me neki nas kiks ako i Rijeka kiksa. Samo pobjede do kraja prvenstva.
  • Crni86
    1k
    najtuznije mi je to kaj oke vidis da bunker nemremo probit i da nemamo igru. I nije to od jucer, to je od 10. mjeseca. Reko bi covjek idemo onda igrat gegenpress od Klopa prvih pola sata nabit ih i ajmo dalje. Mi nemremo faking rudesa stisnut. I najveci problem je po meni vezni red, nit je defanzivno dobar (puno golova palo iz drugih lopti) nit dovoljno sudjeluju u zavrsnici. Svaka cast lijepo oni kreiraju sve pet, ali ne mozete stalno bit oko faking centra. Nit ste gore nit ste dole. Nigdje vas nema. Gubimo kompaktnost time.

    Sjecam se protiv gorice u kupu da je presing bio jedino jako dobar da smo cak goricu iznenandili u pocetku i brodic je imao prazan gol.
  • Zagi
    4.8k
    Ali Petko igra na isti način sa svim trenerima od odlaska Bjelice.
    Vidio sam ga sad prvu protiv Paoka da odaže na bok u usprintava u 16, skoro me herz strefio.
  • Crni86
    1k
    ma nije istina petko je zabio dosta golova pod bjelicom iz centarsuta, najvise pamtim gol protiv atalante na ubacajc ktc-a. Bjelica ga je najvise znao drzat u nekom balansu, plus imao je plan b i igrace koji napadju petku leda, ne zaboravimo gol olma protiv viktorie. Zato mi je zao kaj vidovic nije dobio vise prilike jer bi mozda bio idealan fit za petkov nogomet. Al sta ces kad je bati dvije stepenice iznad njega.

    Da se razumijemo ja mislim da petkova igra kad se izvlaci je veliki nas forte, ali nas jako koci kad igramo protiv dosta slabijih ekipa. Ako nam je potrebno da nesto kreiramo da se petko protiv rudesa spusta imamo problem. Protiv manjih ekipa pretezito mora biti u 16 metara.
  • Zagi
    4.8k
    ma nije istina petko je zabio dosta golova pod bjelicom iz centarsuta,Crni86

    Od odlaska Bjelice igra 10ku. Pod Bjelicom je to bilo jako dobro.
  • Crni86
    1k
    to se slazem, ono jedno vrijeme kad se spustao do centra…

    U repki zna odigrat dosta dobru rolu i mislim da tamo igra idealnu neku kombinaciju onoga sta voli igrat i onoga sta bi trebao igrat. I ja ne mislism da je nama petko teret, vec treneri koji ne znaju iskoristiti takvog igraca na pravi nacin. Samo onda uvijek petko dobiva po nosu (ponekad zasluzeno).
  • Olmic
    2.7k
    Kad bi mogle info o ulaznicama?
  • don
    1.1k
    poslijednji put kad je derbi bio u subotu, karte su bile u prodaji u srijedu za godisnjake i onda cetvrtak i petak slobodna prodaja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.