• Krizy
    35.1k
    U 28. kolu igra se najveći derbi hrvatskog nogometa.
    Ovo će biti peti susret ovih klubova u ovoj sezoni, a u prethodna četiri uspješniji je bio Hajduk s dvije pobjede u prvenstvu, uz jedan remi dok je Dinamo slavio u Superkupu s 1:0.

Dinamo će derbi dočekati na trećem mjestu s 54 boda, dok je Hajduk na drugom mjestu s 55 bodova.
    Treba napomenuti da Dinamo ima i utakmicu manje od Hajduka i prvoplasirane Rijeke, koja ima 59 bodova.

Dosad smo s Hajdukom odigrali 106 utakmica u HNL-u te ostvarili 48 pobjeda uz 28 neriješenih ishoda te 30 poraza. Gol razlika je 148-104 u Dinamovu korist.
    U gostima smo Hajduk pobijedili u 13 utakmica, 18 puta remizirali i 21 put izgubili, uz gol razliku 52-63.

Zadnju utakmicu protiv Lokomotive, Hajduk je igrao u sastavu:

Lučić - Mikanović, Šarlija, Elez, Diallo - Sigur, Krovinović - Benrahou, Pukštas, Sahiti - Livaja

Dinamo nema suspendiranih igrača, dok će kod Hajduka utakmicu propustiti Mikanović.
    Zbog ozljede će derbi propustiti Perić, Moharrami i Kačavenda kod Dinama te Melnjak, Žaper i Perišić kod Hajduka.
    Dinamu su također upitni Šutalo, Bulat, Rog, Baturina, Stojković i Emreli, a Hajduku Ferro, Uremović i Brekalo.

U zadnjih 10 utakmica s Hajdukom, omjer je 4-4-2 u našu korist. Gol razlika je 14-6 za Dinamo.
    U zadnjih 10 utakmica na Poljudu omjer je 3-4-3, uz gol razliku 7-6 za Dinamo.
    Na Poljudu je Dinamo bez pobjede zadnjih šest utakmica, u kojima je Hajduk upisao dvije pobjede, a četiri utakmice su završile bez pobjednika.

U slučaju žutog kartona na ovoj utakmici, sljedeće kolo protiv Istre će propustiti Živković, Perković, Kaneko, Vidović, Kulenović i Emreli.

Koeficijenti za utakmicu su:
    Hajduk 2.60 - 3.30 - 2.60 Dinamo

Ajmo Dinamo!!!
    1. Kakav rezultat očekujete? (187 votes)
        75%
    3. Vjerujete li u novi naslov prvaka? (187 votes)
        Da
        87%
        Ne
        13%
  • Raul
    105
    Bio bi red da prekinimo taj niz bez pobjeda na poljudu i da upišemo dvije zaredom da im do kraja uništimo sezonu.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Samo ne u rozim dresovima, samo ne u rozim dresovima...

Kaj se tice same igre trebamo se nametnut i preuzet posjed, a ne njima prepustit jer im uvijek neki krumpiri ulaze. Mnogo bi nam olaksalo da prvi zabijemo gol jer bi ih onda ubili na kontre.

5.1k
    2016: "Rog se pozdravio sa dinamom nakon što je zabio dva gola Hajduku na poljudu"
    2024: "Rog se vratio u dinamo sa dva gola Hajduku na poljudu"
  • marcio amoroso
    31.9k
    Meni je samo bitno da ne idemo dolje “izdržati pritisak prvih 15-20 minuta” kao u Solunu.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Povučeno prvih 80 minuta da vidimo kak oni dišu. Onda va banque zadnjih 10.:cool:
    5.1k
    ja nikad nisma shvatio zasto ti nisi taj koji će stisnut protivnika na njegovom terenu u prvih 15 minuta pa nek si on misli kako će se obraniti. pressing udariš od prve minute dok su svi još hladni i skloni greškama
  • rioda
    2.1k
    Čitam po medijima da bi Rog mogao debitirati u derbiju, ne u prvih 11 nego kao zamjena. Pišu i da je Ogiwara opet obnovio ozljedu zgloba te da je upitan, kao i Baturina, ali da bi on trebao biti spreman.
  • Nino Bule
    11.3k
    Dole se prica da ce i perisic debitirat sa 10-15 minuta.
    31.9k
    Ovo bi morali biti ziceri za Poljud:

Nevistić- ?, ?, Theo, Perković- Sučić, Mišić, ?- ?, Hoxha- Petković
  • nemapredaje
    1.9k

Uvijek se sjetim derbija 2006. pod Kužeom, kada je bila prva pobjeda dole nakon dugo vremena.
    To je onaj odgođeni derbi kada nas je dole bilo pun kurac.

Ali ono što se najviše sjećam je upravo ovo što si naveo. Odmah odpočetka smo ih ubili tempom i agresijom da nisu znali što ih je snašlo. Tu utakmicu smo ih pojeli
    5.3k
    Dole se prica da ce i perisic debitirat sa 10-15 minuta.Nino Bule

Negdje sam pročitao da bi mogao debitirati protiv Osijeka, dva tjedna poslije nas. Inače, ne bih imao ništa protiv da debitira protiv nas, ništa im nebi donio.
  • Captain America
    13.2k
    Dalić je jučer apelirao na njih da se ne igraju s uranjenim povratkom Perišića i izrazio nadu da će odigrati pokoju utakmicu do lipnja. Jako znakovita poruka...
    5.1k
    i zabili jedan gol tek u drugom poluvremenu a ja sam ga vidio zbog dima tek drugi dan nakon povratka iz splita. skakao sam i veselio se kad smo zabili a ne znam tko je zapravo vidio da smo zabili