• Crni86
    1k
    Spominje se na kraju kazna zatvaranja stadiona za derbi zbog napada nutricionistice na suca. Zanimljivo kako je odluka trebala biti donijeta ovu srijedu, a stadion je vec rasprodan….

    Za derbi bi to bilo dosta lose, ali ruku na srce kaj oni sve rade ove sezone ovo je minimalna kazna. Zbog ovog sta se odugovlaci s odlukom, ne vjerujem da ce dobiti kaznu zatvaranja stadiona. Vjerojatno je potrebno da neki sudac zavrsi u bolnici pa ce onda stat u njihovu zastitu.
  • Ijayi Atiemwen
    331
    4-2-3-1
    Nevistić
    Ogiwara KTC Bernauer RPG
    Sučić Mišić
    Kaneko Baturina Hoxha
    Petković

    Mislim da bi Ogiwara mogao više doprinjet ofenzivi od Perkovića
  • Olmic
    2.7k
    jos da si pogodio strane igraca na kojim igraju
  • Ijayi Atiemwen
    331
    Ogi ljevi bek, KTC ljevi stoper, Bernauer desni, RPG desni bek.
    Sučo ljevo, Mišić desno
    Kaneko desno, bati sredina, hoxha ljevo
    i špica petko. Ovako sam mislio, sad vidim da sam pogriješio Kaneka i Hoxhu
  • Mihaljević
    7.9k
    Mislim da će Špika ipak starat ispred Takura, a da će Rile na stopera.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Mislim da će Špika ipak starat ispred Takura, a da će Rile na stopera.Mihaljević

    I ja mislim. Nema šanse da u ovakvoj utakmici Rile ostane na klupi. Više mi se sviđa ideja da on igra stopera, a RPG beka nego s Riletom na beku.
  • Iskrenjak
    93

    Da, i uzmeš u li obzir ziheraški pristup profe - ići će perković umjesto ogija i imamo istih 11 opet kao i mnogo puta do sad.
  • Crni86
    1k
    Ogi ima odigrane cini mi se 2 ili 3 tekme, neka me neko ispravi ako sam krivo napisao. Vecinu vremena je ozljeden i toplo se nadam da Ogi nece startat u najbitnijoj tekmi ove sezone za nas. Ocekujem najspremnijih 11 protiv Hajduka koji ce moc odigrat pravu musku europsku tekmu. Bas zato ocekujem i Kaneka ispred Spike jer sjetimo se kaj je Kaneko radio Diallu u Zagrebu. Kod ovog suca bu Diallo do poluvremena vani. Plus spika mi izgleda nekako slabije od Kaneka u duelima.
  • Mihaljević
    7.9k
    Ogiwaru ne bi stavio na Poljudu ni pod koji cijenu, čak bi i eksperimentirano sa Riletom na lijevom beku.
  • Praskaton
    1.8k

    Kraj jednog lijevog beka i stopera/lijevog beka ti bi stavio desnog na to poziciju.
    Dosta s eksperimentima,Ogiwara nije igro skoro nista pa ga ne ocekujem u prvih 11 al zavisi kako se bude kretao rezultat dao bi mu minute i na Poljudu.
    Ukoliko ne bude ozlijede Perkovic je na LB siguran.

    Rile može na stopera al iskljucivo u ovoj utakmici.Težit igri pod Jakirom na Poljudu necemo sigurno,idemo onda poslat najbolju ekipu koju imamo za rat i nabijačinu od nogometa
  • Sportskifanatik
    359
    Dan je 22.ožujak 2024.godine . Sunčano vrijeme i 20+°c izmamilo je građane nama najdražeg grada, Zagreba na ulice,parkove i trgove. Ispijanje kavice i upijanje vitamina D ukazuje nam neku "fjaku" među ljudima,hvata nas neki južnjački štih. Sve više je komentara o utakmici na veliku subotu.
    Raspordan poljud u rekordnom vremenu,pravi derbi kako bi i trebao biti. Tribine raspordane, a čeka se koja kazna čeka Hajduk. Neki govore samo novčana neki govore zatvaranjem tribine. Zanimljivo će biti vidjeti ako dode odluka o zatvorenoj tribini,nebi se mogao naslušati izjava i pročitanih i uvrijeđenih komentara uvijek nezadovoljnih "majstora sa mora". Baklje se dio navijačkog svijeta i kulture, jednostavno se ugurao u današnje ultrase,ne vidim u tome ništa loše, međutim kada dođe gađanje sa tribina igrača koji jednostavno radi svoj posao,zabije gol i slavi taj isti gol nije prihvatljivo i treba biti sankcionirano. Može se ljutiti ko želi ali tako je.
    Neko se osjeća uvrijeđeno ako ti protivnik slavi gol koji je postigao,gospodo ostavite se nogometa niste veći od njega ugl.ostavite se sporta.
    Jedna zanimljivost ovog derbija je odluka da nam sude strani suci, nebuloze. Platimo ih nekoliko puta više,govorimo europskom nogometu da nam liga, sudstvo i cjelokupno vodstvo ne valja,mislim da se malo pretjeruje u tom smislu. Pogledajte sve ostale lige od najjače Engleske pa sve do našeg i najdražeg HNL-a, SVI imaju prigovore. Nije da branim suce ali ih i ne napadam, stvaram samo ogroman pritisak i mislim da će to pridonijeti i još većim pogreškama i nesigurnosti. Svjedoci smo var snimkama koje su procurile iz var sobe,nimalo lijepo i ugodno slušati sve psovke ali to nije ni bitno u cijeloj priči. Sva ova priča oko sudaca i lošim odlukama je potekla od pogađate, Hajdukovom izvanrednoj presici nakon utakmice sa Varaždinom. Ne pravdam odluke ali mislim Hajduk da gleda samo na jedno oko isto tako bi se moglo složiti kompilacija odluka u njihovu korist o kojima šute,kao i o svakom klubu u ligi. No,dobro vratimo se tekmi i događanjima.
    Naravno na jugu se nadaju poblijedi i tri boda i za to imaju potpuno pravo. Dinamo ove sezone nema pobjedu protiv Hajduka,7 bodova je uzeo Hajduk a samo 1 Dinamo. Odličan rezultat odnosno katastrofalan za Dinamo,ne sjećam se kada se dogodilo da Dinamo nema pobjedu u derbiju.
    Zadnja pobjeda na poljudu se dogodila prije oho ho, 12.09.2020. godine, znaci 4 godine,previše za modri klub.
    Dok Hajduk je u svojoj najboljoj sezone u zadnjih 2 desetljeća jedan bod ispred Dinama ( naravno bode nas u oči ova tekma zaostatka poslije koje će se puno toga znati). Hajduku će nedostajati par ključnih igrača dok se Dinamu vraćaju neke važne karike. Baturina je upitan još od tekme sa Rudešom kad je šokirao sve navijače na "Kranjči" uhvativši se za svoju ložu,sa bolnom grimasom je izašao van terena. Novine pišu da bi trebao biti spreman , a to bi Modrima bilo ogroman vjetar u leđa od kad se vratio u pravu formu.
    Marko Rog bi trebao biti spreman za utakmicu samo nekako ne vjerujemo u startnu jedanaestoricu, inače posljednje minute je igrao 22.05.2022. godine, a puni 90 minuta na kraju "davne" 2020 godine.
    Sjetimo se Roga i njegovih golova sa poljuda i pobijede 4:0 ali naravno takav Hajduk ,a i takav Dinamo se ne mogu usporediti.
    Trenutna atmosfera oko klubova je dosta različita.
    Dinamo se nekako oporavio od katastrofalnog ispadanja od Grka i pet komada u mreži, dok Hajduk je pred domaćom publikom izgubio 1:2 od Lokomotive. Torcida im je očitala bukvicu i pokušala im dočarati situaciju u kojoj se nalaze, Split je takav, brzo te dignu ali te još brže spuste. Najnovija priča je oko transparenta u Splitu. "Dok titula putuje prema Učkoj, ti ladiš jaja u Grčkoj", komentar upučen napadaču bilih Marku Livaji,nismo od njega dobili komentar ali smo sigurno da mu nije svejedno jer i sam zna u kakvoj se situaciji nalazi,vrijeme je za titulu ali ne ide.
    Dok BBB-i su se ove sezone digli i pokazuju klasu iz utakmicu u utakmicu, naravno očekujemo rasprodan kavez i skoro 1500 navijača. Nekako imam utisak da će Dinamo ući u tu utakmicu sa malo manjih pritiskom.Karoglan zna ako izgubi da je i titula i njegovo mjesto gotovo, uostalom i cijela uprava Hajduka daje otkaz ako ne osvoje naslov,najavili su.
    Dok s druge strane trener Jakirović ima muka sa svojim lijevom bekom,Ogi koji je stigao iz Japana nikako se oporavi od ozlijede i ne vjerujem da će konkurirati za utakmicu barem ne prvih jedanaest. Tu bi poziciju trebao pokriti već standardno Mauro Perković. Navijači se boje Jakirovog pristupa ovakvim utakmicama,polako i sigurno.
    Svi se u Zagrebu nadaju više slomiti taj Hajduk usred Splita i bili grad baciti u crninu.
    Bit će teško ali mislim da ovog trenutno trebaju i uspjeti,ne znam kad je prošla sezona, a da je Dinamo završio sezonu bez pobijede protiv najljućeg rivala.
    Golman bi trebao biti standardno Nevistić,golman koji ima svoje trenutke ali nekako nema onih 1 na 1 ko legendarni Livaković, čini mi se ko da svaka lopta prode pored njega.
    Bekovske pozicije bi trebalo pokriti na lijevoj strani već spomenuti Perković dok na drugoj strani bi rekao RPG koji pokazuje moć i snagu iz utakmice u utakmicu, nažalost Rile više nije na toj razini da može pokriti tu poziciju zato mislim da će ga Jakir staviti na poziciju stopera koju je igrao već protiv Hajduka i odigrao solidno,dok pored njega naš najveći dobitak ove sezone u obrani,Theopfile. Nema di ga nema,leti po terenu, zaboraviti ćemo gol protiv Osijeka i utakmice sa Grcima,desi se i najboljima.
    Veza ako bude oporavljeni Baturina koji se vraća u pravu formu,novo pojačanje Dinama, Petar Sučić i standardno Josip Mišić.
    Vezni mi se čini da ima velike oscilacije u igri,pogotovo Mišić, ne znam što mu se zna desiti ali izgubi koncentraciju samo kad skupi sve u glavi bude neprelazna karika Dinama.
    Krilne pozicije, najveće rak rane Dinama.
    Na lijevoj strani vjerujem Hoxha, najveća želja trenera koja nam polako ostaje dužna. Trudi se,pokazuje volju ali nekako ko da mu je stran u nogama,nije opušten. Navijači sumnjaju u njegove kvalitete,nadam se da ga takve opaske malo probude i pokazu nam njegovu pravu stranu.
    Desna strana.......
    Špikić ili Kaneko,odluka koju Jakir mora donijeti pažljivo, Kaneko van forme,nekako u padu. Ni 20 posto što smo gledali na polusezoni. Nema prodora,nema driblinga nema ni želje, treba se dignuti iz toga i krenuti igrati, dok je Špikić već priča za sebe...
    Može proći cijelu obranu i napraviti takvu gluposti pred golom da se zapitaš kako je uspio ovo prije ali po meni možda prije Kaneka.
    I špica,naravno Bruno Petković.
    Znamo sve o njemu,kad je pravi niko mu ništa ne može. Isto bi rekao problem glave. Osjećam da bi mogao koji udarac i ići prema golu ne samo prema suigračima, ipak je centarfor. Znamo da se nudi u vezi,da igra na potez ali nekad nam treba i pravi centarfor poput Kulenovića koji bi ispred njega imao prednost ali maknuti Brunu iz prve momčadi u utakmici sezone za Dinamo (svaka utakmica je ove godine takva) bio bi veliki nered u svlačionici ali pogledajte Ademija, jedan od najvećih u povijesti Dinama,vođa,kapetan pravi lider smješten na klupi,svjestan je da nije pravi i da mora biti na klupi.
    Odgovornosti je puno na Jakiru,rekao bi i otkaz pred vratima. Puno toga će donijeti utakmica i puno će se usmjeriti.
    Lijep pozdrav iz Zagreba
  • Iskrenjak
    93

    Slažem se.
    I vraćamo se na ono što uvijek pričam - iz svega što nam se dogodilo ove sezone dobili smo standardizaciju. Možda slučajno - ali imamo više manje uvijek 11 početnih bez nekih iznenadjenja.

    E sad, zašto ta praktički ista momčad igra toliko toplo-hladno je druga rasprava. Ja bih rekao vjerojatno i zbog protivnika i njihovih postavki.

    I onda dolazimo do toga da se relativno lako pripremit protiv nas. U osnovi stisnu tea, stoje blizu misica i skupe koliko mogu duge lopte na petka.

    Na kraju ispada da igramo ziheraski, a taj standardni sastav nema dovoljnu razliku u kvaliteti da sve pobjedjuje čak i kad svi znaju kako ćemo igrati protiv njih.

    Svejedno - ja mislim da nam ovi doli pašu trenutno kao protivnik (iako rezultati možda ne pokazuju) i da ih možemo maznut našim standardnim forama.
    Duga na petka, dupli s batijem i gol.
    Dijagonala misica, povratna rileta i sucic.
    Meni dosta.
  • Pesca90
    26
    Problem s Perkovicem bi mogao biti što se tiče svježine,jel očekujem da u utorak protiv u21 Portugala vrlo vjerojatno bude igrao svih 90 minuta..
  • Crni86
    1k
    odigramo li tekmu na razini one protiv Paoka doma, mozemo ih smlavit. Potrebna je samo dovoljna doza sportske drskosti i agresivnosti. A bogu hvala takvih tekmi smo se u zadnjih 5 godina naigrali.
    Imam osjecaj i da bi Kaneko mogo upravo protiv Hajduka bljesnut jer je njihova ljeva strana najslabija defanzivno (diallo/hrgovic i brekalo) i ako cemo gurat kaneka na dialla 1vs1 kao u zagrebu, uz raspolozenog baturinu i petka vjerujem u pobjedu.

    Isto tako Sigur ce vrlo vjerojatno biti bek, tako da gube 6. (Nema ni zapera, ocekujem krovinovica,pukstasa i kalika) i zbog toga ocekujem da ih nas vezni red rasturi u derbiju.

    Sve nekako ide na nas mlin, al ajmo ove sezone jednom to i potvrdit na terenu!
  • Mali dioničar
    14k
    I vraćamo se na ono što uvijek pričam - iz svega što nam se dogodilo ove sezone dobili smo standardizaciju. Možda slučajno - ali imamo više manje uvijek 11 početnih bez nekih iznenadjenja.

    E sad, zašto ta praktički ista momčad igra toliko toplo-hladno je druga rasprava. Ja bih rekao vjerojatno i zbog protivnika i njihovih postavki.

    I onda dolazimo do toga da se relativno lako pripremit protiv nas.
    Iskrenjak

    Standardna ekipa nije prepreka za dobru igru, dapače, to je prvi preduvjet da momčad dobro igra. Koliko su dugo igrali Xavi, Iniesta i Busquets, koliko su dugo igrali Kroos, Casemiro i Modrić? Ili ako se radi o špicama Messi, Suarez i Neymar.

    I u Dinamu imamo malo prizemnijih primjera pa su neko vrijeme na desnom boku igrali Ćorluka i Etto pa Buljat i Etto pa im nitko u HNL-u nije ništa mogao.

    Jedna je stvar standardizirati ekipu u smislu da igraju isti igrači, a druga stvar učiniti momčad koja dugo igra zajedno učinkovitom. Koliko su utakmica u Premier league igrali Neville i Beckham desnom boku ili Henry i Bergkamp u špici pa su sa svakom novom utakmicom izgledali sve bolje.

    Dinamo u postavkama igre očigledno ima probleme, ali ti problemi nemaju veze s time da je predvidiv sastav nego sa uigranošću i mehanizmima koje taj sastav koristi. Ruka trenera je tu presudna.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.