• DrawTube
    3k
    Plenković veliki navijač, sportaš, a najbitnije veliki branitelj.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Plenković veliki navijač, sportaš, a najbitnije veliki branitelj.DrawTube

    Opet povratak na raspravu o zaslugama. Dok su nominalno veliki dinamovci i domoljubi čohali jaja, Tomašević i Plenković su napravili bitan korak za stadion.

    Bivši gradonačelnik je počasni predsjednik Dinama, bivši premijer je frajer koji hoda po vodi pa od dogovora za stadion nije bilo ništa.
  • DrawTube
    3k
    Ma naravno, odlično i čestitke i Tommyu i Plenkiju i Kutleši na potpisu ali ne shvaćam kaj Plenky sad hoće reći ili napraviti. Kaj se bude za 2 tjedna slikao pored Kantride i pričao kak je imao curu na Škurinju? A za 4 tjedna pričao kak je kao mali živio u Retfali i pohodio GV?

    Neka je sad ovo potpisao i nek do kraja mandata rješi pitanje stadiona u Vž i Kc i ja zadovoljan
  • andy
    100


    Evo u Karlsruhe ili Hoffenheimu su gradili stadione sa 35k kapaciteta

    Wildpark_Stadion.jpg

    csm_267673-PreZero-Arena_getty_1afd662109.jpg
  • Infinity
    15.3k
    Plenković kaže da je živio blizu stadiona osamdesetih, kad je Dinamo vodio Ćiro Blažević. "Sjećam se tog huka", rekao je Plenković. Dodao je da hrvatski nogometaši nikad nisu dobili primjeren stadion te je zbog toga ovo povijesni dan.

    Ajde plus za Plenkovića.
    Mali dioničar

    Drhtim.
  • Dudu9
    447
    Svakako da je Vlada razgovarala s potencijalnim ulagačima, no sama je odluka na Gradu Zagrebu jer je on upisan vlasnik i u poziciji naručitelja radova i investitora. Potrebno je prije toga završiti studiju opravdanosti izgradnje stadiona s definiranim brojem mjesta, potrebno je utvrditi koliki bi bili prihodi, kako bi ta investicija biti isplativa. To će pokazati ta studija, treba pronaći i arhitektonsko rješenje koje bi zadovoljilo kriterije jednog grada europske države u 21. stoljeću. Očekujem da će taj posao biti odrađen najbolje moguće. Vlada osigurava određena sredstva, kako bismo mogli pomagati u toj realizaciji", zaključio je Bačić.

    Na pitanje stižu li Francuzi u Maksimir, rekao da će pokazati postupak koji će se voditi u Gradu Zagrebu.

    Po ovome ocito su već razgovarali sa francuskim investitorom i vjerojatno ce pokusat ponuditi komercijalne sadržaje koje zeli, da bi za uzvrat gradio stadion "đabe"
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Kad smo na željama i pozdravima vezano za izgled stadiona.

    Stadion imenjaka iz Dresdena
    Kapacitet: 32 000
    5568.jpg

    Stadion Steaue Bucurest
    Kapacitet: 31 000
    stadionul-steaua-2.jpg

    Stadion Young Boysa
    30 000
    17320-thumbnail.jpg

    Naravno.. prilagodbe u plavu boju.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Neka je sad ovo potpisao i nek do kraja mandata rješi pitanje stadiona u Vž i Kc i ja zadovoljanDrawTube

    Bio sam prošle sezone na par utakmica Honveda i ostao fasciniran kako su i male stadione jako lijepo napravili i vidi se da je u infrastrukturu uloženo čudo.

    Reprezentacija im je sad krenula sa solidnim rezultatima, ali se nikad ne bih s njima mijenjao za razinu igrača koje proizvodi Hrvatska na infrastrukturi kakvu ima.

    Nedavno su iz švicarskog nogometnog saveza bili u Dinamu i Hajduku i upravo je im je Dinamo upao u oko kako se iz neugledne infrastrukture i naoko kaotičnog okruženja mogu napraviti izvrsni rezultati u školi nogometa. Za Hajduk imaju riječi hvale za organizaciju jer im je Boro Primorac bio non stop na raspolaganju i jer su dobili pratnju i obrazloženje svakog treninga svake dobne skupine.

    Tako i tako je realnost da vrhunski Dinamovi igrači sa 22-23 godine odlaze igrati u Europu, ali lijepo se i nama nadati da ćemo ovdje gledati nogomet u vrhunskoj infrastrukturi.

    Bilo bi žalosno da nakon toga spustimo standard nogometa jer se eto iz primjera Mađarske i Poljske najbolje vidi da ne možeš kroz vrhunsku infrastrukturu kompenzirati manje dobar rad.

    A s obzirom na to koliko se infrastrukture u državi izgradilo u ostalim sektorima primarno cestogradnji, ali i zračnim lukama i s obzirom na činjenicu da je u Zagrebu uloženo u trgovačke centre, MSU i brojne rezidencijalne objekte kao dokaz da je to moguće, ja sam uvjeren da će se napraviti i stadioni.
  • Goran86
    85
    40k je idealna brojka za novi Maksimir. Ispod toga se ne smije ici, a ni iznad toga.
  • bluepower86
    822


    Necemo pretjerivat. 25-30k.Hvala,dovidenja.
  • Dinamosaur
    977
    a ovi od karlsruhe ili hoffenheima koje je kolega iznad postavio? Ovak meni izgledaju top (ne znam detalje, koje su razlike osim "propuha" posto si naveo dresden)
  • rioda
    2.6k
    S brojkom od 40k bi se moralo ići na dvije etaže, tako da otvaraš puni kapacitet ovisno o potrebi. Po meni je sve između 30 i 35 tisuća zadovoljavajuće, mislim da nema potrebe ići iznad 35.
  • Ginger Baker
    27
    Zagreb, kao glavni grad, grad u kojem djeluje naš najveći i nogometni i sportski klub, grad koji je svjedočio još jednom velikanu, Građanskom, grad koji je najviše puta ugostio našu sjajnu reprezentaciju zaslužuje top stadion...Takav stadion ispod 40k mjesta nije razina koja se spomenula na početku. Takav stadion ima i veću turističku atraktivnost. Na takvom stadionu češće nastupaju i svjetske zvijezde sa svojim koncertima.
    Sporazum...Drago mi je da je potpisan i što mi je objašnjeno da više nema zapreka koje bi ometale početak djelovanja. Ono što me tjera na racionalniji pristup je svijest da je u našem društvu najlakše obećati. Pogotovo politici. Stoga će se vrlo brzo vidjeti da li je stadion samo predizborna moneta ili ćemo svi zajedno ubrzo vidjeti volju i namjeru da se stvari rješavaju. Na konkretan način.
  • Riot
    1.7k

    Treba zvat ove iz Dresdena uzet svu papirologiju projekta i dat ovamo znači ne trošit vrijeme i novac na izmišljanje tople vode, jedino kad dođu stolice na red uzet plave umjesto žutih i tjt..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.